Służba celna

Prezydent o Prezesie NIK M.Banasiu

 • 1 305
 • 3
"Ta sprawa musi być szczegółowo wyjaśniona, to pewne. To jest zbyt poważna instytucja, żeby cokolwiek tu zlekceważyć. Odpowiednie służby muszą zrobić w tej sprawie wszystko. No mercy, nie ma litości" - powiedział Andrzej Duda o sprawie Mariana Banasia.

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/polska/news-prezydent-dla-polski-times-jesli-ktorykolwiek-zarzut-okaze-s,nId,3287494#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Odpowiedź MF na pismo do Premiera w sprawie projektu rozporządzenia dot. wielokrotności kwoty bazowej

 • 2 898
 • 2
Publikujemy odpowiedź MF na pismo z dnia 2 października 2019 r. nr ZZ Celnicy PL – 86/19 skierowane do Pana Mateusza Morawieckiego Prezesa Rady Ministrów, w kwestii podpisania rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wielokrotności kwoty bazowej stanowiącej przeciętne uposażenie funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej.

Coraz większe kłopoty Banasia? Teraz zajmie się nim skarbówka

 • 1 569
 • 4
Skarbówka sprawdza finanse prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia - poinformował RMF FM minister inwestycji, rozwoju i finansów Jerzy Kwieciński. Jak zapewnił, służby robią wszystko, co do nich należy.

Banaś wrócił do pracy. Wydał oświadczenie (http://www.tvn24.pl)

 • 2 266
 • 9
Podpowiadamy politykom, bo rzekomo politycy wszystkich opcji chcą odwołania Prezesa NIK, gdyż wg mediów, to że wrócił, a nie podał się do dymisji, jest woltą wobec kierownictwa PiS.
Jeżeli tak faktycznie jest to wystarczy zwołać Sejm i postawić MB przed Trybunałem Stanu. Wtedy kadencja Prezesa NIK wygasa, gdy TS orzeknie o zakazie zajmowania przez Niego funkcji. Proste, to jest test dla polityków wszystkich opcji.

Prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś powrócił do wykonywania obowiązków, zakończył urlop bezpłatny - poinformowała w czwartek rzeczniczka prasowa NIK Ksenia Maćczak. Wydał również oświadczenie. Stwierdził w nim, że będzie "przeciwstawiał się wszelkim próbom ataku na jego osobę jako Prezesa Najwyższej Izby Kontroli". (http://www.tvn24.pl)

[URL...

Projekt rozporządzenia w sprawie dodatku kontrolerskiego

 • 3 579
 • 5
Szanowni Państwo,

Publikujemy projekt rozporządzenia Ministra Finansów, Inwestycji i Rozwoju w sprawie
dodatku kontrolerskiego dla osób zatrudnionych w jednostkach organizacyjnych
Krajowej Administracji Skarbowej oraz funkcjonariuszy Służby
Celno-Skarbowej.

Bardzo proszę o uwagi do projektu w terminie do 08.11.2019r.
Uwagi przesyłamy na adres jaceksosnecki@o2.pl

Pozdrawiam
Sławomir Siwy
ZZ Celnicy PL

PZU-OPIEKA MEDYCZNA-od 01.11. i 01.12 bez karencji

 • 788
 • 0
Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, że z dniem 1 sierpnia 2019 roku ZZ Celnicy PL przy współpracy z brokerem Europejskim Konsorcjum Ubezpieczeniowym wdrożony został dla Państwa Program Zdrowotny – PZU Opieka Medyczna.
Program funkcjonuje od dnia 1 sierpnia 2019 roku.

Program Zdrowotny – PZU Opieka Medyczna
zapewnia Państwu możliwość korzystania z ponad 2140 placówek medycznych w całej Polsce.

W ramach Opieki Medycznej wizyty u specjalistów i badania się nielimitowane i bez skierowań.
PZU Opieka Medyczna daje Państwu również możliwość skorzystania z REFUNDACJI w przypadku chęci wykonania badania poza placówką medyczną PZU - zgodnie z cennikiem refundacyjnym.
Program Grupowego Ubezpieczenia Zdrowotnego prowadzony przez ZZ CELNICY PL zapewnia trzy warianty składek oraz bardzo szeroki zakres, niedostępny w innych pakietach.
Jest to ogromna korzyść dla ubezpieczonych a ochroną można objąć również osoby...

Art.15a - odpowiedź MF

 • 9 438
 • 26
Publikujemy odpowiedź MF na pytanie:
"Związek Zawodowy Celnicy PL zwraca się z uprzejmą prośbą o przekazanie informacji, czy środowisko zawodowe może liczyć na wsparcie Pana Ministra przy likwidacji art.15a ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji … i zgłoszenie w MSWiA tej kwestii wraz z OSR.

