Służba celna

Reklama

WDB - Programy ubezpieczeniowe

Fundacja Świętego Mateusza

LUXMED - ubezpieczenia medyczne - Programy ubezpieczeniowe

7_4_2_58_-_banner 231x120_2.jpg Komitet Inicjatywy Ustawodawczej

Nowe posty

Statystyki

Tematy
14 126
Posty
185 481
Użytkownicy
11 245
Ostatni użytkownik
Nieznajoma123

Opinia BAS dot. petycji ZZ Cenicy PL

 • 1 829
 • 2
Publikujemy opinię Biura Analiz Sejmowych dotyczącą petycji obywatelskiej nr BKSP – 145 – IX – 101/19 w sprawie uprawnień emerytalnych funkcjonariuszy Służby Celno - Skarbowej.

4 rocznica KAS - LIST SZEFA KAS

 • 2 514
 • 25
Publikujemy list Szefa KAS Pani Magdaleny Rzeczkowskiej z okazji 4 rocznicy KAS.
Miłej lektury.

A JAK TY OCENIASZ KAS? CO O TYM WSZYSTKIM MYŚLISZ?
Napisz, czy podzielasz optymizm Pani Minister, że "Dzięki połączeniu administracji podatkowej, kontroli skarbowej i Służby Celnej powstała jedna, nowoczesna organizacja, skuteczna oraz świadoma swojej misji i odpowiedzialności za finanse publiczne."

Kopiuję moją ocenę KAS, wpis, który popełniłem parę dni temu:

"Ja oceniam KAS jako nieprzypadkową reformę. Pomocną tym, którzy oszukują na podatkach. KAS powoływał się na raport MFW na temat administracji skarbowej w Polsce, ale poszedł w zupełnie innym kierunku. Przypadek? Nie sądzę.
Wystarczy logicznie pomyśleć. Mafie, w które KAS miał uderzyć wg zapowiedzi, w ogóle nie protestowały przeciwko KAS, a przecież są to grupy, które dysponują gigantycznymi środkami i mogły wywołać totalną burzę, lobbing, atak medialny, etc., aby zatrzymać KAS, a co najmniej znacznie spowolnić...

100-proc. płatne L-4 dla funkcjonariuszy SCS

 • 2 260
 • 5
Cały czas analizujemy (…) sytuację, także przy okazji zmiany ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej, nad którą obecnie pracujemy" – tak mówiła jeszcze pod koniec ubiegłego roku w rozmowie z InfoSecurity24.pl Magdalena Rzeczkowska, szef Krajowej Administracji Skarbowej, pytana o to, czy funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej – podobnie jak strażacy, policjanci, czy strażnicy więzienni – w przypadku przebywania na kwarantannie lub izolacji otrzymają prawo do pełnopłatnego zwolnienia lekarskiego. Dziś wiemy, że resort finansów sytuacje przeanalizował i jak pisze w piśmie do przewodniczącego ZZ Celnicy PL Sławomira Siwego, Marek Kamać, zastępca dyrektora Departamentu Organizacji i Współpracy Międzynarodowej KAS, "w tej sprawie przygotowana została zmiana w ustawie o Krajowej Administracji Skarbowej". Jak na razie nie wiadomo jednak, kiedy nowe przepisy miałby wejść w życie.

Pismo MF - polemika dot. wywiadu Szefa KAS dla infosecurity24.pl

 • 4 495
 • 3
Publikujemy pismo MF stanowiące odpowiedź na nasze wystąpienie nr ZZ Celnicy PL-3/21, które także ponownie publikujemy.
W dniach 03.03.-05.03.2021r. odbędzie się posiedzenie Zarządu Głównego ZZ Celnicy PL, na którym podjęte zostaną decyzje odnośnie kierunku dalszych działań.

Komunikat po spotkaniu w MF w dniu 24.02.

 • 11 706
 • 42
KOMUNIKAT

spotkanie w Ministerstwie Finansów w sprawie art.15aa​

W dniu 24.02.21r. w siedzibie Ministerstwa Finansów odbyło się spotkanie w sprawie projektu ustawy o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Straży Marszałkowskiej, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Celno-Skarbowej i Służby Więziennej oraz ich rodzin oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2020 r. poz. 723),

W dniu dzisiejszym ma być wydany oficjalny komunikat w tej sprawie. Jedyne co zostaje po spotkaniu to zobowiązanie MF, że w przypadku ukazania się projektu w oficjalnych konsultacjach strona społeczna otrzyma kolejne zaproszenie w celu wypracowania wspólnego stanowiska. Spotkanie miało być ograniczone wyłącznie do art.15, było to wyraźnie i wielokrotnie podkreślone bez dyskusji o...

