Służba celna

Posiedzenie KAiSW - art.15a

 • 1 717
 • 0
Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych
sala nr 312, bud. U
Informacja Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na temat stanu realizacji Porozumienia zawartego w dniu 8 listopada 2018 r. pomiędzy MSWiA, a związkami zawodowymi służb mundurowych.
Rozpatrzenie projektu planu pracy Komisji na okres od 1 stycznia do 31 lipca 2020 r.
- przedstawia Przewodniczący Komisji.

Co czeka służby mundurowe w 2020?

 • 3 260
 • 0
"Wciąż nierozwiązana jest kwestia art. 15a. ustawy emerytalnej. Chodzi o zrównanie statusu funkcjonariuszy przyjętych po raz pierwszy do służby w okresie od 1 stycznia 1999 r. do 23 lipca 2003 z tymi, przyjętymi wcześniej. MSWiA ma przygotować warianty rozwiązania wraz z wyliczeniami finansowymi. Następnie propozycje te zostaną przedstawione do analizy stronie społecznej. Zgodnie z porozumieniem, projekt miał być gotowy do końca 2019 r. ale sprawa jest trudna i dotyczy także kadry zawodowej WP. Nie ma pewności czy będzie rozwiązana w przyszłym roku." - czytamy m.in. w artykule.


Jednocześnie zapewniamy funkcjonariuszy SCS, że ZZ Celnicy PL podejmuje działania w sprawach zarówno art.15a, jak i w innych kwestiach, np. dodatków dla funkcjonariuszy - vide notatka ze spotkania z Ministrem Finansów.
Zwróciliśmy się z przypomnieniem, że ta sprawa dotyczy także funkcjonariuszy SCS do...

Karta Praw Podatnika - uwagi do projektu

 • 1 081
 • 5
Publikujemy korespondencję z Kancelarii Sejmu, dotyczącą poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy – KARTY PRAW PODATNIKA

Zwracam się z uprzejmą prośbą o przesyłanie uwag do dnia 14.01.2020r. na adres jaceksosnecki@o2.pl

Pozdrawiam

Sławomir Siwy

ZZ Celnicy PL

Życzenia na Nowy Rok 2020

 • 748
 • 2
1577788418285.png

U progu Nowego Roku 2020r. w imieniu ZZ Celnicy PL pragnę życzyć wszystkim, aby w tym Nowym Roku dokonała się w nas przemiana.

Życzę, byśmy wszyscy uwolnili się w pełni od stereotypów, które są nam wpajane na każdym kroku przez dzisiejszy świat. Podawane nam informacje mają na celu wzbudzać w nas pogardę do innych i mają polaryzować nastroje społeczne. Media nieprzypadkowo stale epatują nas sensacją i konfliktem.
Celowo robi się szum informacyjny, aby ważna informacja zginęła, a my sami poczuli się przytłoczeni i za mali, by cokolwiek realnie móc zadziałać. Chodzi o wywołanie w nas apatii i zniechęcenia i nie robienia nic poza wyrażaniem oburzenia w mediach społecznościowych, czym tylko pomagamy tej machinie.

Dosyć! Musimy to odrzucić! Każdy z nas może zrobić dużo, bardzo dużo! Życzę takiej przemiany, by każdy z nas zaczął wnosić swój własny wkład w rozwiązywanie problemów.
Wystarczy, że każdy z nas zacznie działać, szerzej niż tylko...

VAT uszczelniony, fiskus bierze się za CIT i akcyzę

 • 1 056
 • 1
Optymalizacje podatkowe w CIT są wśród priorytetów kontroli na 2020 r. - mówi PAP wiceminister finansów, szef KAS Piotr Walczak. Zapowiada budowę systemu coraz bardziej przyjaznego dla podatników. Zapewnia też, że propozycja MF dotycząca podwyżek w KAS będzie satysfakcjonująca dla pracowników.

Szef KAS: jesteśmy coraz skuteczniejsi

 • 1 553
 • 3
KAS jest coraz skuteczniejsza w walce z zorganizowaną przestępczością, koncentruje się na rozbijaniu dużych grup - mówi PAP wiceminister finansów, szef Krajowej Administracji Skarbowej Piotr Walczak podsumowując mijający rok.

