Służba celna

Reklama

WDB - Programy ubezpieczeniowe

Fundacja Świętego Mateusza

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej

Nowe posty

Statystyki

Tematy
13 958
Posty
179 429
Użytkownicy
10 977
Ostatni użytkownik
reptilianin

"Zachęty" do dalszej służby jak Yeti

 • 7 846
 • 36
Już kolejny raz nasza Szefowa obiecuje, że będą zachęty dla dłuższej pracy i służby. Mijają miesiące i nie ma żadnych konkretów, a obiecano przedstawienie do konsultacji na początku września :)

Za to SKAS odrzuciła propozycję Związku, by świadczenia socjalne dla funkcjonariuszy poszerzyć o pożyczki i dofinansowanie do pakietów medycznych.

Tak się składa, że te świadczenia są wykorzystywane w biznesie jako wabik dla kandydatów, a czym SKAS chce zachęcać, skoro nawet na to nie ma środków w budżecie.

Dlaczego MF jest na nie? Ano zasłania się pośrednio tym, że w innych służbach nie ma i przyznanie funkcjonariuszom SCS takich świadczeń spowoduje "impuls makro" dla pozostałych. No i trzeba by robić analizy itd. A w ogóle to jest COVID i nas nie stać.

Nic też nie wiadomo, by MF zrobił cokolwiek, aby funkcjonariusze zarażeni w związku z wykonywaniem obowiązków otrzymali 100% uposażenia...
Kontynuuj…

Czy celnicy poradzą sobie z brexitem?

 • 520
 • 0
Ogólna liczba zgłoszeń celnych (do wszystkich procedur łącznie) dokonywanych w Polsce może wzrosnąć po brexicie nawet o ponad 20 proc. i przekroczy 6 mln, podlicza Piotr Sienkiewicz z zajmującej się usługami celnymi firmy Rusak Business Services.
Kontynuuj…

Dwa lata od porozumienia, czyli co z tym art.15a

 • 634
 • 0
Od największego w ostatnich latach protestu służb mundurowych minęły dwa lata. W tym czasie większość z postulatów z 2018 roku udało się zrealizować, choć nie wszystkie sprawy doprowadzono do szczęśliwego finału. Jedną z nich są zmiany w art. 15a ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym. Zgodnie z podpisanym porozumieniem problem ten miał zostać rozwiązany do końca 2019 roku. Tak się jednak nie stało i mimo kolejnych zapowiedzi płynących z resortu spraw wewnętrznych i administracji, do dziś gotowy projekt zmian nie ujrzał światła dziennego.
Kontynuuj…

Notatka z posiedzenia Podzespołu RDS z dnia 23.11.2020r.

 • 7 283
 • 30
Notatka

z posiedzenia Podzespołu Problemowego RDS ds. KAS z dnia 23.11.2020r.​

Omówiono następujące tematy: (...)

Czytaj notatkę w zał. pliku
Kontynuuj…

Dodatki zadaniowe i specjalne

 • 3 978
 • 1
Pani Magdalena Rzeczkowska

Szef Krajowej Administracji Skarbowej

Szanowna Pani Minister.

W nawiązaniu do dyskusji na posiedzeniu Podzespołu Problemowego RDS s KAS w dniu 23.11.2020r. na temat rozdysponowywania przez DIAS dodatków specjalnych i zadaniowych przesyłam uprzejmie w załączeniu opinię prawną.

W imieniu Związku Zawodowego Celnicy PL zwracam się z uprzejmą prośbą o odniesienie się Szefa KAS do argumentacji prawnej zawartej w opinii dotyczącej kwestii konieczności uzgadniania zasad przy rozdysponowywaniu dodatków zadaniowych i specjalnych.

Do wiadomości.

1. Dyrektorzy IAS

2. Podzespół Problemowy RDS ds. KAS

3. Główny Inspektorat Pracy

4. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Z Poważaniem
Sławomir Siwy

Przewodniczący

ZZ Celnicy PL
Kontynuuj…

MS w sprawie art. 15a

 • 1 988
 • 5

Wiceminister rusza na pomoc. Ministerstwo Sprawiedliwości chce zmian w projekcie dot. 15a​

Kontynuuj…

Kontynuacja w sprawie 100% L4

 • 3 537
 • 5
Szanowna Pani

Małgorzata Rzeczkowska

Szef Krajowej Administracji Skarbowej


Szanowna Pani Minister


Związek otrzymał z Departamentu Organizacji i Współpracy Międzynarodowej KAS pismo nr DOM8.105.7.2020 w odpowiedzi na wniosek skierowany do Pani Minister o działanie na rzecz zmiany w ustawie o Krajowej Administracji Skarbowej w zakresie wprowadzenia 100% uposażenia w przypadku nieobecności w służbie funkcjonariusza Służby Celno-Skarbowej w razie zakażenia lub zachorowania na chorobę zakaźną w związku z wykonywaniem obowiązków służbowych (lub izolacji w związku z taką chorobą) tj. wprowadzenie rozwiązań analogicznych jakie zostały uchwalone dla funkcjonariuszy np. Policji czy Straży Granicznej. (...)

