Służba celna

Podziękowanie dla Pani Poseł Haliny Szydełko

 • 955
 • 0
"Koleżanki i Koledzy, gdy ponad 10 lat temu Związek Zawodowy Celnicy PL rozpoczynał działania na rzecz zrównania statusu funkcjonariuszy celnych w zakresie uprawnień emerytalnych z pozostałymi służbami mundurowymi niewielu wierzyło, że jest to cel możliwy do realizacji.
Lata wytrwałych działań Zarządu ZZ Celnicy PL, przy wsparciu całego celniczego środowiska, zaowocowały wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego a następnie przygotowaniem obywatelskiego projektu nowelizującego ustawę o zaopatrzeniu emerytalnym służb mundurowych."

Czytaj więcej w zał komunikacie.

Order "Złotego Merkuriusza" - najwyższe odznaczenie ZZ Celnicy PL - otrzymało dotąd kilkanaście osób spoza służby, których Zarząd Główny wyróżnił za wspieranie Naszego środowiska zawodowego, pomoc i zaangażowanie w walce o różne istotne dla formacji i interesu publicznego sprawy.
Są to m.in.
Pan Poseł Janusz Szewczak, były Poseł, Prezydent Miasta Przemyśl Wojciech Bakun, Wicepremier Jacek Sasin, prof. Paweł Sobczyk...

Premier zapomniał o celnikach? Zwłoka "budzi poważny niepokój"

 • 918
 • 0
"Zwracamy się z uprzejmą prośbą o podpisanie projektu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wielokrotności kwoty bazowej stanowiącej przeciętne uposażenie funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej" - przypominają związkowcy premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, w piśmie przesłanym na początku października. Jak podkreślają funkcjonariusze w komentarzach, projekt "wisi i wisi, i nic się z nim nie dzieje".

Za kadencji Banasia Polska mogła stracić aż 64 mld zł z tytułu akcyzy za alkohol z Ukrainy

 • 1 076
 • 0

Nic do zgłoszenia - nowy program DISCOVERY CHANNEL!

 • 1 609
 • 0
Sporo się dzieje na służbie. Większość Polaków nawet nie jest w stanie wyobrazić sobie co próbuje się przemycić. Szkoda, że dotąd nie potrafiono/nie chciano stworzyć odpowiednich warunków służby na wielu przejściach granicznych. Uważam, że nie jest to przypadkowe zaniechanie.

Brak rozporządzenia w sprawie wielokrotności kwoty bazowej

 • 687
 • 0
Pan Mateusz Morawiecki

Prezes Rady Ministrów


Szanowny Panie Premierze.

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o podpisanie projektu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wielokrotności kwoty bazowej stanowiącej przeciętne uposażenie funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej.

Wg informacji na BIP RCL, projekt powinien zostać przyjęty do końca III kwartału br., co w stosunku do MSWiA, było i tak bardzo odległą datą.

Analogiczne rozporządzenia zostały przyjęte w innych formacjach mundurowych bezpośrednio po rozdzieleniu podwyżek, wiele miesięcy temu.

Zwłoka jaka ma miejsce w stosunku do funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej budzi poważny niepokój w naszej formacji, jak również wpływa negatywnie na ocenę jakości pracy części urzędników Ministerstwa Finansów przez funkcjonariuszy.


Z poważaniem

Przewodniczący

ZZ Celnicy PL

Sławomir Siwy

Raport NIK uderza w Mariana Banasia. Izba go nie publikuje

 • 2 325
 • 7
Najwyższa Izba Kontroli opracowała raport, jest krytyczny wobec reformy Krajowej Administracji Skarbowej, czym bezpośrednio uderza w Mariana Banasia. Jednak Izba wstrzymuje publikację dokumentu, mimo że ma taki obowiązek.

