Służba celna

Reklama

WDB - Programy ubezpieczeniowe

Fundacja Świętego Mateusza

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej

Nowe posty

Statystyki

Tematy
13 439
Posty
158 660
Użytkownicy
10 438
Ostatni użytkownik
Karolina 116125

ABW zatrzymała byłego urzędnika skarbówki.

 • 881
 • 0
Agenci ABW zatrzymali byłego pracownika Urzędu Skarbowego w Będzinie. Podejrzany jest o przyjęcie łapówki za pomoc w uzyskaniu decyzji o umorzeniu egzekucji ponad 700 tys. zł.

Godusławski: Przez aferę Banasia ucierpi morale skarbowców [OPINIA]

 • 1 401
 • 0
Okazało się też, że swoją krakowską kamienicę obecny prezes NIK wynajmuje osobom z półświatka, a ci prowadzą w niej hotel na godziny. Do tego Banaś tłumaczył, że płacą niższy czynsz, bo mają się rozliczyć przy sprzedaży nieruchomości. To, w jaki sposób były szef skarbówki wszedł w posiadanie budynku, też rodzi wiele pytań. Co więcej, wśród jego bliskich współpracowników znalazło się dwóch, których prokuratura podejrzewa o wyłudzenie VAT i to na niebagatelnym poziomie, bo aż 5 mln zł.

Sporo jak na człowieka, który zapowiadał bezkompromisową walkę z przestępcami podatkowymi. Dla jego byłych podwładnych musi to być również cios i silne osłabienie morale. Tym bardziej że od opozycyjnych polityków słyszą już, że jedyne mafie vatowskie, jakie udało się znaleźć, to te w Ministerstwie Finansów. Bardzo to nieuczciwe stawianie sprawy i rzucanie cienia na służbę prawie 60 tys. osób, które pracują nad tym, aby do kasy...

Kolejne przemyty zatrzymane - Gdańsk i Kuźnica.

 • 488
 • 0
Próbę przemytu do Polski niemal 50 tysięcy paczek białoruskich papierosów udaremnili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z drogowego przejścia granicznego w Kuźnicy. GRATULACJE!
Miliony papierosów w kontenerze z Azji. Służby przechwyciły towar. GRATULUJEMY!

Rekordowy przemyt ujawniony w Koroszczynie

 • 355
 • 0
Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z przejścia granicznego w Koroszczynie udaremnili przemyt nielegalnych wyrobów tytoniowych o wartości rynkowej ponad 6,3 mln zł. To jeden z większych w tym roku przemytów na terenie Polski. GRATULUJEMY!

Minister finansów: KAS działa dobrze.

 • 541
 • 0
Dochody podatkowe, w tym akcyza i cła na 29 października tego roku wyniosły 83,4 proc. tegorocznego planu - poinformował w środę minister finansów Jerzy Kwieciński. Ocenił, że Krajowa Administracja Skarbowa dobrze działa.

MF analizuje wciąż wysokość podwyżki w 2020r.

 • 5 754
 • 10
W związku z niepokojącymi sygnałami o niższych podwyżkach w 2020r. Związek Zawodowy Celnicy PL wystąpił do Szefa KAS z prośbą o równe traktowanie funkcjonariuszy SCS w stosunku do funkcjonariuszy innych formacji mundurowych w kwestii wysokości podwyżki w 2020r. Chodzi naturalnie o 500zł na etat.
Publikujemy odpowiedź Ministerstwa Finansów.

Pismo do Szefa KAS - ucywilnienie

 • 1 343
 • 0
Związek Zawodowy Celnicy PL zwraca się z do Pana Ministra z prośbą o podjęcie działań zmierzających do zakończenia sporów zbiorowych trwających w każdej IAS, m.in. w części dotyczącej naprawienia szkód związanych z procesem ucywilnienia funkcjonariuszy w trakcie wprowadzania reformy służb skarbowych - napislai związkowcy do Szefa KAS
Więcej w zał. piśmie

Nikt nie widział przekrętów w MF

 • 4 731
 • 21
Tytuł artykułu błędny. :)
ZZ Celnicy PL od początku, czyli listopada 2015r. wnioskował o audyt, uszczelnienie systemu podatkowego, oczyszczenie i naprawę MF.
Niestety Marian Banaś nas nie słuchał. Szybko zorientowaliśmy się, że stare układy i ludzie w MF i całej administracji podatkowej i Służbie Celnej, mogący mieć współudział w kreowaniu procedur i przepisów sprzyjających wyłudzeniom podatków, nie muszą martwić się o swój los.
To nimi otoczył się Marian Banaś. My natomiast, zaczęliśmy być zwalczani.
Ps. Odnosząc się do samego uszczelnienia podatków należy wspomnieć tylko tyle, że w naszej ocenie, dodatkowe wpływy budżetowe wynikające z uszczelnienia podatków mogą/powinny być znacznie większe. To także podnosimy od dawna.