Pragniemy prowadzić dialog z Panem Ministrem w tej sprawie, jak również innych przepisów tej ustawy, które naszym zdaniem powinny zostać zmienione, gdyż dyskryminują funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej w stosunku do funkcjonariuszy innych formacji mundurowych."

X OGÓLNOPOLSKI ZLOT SŁUŻBY CELNEJ - TATRY 2019

 • 645
 • 0
Zapraszamy do oglądania zdjęć na stronę

https://www.facebook.com/pg/CelnicyPl/photos/?ref=page_internal

W tym roku, podczas jubileuszowego X Ogólnopolskiego Zlotu Służby Celnej „TATRY 2019”, przy wspaniałej pogodzie, zdobywaliśmy kolejne szczyty w naszych pięknych najwyższych górach.

W pierwszym dniu część uczestników doszła do Śląskiego Domu w Dolinie Wielickiej oraz niektórzy wspięli się na Małą Wysoką na 2428 m.n.p.m.

W drugim dniu, finalnie około 80 uczestników zdobyło najwyższy szczyt w Polsce - Rysy 2499 m.n.p.m, skąd podziwialiśmy wspaniałe widoki na całe Tatry i okolice. Wejście było od strony Słowacji. Pozostali uczestnicy „spacerowali” na wysokość 1500 m.n.p.m. aż do Popradzkiego Stawu oraz symbolicznego Cmentarza pod Osterwą.

W trzecim dniu Zlotu doszliśmy do Doliny Pięciu Stawów Polskich. Część wracała przez Świstówkę przez Morskie Oko, część do Wodogrzmotów Mickiewicza. Niektórzy przeszli bezpośrednio nad Morskie Oko.

Wszyscy uczestnicy po...

Notatka ze spotkania RDS 04.10.2019r.

 • 4 160
 • 4
Notatka ze spotkania w Radzie Dialogu Społecznego z dnia 04.10.2019 roku

W spotkaniu ze strony Ministerstwa Finansów uczestniczyli m.in.;

Pani Marzena Dąbrowska - Dyrektor Departamentu Organizacji Krajowej Administracji Skarbowej,

Pan Krzysztof Stanisławski -Zastępca Dyrektora Departamentu Organizacji Krajowej Administracji Skarbowej,

Pani Bogumiła Jatkowska – Naczelnik Departament Organizacji i Wdrożeń

Czytaj notatkę w zał pliku

Podziękowanie dla Pani Poseł Haliny Szydełko

 • 1 006
 • 0
"Koleżanki i Koledzy, gdy ponad 10 lat temu Związek Zawodowy Celnicy PL rozpoczynał działania na rzecz zrównania statusu funkcjonariuszy celnych w zakresie uprawnień emerytalnych z pozostałymi służbami mundurowymi niewielu wierzyło, że jest to cel możliwy do realizacji.
Lata wytrwałych działań Zarządu ZZ Celnicy PL, przy wsparciu całego celniczego środowiska, zaowocowały wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego a następnie przygotowaniem obywatelskiego projektu nowelizującego ustawę o zaopatrzeniu emerytalnym służb mundurowych."

Czytaj więcej w zał komunikacie.

Order "Złotego Merkuriusza" - najwyższe odznaczenie ZZ Celnicy PL - otrzymało dotąd kilkanaście osób spoza służby, których Zarząd Główny wyróżnił za wspieranie Naszego środowiska zawodowego, pomoc i zaangażowanie w walce o różne istotne dla formacji i interesu publicznego sprawy.
Są to m.in.
Pan Poseł Janusz Szewczak, były Poseł, Prezydent Miasta Przemyśl Wojciech Bakun, Wicepremier Jacek Sasin, prof. Paweł Sobczyk...

Premier zapomniał o celnikach? Zwłoka "budzi poważny niepokój"

 • 952
 • 0
"Zwracamy się z uprzejmą prośbą o podpisanie projektu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wielokrotności kwoty bazowej stanowiącej przeciętne uposażenie funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej" - przypominają związkowcy premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, w piśmie przesłanym na początku października. Jak podkreślają funkcjonariusze w komentarzach, projekt "wisi i wisi, i nic się z nim nie dzieje".

Za kadencji Banasia Polska mogła stracić aż 64 mld zł z tytułu akcyzy za alkohol z Ukrainy

 • 1 112
 • 0

Nic do zgłoszenia - nowy program DISCOVERY CHANNEL!