Napromieniowanie dziecka w Korczowej

 • 2 196
 • 10
Sytuację tę opisano w liście Związku Zawodowego Celników skierowanym do sekretarza stanu w Ministerstwie Finansów i szefa Krajowej Administracji Skarbowej Piotra Walczaka. Według związkowców nieprawidłowości w funkcjonowaniu oddziałów granicznych wynikają z przepracowania celników, czego przykładem może być to, że w momencie wyżej wspomnianego incydentu stanowisko to było obsługiwane przez funkcjonariusza, który nie miał uprawnień do korzystania z tego urządzenia. W liście zacytowano jedno ze zgłoszeń pracownika celnego [pisownia poprawiona - red.]:
"Pracujemy po 12 godzin bez przerwy nie ma czasu na nic, przerwa to oczywiście fikcja, nigdy nie było i nie ma, kierownicy kłamią, że jest, każdy się boi mówić głośno (...). Ludzie nas poganiają, a ponadto jest mobbing i zastraszanie, nie ważne są wyniki tylko - cytuję słowa pani kierownik - ma jechać min. 10 samochodów na godzinę, ją to nie interesuje. Poza tym losowanie odbywa się tak, że ci sami chodzą na najgorsze stanowiska...

Sprawa Banasia: Wiele pytań do szefa NIK

 • 701
 • 1
Banaś chciał surowo karać podległych urzędników za błędy w oświadczeniach majątkowych, a sam ma z nimi kłopoty.

Afera Banasia. Urzędnik KAS: Zatkało mnie, potem mieliśmy z tego trochę śmiechu

 • 709
 • 1

DISCOVERY CHANNEL O POLSKICH CELNIKACH

 • 1 213
 • 0
W piątek po odcinkach "Lotniska" wracamy na ziemię, by zobaczyć wyścig z czasem i wyścig z przemytnikami w nowym polskim programie NIC DO ZGŁOSZENIA.

Kondolencje dla Premiera M. Morawieckiego

 • 421
 • 0
Szanowny Panie Premierze,

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Ojca. Odszedł człowiek mądry, uczciwy i szlachetny o dużej kulturze osobistej. Zawsze na pierwszym planie swoich działań stawiał człowieka. Jego działalność Związkowa, szeroka wiedza oraz ogromne doświadczenie, stanowiło i stanowić będzie dla Nas wzór do naśladowania w prowadzonej działalności Związkowej. Za tą mądrość i naukę Jesteśmy Mu wdzięczni. Zawsze będziemy o tym pamiętać i przekazywać naszą wiedzę młodszemu pokoleniu.
Niełatwo znaleźć słowa pociechy w tych trudnych chwilach. Możemy jednak życzyć sił do zniesienia bólu i wyrazić nadzieję, że czas złagodzi poczucie tak ogromnej straty, nie tylko dla Pana ale także dla wielu.

Składamy Panu, Panie Premierze i Wszystkim Członkom Pańskiej Rodziny jak najszczersze wyrazy współczucia.

Zarząd Związku Zawodowego CELNICY PL.

Prezydent RP do awansowanych.

 • 1 748
 • 6
Wypowiedź Prezydenta RP podczas wręczenia awansów generalskich w Służbie Celno-Skarbowej

Szanowny Panie Ministrze, szefie Krajowej Administracji Skarbowej,
Szanowni Państwo Ministrowie,
Szanowny Panie Wojewodo,
Szanowni Panowie Nadinspektorzy,
Najbliżsi Przyjaciele Panów Nadinspektorów!


Z całego serca gratuluję! I – jak powiedziałem Panom przed momentem – z całego serca dziękuję za dotychczasową służbę dla Rzeczypospolitej, zwłaszcza w okresie ostatnich trzech lat, gdy przygotowywano i przeprowadzono reformę, która ostatecznie doprowadziła do powstania w 2017 roku właśnie Krajowej Administracji Skarbowej, w której połączono organa podatkowe z celnymi – czyli ze Służbą Celną – oraz z organami kontroli skarbowej.

Wszystko to zostało ujednolicone, by zmniejszyć biurokrację, by system sprawniej funkcjonował – przede wszystkim ten system poboru podatków. Panowie w swoich regionach – lubuskim i podlaskim – walnie przyczynili się do tego, że ten proces...

Komunikat dot. podwyżek w 2020r.

 • 4 355
 • 8
Związek Zawodowy Celnicy PL informuje, że podejmuje działania w sprawie szybkiej realizacji podwyżek w roku 2020.

Nasze wcześniejsze wnioski i działania doprowadziły do przesunięcia większych środków na podwyżki w ramach Uchwały modernizacyjnej.

