Służba celna

RELACJA Z ODŁONIĘCIA TABLICY PAMIĄTKOWEJ POŚWIĘCONEJ GEN. MARKOWI PAPALE - PRUCHNIK 25.06.2023 R.

 • 456
 • 0
Witam,

W niedzielę 25 czerwca w Pruchniku mł. asp. Andrzej Marciniec - przewodniczący ZOZ ZZ Celnicy PL IAS w Rzeszowie oraz mł. rew. Łukasz Zamorski - przewodniczący Koła ZZ Celnicy PL w OC Rzeszów, jako przedstawiciele Porozumienia Związków Zawodowych Służb Mundurowych Województwa Podkarpackiego, uczestniczyli w uroczystości odsłonięcia tablicy poświęconej pamięci byłego Komendanta Głównego Policji (1997-1998) gen. Marka Papały. Organizatorami uroczystości byli: Burmistrz Pruchnika Wacław Szkoła oraz Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp. Dariusz Matusiak.

W intencji śp. nadinsp. dr Marka Papały oraz innych policjantów, którzy zginęli na służbie została odprawiona Msza Św. Następnie uroczysty orszak przemieścił się pod Komisariat Policji w Pruchniku, gdzie została umiejscowiona tablica pamiątkowa. W imieniu Porozumienia Związków Zawodowych Służb Mundurowych Województwa Podkarpackiego złożyliśmy wieniec i uroczyście uhonorowaliśmy pamięć gen. Marka Papały w 25...

Relacja z wyścigu MTB Czudec 24.06.2023r. - ciąg dalszy

 • 393
 • 0
Dalszy ciąg relacji fotograficznej z wyścigu rowerowego MTB Czudec 24.06.2023 r.

Relacja z wyścigu MTB Czudec 24.06.2023r.

 • 317
 • 0
Relacja z wyścigu rowerowego MTB Czudec 24.06.2023 r.

Zacznijmy od tego, że tuż przed wyścigiem nad Czudcem i Rzeszowem przeszła potężna ulewa, która przyjemną, widokową trasę zamieniła w wodne potoki i momentami błotne ślizgawki. Suche dotąd podjazdy i zjazdy zamieniły się w arcytrudny technicznie tor. Trudne warunki wcale nie odstraszyły kolarzy górskich i na starcie stawili się prawie wszyscy, którzy zapisali się na platformie Timekeeper.

Na dwudziestokilometrowej trasie „Mini” oprócz innych zawodników, rywalizowali ze sobą również mundurowi z Policji, Służby Więziennej, Straży Pożarnej oraz Służby Celno-Skarbowej. Specjalnie dla nas organizatorzy utworzyli klasyfikację „służb mundurowych”, w ramach której funkcjonariusze walczyli o nagrody przygotowane przez organizatorów MTB Czudec oraz przez Porozumienie Związków Zawodowych Woj. Podkarpackiego, którego Związek Zawodowy Celnicy PL jest członkiem.

W kategorii służb mundurowych wśród kobiet zwyciężyła...

Premier - dodatki graniczne

 • 6 218
 • 44
Kończy się pomału cierpliwość funkcjonariuszy SCS pełniących służbę na granicy, którzy nie rozumieją dlaczego Państwo Ich lekceważy i dlaczego pominęło Ich w przyznaniu dodatków granicznych. Uzasadnienie MF, zawarte w odpowiedzi na zapytanie poselskie, absolutnie nie przekonało żadnego funkcjonariusza z granicy. Wysłali zatem pismo do Premiera.

"Mając na uwadze konieczność zniesienia nierównego traktowania i demotywacji funkcjonariuszy Służby Celno - Skarbowej wykonujących zadania w obrębie przejść granicznych, polecamy uprzejmej uwadze Pana Premiera palący problem dyskryminacji funkcjonariuszy naszej formacji i zwracamy się z uprzejmą prośbą o objęcie funkcjonariuszy Służby Celno – Skarbowej dodatkami granicznymi, tak samo jak dodatki te otrzymali funkcjonariusze Straży Granicznej"
- czytaj całość w załączonym pliku.

81243 podpisy - zakończenie akcji obywatelskiej urzędnika KAS

 • 2 852
 • 13
1687458347440.png

PRACOWNICY KAS, FUNKCJONARIUSZE SCS


Koleżanki i Koledzy!


Związek Zawodowy Celnicy PL informuje, że zakończyliśmy akcję zbierania podpisów pod projektem obywatelskim ustawy o zmianie ustawy o KAS, wprowadzającym status urzędnika KAS na 81.243 podpisach!