Wcześniej NIK miał zastrzeżenia wobec działań Banasia. Teraz nie publikuje raportu (http://www.tvn24.pl)

Celnik potrzebuje pomocy - Prośba o pomoc!

 • 527
 • 0
Zwracamy się do wszystkich z prośbą o pomoc dla naszego kolegi Janusza Kałuży, pełniącego służbę w Izbie Administracji Skarbowej w Katowicach.

W 1992 roku Janusz miał wypadek, który spowodował złamanie prawej nogi. Za ciasno założony opatrunek gipsowy spowodował martwicę, skutkiem czego była amputacja części stopy. Jakby tego było mało nastąpiły dalsze powikłania i amputacja.
Potrzebna proteza, której koszt przewyższa możliwości finansowe Janusza.
Ewentualne Dary Naszych Serc, nawet te najmniejsze proszę przekazywać na poniższe, utworzone specjalnie w tym celu konto bankowe o nazwie "Pomoc dla Janusza":

35 1020 1390 0000 6102 0619 7687

Pismo do SKAS "wygaszeni" - wniosek o wydanie decyzji

 • 1 740
 • 1
Pan Piotr Walczak
Szef Krajowej Administracji Skarbowej

Szanowny Panie Ministrze.

Zgodnie z uzasadnieniem uchwały Naczelnego Sądu Administracyjnego w składzie siedmiu sędziów z dnia 01.07.2019r. wydanej w sprawie I OPS 1/19 droga sądowa przed sądem powszechnym przysługuje jedynie tym funkcjonariuszom, którzy otrzymali propozycję zatrudnienia do dnia 31.05.2017r., a więc wówczas, gdy następuje przekształcenie stosunku służbowego w stosunek pracy. W przypadku zaś funkcjonariuszy, którzy takowej propozycji nie otrzymali, w konsekwencji czego ich stosunek służbowy wygasł Naczelny Sąd Administracyjny jednoznacznie wskazał, iż wówczas mamy do czynienia z klasycznym zwolnieniem ze służby i w trybie administracyjnym. W takiej sytuacji pracodawca jest zobligowany do wydania decyzji administracyjnej, która podlega zaskarżeniu do sądu administracyjnego, który ostatecznie będzie badał brak złożenia propozycji zatrudnienia dla funkcjonariusza.

Mając na uwadze powyższe prosimy o przekazanie...

Pismo do SKAS dot. 5 lat tzw. zadań policyjnych

 • 3 292
 • 5
W związku z ogromną skalą problemów dot. nierzetelnego ustalania spełnienia warunku pełnienia służby przez 5 lat, o których mowa w art. 12 ust. 2 pkt. 1 ustawy z dnia 18 lutego 1994 r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Celno-Skarbowej i Służby Więziennej oraz ich rodzin (t. j. Dz. U. z 2019 r. poz. 288 ze zm.) w związku z § 14 ust. 1 pkt 4 Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 grudnia 2018 r. w sprawie trybu postępowania i właściwości organu w zakresie zaopatrzenia emerytalnego funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Celno-Skarbowej oraz ich rodzin...

Prezydent o Prezesie NIK M.Banasiu

 • 1 259
 • 3
"Ta sprawa musi być szczegółowo wyjaśniona, to pewne. To jest zbyt poważna instytucja, żeby cokolwiek tu zlekceważyć. Odpowiednie służby muszą zrobić w tej sprawie wszystko. No mercy, nie ma litości" - powiedział Andrzej Duda o sprawie Mariana Banasia.

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/polska/news-prezydent-dla-polski-times-jesli-ktorykolwiek-zarzut-okaze-s,nId,3287494#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Odpowiedź MF na pismo do Premiera w sprawie projektu rozporządzenia dot. wielokrotności kwoty bazowej

 • 2 856
 • 2
Publikujemy odpowiedź MF na pismo z dnia 2 października 2019 r. nr ZZ Celnicy PL – 86/19 skierowane do Pana Mateusza Morawieckiego Prezesa Rady Ministrów, w kwestii podpisania rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wielokrotności kwoty bazowej stanowiącej przeciętne uposażenie funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej.

Coraz większe kłopoty Banasia? Teraz zajmie się nim skarbówka

 • 1 532
 • 4
Skarbówka sprawdza finanse prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia - poinformował RMF FM minister inwestycji, rozwoju i finansów Jerzy Kwieciński. Jak zapewnił, służby robią wszystko, co do nich należy.