Niestety nie został zrealizowany dotąd nasz wniosek o skrócenie modernizacji o jeden rok i jednoczesne zaplanowanie kolejnej na lata 2022-2024. Dzięki temu mielibyśmy solidne podwyżki także w roku 2021 i moglibyśmy dorównać kroku innym formacjom mundurowym.

Został także uwzględniony nasz wniosek, że podwyżki dla pracowników są w wyższej kwocie brutto o różnicę w odprowadzanych składkach ZUS, dzięki czemu netto będą na zbliżonym poziomie.

Czytaj więcej w zał piśmie

Nieprawidłowości na niektórych przejściach granicznych

 • 1 223
 • 0
Otrzymujemy wciąż zgłoszenia o nieprawidłowościach w funkcjonowaniu oddziałów celnych granicznych. Głównie w IAS w Rzeszowie.
Są inne IAS i przejścia graniczne, gdzie funkcjonariusze przekazują też pozytywne sygnały, o poprawie sytuacji.
Krytyczna jest wciąż sytuacja kadrowa w wielu miejscach, co znacząco ułatwia przemyt, o czym informował już także NIK w przeszłości.

Awanse generalskie w Służbie Celno-Skarbowej

 • 1 248
 • 0
Prezydent Andrzej Duda wręczył nominacje na stopień nadinspektora dwóm funkcjonariuszom Służby Celno-Skarbowej.

Pieniądze za bezprawne wygaszenie etatu - wyrok SN

 • 683
 • 0
Kierowca wygrał 16 tys zł za to, że trafił na bruk po likwidacji Agencji Nieruchomości Rolnych. Na wyrok czeka 100 spraw.

APEL Zarządu Głównego ZZ CELNICY PL - WAŻNE !!!

 • 4 534
 • 10
Zarząd Główny ZZ Celnicy PL informuje, że Koledze Sławomirowi Siwemu, Przewodniczącemu Związku Zawodowego Celnicy Pl, nie uznano 5 lat, tzw. "zadań policyjnych", mimo iż znacznie ponad 5 lat pełnił służbę z Oddziałach Celnych...
PRZYBIJ PIĄTKĘ SŁAWKOWI! NR KONTA 40 1600 1462 0006 1807 1607 7041

Więcej w załączniku

MF chce zaoszczędzić 55zł na każdym funkcjonariuszu!!!

 • 1 869
 • 0
Pan Piotr Walczak

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów

Szef Krajowej Administracji Skarbowej


ZZ Celnicy PL-83/19

Szanowny Panie Ministrze.


W związku z zaplanowanymi podwyżkami na przyszły rok uprzejmie informujemy, że wg założeń resortu, funkcjonariusze SCS zostaną nierówno potraktowani w stosunku do funkcjonariuszy innych formacji mundurowych, gdyż w SCS nie zaplanowano kwoty 500zł średnio na etat tak jak w innych formacjach.

Jest to nie do przyjęcia, że w kolejnym roku funkcjonariusze SCS będą dyskryminowani.

Wnosimy o zawnioskowanie o przesunięcie środków z innych wydatków np. inwestycyjnych, tak aby funkcjonariusze SCS otrzymali podwyżkę, średnio na etat, tak jak w innych formacjach.

Uprzejmie informujemy, że pozostawienie kwoty 445zł, tak jak to zaplanowano, może oznaczać, że nie zostanie zrealizowane najważniejsze założenie uchwały modernizacyjnej, tj. czynnik motywacyjny, mimo dużych wydatków z budżetu. Po prostu nie warto...

Marian Banaś: Poproszę Marszałek Sejmu o urlop bezpłatny

 • 2 052
 • 7
Chcę pełnej transparentności. Jutro poproszę panią marszałek Sejmu o bezpłatny urlop, do czasu, aż CBA zakończy badanie mojego oświadczenia majątkowego. Nie pozwolę na szarganie mojego autorytetu – mówił w TVP Info prezes NIK Marian Banaś, odnosząc się do materiału "Superwizjera" TVN.

"Pancerny Marian i pokoje na godziny". Reportaż "Superwizjera"

 • 2 020
 • 4
Marian Banaś, niedawno został powołany na stanowisko prezesa Najwyższej Izby Kontroli, a wcześniej był ministrem finansów i szefem Krajowej Administracji Skarbowej...

Do góry