Nie wniesiemy zatem projektu do Sejmu jako projekt obywatelski, gdyż zabrakło nam około 20 tys. podpisów, jednak z uwagi na tak dużą liczbę pracowników i funkcjonariuszy, którzy podpisali projekt i zaangażowali się w zbiórkę podpisów obiecujemy, że projekt urzędnika KAS będzie wciąż forsowany przez Związek.

Złożymy go w Sejmie w przyszłej kadencji w innym trybie, gdyż w obecnej wszystkie projekty ulegają dezaktualizacji wraz z końcem kadencji(oprócz projektów obywatelskich, które przechodzą na nową kadencję).

Zapewniamy jednocześnie, że tak duża liczba podpisów została zauważona przez polityków i jeszcze w...

Dodatki motywacyjne, kwestia uwzgl. także lat pracy.

 • 5 894
 • 12
ZZ Celnicy PL wysłał pismo do Pana Ministra Bartosza Zbaraszczuka. Z brzmienia przepisów wynika naszym zdaniem, że do świadczeń motywacyjnych powinien zostać uwzględniony także staż pracy, tak jak przy świadczeniach po 15 latach. Oczekujemy na odpowiedź MF.

Oto początek korespondencji:

"Szanowny Panie Ministrze!

Związek Zawodowy Celnicy PL uważa, że świadczenia motywacyjne, o których mowa w art. 226b ustawy o KAS powinny uwzględniać okres pracy w administracji celnej, UKS i okres pauzowania (tak wynika z brzmienia przepisów). (...)"


Czytaj więcej w załączonym piśmie.

Cd. działań ZZ Celnicy PL w sprawie płatnych nadgodzin w KSC

 • 778
 • 0
Na posiedzeniu Sejmu RP w dniu 14.06.2023 r., podczas II czytania, ZZ Celnicy PL kontynuował działania w sprawie płatnych nadgodzin dla pracowników KSC.
Przypomnijmy, że na posiedzeniu Komisji Finansów Publicznych w dniu 13.06. Komisja, po konsultacjach z MF, uwzględniła poprawkę Pana Posła Andrzeja Szlachty, aby urzędnicy SC mieli możliwość wykorzystania całego dnia wolnego za pracę w święto czy Niedzielę.
Nie udało się natomiast uwzględnić w tym aspekcie także pracowników KAS, o co wnioskował nasz Związek, jak również kwestii wyboru płatnych nadgodzin.
Nie zniechęcamy się jednak i w tej sprawie prosimy Posłów różnych opcji o zgłaszanie poprawek w dalszym procesie legislacyjnym.
Np. Pani Poseł Paulina Hennig-Kloska zabrała głos w tej sprawie i zgłosiła poprawkę w imieniu Koła podczas II czytania w Sejmie.
Str. 156 Biuletynu z posiedzenia Sejmu w dniu 14.06.2023r.:
Cyt: "Natomiast chciałam powiedzieć, że koło Polska 2050 składa do tego projektu jedną poprawkę. Ona dotyczy...

Komisja ds. Petycji - sprawa zaliczenia okresu ucywilnienia

 • 10 576
 • 50
1687252821924.png

ZZ Celnicy PL uczestniczył w dniu 15.06.2023 r. w posiedzeniu Komisji ds. Petycji w sprawie zaliczenia okresu pauzowania. Zgłosiliśmy także temat zaliczenia do podstawy wymiaru emerytury uposażeń dla "wygaszonych" oraz wszystkich zwolnionych, którzy powrócili do służby po uchyleniu decyzji zwalniającej.
Chodzi nam bowiem o kompleksowe załatwienie niezawinionych przez funkcjonariusza i niesłusznych przerw w służbie, które wpływają na wysokosć emerytury ale nie tylko, bo również m.in. na przysługujące świadczenia motywacyjne.
Związek działa także w sprawie osób, którym nie udało się wrócić do służby, czy to po ucywilnieniu, czy po wygaszeniu stosunku służbowego w 2017 roku.
Jest wciąż niezrozumiały i naszym zdaniem balansujący na granicy prawa opór niektórych dyrektorów(o działaniach i zaniechaniach niektórych DIAS będziemy jeszcze informować). W tej sprawie uczestniczymy także w procesach w sądach.

Wypowiedzi naszych...

Miały być podwyżki, są nagrody. "Ochłap plus"

 • 3 861
 • 3
"Jednorazowe wyrównanie biedy" – takimi słowami pracownicy budżetówki komentują ostatnie porozumienie rządu z "Solidarnością". Zapewniono ich, że zatrudnieni w tym sektorze otrzymają jeszcze w tym roku podwyżki. Jak się okazało – zamiast nich dostaną nagrody, a w dodatku uznaniowe.

