• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Spotkanie z Ministrem Finansów 14.05.20r.

Pracownicy KAS

Funkcjonariusze SCS


Koleżanki i Koledzy!


W czwartek 14.05.20r. jest bardzo ważny dzień dla Nas wszystkich jako środowiska zawodowego.

Kto wie, czy dla dziesiątek tysięcy pracowników KAS nie jest to jeden z najważniejszych dni w całej karierze zawodowej?

Dla funkcjonariuszy SCS jest to dzień, w którym rozstrzygnie się kwestia Naszej reputacji. Tego czy traktują Nas poważanie, czy nie będą chcieli pogłębić dyskryminacji wobec innych formacji?

W dniu 14.05. ZZ Celnicy PL spotka się z Ministrem Finansów. Na spotkaniu z Szefem KAS w dniu 08.05. uzyskaliśmy zapewnienie, że Minister przedstawi satysfakcjonujące środowisko propozycje.

Czy możemy ufać nowemu kierownictwu KAS, okaże się już w czwartek?


Zwracamy się do całego środowiska zawodowego KAS o wsparcie.

Bądźmy wszyscy w gotowości.

Oby nie było takiej potrzeby, ale musimy być przygotowani na kolejny krok, jeśli rozmowy w dniu 14.05. nie będą jednak satysfakcjonujące.

Dziękujemy, za dotychczasowe wsparcie. Jesteście wielcy!

Z Pozdrowieniem:
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
Sławomir Siwy
 

Attachments

  • celnicy56-20-informacja o spotkaniu 14.05. z MiN.Fin..pdf
    364,3 KB · Wyświetleń: 1 074
Nie można traktować KAS jako służby mundurowej. Wyłącznie Służba Celno-Skarbowa, może być tak traktowana.
Funkcjonariuszy jest ok. 15.000, pracowników ok. 50.000.
Dlaczego nie ma podwyżki?
Odpowiedź nasuwa się sama (i nie trzeba być geniuszem).
Z tego co wiem, w SG i Policji cywili podwyżki nie objęły.
Tak więc, konsolidujmy się nadal :(

http://zzpp-kk.xaa.pl/downloads/podwyzki 2020/zasady.pdf
 
Mam niecne podejrzenie, że to pokazuje rozdwojenie jaźni: z jednej strony chcesz się jednoczyć i konsolidować ze skarbowcami a z drugiej postulujesz separację... W zasadzie nie mam nic przeciwko ale stawiaj sprawę jasno.

Jestem trochę zaskoczony tym, że nauka sprzed 3 lat poszła w las... Zakładam, że jesteś świadom tego, że to wydrębnienie da się szybciutko "wygasić" jedną nocną ustawą i po zawodach...

Napisz jak odróżniasz swoich mundurowych kolegów-skarbowców (tych co podpisali porozumienie) od tych prawdziwych mundurowych-nieskarbowców (co to nie podpisali niczego)?
Czytam tego barana mrówkę i zastanawiam się co to za osioł? Tylko riposty na maile a nic konstruktywnego/pozytywnego od siebie. Kreatywność na poziomie -2, co znaczy że to pracownik MF jak nic :)
 
Postaram się antycypować (jak Jan Oborniak w "Zmiennikach") relację Sławka ze spotkania.
2020, fabularyzowany dokument (albo konfabulowany) prod. polskiej

MF: - L., co Wy mi tu ludzi burzycie w KAS?
L: - My? Wcale nie podburzamy. To ich własna inicjatywa.
MF: - No jak nie? Miliony mejli dostaję na swoją pocztę. Toczka w toczkę identyczne.
I premier się skarżył, że psujecie mu czata na Facebooku. To my mówimy ludziom, że trzeba zacisnąć pasa, a mi Wy tu pytacie dlaczego nie ma podwyżek. Szef dzwonił w tej sprawie i był niezadowolony.
L: - Ale porozumienie jest, i to pisemne! Obiecaliście podwyżki!
MF: - I damy. Jak obiecujemy to damy, ale może i zabierzemy. Tylko cicho siedźcie,
bo już media trąbią, że KAS chce podwyżek. Teraz damy wam te 6%, a potem się zobaczy.
L: - Ale jak to? A co z pieniędzmi na modernizację?
MF - Rozumiecie, wasze postulaty to "typowo męska logika" Patrzycie jak ten koń, co ma klapki na oczach.
Tylko sa swój wąski pojęty interes, a trzeba na około. Wy wiecie ile my mamy teraz wydatków? Tarcza antykryzysowa, bon na wczasy 1000+, a tu jeszcze konie w Janowie Podlaskim muszą plewy jeść, bo nie ma środków na dobrą paszę. To jak, pomożecie?
L: - Ok, ale powiedzcie ludziom, że to tylko dzięki naszemu KP...
 
