Służba celna

Zatrzymany rajdowiec Leszek K. jest twarzą kampanii e-toll. Ministerstwo finansów komentuje sprawę

 • 1 122
 • 4
Nowe fakty na temat znanego kierowcy rajdowego Leszka K. Mężczyzna, któremu przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej (zajmującej się oszustwami podatkowymi) został zatrzymany na polecenie Prokuratury Okręgowej w Krakowie. Teraz głos w sprawie zabrało ministerstwo finansów. To ono bowiem zleciło kampanię e-toll, której twarzą jest Leszek K. Rajdowiec występuje w spotach pn. "Komu w drogę, temu e-TOLL".

Wracam do służby!

 • 10 203
 • 65
INFORMUJĘ, ŻE PO PONAD 4 LATACH WALKI WRACAM DO SŁUŻBY.
JAK JUŻ WRÓCĘ, DO SPRAWY SZERZEJ ODNIESIE SIĘ ZARZĄD.

✌️✌️✌️ SPRAWIEDLIWOŚĆ I PRAWDA ZAWSZE ZWYCIĘŻY✌️✌️✌️
WALKA DO KOŃCA ZAWSZE PRZYNOSI EFEKTY.
POTRZEBA TYLKO CIERPLIWOŚCI.

DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA WSPARCIE.

Po 0,5 % do emerytury ZER też trzeba będzie pójść do Sądu.

 • 2 159
 • 0
Witam.

W całej KAS wydano niewiele zaświadczeń wskazujących na pełnienie służby przez funkcjonariuszy Służby Celnej/Służby Celno-Skarbowej w warunkach szczególnie zagrażających życiu lub zdrowiu, co pozwala na podwyższenie o 0,5% podstawy wymiaru emerytury za każdy rok służby pełnionej w tych warunkach.

Wiele osób składa wnioski, których niektóre izby w ogóle nie rozpatrują i nie wydają postanowień o odmowie, inne wydają postanowienia odmowne wskazując, na brak dokumentacji za okres wskazany we wniosku.

Jak wynika z odpowiedzi DIAS, w niektórych izbach działają zespoły i mają określone procedury, a w innych nie. TAKA WOLNA AMERYKANKA W URZĘDACH PAŃSTWOWYCH.

Za to w Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu wydano kilka zaświadczeń – niestety nie wiemy za wykonywanie jakich czynności.

Do chwili obecnej SKAS nie wydał wewnętrznego aktu dot. dokumentowania i wydawania zaświadczeń - a ustawa emerytalna w części dot. funkcjonariuszy SCS obowiązuje 4 lata !!!!!

Jakie prowadzimy...

Interwencja poselska w sprawie wynagrodzeń w KAS

 • 2 135
 • 6
Publikujemy interwencję poselską Posła na Sejm Pana Janusza Kowalskiego do Premiera RP w sprawie motywacyjnego systemu wynagrodzeń w KAS.
Dziękujemy tym wszystkim z Was, którzy odpowiadają na Apel Związku o interweniowanie w biurach poselskich i senatorskich.
Każde działanie jak widać przynosi efekty i ma sens.
Prosimy o dalsze przesyłanie maili do biur poselskich i telefonowanie do Posłów i Senatorów. Skala ma tutaj kluczowe znaczenie.
Sprawy nie wolno nam odpuścić.
Związek będzie podejmował także inne inicjatywy w Parlamencie i nie tylko i wsparcie środowiska jest bardzo potrzebne.
Wyślij maila co najmniej do Parlamentarzystów ze swojego regionu. Jak znajdziesz trochę więcej czasu poświęć go dla siebie i organizacji i zadzwoń choć do jednego czy drugiego biura Posła. Umów się na spotkanie.
Jeżeli masz jakieś obawy i nie chcesz się ujawniać, wyślij chociaż anonimowy mail i podpisz go funkcjonariusz SCS lub pracownik KAS.
Mail do Posła to imię.nazwisko@sejm.pl...

Kolejna "wspaniała" aplikacja MF. Tym razem e-Toll

 • 5 885
 • 39
Budżet przeznaczony na tą aplikację to ok. 450 mln zł. Wydano dotąd już ponad 200 mln zł. Działa źle i trzeba ją poprawiać, żeby budżet się domknął?