MF liczy koszty naszej petycji

 • 2 507
 • 2
Wicemarszałek Sejmu Pan Włodzimierz Czarzasty poinformował o wystąpieniu Komisji ds. Petycji do Ministra Finansów o oszacowanie kosztów wprowadzenia rozwiązań legislacyjnych zawartych w Petycji ZZ Celnicy PL.
Pod linkiem jest do pobrania petycja ZZ Celnicy PL.
Petycja dostępna pod linkiem

Wyłudzone przez przestępców podatki prawdopodobnie nigdy już nie wrócą do budżetu.

 • 4 559
 • 26
Zastrzegający anonimowość długoletni pracownik Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) w rozmowie z „Rzeczpospolitą" zauważa, że wśród przyczyn wzrostu kwot nieściągalnego VAT jest fatalna polityka kadrowa i braki organizacyjne. – Wielu doświadczonych inspektorów pracujących w urzędach kontroli skarbowej przestało się zajmować czynnościami kontrolnymi albo w ogóle odeszło z administracji – mówi nasz rozmówca. Nawiązuje przy tym do reformy dawnego wiceministra finansów Mariana Banasia, czyli utworzenia KAS. W jej rezultacie prokuratorzy prowadzący śledztwa w sprawie m.in. karuzel VAT nie mają po stronie administracji skarbowej merytorycznego partnera, który by ich wspomagał wiedzą. – A przecież prokuratorzy nie zawsze znają się na sprawach podatków czy w ogóle finansów – ocenia urzędnik.

Emerytury - spotkanie w MF 24.02.2021r.

 • 11 637
 • 24
Dzień dobry,

w związku z umieszczeniem w Wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów (nr UD183) projektu ustawy o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Straży Marszałkowskiej, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Celno-Skarbowej i Służby Więziennej oraz ich rodzin oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2020 r. poz. 723), a tym samym zgodnie z wcześniejszym zapewnieniem zawartym w piśmie z dnia 7 grudnia 2020 r. Pana Piotr Dziedzica Podsekretarza Stanu Zastępcy Szefa Krajowej Administracji Skarbowej skierowanym do Pana Sławomira Siwego Przewodniczącego ZZ Celnicy PL, a także wobec oczekiwań pozostałych przedstawicieli strony społecznej, zapraszamy do udziału w spotkaniu w dniu 24 lutego 2021 r. o godz. 13:00 (sala nr 2163) w gmachu...

Burza po reportażu "Kłamstwo vatowskie"

 • 4 519
 • 20
Superwizjer TVN wyemitował reportaż zatytułowany "Kłamstwo vatowskie", który wywołał burzę. Jest już reakcja Premiera i Prokuratury.

Informacja z MF na temat projektu KAS

 • 14 138
 • 44
Publikujemy projekt ustawy o KAS na obecnym etapie procedowania w MF. To nie jest jeszcze projekt przesłany do konsultacji społecznych.
Proponowane zmiany w zakresie ustawy o KAS dotyczą, w szczególności:
(...)
d) przyznania odrębnego dodatku dochodzeniowo-śledczego dla funkcjonariuszy wykonujących czynności dochodzeniowo-śledcze z uwagi na wątpliwości korzystania przez funkcjonariuszy dochodzeniowo-śledczych z dodatku kontrolerskiego,
e) przyznanie dodatku motywacyjnego za wykonywanie okresowo zwiększonych obowiązków służbowych lub dodatkowo powierzonych zadań;
f) przyznanie wynagrodzenia prowizyjnego za wykonywanie czynności egzekucyjnych, o których mowa w ustawie z dnia 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji,
g) umożliwienie osobie zatrudnionej w jednostce organizacyjnej KAS uzyskania zwrotu kosztów poniesionych na ochronę prawną, jeżeli wszczęte przeciwko niej postępowanie karne o przestępstwo popełnione w związku z wykonywaniem czynności...