Dla mnie wygląda to tak. Przyjmując skarbowców do związku celniczego oraz występując w ich imieniu, daliśmy związkom skarbowców poniekąd prawo zabierania głosu i podpisywania porozumień w naszym imieniu. Oni teraz uzurpują sobie prawo do podpisywania czegoś w naszym imieniu, co dla mnie jest skandalem. A przy okazji pozbyliśmy się jeszcze jednego argumentu reprezentatywności, gdzie w przypadku reprezentowania tylko funkcjonariuszy reprezentatywność wynosiłaby grubo ponad 30% a teraz jest na poziomie kilku procentowym, nawet zakładając, że celnicy pl. są największym związkiem nic to nam nie dało. Teraz się nie dziwmy, że skarbowe związki ni z gruszki ni z pietruszki podpisują w naszym imieniu beznadziejne porozumienie a nasz największy związek reprezentujący całe "środowisko kas" nic nie może zrobić. W ten sposób przy udziale naszych związków zostaliśmy włożeni do jednego wora ze skarbowcami i pozbawieni naszych argumentów. Reprezentatywności oraz przynależności do grona służb mundurowych. A teraz możecie wylać na mnie wiadro pomyj bo jestem trollem, wichrzycielem i wrogiem nr jeden.
 
Mam niecne podejrzenie, że to pokazuje rozdwojenie jaźni: z jednej strony chcesz się jednoczyć i konsolidować ze skarbowcami a z drugiej postulujesz separację... W zasadzie nie mam nic przeciwko ale stawiaj sprawę jasno.

Jestem trochę zaskoczony tym, że nauka sprzed 3 lat poszła w las... Zakładam, że jesteś świadom tego, że to wydrębnienie da się szybciutko "wygasić" jedną nocną ustawą i po zawodach...

Napisz jak odróżniasz swoich mundurowych kolegów-skarbowców (tych co podpisali porozumienie) od tych prawdziwych mundurowych-nieskarbowców (co to nie podpisali niczego)?
Mam niecne podejrzenie, że to pokazuje rozdwojenie jaźni: z jednej strony chcesz się jednoczyć i konsolidować ze skarbowcami a z drugiej postulujesz separację... W zasadzie nie mam nic przeciwko ale stawiaj sprawę jasno.

Jestem trochę zaskoczony tym, że nauka sprzed 3 lat poszła w las... Zakładam, że jesteś świadom tego, że to wydrębnienie da się szybciutko "wygasić" jedną nocną ustawą i po zawodach...

Napisz jak odróżniasz swoich mundurowych kolegów-skarbowców (tych co podpisali porozumienie) od tych prawdziwych mundurowych-nieskarbowców (co to nie podpisali niczego)?
Naprawdę musisz mieć to na piśmie... zobacz w jakim miejscu swojej kariery są obecnie członkowie ,, klubu brązowego języka" czyli Staniszewski, Smolińska, Ludwiński i im podobni a gdzie jest Sławek, człowiek, który poświęcił swoją karierę i życie rodzinne dla nas, zwykłych funków. Myśl proszę ....
 
Dla mnie wygląda to tak. Przyjmując skarbowców do związku celniczego oraz występując w ich imieniu, daliśmy związkom skarbowców poniekąd prawo zabierania głosu i podpisywania porozumień w naszym imieniu. Oni teraz uzurpują sobie prawo do podpisywania czegoś w naszym imieniu, co dla mnie jest skandalem. A przy okazji pozbyliśmy się jeszcze jednego argumentu reprezentatywności, gdzie w przypadku reprezentowania tylko funkcjonariuszy reprezentatywność wynosiłaby grubo ponad 30% a teraz jest na poziomie kilku procentowym, nawet zakładając, że celnicy pl. są największym związkiem nic to nam nie dało. Teraz się nie dziwmy, że skarbowe związki ni z gruszki ni z pietruszki podpisują w naszym imieniu beznadziejne porozumienie a nasz największy związek reprezentujący całe "środowisko kas" nic nie może zrobić. W ten sposób przy udziale naszych związków zostaliśmy włożeni do jednego wora ze skarbowcami i pozbawieni naszych argumentów. Reprezentatywności oraz przynależności do grona służb mundurowych. A teraz możecie wylać na mnie wiadro pomyj bo jestem trollem, wichrzycielem i wrogiem nr jeden.
Masz rację, nikt normalny Wam tej przynależności nie odmawia. Ja nie należę do żadnego związku bo z żadnym nie czuje się na tyle dobrze by tam wstąpić ale... Jeśli chodzi o obecną sytuację to musisz przyznać że gdyby do protestów pdzystąpili skarbowcy mielibyśmy większe szanse na wyrównanie sił z mf. Dopóki jesteście pod tym ministerstwem niestety tak to wygląda. Życzę Wam by to się zmieniło jednak do tego czasu nie ma sensu działać oddzielnie bo sam widzisz ze traktują Was na równi z nami. I to nie jest wina cywili. Walczcie o wyłączenie ale dopóki jesteście w kas to nie ma sensu kotów drzeć
 