Na wszystkie aplikacje wydano potężne miliardy i powinny być dymisje w MF, bo ogół licznych systemów, z małymi wyjątkami, to koszmar, który tragicznie komplikuje wykonywanie obowiązków w KAS i Służbie Celno-Skarbowej.
Funkcjonariusze SCS i pracownicy KAS alarmują, że gro czasu trzeba poświęcać na obsługę dublujących się systemów, zamiast zajmować się zwalczaniem przestępczości ekonomicznej.
Te wieszające się permanentnie i powielające systemy wydłużają także obsługę uczciwych podatników.
Co najgorsze w tym wszystkim, to docierają też informacje, że algorytmy systemów szybko da się rozpoznać z zewnątrz i czynią to grupy przestępcze i wykorzystują je do omijania obowiązków podatkowych.

Może przy okazji skandalu z e-Toll ktoś wreszcie tym się zainteresuje co dzieje się w tej materii w MF.

O absurdzie wdrażania tylu systemów alarmowali...

Ustawa modernizacyjna uchwalona przez Sejm. 12 mld złotych na rozwój służb

 • 7 372
 • 59
W czwartek Sejm opowiedział się za przyjęciem ustawy o ustanowieniu programu modernizacji w służbach podległych MSWiA oraz w Służbie Więziennej w latach 2022-2025. Ustawa zakłada m.in. podwyżki dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych. Przez 4 lata modernizacja służb mundurowych, zarówno tych nadzorowanych przez resort spraw wewnętrznych i administracji jak i Ministerstwo Sprawiedliwości, kosztować będzie ponad 12 mld złotych.

Informacje z Sądów na temat ucywilnienia

 • 3 287
 • 12
Koleżanki, Koledzy

Przesyłamy dobre informacje z sądów.

UCYWILNIENIE W SN

Sąd Najwyższy będzie merytorycznie rozpatrywał skargę kasacyjną złożoną przez Kancelarię Adwokacką we Wrocławiu Pana Mecenasa Łukasza Oleśniewicza, w imieniu naszego członka z IAS Kielce (sygn. akt I PSK 172/21 Z 2.12.2021 r. ). To bardzo dobra wiadomość.

UCYWILNIONY PRZYWRÓCONY DO SŁUŻBY

W Sądzie Okręgowym w Olsztynie ( wyrok z 15 listopada 2021 r. sygn. akt: IV Pa 71/21) przywrócono do służby z dniem 1 czerwca 2017 r. ucywilnionego w maju 2017 r. funkcjonariusza Służby Celno – Skarbowej. Funkcjonariusz w styczniu br. przeszedł do CIRF – w terminie późniejszym opublikujemy uzasadnienie.

ZALICZENIE PAUZOWANIA

W wyroku z 2.12.2021 r. Sąd w Tarnowie uznał, że okres od 1 czerwca 2021 r. do dnia powrotu do munduru należy zaliczyć do służby – w terminie późniejszym opublikujemy uzasadnienie.

Informacje sporządziła:

Joanna Kuś – ZOI Wrocław
Przewodnicząca Zespołu ds. ucywilnienia

Od 1 stycznia duże zmiany w TAX FREE dla podróżnych

 • 425
 • 0
 • Krótszy czas obsługi, szybszy zwrot zapłaconego podatku VAT oraz elektroniczny dostęp do dokumentów – to korzyści dla podróżnych od 1 stycznia 2022 roku.
 • Przedsiębiorcy, którzy chcą dokonywać sprzedaży w procedurze TAX FREE powinni dokonać niezwłocznie rejestracji w nowym systemie. Do tej pory zarejestrowało się w nim 1000 przedsiębiorców.

Przemytnik kokainy zatrzymany na lotnisku. Część połknął, resztę schował w butach

 • 369
 • 0
Jak przekazała rzeczniczka mazowieckich celników, zatrzymany 36-latek część narkotyków połknął, a resztę schował w butach. Łącznie przemycał 85 kapsułek narkotyku o czarnorynkowej wartości pół miliona złotych.

Kontrola nie zostawiła na nim suchej nitki, premier zrobił go szefem skarbówki

 • 2 310
 • 2
W lipcu 2021 roku kontrolerzy Ministerstwa Finansów negatywnie ocenili pracę dyrektora Mariusza Gojnego. W listopadzie premier awansował go na wiceszefa Krajowej Administracji Skarbowej. Związkowcy są zbulwersowani i piszą skargę do szefa NIK Mariana Banasia.

Tarcza antyinflacyjna. Premier Morawiecki zdradził szczegóły. Kto skorzysta?

