• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Spotkanie z Ministrem Finansów 14.05.20r.

Pracownicy KAS

Funkcjonariusze SCS


Koleżanki i Koledzy!


W czwartek 14.05.20r. jest bardzo ważny dzień dla Nas wszystkich jako środowiska zawodowego.

Kto wie, czy dla dziesiątek tysięcy pracowników KAS nie jest to jeden z najważniejszych dni w całej karierze zawodowej?

Dla funkcjonariuszy SCS jest to dzień, w którym rozstrzygnie się kwestia Naszej reputacji. Tego czy traktują Nas poważanie, czy nie będą chcieli pogłębić dyskryminacji wobec innych formacji?

W dniu 14.05. ZZ Celnicy PL spotka się z Ministrem Finansów. Na spotkaniu z Szefem KAS w dniu 08.05. uzyskaliśmy zapewnienie, że Minister przedstawi satysfakcjonujące środowisko propozycje.

Czy możemy ufać nowemu kierownictwu KAS, okaże się już w czwartek?


Zwracamy się do całego środowiska zawodowego KAS o wsparcie.

Bądźmy wszyscy w gotowości.

Oby nie było takiej potrzeby, ale musimy być przygotowani na kolejny krok, jeśli rozmowy w dniu 14.05. nie będą jednak satysfakcjonujące.

Dziękujemy, za dotychczasowe wsparcie. Jesteście wielcy!

Z Pozdrowieniem:
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
Sławomir Siwy
 

Attachments

  • celnicy56-20-informacja o spotkaniu 14.05. z MiN.Fin..pdf
    364,3 KB · Wyświetleń: 1 080
Czekacie na Sławka!!!!
On- jako nasz przedstawiciel może jedynie wykorzystac jako kartę przetargową...to co zrobimy teraz - my funkcjonariusze
Możemy zawalczyć o "modernizacjě służb mundurowych" do ktorych należymy
Jestesmy wyodrębnieni w KAS jako SCS - wykorzystajmy to !!!
Skarbowcy "przyklepali" swoje porozumienie
Właśnie z powodu takich tekstów jestem "niezrzeszona". Idąc twoim tokiem rozumowania, jako dorośli ludzie określcie się czy chcecie nas w swoich szeregach czy jednak nie. Bo jakoś nie widzę w waszych wypowiedziach konsekwencji. Proponujesz mi zapisanie się do związku, w której będę członkiem drugiej kategorii?
 
SARBOWCY - przez 15 min. mowiliśmy "jednym głosem"
Wykorzystali to Wasi przedstawiciele
My z US też chcemy się dołączyć i walczyć. Zjednoczmy się i razem walczymy o lepsze jutro. W kupie siła!


Co to, to nie!
To solidarność podpisała, nie skarbowcy. Idąc Twoim tokiem rozumowania, celnicy (Jacek S.) też podpisali.
Nie ma co się przejmować, trzeba walczyć trzeba, puścić info do US i jedziemy dalej z koksem ;)
Deklarujcie sie...macie czas
Siła w nas, ale musi byc to poparte członkowskiem - bo znow pan L. powie, ze to "Solidarność" i członkowie porozumienia
Sławek musi mieć sile w ilości członków
Nie tylko funkcjonariuszy, ale i skarbowców
 
Właśnie z powodu takich tekstów jestem "niezrzeszona". Idąc twoim tokiem rozumowania, jako dorośli ludzie określcie się czy chcecie nas w swoich szeregach czy jednak nie. Bo jakoś nie widzę w waszych wypowiedziach konsekwencji. Proponujesz mi zapisanie się do związku, w której będę członkiem drugiej kategorii?
Przecież Sławek nas zaprasza, sam skorzystałem z jego zaproszenia. Celnicy się dziwią, że nie ufamy związkom, ale ich związki nie podpisują wszystkiego co im się podetknie, walczą o dobro swoich członków. To nie ich wina, że u nas jest jak jest. Celnicy wy róbcie akcję informacyjną skierowaną do US, a my będziemy wiedzieli co mamy robić. Ciekawe ilu członków ma ta śmieszna Solidarność
 
Z notatki skarbowców: Proponuję dalej wk... ć MinFin i innych dycydentów zalewem maili, może zaczniemy już zbierać podpisy pod obywatelskim projektem ustawy o zmniejszeniu uposażeń posłom, senatorom, ministrom, członkom rad nadzorczych w państwowych spółkach, wyzerowaniu im premii i obniżeniu uposażeń do średniej krajowej. Poza oczywiście zmniejszeniem zatrudnienia na tych wielce lukratywnych stanowiskach tak o 50%. Myślę, że z tego będzie więcej oszczędności niż na naszych podwyżkach. A elektorat bardzo lubi takie igrzyska. Tak w ramach zabezpieczenia się przed zwolnieniami i redukcjami zatrudnienia.