Pismo Federacji ZZ SM do Premiera

 • 2 157
 • 0
Publikujemy pismo Federacji ZZ SM do Prezesa Rady Ministrów.

Komunikat Prezydium Federacji ZZ Służb Mundurowych

 • 1 328
 • 0
W dniu 14 czerwca 2023 r. w Warszawie odbyło się posiedzenie Prezydium ZZ Służb Mundurowych.
W załączeniu Komunikat z posiedzenia.
W dniu dzisiejszym Petycja o ponowieniu postulatów złożonych na pikiecie w dniu 9 listopada 2022 r. zostanie dostarczona do Prezydenta, Premiera, Marszałka Sejmu i Senatu oraz Premiera RP. Po złożeniu w biurach podawczych Petycja zostanie opublikowana.
Bezpieczeństwo publiczne jest zagrożone. Państwo nie dba i nie inwestuje odpowiednio wg potrzeb w interesie publicznym we wszystkie formacje, które wg zadań ustawowych zajmują się bezpieczeństwem publicznym. To główne wnioski z posiedzenia.

Przekroczyliśmy 70 000 podpisów!

 • 1 608
 • 6
INFORMACJA

“Głównym powodem, dla którego warto wyznaczyć sobie cel, jest to, co taka decyzja z tobą robi, abyś go osiągnął. To jak ta decyzja cię kształtuje będzie zawsze o wiele większą wartością niż to, co dostaniesz.”

Jim Rohn


Koleżanki i Koledzy!

Uprzejmie informujemy, że po przeliczeniu podpisów, które wpłynęły do Komitetu do 14 czerwca w sprawie projektu ustawy o zmianie ustawy o KAS, mamy łącznie ponad 70 000 podpisów. Zbieramy także podpisy pod projektem ustawy o Służbie Celno - Skarbowej. Dziękujemy!

Ostatnie podpisy wysyłamy do Komitetu – nadajemy list – w dniu 16 czerwca.

Otrzymujemy informacje z terenu, że zbieracie wciąż podpisy w licznych miejscach. Bardzo dużo podpisów jest w drodze.

Są też niestety miejsca w Polsce, gdzie pracownicy ulegli populizmowi i hejtowi przeciwko projektowi.

Do Was zwracam się w szczególności. Przeczytajcie załączoną ulotkę. Wszystko co Wam powiedziano o projekcie jest nieprawdą. Załączona ulotka do...

Video Sejm RP - kwestia nadgodzin w KSC

 • 850
 • 8
Video z obrad Komisji Finansów Publicznych w Sejmie RP w dniu 13.06. w sprawie nadgodzin w KSC.
Oglądaj od 14:15:40.

Kwestia nadgodzin w KSC - jesteśmy już po Komisji w Sejmie RP

 • 960
 • 0
Informacja dla pracowników KAS.

ZZ Celnicy PL uczestniczył w dniu 13.06.w posiedzeniu Komisji Finansów Publicznych i jako jedyny ZZ w KAS przedstawiał postulaty pracowników KSC i urzędników SC w kwestii płatnych nadgodzin w Sejmie RP
❗

✅
Na posiedzeniu przyjęto poprawkę do projektu zmiany ustawy o służbie cywilnej
❗

✅
Nie udało się przyjąć naszych innych propozycji, aby pracownicy mieli taką samą możliwość jak urzędnicy i mieli np. cały dzień wolny za pracę w Niedzielę, niezależnie ile czasu trwała praca. Będzie to jeszcze zgłaszane przez Posłów przy II czytaniu(tak zapowiedzieli w rozmowach z nami po posiedzeniu), ale MF nie chciał dać...

Relacja z rajdu "Śladami Twierdzy Przemyśl"

 • 635
 • 0
Koleżanki i Koledzy

W sobotę 10 czerwca 2023 odbył się rajd „Śladami Twierdzy Przemyśl”, którego organizatorem było Porozumienie Przemyskich Związków Zawodowych Służb Mundurowych oraz IPA Region Bieszczadzki. ZZ Celnicy PL wziął udział w imprezie jako członek wspomnianego porozumienia.

Rajd rozpoczęliśmy w Przemyślu a zakończyliśmy w Willi Bolestraszyce, gdzie czekał na wszystkich poczęstunek. Wspólnie uczestnicy przejechali trasę około 80 km.