Czytaj całość w zał. pliku
Kontynuuj…

Do Ministra Finansów w związku z projektem zmian do ustawy o KAS

 • 12 808
 • 52
Szanowny Pan

Tadeusz Kościński

Minister Finansów RP


Szanowny Panie Ministrze.W konsultacjach wewnętrznych opublikowano projekt ustawy o zmianie ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej, który wzbudził ogromne kontrowersje w środowisku.

Najlepiej atmosferę w KAS przedstawią funkcjonariusze. Oto przykładowy głos, jeden z wielu:

„…Teraz sprawa dotyczy dyrektorów którzy żeby uniknąć ucywilnienia i w celu zapewnienia sobie dobrze płatnych posad w MF czy IAS, wzięli urlopy bezpłatne. Teraz chcąc brać emeryturę muszą się zwolnić z KAS. Wracając do munduru mają dziurę w stażu i stąd te kombinacje.
Żałosna próba załatwienia prywaty za pieniądze podatnika”

„…To jest prawdziwy skandal i bezczelność, zwłaszcza, że projekt nic nie mówi o okresach przymusowego ucywilnienia szarych coli. Projekt stworzony dla elit. Warto posłuchać jak Dziedzic wił się przed komisją, żeby udowodnić, że praca w UKS była podobna do służby, a praca w cle przed 1999 to inna...
Kontynuuj…

Do Premiera-Służba Cywilna

 • 3 762
 • 6
"Pan Mateusz Morawiecki

Prezes Rady Ministrów


dsc@kprm.gov.pl

Szanowny Panie Premierze,

W związku z wypowiedzią p. Łukasza Schreibera, Szefa Stałego Komitetu Rady Ministrów, zamieszczoną m.in. w Gazecie Prawnej z dnia 21.10.2020 r., Związek Zawodowy Celnicy PL stanowczo sprzeciwia się planowanym zmianom w Służbie Cywilnej.

Obecny kryzys związany z pandemią pokazał, jak istotna w takim czasie jest rola państwa, a osłabienie jego najlepiej wykwalifikowanych kadr może spowodować jedynie jego pogłębienie. Pozbawienie praw nabytych (poprzez mianowanie) wykształconej, dyspozycyjnej i apolitycznej kadry urzędniczej spowoduje narastanie kryzysu kadrowego w administracji publicznej.

Planowana likwidacja „mianowań” z którą wiąże się pozbawienie dodatku Służby Cywilnej oraz dodatkowego urlopu, to kolejne masowe odejścia urzędników, jak również mniej chętnych do pracy w administracji. (...)"

Czytaj więcej w załączonym pliku
Kontynuuj…

Odpowiedź MF na interpelację

 • 3 879
 • 10
Publikujemy odpowiedź Szefa KAS na interpelację poselską oraz pismo w sprawie chorobowego w czasie kwarantanny lub zakażenia covid-19.
Kontynuuj…

MSWiA pracuje nad zrównaniem praw do emerytury mundurowej

 • 7 292
 • 48
Obecnie o tym, czy cywilny staż jest doliczany do służby, decyduje data wstąpienia do formacji. Ma to zmienić projekt przygotowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, do którego dotarł "DGP".
Kontynuuj…

Zasady etyki w Ministerstwie Finansów

 • 1 267
 • 0
Nikt nie ma tyle urlopu, co po awansie w skarbówce.

Kontynuuj…

Wysokie emerytury w Straży Marszałkowskiej

 • 1 118
 • 0
"Emerytury funkcjonariuszy strzegących Sejmu wielokrotnie przewyższają świadczenia w policji" - informuje "Rzeczpospolita". Jak wyjaśnia gazeta, średnia emerytura w Straży Marszałkowskiej to ponad 8 tys. zł netto. "To jest na poziomie niezłego skandalu" - mówi w rozmowie z gazetą były antyterrorysta Jerzy Dziewulski.
Kontynuuj…

Projekt ustawy-likwidacja art.15a

 • 6 462
 • 14
Publikujemy projekt ustawy o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji ... w wersji przekazanej przez MSWiA.
Projekt nie uwzględnia funkcjonariuszy SCS.
Będziemy w tej sprawie interweniować, aby projekt uwzględniał funkcjonariuszy SCS i dawał przede wszystkim prawo wyboru systemu. Nie mamy niestety wsparcia w Ministerstwie Finansów.
Kontynuuj…

Art.15a- wniosek do MSWiA

 • 1 819
 • 1
Pan Mariusz Kamiński

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji


dks@mswia.gov.pl

biuroministra.BM@mswia.gov.pl


Szanowny Panie Ministrze.


