Służba celna

Ubezpieczenie grupowe dla emerytów i rencistów, byłych pracowników KAS i funkcjonariuszy SC lub SCS.

 • 2 991
 • 3
Publikujemy przygotowaną przez ZZ Celnicy PL we współpracy z naszym Brokerem ofertę dla emerytów, osób którzy odeszli z KAS, ci którzy byli zatrudnieni w KAS lub pełnili służbę w SC lub SCS dla byłych funkcjonariuszy i pracowników, emerytów i rencistów.
Propozycja godna uwagi i na pewno będzie pomocna dla wielu naszych emerytów i rencistów i Ich Rodzin.
Kontynuuj…

Projekt rozp. MF-normy w zamian za wyżywienie

 • 3 257
 • 6
Publikujemy przekazany do konsultacji projekt rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 lipca 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie otrzymywania przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej wyżywienia lub równoważnika pieniężnego w zamian za wyżywienie.
Kontynuuj…

SENAT-APEL DO FUNKCJONARIUSZY!

 • 6 080
 • 10
Koleżanki i Koledzy! Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej

W związku z przesunięciem posiedzenia Senatu RP, które rozpoczyna się od dnia 11 sierpnia 2020r. przedłużamy akcję wysyłania korespondencji do Senatorów do dnia 10.08.2020r.

Na tym posiedzeniu będzie rozpatrywana ustawa o szczególnych rozwiązaniach dotyczących wsparcia służb mundurowych nadzorowanych przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych, o zmianie ustawy o Służbie Więziennej oraz niektórych innych ustaw (druk senacki nr 166 i 166A, druki sejmowe nr 432, 493 i 493-A), czyli kwestia DODATKÓW MOTYWACYJNYCH PO 28,5 i 25 latach służby.

Zwracam się z prośbą, aby rozesłać niniejszą informację do jak największej liczby funkcjonariuszy z apelem o to, aby każdy funkcjonariusz przesłał maila do Senatorów o mniej więcej takiej treści:

"Szanowny Panie Senatorze

Jako funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej zwracam się z uprzejmą prośbą o zgłoszenie poprawek do ustawy o szczególnych rozwiązaniach dotyczących wsparcia...
Kontynuuj…

Koronawirus na granicy. Zamknięto oddział celny

 • 3 848
 • 7
Oddział Celny w Białej Podlaskiej (woj. lubelskie) został w poniedziałek zamknięty po wykryciu koronawirusa u jednego z pracowników. Odprawy graniczne przejął Oddział Celny w Małaszewiczach – poinformowała administracja skarbowa.
Więcej: https://wiadomosci.radiozet.pl/Koro...ala-Podlaska-Zamknieto-oddzial-odprawy-celnej
Kontynuuj…

Zamknięcie zapisów na XI Zlot SC-TATRY 2020

 • 502
 • 0
Z uwagi na sytuację związaną z COVID-19 zmuszeni jesteśmy zamknąć już zapisy na XI ZLOT TATRY 2020.
Jest ogromne zainteresowanie tym wydarzeniem i liczba chętnych przekroczyła już planowaną liczbę osób.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy za rok oraz na organizowane także rokrocznie przez związek inne wydarzenia, m.in. takie jak przeprowadzany w maju lub czerwcu ZLOT - "POZNAJ SWÓJ KRAJ".

W roku bieżącym, ze względu na pandemię, odstąpiliśmy także od organizacji KOLONI I i OBOZÓW LETNICH DLA DZIECI I MŁODZIEŻY.

Mając nadzieję na ustąpienie ograniczeń, zapraszamy chętnych w kolejnych terminach.