 • 2 555
 • 7
Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział w czwartek tarczę antyinflacyjną. Ma to być duży pakiet obniżek podatków. Zakłada obniżkę akcyzy na paliwo, obniżkę podatku VAT na gaz i energię elektryczną oraz dodatek osłonowy dla 5 mln gospodarstw domowych.

APEL! Wysyłamy e-maile i dzwonimy do biur Posłów i Senatorów

 • 3 007
 • 11
Apel !!!

Wyślij e-mail z prośbą o interwencję do Posłów i Senatorów z Twojego okręgu - każdy!
Zadzwoń do biura i poproś o spotkanie w tej sprawie!
Załącz pismo do Premiera!

Kontakty do Parlamentarzystów dostępne pod linkami.Pozdrawiam

Sławomir Siwy

Przewodniczący

ZZ Celnicy PL

Do Premiera o równe traktowanie

 • 4 567
 • 10
Pan Mateusz Morawiecki

Prezes Rady Ministrów


Szanowny Panie Premierze.

Zarząd Główny ZZ Celnicy PL zwraca się z apelem o interwencję Pana Premiera i zapewnienie równego traktowania funkcjonariuszy służb mundurowych!

Kierownictwo Krajowej Administracji Skarbowej nie realizuje wytycznych Rządu RP!
Czytaj całość w załączonym pliku

INFORMACJA I APEL PO SPOTKANIU Z MINISTREM FINANSÓW

 • 22 437
 • 67
FUNKCJONARIUSZE SŁUŻBY CELNO-SKARBOWEJ

PRACOWNICY KRAJOWEJ ADMINISTRACJI SKARBOWEJ


Koleżanki i Koledzy!

Związek Zawodowy Celnicy PL informuje, że rozmowy w dniu dzisiejszym z Ministrem Finansów nie przyniosły żadnych efektów. Minister Finansów, na wniosek kierownictwa KAS, zaakceptował dyskryminację funkcjonariuszy SCS.

Wobec powyższego protest w KAS jest nieunikniony.

Aktualnie jednak, z uwagi na rosnące zagrożenie na zewnętrznej granicy UE, odpowiadając na liczne wnioski funkcjonariuszy, którzy wyrazili zaangażowanie do wzięcia udziału w pikiecie, niezbędna jest maksymalna mobilizacja wszystkich służb mundurowych, a nie eskalowanie protestu.

W tym stanie rzeczy pikieta zaplanowana na 24.11. i ogłoszenie protestu zostają przełożone.

Jednocześnie związek apeluje i przestrzega przed nadmiernym pośpiechem w realizowaniu zadań, który wymusza na nas część kierownictwa, dostosowując wszystkie czynności do określonych limitów, mierników i statystyk i zaniedbując jakość...

Krytyczna sytuacja na granicy - APEL do Ministra Finansów

 • 17 053
 • 97
Pan Tadeusz Kościński
Minister Finansów, Rozwoju i Polityki Regionalnej

Związek Zawodowy Celnicy PL otrzymuje sygnały i apele od funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej z deklaracjami pomocy w obliczu trwającego kryzysu na granicy wschodniej.
Mając na uwadze realne zagrożenie dla bezpieczeństwa Obywateli RP i UE zwracamy się z apelem do Pana Ministra o rozważenie wsparcia stacjonujących poza obrębem przejść granicznych innych formacji mundurowych przez funkcjonariuszy Służby Ceno-Skarbowej.
Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej są formacją uzbrojoną, są przeszkoleni i przygotowani do działań w obliczu różnych zewnętrznych i wewnętrznych zagrożeń.

Niezależnie od powyższego, ze względu na obowiązujące procedury i wytyczne, otrzymujemy informacje od funkcjonariuszy o niewystarczającej ochronie Obywateli pod kątem kontroli środków transportu przekraczających granicę zewnętrzną oraz wewnętrzną i przemyt migrantów w samochodach, w tym samochodach TIR.
Wciąż tysiące TIR-ów, samochodów...