Ostatnie pożegnanie Koleżanki Barbary Oknińskiej

 • 1 271
 • 0
Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że w dniu 16 lutego 2021r. w wieku 48 lat odeszła od nas nasza serdeczna koleżanka Barbara Oknińska.
Służbę rozpoczęła w dniu 26 marca 1997r. Przez cały okres zatrudnienia była związana z Oddziałem Celnym w Siedlcach, gdzie wykonywała obowiązki służbowe na stanowisku kasowym. Zakończyła służbę na stanowisku starszego specjalisty Służby Celno – Skarbowej, w stopniu aspiranta.
Nasza Basia od dawna miała problemy zdrowotne, jednak pomimo nich, stawiała się na służbę pełna wigoru i chęci do pracy. Zawsze dopilnowała wszystkiego na czas. Wiele wymagała od siebie i innych, ale dzięki temu była mocnym, niezawodnym punktem zespołu.
Basiu, miałaś do nas wrócić po ciężkiej chorobie w marcu. Nie wróciłaś i już nie wrócisz….. Pozostaniesz jednak w naszej pamięci na zawsze, bo takiej luki nie da się łatwo wypełnić.
Basiu, spoczywaj w pokoju!

Zwiastun odwołania od decyzji

 • 1 789
 • 2
Publikuję początek uzasadnienia z mojego odwołania od decyzji, które wczoraj wysłałem.
Opublikuję całość wraz z decyzją, jak dotrze do adresata. Wyszło jakoś tak 68 stron odwołania, a i tak skracałem :)

"Zaskarżona decyzja jest niezgodna z prawem w sposób oczywisty. Dla czytelności wywodów, wątki tematyczne zostają podzielone na podpunkty.

Uwagi ogólne

Po pierwsze,
pragnę podkreślić że uzasadnienie zaskarżonej decyzji jest wybitnie wewnętrznie sprzeczne albowiem z jednej strony organ rzekomo w ogóle nie ocenia mojej dzialności związkowej (i pod tym pretekstem oddala wszystkie moje wnioski dowodowe), ale z drugiej strony kładzie niezwykle silny nacisk na moją działalność związkową, co zajmuje większość uzasadnienia. Należy podkreślić, że analizując moją działalność związkową DIAS działa sprzecznie z wytycznymi Szefa KAS.

Po drugie,
w dalszym ciągu podnoszę, że zaskarżona decyzja została wydana przez osobę piastującą funkcje w organie w postaci...

Uporządkowanie spraw emerytur

 • 6 635
 • 12
Pani Magdalena Rzeczkowska

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów


Szanowna Pani Minister.

W nawiązaniu do pisma wiceministra Pana Piotra Dziedzica z dnia 07 grudnia 2020r. uprzejmie informujemy, że 9 lutego br. w wykazie prac Rady Ministrów został uwzględniony projekt ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Straży Marszałkowskiej, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Celno-Skarbowej i Służby Więziennej, który przewiduje zmiany poprzez dodanie art.15aa.

Z zawartych informacji w BIP wynika, że projekt zostanie przyjęty przez Rząd do końca I kwartału br.

Ministerstwo zadeklarowało w w/w piśmie, iż ZZ Celnicy PL zostanie włączony do prac nad tym projektem, jak tylko zostanie wpisany do wykazu prac Rady Ministrów.

Wnioskujemy o spotkanie celem wypracowania...

WYNIKI ANKIETY PROTESTACYJNEJ W KAS

 • 5 163
 • 29
Publikujemy pełne wyniki ankiety protestacyjnej w KAS.

System generuje trzy ankiety: kompletne, niekompletne i wszystkie razem.

My obrobiliśmy kompletne (wielokrotne i bez wielokrotnych) oraz wszystkie.

Ankiety kompletne to takie gdzie ktoś po wypełnieniu wszystkich pól nacisnął przycisk "Zagłosuj".

Ankiety niekompletne to takie gdzie po otwarciu okna z ankietą ktoś zaznaczył np. jedno, dwa pola lub nie zaznaczył nic i zamknął okno.

Takich pustych ankiet (bez żadnej odpowiedzi) jest 4889.


Podsumowując:

W systemie mamy 13444 ankiety z czego 4889 to ankiety puste, niewypełnione, porzucone.

Pozostaje więc 8555 ankiet ogółem.

W tych 8555 znajduje się 6942 ankiet kompletnych (po usunięciu głosowania wielokrotnego 5634).

Wychodzi na to, że mamy 1613 ankiet niekompletnych, gdzie przynajmniej jedno pole zostało wypełnione.