Pozdrawiam
Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
Kontynuuj…

SENAT zajmuje się dodatkami

 • 7 694
 • 40
O godz. 13:00 w dniu 30.07. Komisja Samorządu Terytorialnego i Administracji Publicznej rozpatrzyła projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach dotyczących wsparcia służb mundurowych nadzorowanych przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych, o zmianie ustawy o Służbie Więziennej oraz niektórych innych ustaw (druk senacki nr 166,druki sejmowe nr 432, 493 i 493-A),
Minister M.Wąsik mówił na posiedzeniu Komisji, że Minister Finansów spóźnił się z wnioskiem. Od 55:30 min zaczynają się wypowiedzi na temat SCS. Publikujemy także pismo do Przewodniczącego Komisji. Czy poprawki dot. SCS zostaną zgłoszone podczas posiedzenia plenarnego?
Senat Rzeczypospolitej Polskiej / Transmisje / Podręczne archiwum ostatnich transmisji
Kontynuuj…

"Rz": Luksusowe samochody dla KAS

KAS informuje, jak nie stać się wakacyjnym przemytnikiem

 • 310
 • 0
Kontynuuj…

Mord w Miednikach – bolesna rocznica dla Litwy

 • 282
 • 0
Kontynuuj…

Pismo ZZ Celnicy PL przy IAS Rzeszów w sprawie podwyżek

 • 2 453
 • 3
Zarząd ZOZ ZZ Celnicy PL z przykrością przyjął stanowisko Pana Dyrektora wyrażone w Komunikacie i Przebiegu uzgodnień. Jest to o tyle zaskakujące, że prowadzone w lipcu rozmowy odbywały się w dobrej atmosferze i mogły sugerować szansę na satysfakcjonujące obie strony porozumienie. Zarzuty kierowane pod adresem Zarządu ZOZ ZZ Celnicy PL nie polegają na prawdzie, choćby z tego względu, że przedstawiony przez trzy organizacje związkowe projekt porozumienia bazuje na tekście zaproponowanym przez pracodawcę...

Więcej w załączniku
Kontynuuj…

Zamrożenie płac w sferze budżetowej w 2021?

 • 4 439
 • 8
Dlaczego Ministerstwo Finansów zakłada zamrożenie płac w budżetówce w 2021 r.?
Tadeusz Kościński: - Chcemy, żeby gospodarka znów się szybko rozwijała. To jest nasz cel numer jeden. Patrząc z tej perspektywy, np. podwyższanie podatków nie wchodzi w grę, bo dławiłoby to wzrost. Podobnie z cięciem kosztów, nie wszystkie warto ciąć. Ale niektóre należy, a przynajmniej ich nie zwiększać. Administracja to dla gospodarki koszt, zwiększanie wydatków na nią nie przysłuży się gospodarczemu odbiciu.

Zamrożony będzie fundusz płac w całej państwowej sferze budżetowej czy tylko dla służby cywilnej?
Sebastian Skuza: - Proponujemy w 2021 r. zamrożenie funduszu płac w sferze budżetowej. Tylko część pracowników administracji jest bowiem w korpusie służby cywilnej, a ich wynagrodzenia to 9-10 mld zł w stosunku do ponad 40 mld zł całego funduszu płac w administracji.

Czytaj więcej na...
Kontynuuj…

Takie są skutki braku oczyszczenia MF

 • 5 908
 • 35
Cd. braku oczyszczenia MF.
"Wysocy funkcjonariusze Ministerstwa Finansów mieli wyłudzać VAT w trakcie zagranicznych misji - podaje "Rzeczpospolita". Prokuratura wszczęła w tej sprawie postępowanie sprawdzające."
ZZ Celnicy PL od lat apeluje, że przyczyn takiego stanu rzeczy należy upatrywać, w braku realnego audytu i oczyszczenia MF.
Związek wnioskował o to wielokrotnie.
Wygląda jednak na to, że nikomu nie zależy na tym, by MF oczyścić z nieuczciwych urzędników, garstki urzędników, którzy rzutują na opinię o ogóle porządnych, merytorycznych i uczciwych urzędników MF.
Co gorsze, ich niemoralna postawa rzutuje także negatywnie na wszystkich w KAS.
Jeżeli nie zostaną podjęte działania oczyszczające, to cdn. niestety.
Kontynuuj…

XI ZLOT SŁUŻBY CELNEJ - TATRY 2020

 • 1 414
 • 0
Koleżanki i Koledzy!