 • 1 771
 • 0
Sporo się dzieje na służbie. Większość Polaków nawet nie jest w stanie wyobrazić sobie co próbuje się przemycić. Szkoda, że dotąd nie potrafiono/nie chciano stworzyć odpowiednich warunków służby na wielu przejściach granicznych. Uważam, że nie jest to przypadkowe zaniechanie.

Brak rozporządzenia w sprawie wielokrotności kwoty bazowej

 • 717
 • 0
Pan Mateusz Morawiecki

Prezes Rady Ministrów


Szanowny Panie Premierze.

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o podpisanie projektu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wielokrotności kwoty bazowej stanowiącej przeciętne uposażenie funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej.

Wg informacji na BIP RCL, projekt powinien zostać przyjęty do końca III kwartału br., co w stosunku do MSWiA, było i tak bardzo odległą datą.

Analogiczne rozporządzenia zostały przyjęte w innych formacjach mundurowych bezpośrednio po rozdzieleniu podwyżek, wiele miesięcy temu.

Zwłoka jaka ma miejsce w stosunku do funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej budzi poważny niepokój w naszej formacji, jak również wpływa negatywnie na ocenę jakości pracy części urzędników Ministerstwa Finansów przez funkcjonariuszy.


Z poważaniem

Przewodniczący

ZZ Celnicy PL

Sławomir Siwy

Raport NIK uderza w Mariana Banasia. Izba go nie publikuje

 • 2 369
 • 7
Najwyższa Izba Kontroli opracowała raport, jest krytyczny wobec reformy Krajowej Administracji Skarbowej, czym bezpośrednio uderza w Mariana Banasia. Jednak Izba wstrzymuje publikację dokumentu, mimo że ma taki obowiązek.

Napromieniowanie dziecka w Korczowej

 • 2 269
 • 10
Sytuację tę opisano w liście Związku Zawodowego Celników skierowanym do sekretarza stanu w Ministerstwie Finansów i szefa Krajowej Administracji Skarbowej Piotra Walczaka. Według związkowców nieprawidłowości w funkcjonowaniu oddziałów granicznych wynikają z przepracowania celników, czego przykładem może być to, że w momencie wyżej wspomnianego incydentu stanowisko to było obsługiwane przez funkcjonariusza, który nie miał uprawnień do korzystania z tego urządzenia. W liście zacytowano jedno ze zgłoszeń pracownika celnego [pisownia poprawiona - red.]:
"Pracujemy po 12 godzin bez przerwy nie ma czasu na nic, przerwa to oczywiście fikcja, nigdy nie było i nie ma, kierownicy kłamią, że jest, każdy się boi mówić głośno (...). Ludzie nas poganiają, a ponadto jest mobbing i zastraszanie, nie ważne są wyniki tylko - cytuję słowa pani kierownik - ma jechać min. 10 samochodów na godzinę, ją to nie interesuje. Poza tym losowanie odbywa się tak, że ci sami chodzą na najgorsze stanowiska...

Sprawa Banasia: Wiele pytań do szefa NIK

 • 738
 • 1
Banaś chciał surowo karać podległych urzędników za błędy w oświadczeniach majątkowych, a sam ma z nimi kłopoty.

Afera Banasia. Urzędnik KAS: Zatkało mnie, potem mieliśmy z tego trochę śmiechu

 • 738
 • 1

DISCOVERY CHANNEL O POLSKICH CELNIKACH

 • 1 286
 • 0
W piątek po odcinkach "Lotniska" wracamy na ziemię, by zobaczyć wyścig z czasem i wyścig z przemytnikami w nowym polskim programie NIC DO ZGŁOSZENIA.

Kondolencje dla Premiera M. Morawieckiego

 • 448
 • 0
Szanowny Panie Premierze,

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Ojca. Odszedł człowiek mądry, uczciwy i szlachetny o dużej kulturze osobistej. Zawsze na pierwszym planie swoich działań stawiał człowieka. Jego działalność Związkowa, szeroka wiedza oraz ogromne doświadczenie, stanowiło i stanowić będzie dla Nas wzór do naśladowania w prowadzonej działalności Związkowej. Za tą mądrość i naukę Jesteśmy Mu wdzięczni. Zawsze będziemy o tym pamiętać i przekazywać naszą wiedzę młodszemu pokoleniu.
Niełatwo znaleźć słowa pociechy w tych trudnych chwilach. Możemy jednak życzyć sił do zniesienia bólu i wyrazić nadzieję, że czas złagodzi poczucie tak ogromnej straty, nie tylko dla Pana ale także dla wielu.

Składamy Panu, Panie Premierze i Wszystkim Członkom Pańskiej Rodziny jak najszczersze wyrazy współczucia.

Zarząd Związku Zawodowego CELNICY PL.
Do góry