Notatka ze spotkania z Ministrem Finansów Panem Tadeuszem Kościńskim

 • 15 016
 • 68
Publikujemy notatkę ze spotkania z Panem Ministrem Tadeuszem Kościńskim oraz cele środowiska zawodowego KAS z prośbą o udostępnienie każdemu pracownikowi KAS i funkcjonariuszowi SCS.

Proszę wszystkich o wsparcie i działanie w kierunku osiągnięcia celów!

POTRAKTUJMY TO PROSZĘ JAKO NASZE WSPÓLNE WYZWANIE!
Skierujmy całą Naszą uwagę na to zadanie, przekraczajmy ograniczenia, podejmujmy nowe wyzwania, np. zjednoczmy się jednoznacznie wokół tych celów i rozmawiajmy o tym w pracy/służbie, dzielmy się z Koleżankami i Kolegami tym co każdy z Nas robi w tej sprawie.

Pozdrawiam
Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL

Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia!

 • 784
 • 6
1577087725568.png

Związek Zawodowy CELNICY PL życzy wszystkim Pracownikom Krajowej Administracji Skarbowej i Funkcjonariuszom Służby Celno-Skarbowej Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.
Niechaj święta moc wigilijnej nocy przyniesie wszystkim Pokój, Radość i Miłość.

Za Zarząd:
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL

Sławomir Siwy

Kolejka tirów do Dorohuska ma już 30 kilometrów.

 • 1 330
 • 1
Średnio 32 godziny w Dorohusku, 20 godzin w Hrebennem, 39 godzin w Medyce i 38 godzin w Korczowej czekają na odprawę kierowcy ciężarówek. Ale to tylko szacunki, bo tylko na drodze krajowej nr 12 z Chełma do Dorohuska, kolejka „urosła” przez dwa dni o 3 kilometry i sięgnęła Srebrzyszcza na przedmieściach Chełma.

Wrzenie w KAS! Część II.

PODWYŻKI 2020r.

 • 3 043
 • 0
Mamy już informację w sprawie stanowiska MF co do przyszłorocznej podwyżki.
Dla KSC 790zł wraz z dodatkami kontrolerskimi, dla FSCS - 700zł wraz z dodatkami kontrolerskimi, dla osób poza mnożnikowym systemem - 694zł.
W ww. kwocie jest dla FSCS 445zł, dla KSC 519zł i dla obsługi 515zł z Uchwały modernizacyjnej.

Pytanie ile wyniesie podwyżka w innych formacjach mundurowych w 2020r?

Czy 500zł, bez odejmowania dodatków plus wzrost kwoty bazowej czy inaczej?

U nas MF chce dać 445zł z Uchwały i odjąć od tego jeszcze dodatki kontrolerskie plus 3% kwoty bazowej zamiast 6% i odjąć od tego jeszcze dodatki kontrolerskie.
Odjęcie na dodatki kontrolerskie będzie wtedy, gdy dodatek rośnie w stosunku do tego co obecnie ktoś pobiera w dodatku kontrolerskim. Tylko w takim przypadku, wg wstępnej propozycji MF kwota 700zł ma być rozbijana. Czyli rośnie komuś dodatek z 50zł do 200zł. Wówczas dostanie 550zł do zasadniczej i 150zł w dodatku. Nie wchodzimy w inne pochodne. Mowa też jest o przeciętnej...

Wrzenie w KAS!

 • 14 418
 • 78
Przed Świętami niestety zawrzało w KAS! Funkcjonariusze mówią DOSYĆ! Wszystkich Rodaków proszę o zrozumienie i poparcie naszych starań o elementarną sprawiedliwość w KAS! Funkcjonariusze i Pracownicy KAS są chwaleni za doskonałe działania i wyniki w kierunku uszczelniania systemu podatkowego, a na koniec roku dostają drastycznie zaniżone nagrody w stosunku do korpusu obsługi tj. osób sprzątających w KAS, kierowców, technicznych.

2,5 tys. złotych dodatku za pozostanie w służbie i program rozwoju. Kamiński zdradza plany MSWiA

 • 1 184
 • 1
Nawet 2500 złotych dodatku za pozostanie w służbie po osiągnięciu pełnych uprawnień emerytalnych – zapowiedział dziś podczas posiedzenia sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych szef MSWiA Mariusz Kamiński. Minister przedstawił posłom informacje na temat planów resortu na lata 2019–2023. Wśród nich znalazły się m.in. zwiększenie ochrony prawnej funkcjonariuszy, wprowadzenie programu rozwoju służb mundurowych oraz wypłata podwyżek. Mariusz Kamiński zapowiedział też powołanie funduszu na rzecz poszkodowanych na służbie mundurowych.