Trasa wiodła przeważnie szutrowymi ścieżkami w najdalsze zakątki tuż przy granicy z Ukrainą, gdzie znajdują się pozostałości po Twierdzy Przemyśl - Fort III Łuczyce oraz Fort I Salis Soglio w Siedliskach. Mieliśmy okazję zwiedzić oba forty, a także dzięki wiedzy przekazanej przez naszego kolegę Kazimierza Mikitę wyobrazić sobie czasy, w których przemyska Twierdza odgrywała kluczową rolę jako wschodnie zabezpieczenie CK Monarchii Habsburgów. Następnie udaliśmy się w kierunku łowiska w miejscowości Starzawa, gdzie każdy mógł chwilkę...

Komunikat FORUM ZZ w sprawie porozumienia Solidarności z Rządem

 • 2 649
 • 2
Szanowni Państwo,

w związku z podpisanym porozumieniem pomiędzy Rządem RP, a NSZZ „Solidarność”, Forum Związków Zawodowych przesyła w załączeniu komunikat Pani Doroty Gardias, Przewodniczącej Forum Związków Zawodowych w przedmiotowej sprawie.

Przesyłamy również link do konferencji prasowej ws. podpisania porozumienia w celu zobrazowania skali tego co się aktualnie dzieje w odniesieniu do interesów ogółu pracownik i pracowników w Polsce.

Link - https://fb.watch/l0gWx37fcp/

Z poważaniem,

Biuro
Forum Związków Zawodowych

Ulotka - projekt urzędnik KAS!

66400 podpisów!

 • 1 642
 • 12
„Każda praca jest możliwa do wykonania jeśli podzielić ją na małe odcinki”

Abraham Lincoln


Koleżanki i Koledzy!

Uprzejmie informujemy, że na dzień 9 czerwca przekroczyliśmy już 66400 podpisów, które wpłynęły do siedziby Komitetu. Dziękujemy!

Zostało 7 dni.

Zwracam się z gorącym apelem do wszystkich w KAS!

Damy radę!

Gdy zbieraliśmy podpisy pod innym projektem obywatelskim w 2015 roku, przez ostatnie dwa tygodnie wpłynęło blisko 100 000 podpisów.

Jesteśmy zatem blisko celu, ponieważ tak samo możemy powtórzyć ten sukces. Proszę jeszcze o maksymalny wysiłek, na ostatniej prostej.

Po prostu to zrób!

We wtorek 13 czerwca wyślij na adres KIU ul. Otmuchowska 50; 48-300 Nysa, co najmniej pięć podpisów i następnie 16 czerwca, kolejne co najmniej pięć. Jeśli zbierzesz mniej, to także bardzo ważne i po prostu wyślij - najważniejsze, abyś spróbował, a decydujący może być każdy podpis.

Podpisy możesz także dostarczyć bezpośrednio lub wysłać do...

Sztafeta maratońska - W drużynie siła!

 • 573
 • 0
Witam,

W niedzielę 4 czerwca w Białymstoku odbyły się biegi w ramach imprezy Ekiden 2023.

Są to biegi sztafetowe w zespołach 6 – osobowych, każdy z uczestników ma za zadanie przebiegnięcie dystansu od 5 do 10 km.
W tym roku w tych biegach wzięła udział sztafeta KAS i 2 sztafety ZZ Celnicy PL.
Udział w sztafecie, to nie tylko rywalizacja sportowa, to również, a może przede wszystkim dobra zabawa, integracja i budowanie ducha zespołu. Sztafeta ma charakter charytatywny, dochód jest przeznaczony na Białostockie Hospicjum dla Dzieci.
Warto podkreślić, że sztafeta KAS zajęła 3 miejsce w klasyfikacji sztafet mundurowych. Sztafety Związku Zawodowego Celnicy PL były odpowiednio na miejscach 5 i 6.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom tej imprezy reprezentującym nasze środowisko niezależnie, w której drużynie brali udział!

Pozdrawiamy
Przewodniczący
ZOI ZZ Celnicy PL przy IAS Białystok
Rafał Dobrogowski

Szef KAS: Chcemy zlikwidować kontrole podatkowe. Projekt jest w konsultacjach [WYWIAD]

 • 1 745
 • 0

- Chcemy ograniczać kontrole podatkowe na rzecz czynności sprawdzających i zwiększać liczbę kontroli prowadzonych przez urzędy celno-skarbowe - uważa Bartosz Zbaraszczuk, wiceminister finansów, szef Krajowej Administracji Skarbowej.​

Back
Do góry