Wysłane z mojego BLN-L21 przy użyciu Tapatalka
 
Teofil zrób tam dobrą agitację znasz środowisko US a w Celnikach ponoć jesteś myslę że w tygodniu powinno być conajmiej 100 nowych członków . Czasami 15 min koledzy to za mało i ten Wasz Lud... nie jest Wam wstyd tu pisać???
Mówię, rozmawiam, wiem co ludzie myślą o skarbowcy.pl ale wiem też, że mówią celnicy.pl jest tylko dla scs. To ich opinia wyrobiona przez lata. Oni są otwarci na walkę na protest i działanie, mają dosyć bierności i sprzedawczyków. Nie mają przywódcy, który by ich zmotywował do działania. Myślicie, że czemu wyłączyli kompy, bo TL ich namówił? Nie, bo mają dosyć. Sytuacja wygląda teraz tak: KP ogłosiło akcję, potem zrobiło trochę szumu w mediach, potem była akcja A wystraszony MF się ugiął i obiecał to co wynika z ustawy budżetowej. NIC ponad to. My to wiemy, jesteśmy wściekli, teraz czas na plan działania i skoordynowane ruchy całego środowiska. Olać to co piszą i mówią skarbowcy.pl. Pracownicy US to nie skarbowcy.pl!
 
Dlaczego nie ma informacji jaka jest liczebność zz w poszczególnych IAS i w sumie? Czy to jest informacja niedostępna? Moim zdaniem dużo by dała.
Ludwiński odtrąbił sukces, co było do przewidzenia. Tylko, że pojechał na spotkanie i pokornie przyjął to, co MF chciał dać. Żadnych negocjacji nie było, mogli to załatwić zdalnie, byłoby bezpieczniej i taniej.
Pismo o niewpuszczeniu Sławka na wspólne spotkanie świadczy o tym, że Ludwiński jest przerażony zapisywaniem skarbowców do Celników.pl, walczy o rządy dusz i czuje, że przegrywa. Widać to po komentarzach na Skarbowcach. O ile przed dzisiejszym spotkaniem radził sobie dobrze i wzbudzał nadzieję na prawdziwą działalność związkową to na spotkaniu wymiękł, nie potrafił stawić czoła MF. Teraz zostały mu jedynie argumenty typu > " to jedź sam i wywalcz", żenada.
Wielkim sukcesem było zjednoczenie środowiska i rozbudzenie u skarbowców poczucia dumy i własnej wartości w trakcie akcji komputerowej. Klęska dzisiejszego spotkania polega przede wszystkim na tym, że ta gotowość bojowa nie została wykorzystana i może przepaść. Teraz nasuwa się pytanie co dalej. Czy mamy karty w ręku? Moim zdaniem mamy, jest duże niezadowolenie i nadal gotowość do akcji, nadal jest poczucie jedności i nadal skarbowcy chcą coś zrobić.
Nadal możemy walczyć, zostaliśmy potraktowani gorzej niż inne służby, dla premiera nie jesteśmy służbą mundurową. Dla MF jesteśmy ciemną masą, którą można manipulować i zastraszyć, która będzie się cieszyć ochłapami.
Jeśli teraz nie zrobimy następnego kroku to tak już pozostanie. Uważam, że należy powtórzyć akcję komputerową tym razem trochę dłużej. I wydać ostrzeżenie o kolejnym ostrzejszym etapie. Mamy do stracenia nie tylko pieniądze ale też poczucie wartości, szanse na jedność i poważne traktowanie. W przeciwnym wypadku marazm, beznadzieja i kolejne 10 lat przebywania w ciemnej dupie czyli to co miała dotychczas skarbówka.
 
Możemy zawalczyć o "modernizacjě służb mundurowych" do ktorych należymy
Mam niecne podejrzenie, że to pokazuje rozdwojenie jaźni: z jednej strony chcesz się jednoczyć i konsolidować ze skarbowcami a z drugiej postulujesz separację... W zasadzie nie mam nic przeciwko ale stawiaj sprawę jasno.
Jestesmy wyodrębnieni w KAS jako SCS - wykorzystajmy to !!!
Jestem trochę zaskoczony tym, że nauka sprzed 3 lat poszła w las... Zakładam, że jesteś świadom tego, że to wydrębnienie da się szybciutko "wygasić" jedną nocną ustawą i po zawodach...
Skarbowcy "przyklepali" swoje porozumienie
Napisz jak odróżniasz swoich mundurowych kolegów-skarbowców (tych co podpisali porozumienie) od tych prawdziwych mundurowych-nieskarbowców (co to nie podpisali niczego)?
 
Ja tak zboczę trochę z ww. wywodów... jak liczycie, że 6% kwoty bazowej ma dać 200 zł rzekomej podwyżki?

Kwota bazowa wzrasta o 6% - policz sobie wzrost kwoty razy Twój mnożnik.

Kwota bazowa po wzroście 6% czyli (1803,16 zł x Twój mnożnik) + (kwota bazowa x dodatek za stopień) = podwyżka podpisana przez ZZ.
Od tego odejmij odpis na trzynastkę pewnie i jakieś 3% i wyjdzie.
 
Niezręcznie mi to pisać ale mam awarię samochodu i ruszam właśnie na hol. Będzie opoźnienie albo jutro z szerszym opisem. Zależy jak dojadę. Przepraszam, ale siła wyższa.
No nie wiem.... kup na związek lepsze auto co by od granicy zachodniej do wschodniej wygodnie dojechać. To nie zbytek tylko konieczność. Nikt zdrowy nie zarzuci Ci rozrzutności. Skupmy się na krecie o imieniu Ludwiński....
 
Back
Do góry