Związek Zawodowy Celnicy PL zaprasza wszystkich zatrudnionych w KAS i pełniących służbę w Służbie Celno-Skarbowej na XI Ogólnopolski Zlot Służby Celnej „TATRY 2020”, który w tym roku odbędzie się w dniach od 23 do 27 września 2020 r. Uczestnicy zakwaterowani będą, jak w kilku poprzednich latach, w Pensjonacie LIMBA w Poroninie, ul. Kośne Hamry 15 a, 34-520 Poronin, e-mail: halina@limba-poronin.pl

W ośrodku jest możliwość korzystania odpłatnie z basenu i sauny.


ZGŁOSZENIE


W związku z ograniczoną liczbą miejsc:

4 noclegi,

wynajęcie przewodników,

wynajęcie autokarów ,

wstęp do Tatrzańskiego Parku Narodowego,

ubezpieczenie uczestników,

materiały okolicznościowe.

Szczegółowe informacje wraz z kartą zgłoszenia będą zamieszczone na stronie www.celnicy.pl i www.zz.celnicy.pl.

ILOŚĆ MIEJSC...
Kontynuuj…

Komisja odrzuciła poprawki

 • 6 823
 • 13
Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych odrzuciła poprawki dot. funkcjonariuszy SCS - chodzi o dodatki motywacyjne.
Głosowało 33. ZA przyjęciem poprawki 14, PRZECIW poprawce - 19.
I drugie głosowanie poprawka innego Klubu dot. funkcjonariuszy SCS:
Głosowało 31. ZA przyjęciem poprawki 13, PRZECIW -18.
Przed nami Senat.
Wypowiedź Przewodniczącego ZZ Celnicy PL od 17:15 minuty
Kontynuuj…

22.07.(środa) ok. 13:30 - II czytanie ustawy

 • 6 095
 • 24
Jutro(środa) II czytanie superustawy. Czy zostaną zgłoszone poprawki włączające funkcjonariuszy SCS? Wg harmonogramu ok. 13:30 sprawozdanie Komisji. Harmonogram może oczywiście ulec zmianie.

"Głos podczas poniedziałkowych obrad, spośród przedstawicieli mundurowych związków zawodowych, zabrał jedynie Sławomir Siwy, przewodniczący ZZ Celnicy PL. Pytał on dlaczego zlekceważono w dokumencie funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej, mimo iż szef resortu finansów Tadeusz Kosiński wystąpił pisemnie do rządu w sprawie włączenie ich w przepisy projektu. Co więcej, zapewnił, że są na to środki. Przewodniczący podkreślił również trudną sytuację w formacji, w której dochodzi do masowych odejść na emerytury oraz nie ma chętnych do służby.

W odpowiedzi, wiceminister Maciej Wąsik, który brał udział w komisji zdalnie, stwierdził, że omawiany przez posłów projekt został przygotowany przez MSWiA i dlatego funkcjonujące poza tych resortem formacje nie zostały nim objęte. Jak dodał, są to odważne...
Kontynuuj…

Dodatki motywacyjne, gdzie jest Szef KAS?

 • 6 749
 • 13
Podpinamy link do posiedzenia Komisji AiSW w sprawie dodatków motywacyjnych.
Od 13:01:00 dwukrotnie zabierał głos przedstawiciel ZZ Celnicy PL i jest odpowiedź przedstawiciela Rządu.
Sprawa będzie kontynuowana przez ZZ Celnicy PL, gdyż odpowiedź Pana Ministra nie została uznana przez funkcjonariuszy, którzy kontaktowali się z nami po jej wysłuchaniu, jako satysfakcjonująca.
Powstaje pytanie, gdzie jest Szef KAS? Pani Minister Magdalena Rzeczkowska zadeklarowała wobec całego środowiska, swoją determinację w tej sprawie.
Wobec powyższego środowisko oczekuje pilnego wyjaśnienia jakie działania Szef KAS podejmuje w tej sprawie?
Kontynuuj…

To nie Bareja, to dzieje się naprawdę.