Proszę o Wasze spostrzeżenia do wyników ankiety. Zarząd podsumuje wyniki na najbliższym...

To jak to teraz jest w Polsce? To pytanie do Premiera.

 • 4 638
 • 5
1613509549349.png
POMOCY, bo nie ogarniam? Premier spotyka się ze mną dwa razy i wsłuchuje z uwagą, konstruktywnie rozmawiamy, KAS - nieznacznie wprawdzie, ale jednak jest poprawiany, a DIAS OPO zwalnia za to ze służby-foto po zgłoszeniu błędów w projekcie ustawy o KAS, za które DIAS w Opolu dzisiaj uzasadnia zwolnienie ze służby!!!
Na moim facebooku zadałem pytanie Premierowi. Jak działać??? To może Zw. Zawodowy zgłaszać krytyczne uwagi do projektu ustawy, czy nie? Jak to jest teraz w Polsce? UDOSTĘPNIAJCIE!

LUXMED - ubezpieczenia medyczne

 • 537
 • 0
Dziękujemy, że obdarzyłeś nas zaufaniem. Cieszymy się, że możemy się o Ciebie troszczyć.
Jesteśmy liderem rynku prywatnych usług medycznych w Polsce. Naszym Pacjentom zapewniamy opiekę w największej sieci prywatnych placówek medycznych na terenie kraju. LUX MED jest częścią Grupy Bupa, od blisko 70 lat zajmującej się dostarczaniem usług medycznych na świecie.
Naszą misją jest otaczanie Pacjentów kompleksową opieką: ambulatoryjną, stomatologiczną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową. Grupa LUX MED oferuje również ubezpieczenia. Każdego dnia dokładamy starań, aby ułatwić korzystanie z opieki medycznej.
Zapraszamy do zapoznania się z przewodnikiem, w którym znajdziesz podsumowanie najważniejszych zagadnień dotyczących korzystania z usług medycznych oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Uchwała modernizacyjna KAS do zmiany

 • 4 486
 • 13

Uchwała modernizacyjna KAS do zmiany. W tym roku bez podwyżek​

Czy organy KAS zaczną szanować rodzinę?

 • 1 118
 • 1
Zapadł wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie III Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych z dnia 17 listopada 2020r. o sygn. akt III AUa 872/20, w którym przyznano prawo do ustalenia wysokości emerytury z uwzględnieniem za okres urlopu wychowawczego uposażenia należnego na stanowisku zajmowanym bezpośrednio przed urlopem wychowawczym.

Ciekawe czy to wystarczy, aby organy KAS zaczęły szanować rodzinę i rodzicielstwo?
Wysłaliśmy pismo do DIAS.
Informujcie czy są poprawiane zaświadczenia dot. emerytur w tym zakresie?

Decyzja o zwolnieniu S.Siwego

 • 8 052
 • 31
Koleżanki i Koledzy!

Potwierdzam, że Dyrektor IAS w Opolu wydała ponowną decyzję o moim zwolnieniu ze służby.

Zamieszczam niektóre cytaty z decyzji:

"Działając dla "dobra wspólnego funkcjonariuszy" Strona już w początkowej fazie tworzenia skonsolidowanej administracji celno-skarbowej otwarcie negowała jej byt".

"Kreowany przez Stronę negatywny obraz efektów połączenia służb skarbowych i celnych, godzący bezpośrednio w dobro funkcjonariuszy i "odzierający dotychczasowych funkcjonariuszy celnych z ich mundurów" był systematycznie upowszechniany w mediach i na stronach internetowych".

"Strona wzywała do akcji protestacyjnej za pośrednictwem strony internetowej ZZ Celnicy PL, zamieszczała komunikaty medialne, nawołujące do protestu Służby Celnej. Wyszczególnione powyżej nagrania audycji radiowej i wydruków są dowodem negowania reformy Służby Celnej i administracji skarbowej przez Stronę".

"Ze zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego wynika, iż Strona niejednokrotnie w...

92,50% KAS i SCS za protestem

 • 6 984
 • 81
W ankiecie głosowało dotąd 11781 osób.
92,50% opowiada się za protestem.

53,92% głosujących deklaruje, że jest z UCS
25,02% z US
12,85% IAS

54,47% funkcjonariuszy
32,54% pracownik KAS - Korpus Służby Cywilnej

48,63% należy do ZZ
50,72% nie należy
0,65% brak odpowiedzi
Do góry