Banaś wrócił do pracy. Wydał oświadczenie (http://www.tvn24.pl)

 • 2 204
 • 9
Podpowiadamy politykom, bo rzekomo politycy wszystkich opcji chcą odwołania Prezesa NIK, gdyż wg mediów, to że wrócił, a nie podał się do dymisji, jest woltą wobec kierownictwa PiS.
Jeżeli tak faktycznie jest to wystarczy zwołać Sejm i postawić MB przed Trybunałem Stanu. Wtedy kadencja Prezesa NIK wygasa, gdy TS orzeknie o zakazie zajmowania przez Niego funkcji. Proste, to jest test dla polityków wszystkich opcji.

Prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś powrócił do wykonywania obowiązków, zakończył urlop bezpłatny - poinformowała w czwartek rzeczniczka prasowa NIK Ksenia Maćczak. Wydał również oświadczenie. Stwierdził w nim, że będzie "przeciwstawiał się wszelkim próbom ataku na jego osobę jako Prezesa Najwyższej Izby Kontroli". (http://www.tvn24.pl)

[URL...

Projekt rozporządzenia w sprawie dodatku kontrolerskiego

 • 3 289
 • 5
Szanowni Państwo,

Publikujemy projekt rozporządzenia Ministra Finansów, Inwestycji i Rozwoju w sprawie
dodatku kontrolerskiego dla osób zatrudnionych w jednostkach organizacyjnych
Krajowej Administracji Skarbowej oraz funkcjonariuszy Służby
Celno-Skarbowej.

Bardzo proszę o uwagi do projektu w terminie do 08.11.2019r.
Uwagi przesyłamy na adres jaceksosnecki@o2.pl

Pozdrawiam
Sławomir Siwy
ZZ Celnicy PL

PZU-OPIEKA MEDYCZNA-od 01.11. i 01.12 bez karencji

 • 682
 • 0
Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, że z dniem 1 sierpnia 2019 roku ZZ Celnicy PL przy współpracy z brokerem Europejskim Konsorcjum Ubezpieczeniowym wdrożony został dla Państwa Program Zdrowotny – PZU Opieka Medyczna.
Program funkcjonuje od dnia 1 sierpnia 2019 roku.

Program Zdrowotny – PZU Opieka Medyczna
zapewnia Państwu możliwość korzystania z ponad 2140 placówek medycznych w całej Polsce.

W ramach Opieki Medycznej wizyty u specjalistów i badania się nielimitowane i bez skierowań.
PZU Opieka Medyczna daje Państwu również możliwość skorzystania z REFUNDACJI w przypadku chęci wykonania badania poza placówką medyczną PZU - zgodnie z cennikiem refundacyjnym.
Program Grupowego Ubezpieczenia Zdrowotnego prowadzony przez ZZ CELNICY PL zapewnia trzy warianty składek oraz bardzo szeroki zakres, niedostępny w innych pakietach.
Jest to ogromna korzyść dla ubezpieczonych a ochroną można objąć również osoby...

Art.15a - odpowiedź MF

 • 9 093
 • 26
Publikujemy odpowiedź MF na pytanie:
"Związek Zawodowy Celnicy PL zwraca się z uprzejmą prośbą o przekazanie informacji, czy środowisko zawodowe może liczyć na wsparcie Pana Ministra przy likwidacji art.15a ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji … i zgłoszenie w MSWiA tej kwestii wraz z OSR.

Pragniemy prowadzić dialog z Panem Ministrem w tej sprawie, jak również innych przepisów tej ustawy, które naszym zdaniem powinny zostać zmienione, gdyż dyskryminują funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej w stosunku do funkcjonariuszy innych formacji mundurowych."

X OGÓLNOPOLSKI ZLOT SŁUŻBY CELNEJ - TATRY 2019

 • 605
 • 0
Zapraszamy do oglądania zdjęć na stronę

https://www.facebook.com/pg/CelnicyPl/photos/?ref=page_internal

W tym roku, podczas jubileuszowego X Ogólnopolskiego Zlotu Służby Celnej „TATRY 2019”, przy wspaniałej pogodzie, zdobywaliśmy kolejne szczyty w naszych pięknych najwyższych górach.

W pierwszym dniu część uczestników doszła do Śląskiego Domu w Dolinie Wielickiej oraz niektórzy wspięli się na Małą Wysoką na 2428 m.n.p.m.

W drugim dniu, finalnie około 80 uczestników zdobyło najwyższy szczyt w Polsce - Rysy 2499 m.n.p.m, skąd podziwialiśmy wspaniałe widoki na całe Tatry i okolice. Wejście było od strony Słowacji. Pozostali uczestnicy „spacerowali” na wysokość 1500 m.n.p.m. aż do Popradzkiego Stawu oraz symbolicznego Cmentarza pod Osterwą.

W trzecim dniu Zlotu doszliśmy do Doliny Pięciu Stawów Polskich. Część wracała przez Świstówkę przez Morskie Oko, część do Wodogrzmotów Mickiewicza. Niektórzy przeszli bezpośrednio nad Morskie Oko.

Wszyscy uczestnicy po...
Do góry