• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Spotkanie z Ministrem Finansów 14.05.20r.

Pracownicy KAS

Funkcjonariusze SCS


Koleżanki i Koledzy!


W czwartek 14.05.20r. jest bardzo ważny dzień dla Nas wszystkich jako środowiska zawodowego.

Kto wie, czy dla dziesiątek tysięcy pracowników KAS nie jest to jeden z najważniejszych dni w całej karierze zawodowej?

Dla funkcjonariuszy SCS jest to dzień, w którym rozstrzygnie się kwestia Naszej reputacji. Tego czy traktują Nas poważanie, czy nie będą chcieli pogłębić dyskryminacji wobec innych formacji?

W dniu 14.05. ZZ Celnicy PL spotka się z Ministrem Finansów. Na spotkaniu z Szefem KAS w dniu 08.05. uzyskaliśmy zapewnienie, że Minister przedstawi satysfakcjonujące środowisko propozycje.

Czy możemy ufać nowemu kierownictwu KAS, okaże się już w czwartek?


Zwracamy się do całego środowiska zawodowego KAS o wsparcie.

Bądźmy wszyscy w gotowości.

Oby nie było takiej potrzeby, ale musimy być przygotowani na kolejny krok, jeśli rozmowy w dniu 14.05. nie będą jednak satysfakcjonujące.

Dziękujemy, za dotychczasowe wsparcie. Jesteście wielcy!

Z Pozdrowieniem:
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
Sławomir Siwy
 

Attachments

  • celnicy56-20-informacja o spotkaniu 14.05. z MiN.Fin..pdf
    364,3 KB · Wyświetleń: 1 080
Nie można traktować KAS jako służby mundurowej. Wyłącznie Służba Celno-Skarbowa, może być tak traktowana.
Funkcjonariuszy jest ok. 15.000, pracowników ok. 50.000.
Dlaczego nie ma podwyżki?
Odpowiedź nasuwa się sama (i nie trzeba być geniuszem).
Z tego co wiem, w SG i Policji cywili podwyżki nie objęły.
Tak więc, konsolidujmy się nadal :(
 
Skoro wiemy już wszystko to, co mieliśmy się dowiedzieć od MF'u, to chyba mogę cofnąć się
z pewnym pytaniem o dwa dni - co z kwestią "gotowości na kolejny krok" - bo to chyba nie
skleroza?
Wojsko wydaje się rozpierzchać narzekając pod nosem, paru snuje się w poszukiwaniu celu,
chcąc choćby na wróblach wykorzystać z trudem zebrane do kieszeni kamienie, kilku innych
przekonuje siebie nawzajem, że należało zmierzyć się w boju, a nie polegać tylko na wyniku
konkursu strzelania do tarczy - jakże oczywistym z powodu zeza jednego zawodnika, zaćmy
innego, czy też odebrania broni temu doświadczonemu.
Ech ... czy tak w ogóle była gdzieś, jakaś "gotowość bojowa" ??
Cóż, należy się liczyć, że znów przybędzie dezerterów ...
I...cisza 😉
Nagle - niezadowoleni, nabrali wody w usta
Nie sadze, aby jutro było to możliwe....ale od poniedzialku/wtorku (po spacerach😉 niedzielnych)...może staystyki zachorowań wzrosną
Nie wiem jak u kogo, ale u mnie temperatura przed służbą jest mierzona...a w przypadku podwyżonej...niemile widziana jest taka osoba
 
A liczyłeś, że bedziesz usatysfakcjonowany?
W informacji przed spotkaniem pisałem, że dzisiaj okaże się, czy możemy ufać kierownictwu KAS. Potwierdziło się, że nie możemy. Minister Finansów także był wprowadzany w błąd na spotkaniu. Napiszę więcej wieczorem jak dojadę, ok 23.00. Jutro komunikat Zarządu.
To wygląda na ustawkę.
Nie możemy odpuszczać.
 