Ochrona praw dziecka w trakcie reformy KAS. Niestety nastąpił zgon dziecka w łonie matki.

 • 721
 • 2
Czy celniczka w ciąży mogła stracić stanowisko w wyniku „niezaproponowania” jej przejścia do Krajowej Administracji Skarbowej, skoro takie „niezaproponowanie” musi być potwierdzone decyzją administracyjną, a decyzji takiej nie wolno wydać wobec kobiety w ciąży?
Z takim pytaniem zmierzy się KAS po ważnym wyroku NSA w sprawie, do której przystąpił Rzecznik Praw Obywatelskich.
Marian Banaś nie pomógł w tej sprawie.
Zobaczymy jak zachowa się obecny Szef KAS? Niebawem zostanie do Szefa KAS skierowane odwołanie od decyzji DIAS. Szef KAS może uchylić decyzję DIAS i nakazać przywrócenie do służby.


Sławomir Siwy omawia trzy pierwsze cele KAS.

CELE ŚRODOWISKA ZAWODOWEGO KAS!!! - DO KONSULTACJI

 • 8 947
 • 33
Publikujemy cele środowiska zawodowego KAS, które chcemy wspólnie z całym środowiskiem osiągnąć.
Proszę wszystkich pracowników KAS i funkcjonariuszy SCS o zaangażowanie i wsparcie! Proszę o konsultacje celów!
Proszę o szerokie rozpowszechnienie w KAS tej informacji.

Załączam także zaproszenie na spotkanie z Ministrem Finansów na godzinę 12:00 w dniu 12.12.2019r. jakie otrzymał ZZ Celnicy PL.
Jak widać Minister Finansów dążył do spotkania ze wszystkimi ZZ jednocześnie. Ja także miałem taką nadzieję.
Niestety taka formuła została oprotestowana przez Komitet Protestacyjny i zostaliśmy zaproszeni na spotkanie z Ministrem Finansów Panem Tadeuszem Kościńskim na godzinę 11:00.
Uzgodniona jest już treść notatki z tego spotkania. Oczekujemy na odesłanie z MF, po czym niezwłocznie ją opublikujemy.

POZDRAWIAM
SŁAWOMIR SIWY
ZZ CELNICY PL

PROPOZYCJA WYZNACZENIA CELÓW DLA ŚRODOWISKA ZAWODOWEGO KAS

ZWIĄZEK ZAWODOWY CELNICY PL - po przeanalizowaniu aktualnej sytuacji zawodowej...

Lalki, pluszaki, klocki. Próba przemytu 20 ton podrobionych zabawek

 • 381
 • 0
Funkcjonariusze SCS udaremnili przemyt z Chin ponad 163 tys. podrobionych zabawek, czyli ok. 20 ton, o wartości ponad 1,6 mln zł - poinformowała Krajowa Administracja Skarbowa. Zabawki mogły zagrażać zdrowiu i bezpieczeństwu dzieci.

Rozp. w sprawie wielokrotności kwoty bazowej

 • 1 602
 • 0
Publikujemy pisma z MF dot. rozporządzenia w sprawie wielokrotności kwoty bazowej stanowiącej przeciętne uposażenie funkcjonariuszy SCS
Wg otrzymanej informacji rozporządzenie powinno zostać opublikowane w bieżącym tygodniu.

Szef służb skarbowych: wytoczono przeciwko nam ciężkie działa

 • 1 298
 • 1
To nie jest łatwy okres dla Krajowej Administracji Skarbowej - karuzela kadrowa, zarzuty przymykania oka na wyłudzenia VAT-u i w końcu - głośne zarzuty wobec Mariana Banasia, szefa NIK-u, który KAS-em do niedawna kierował. - To my tak naprawdę zbieramy środki do budżetu i jesteśmy w stu procentach za niego odpowiedzialni. W związku z tym presja, jaką teraz odczuwamy, jest bardzo duża - mówi w „Rządowej ławie” WNP.PL nadinspektor Piotr Walczak, wiceminister finansów i szef Krajowej Administracji Skarbowej.

Przemyt na czterech kołach. Wypełniono je bursztynem

 • 388
 • 0
Do góry