#MuremZaPolskimMundurem

 • 4 820
 • 44
1636556177574.png

1636556238360.png

MANIFESTACJA 24.11.21 r. - PLAKAT

 • 3 596
 • 11
Publikujemy plakat, który prosimy, aby każdy wydrukował i przypiął do tablicy ogłoszeń w Waszej jednostce oraz położył w ogólnodostępnym miejscu.
Możecie śmiało pobrać z zakładki KONTAKT na tej stronie i dopisać odręcznie dane i kontakt do Przewodniczącego ZOI ZZ Celnicy PL w Waszej IAS.
Prosimy o wsparcie, gdyż w wielu lokalizacjach jest tylko jeden przedstawiciel funkcyjny związku i nie ma godzin związkowych i jest na służbie/w pracy tak samo jak Wy i jest niewykonalne, aby dotarł z plakatem do Waszej komórki, która często jest oddalona o 100 czy 150 km. E-maile także nie sposób rozesłać do wszystkich, gdyż bywa nader często, że są blokowane.
Sami pobierzcie też plik i roześlijcie do kilku znajomych.
DZIAŁAJMY RAZEM! NIEWAŻNE CZY JESTEŚ W ZZ CZY NIE!
ROBISZ TO DLA SIEBIE, SWOICH KOLEŻANEK I KOLEGÓW, SWOICH BLISKICH I DLA FORMACJI!

24.11.21 g.12:00 DEMONSTRACJA W WARSZAWIE

 • 20 024
 • 126
1636042169019.png

24.11.21 r. godz. 12:00 Warszawa pod gmachem MF ul. Świętokrzyska 12 z przemarszem pod Sejm i KPRM.
Rozpoczynamy akcję zgłoszeń na pikietę!
Już sama liczba chętnych może załatwić temat, a na pewno kolosalnie wzmocnić naszą pozycję negocjacyjną do rozmów zaplanowanych na 15.11.
Zapisy, także zgłoszenia samej liczby osób, które wezmą udział z Waszej komórki organizacyjnej bez podawania danych, już są możliwe u Przewodniczących ZOI. Szczegóły w załączniku.

Pamiętamy o Was Ś.P. Koleżanki i Koledzy ze służby

 • 1 178
 • 1
1636288528179.png
"Kto pozostaje w pamięci nie odchodzi nigdy…….. „

Za nami dzień Wszystkich Świętych, a przed nami miesiąc wspomnień wszystkich zmarłych bliższych i dalszych nam osób, jest to też czas wspomnień naszych Koleżanek i Kolegów, którzy odeszli.
Członkowie Związku Zawodowego CELNICY PL odwiedzili groby i zapalili światełko u naszych Koleżanek i Kolegów funkcjonariuszy i pracowników, którzy odeszli na „Wieczną Służbę”. Udało nam się odnaleźć ponad 50 grobów rozsianych po wielu cmentarzach naszego województwa.
Naszych zmarłych będziemy wspominać przez cały miesiąc listopad. W ich intencji poprosiliśmy o modlitwę naszego Kapelana Ks. Tomasza Gap, który przekazał informację, że będzie się modlił przez cały listopad – w ten szczególny czas Pamięci o tych co już odeszli.
Zakładowa Organizacja Izbowa Związku Zawodowego CELNICY PL przy Izbie Administracji Skarbowej w Lublinie serdecznie dziękuje...

Ucywilniony w 2017 r. funkcjonariusz został ZWOLNIONY ze służby - uzasadnienie wyroku Sądu Okręgowego we Wrocławiu

 • 4 197
 • 18
Koleżanki i Koledzy

Publikujemy uzasadnienie do wyroku Sądu Okręgowego we Wrocławiu z 7 października 2021 r. sygn. akt VIII Pa 92/21.

Należy uznać, że kwestia świadectw służby dla ucywilnionych wyniku reformy funkcjonariuszy została kompletnie rozpatrzona przez sądy - vide uchwała SN z 19 lutego 2020 r. (III PZP 7/19) oraz załączony wyrok.


Sąd I instancji kierował się również uchwałą Sądu Najwyższego z dnia 19 lutego 2020 r. ( sygnatura akt III PZP 17/19), którą w pełni podziela Sad Okręgowy. Z uchwały tej wynika jasno, że istnieje prawna odrębność podstaw zatrudnienia wynikającego ze stosunku administracyjno -prawnego oraz cywilnego tj. pracowniczego. „Pracodawca nie może zadekretować mocą ustawy zmiany stosunku służbowego w stosunek pracy. Sprzeciwia się temu zasada swobody nawiązania stosunku pracy oparta na wolnej woli zatrudniającego ( art. 11 k. p.,). Oznacza to, że również administracja celno-skarbowa nie może „dowolnie” przekształcić służbowego funkcjonariusza...
Do góry