Ty - niezrzeszona i wielu takich jak Ty na tym forum - dajcie mandat zaufania Sławkowi
Odbierzcie "moc" zeprezentowania Was niezrzeszonych i niezadowolonych skarbowcôw - Panu L.
ani jeden Pan ani drugi Pan nie zasłużyli na moje zaufanie, czego dobitnym potwierdzeniem jest, że obaj nie potrafią się dogadać w interesie nas wszystkich, zarówno Was - funków pozamiatanych okrutnie 3 lata temu, jak i nas - cywili, którzy dopiero zostaną okrutnie pozamiatani...
A teraz zacznijcie mnie hejtować (albo i banować) i udowadniać na wyścigi, która strona ponosi za to winę... Do dzieła :D
 
To co Ci "nie wszyscy" robią jeszcze w tamtych ZZ...???
Ty - niezrzeszona i wielu takich jak Ty na tym forum - dajcie mandat zaufania Sławkowi
Odbierzcie "moc" zeprezentowania Was niezrzeszonych i niezadowolonych skarbowcôw - Panu L.
Mrówka - dorosły człowiek umie sie określić
Wy - niezrszeszeni i niezadowoleni ... szukacie tu poparcia i wsparcia
Osobiście...moge Wam rękę podać, poklepać przyjacielsko po plecach
Ale...walczyć za Was nie będę
Stań obok...a nie z tyłu
 
ani jeden Pan ani drugi Pan nie zasłużyli na moje zaufanie, czego dobitnym potwierdzeniem jest, że obaj nie potrafią się dogadać w interesie nas wszystkich, zarówno Was - funków pozamiatanych okrutnie 3 lata temu, jak i nas - cywili, którzy dopiero zostaną okrutnie pozamiatani...
A teraz zacznijcie mnie hejtować (albo i banować) i udowadniać na wyścigi, która strona ponosi za to winę... Do dzieła :D
Bardzo ładnie....ale nie pisz tu więcej.
 
Skoro wiemy już wszystko to, co mieliśmy się dowiedzieć od MF'u, to chyba mogę cofnąć się
z pewnym pytaniem o dwa dni - co z kwestią "gotowości na kolejny krok" - bo to chyba nie
skleroza?
Wojsko wydaje się rozpierzchać narzekając pod nosem, paru snuje się w poszukiwaniu celu,
chcąc choćby na wróblach wykorzystać z trudem zebrane do kieszeni kamienie, kilku innych
przekonuje siebie nawzajem, że należało zmierzyć się w boju, a nie polegać tylko na wyniku
konkursu strzelania do tarczy - jakże oczywistym z powodu zeza jednego zawodnika, zaćmy
innego, czy też odebrania broni temu doświadczonemu.
Ech ... czy tak w ogóle była gdzieś, jakaś "gotowość bojowa" ??
Cóż, należy się liczyć, że znów przybędzie dezerterów ...

Nie chciałbym być potraktowany jak dezerter, ale proponuję złożyć wnioski o emeryturę i niech skas z premierem uszczelnia granice i drogi.
 
Po pierwsze, to chyba nikt nie wie ilu liczy członków związek pana L, albo jest to wielka tajemnica. Owszem, jestem skarbowcem niezadowolonym i niezrzeszonym, ale jak wcześniej już pisałam chętnym, jak na pewno również wielu innych skarbowców, do przystąpienia do Was. I kolejna kwestia- brak wypowiadania się na forum www.skarbowcy.pl wynika wyłącznie z faktu, że nie ma tam z kim gadać. Strata czasu.
Stary jak jesteś chętny to na co czekasz? Aż Ci się zachce?
 
Idą w zaparte. Ten fundusz nagrodowy to tez tylko dla części tak jakby pierwszy kwartał zaczął się od pandemii 🙂
Jeśli miał by nikt nie dostać premii to choć tyle że dostaną ci co narażają siębardziej. Nie zawsze to jest Ich wybór i chęć że się bardziej narażają i z pewnością wielu gotowych na poświęcenia jest w komórkach powiedzmy "tyłowych". Po prostu realia służby.
 
Czekacie na Sławka!!!!
On- jako nasz przedstawiciel może jedynie wykorzystac jako kartę przetargową...to co zrobimy teraz - my funkcjonariusze
Możemy zawalczyć o "modernizacjě służb mundurowych" do ktorych należymy
Jestesmy wyodrębnieni w KAS jako SCS - wykorzystajmy to !!!
Skarbowcy "przyklepali" swoje porozumienie
 
Czekacie na Sławka!!!!
On- jako nasz przedstawiciel może jedynie wykorzystac jako kartę przetargową...to co zrobimy teraz - my funkcjonariusze
My z US też chcemy się dołączyć i walczyć. Zjednoczmy się i razem walczymy o lepsze jutro. W kupie siła!

Skarbowcy "przyklepali" swoje porozumienie
Co to, to nie!
To solidarność podpisała, nie skarbowcy. Idąc Twoim tokiem rozumowania, celnicy (Jacek S.) też podpisali.
Nie ma co się przejmować, trzeba walczyć trzeba, puścić info do US i jedziemy dalej z koksem ;)
 
Back
Do góry