 • 13 475
 • 52
Piszę z urlopu, bo mamy do czynienia z nietypową akcją w IAS Opole, o czym powinna wiedzieć cała Polska.

Dzwonią do mnie ludzie, że część kadry kierowniczej rozpoczęła zmasowaną agitację zapisywania do swoich ZZ.
To nie jest fake news, to dzieje się naprawdę w IAS Opole. To jest nierówne traktowanie ZZ, a co za tym idzie to jest łamanie prawa. Np. jeden z kierowników poinformował swoich podwładnych, że tę "delikatną sprawę", by zapisywać się do jednego z ZZ, przedstawia na prośbę Naczelnika Urzędu(sic!). A zatem mamy informacje z US, że kierownicy robią spotkania z podwładnymi i namawiają, aby zapisywać się do jednego z ZZ. To nie Bareja, to dzieje się naprawdę. Straszą przy tym Związkiem Zawodowym Celnicy PL mówiąc nieprawdziwe rzeczy na temat naszego stanowiska dot. zasad podziału podwyżek, jak również pojawiają się ze strony kadry kierowniczej groźby przekazywane podwładnym, że podwyżek nie będzie wcale, bo nasz związek nie przystąpił do porozumienia DIAS i innych ZZ.
Nasze...
Kontynuuj…

Najnowsze info o zarobkach w IAS Lublin

 • 12 358
 • 32
Publikujemy najnowszą informację o zarobkach funkcjonariuszy na jednym z wybranych przejść granicznych w IAS Lublin.
Jest duża dysproporcja w średnim uposażeniu funkcjonariuszy w IAS Lublin na dzień 31 marca 2020 - 3460,66zł, a podaną średnią z dodatkami o charakterze stałym w OCD Dorohusk 4876,67 zł.
Będziemy dopytywać o uposażenie zasadnicze i co zostało doliczone.
Kontynuuj…

MF w sprawie świadectw służby

 • 3 232
 • 1
Publikujemy odpowiedź MF na pismo ZZ Celnicy PL w sprawie zmiany rozporządzenia dot. świadectw służby.
Kontynuuj…

Zarobki w Straży Granicznej

 • 3 803
 • 12
Publikujemy informację o uposażeniach w Straży Granicznej, które obowiązują w PSG Dorohusk.
Średnie uposażenie w SG w Placówce SG w Dorohusku wynosi 5310,71zł z dodatkami stałymi.
Funkcjonariusze w wielu szanujących się krajach zarabiają dużo więcej niż ogół społeczeństwa. W Polsce wciąż powinni zarabiać więcej, gdyż to jest kwestia bezpieczeństwa Państwa. W SG także powinni zarabiać więcej.
W SCS jest dużo gorzej i to jest wstyd dla Polski, żeby funkcjonariusze zabezpieczający najdłuższą zewnętrzną granicę UE otrzymywali tak niskie uposażenia.
W SCS w IAS Lublin średnia to 3460,66zł prawdopodobnie bez dodatków stałych. Oczekujemy na szczegółowe dane z IAS.

Stażowo wygląda to następująco w SG:
0-2- 4465,70zł
2-5 - 4631,07zł
5-15 - 5238,54zł
pow. 15 lat - 6052,80zł

Podobnie ma się sprawa z pracownikami skarbówki. W wielu szanujących się krajach jest to praca wynagradzana dużo wyżej niż przeciętna dla ogółu społeczeństwa i wszyscy obywatele tych krajów to rozumieją i szanują. U nas...
Kontynuuj…
Do góry