Zwracam się z uprzejmą prośbą o przesłanie do konsultacji projektu ustawy o zmianie ustawy z 18 lutego 1994 r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Celno-Skarbowej i Służby Więziennej oraz ich rodzin, który powstał w MSWiA i który dotyczy art.15a tej ustawy oraz ewentualnych innych zmian.


Proszę o przesłanie projektu na adres slawomir.siwy@celnicy.pl wyłącznie w wersji elektronicznej.

Uzasadnienie


Sprawa dot. art.15a dotyczy również funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej...
Kontynuuj…

Mafia w Ministerstwie Finansów

 • 3 221
 • 7
Mafia w Ministerstwie Finansów, też mi nowość :), przecież nasz Związek alarmuje o tym od dawna.
Ps. W MF ogół urzędników to porządni, merytoryczni i uczciwi ludzie. Działa tam jednak silne lobby sprzyjające szarej strefie.
Panów z jedną literką nazwiska, którzy tworzyli KAS, a okazali się zamieszani w mafie podatkowe, jest już bardzo dużo, więcej niż w tym artykule.
Premier Mateusz Morawiecki powinien powołać zespół, który zbada proces wdrażania KAS i dokona audytu wpływu powołania KAS na skuteczność poboru danin publicznoprawnych. Gdyby taki zespół działał obiektywnie, wiele by wypłynęło.
Kontynuuj…

Zmarł Jacek Staniszewski

 • 4 428
 • 4
1604849600355.png

Z głębokim żalem i bólem informujemy, że w nocy z 7 na 8 listopada, po dwutygodniowej walce w szpitalu, zmarł Jacek Staniszewski, wieloletni działacz związkowy, bardzo zaangażowany w wiele ważnych dla środowiska zawodowego spraw - Przewodniczący Federacji ZZSC.
Zarząd Główny ZZ Celnicy PL składa głębokie wyrazy współczucia dla rodziny i wszystkich znajomych Jacka.
Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie. A światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Niech odpoczywa w Pokoju wiecznym. Panie świeć nad Jego Duszą.

W imieniu Zarządu Głównego ZZ Celnicy PL
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
Sławomir Siwy
Kontynuuj…

Potrzebna krew ozdrowieńca AB Rh+

 • 1 226
 • 0
Potrzebna pilnie krew AB Rh+ ozdrowieńca dla funkcjonariusza Służby Celno-Skarbowej.
Udostępniajcie apel proszę.
Pozdrawiam
SŁAWOMIR SIWY
Kontynuuj…

Czyżby przypadkowa szczerość MF?

 • 14 353
 • 32
02 listopada 2020r. doczekaliśmy się odpowiedzi na nasze pismo z marca 2020r. do Premiera RP, a w nim zaskakująca zapowiedź Ministerstwa Finansów, że:

"(...)Jednocześnie należy mieć jednak na uwadze przedłużający się stan pandemii wywołanej wirusem
SARS CoV-2 i ewentualną konieczność podejmowania natychmiastowych działań legislacyjnych,
których celem będzie podejmowanie dodatkowych działań służących łagodzeniu skutków kryzysu
wywołanego ww. wirusem oraz chorobą COVID-19.(...)

Magdalena Rzeczkowska
Szef Krajowej Administracji Skarbowej"


Co ma oznaczać ta wypowiedź Ministerstwa Finansów? Czyżby przypadkowa szczerość? Czyżby zapowiedź możliwych "wrzutek" w Sejmie?

W piśmie pytaliśmy:

"(...)Związek Zawodowy Celnicy PL zwraca się z uprzejmą prośbą o osobiste zainteresowanie sprawą jako Premiera Rządu RP i przedstawienie pełnej informacji o wykazie planowanych zmian we wszystkich ustawach jakie dotyczyć mogą funkcjonariuszy Służby...
Kontynuuj…

Kalkulator emerytalny - wersja październik 2020

 • 2 739
 • 0
Na prośbę wielu funkcjonariuszy publikujemy zaktualizowany kalkulator emerytalny w wersji poprawionej i aktualnej na październik 2020r.
Kontynuuj…
Do góry