Dla mnie wygląda to tak. Przyjmując skarbowców do związku celniczego oraz występując w ich imieniu, daliśmy związkom skarbowców poniekąd prawo zabierania głosu i podpisywania porozumień w naszym imieniu. Oni teraz uzurpują sobie prawo do podpisywania czegoś w naszym imieniu, co dla mnie jest skandalem. A przy okazji pozbyliśmy się jeszcze jednego argumentu reprezentatywności, gdzie w przypadku reprezentowania tylko funkcjonariuszy reprezentatywność wynosiłaby grubo ponad 30% a teraz jest na poziomie kilku procentowym, nawet zakładając, że celnicy pl. są największym związkiem nic to nam nie dało. Teraz się nie dziwmy, że skarbowe związki ni z gruszki ni z pietruszki podpisują w naszym imieniu beznadziejne porozumienie a nasz największy związek reprezentujący całe "środowisko kas" nic nie może zrobić. W ten sposób przy udziale naszych związków zostaliśmy włożeni do jednego wora ze skarbowcami i pozbawieni naszych argumentów. Reprezentatywności oraz przynależności do grona służb mundurowych. A teraz możecie wylać na mnie wiadro pomyj bo jestem trollem, wichrzycielem i wrogiem nr jeden.
stefan Przed jakim wyborem stawiasz ucywilnionych w 2017 funkcjonariuszy którzy należeli do związku? Powinni wystąpić bo przestali być funkami a może związek powinien wydalić bo nie spełniają przesłanek bo aktualnie wbrew woli są cywilami? Kuźwa sytuacja nie jest zerojedynkowa jak się Tobie wydaje. I nie pisz że poza ucywilnionymi bo niestety wg stanu prawnego każdy z nich jest w gównie które im zgotował Kryształowy z bandą popleczników. Za chwile miną 3 lata a nadal plują nam w twarz utrudniając powrót.
 
Dla mnie wygląda to tak. Przyjmując skarbowców do związku celniczego oraz występując w ich imieniu, daliśmy związkom skarbowców poniekąd prawo zabierania głosu i podpisywania porozumień w naszym imieniu. Oni teraz uzurpują sobie prawo do podpisywania czegoś w naszym imieniu, co dla mnie jest skandalem. A przy okazji pozbyliśmy się jeszcze jednego argumentu reprezentatywności, gdzie w przypadku reprezentowania tylko funkcjonariuszy reprezentatywność wynosiłaby grubo ponad 30% a teraz jest na poziomie kilku procentowym, nawet zakładając, że celnicy pl. są największym związkiem nic to nam nie dało. Teraz się nie dziwmy, że skarbowe związki ni z gruszki ni z pietruszki podpisują w naszym imieniu beznadziejne porozumienie a nasz największy związek reprezentujący całe "środowisko kas" nic nie może zrobić. W ten sposób przy udziale naszych związków zostaliśmy włożeni do jednego wora ze skarbowcami i pozbawieni naszych argumentów. Reprezentatywności oraz przynależności do grona służb mundurowych. A teraz możecie wylać na mnie wiadro pomyj bo jestem trollem, wichrzycielem i wrogiem nr jeden.
@stefan 123
Zostałeś w mundurze co podkreślasz w każdym poście. Mam nadzieję że Twoje w nim pozostanie nie odbyło się kosztem kolegi, którego ucywilnili żebyś mógł skoczyć w jego miejsce... Bo jak pamiętasz tak się to w wielu przypadkach odbywało.
Ja też zostałam w mundurze, ale jeśli śledzisz moje posty to widzisz że zawsze ujmuję się za cywilami. Wiesz dlaczego? Bo w 2017 byłam tam gdzie byłam, i nikomu świństwa moją osobą nie zrobiono. Ale do dziś pamiętam żal ucywilnionych kolegów, mijających mnie na korytarzu....


Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 
@stefan 123
Zostałeś w mundurze co podkreślasz w każdym poście. Mam nadzieję że Twoje w nim pozostanie nie odbyło się kosztem kolegi, którego ucywilnili żebyś mógł skoczyć w jego miejsce... Bo jak pamiętasz tak się to w wielu przypadkach odbywało.
Ja też zostałam w mundurze, ale jeśli śledzisz moje posty to widzisz że zawsze ujmuję się za cywilami. Wiesz dlaczego? Bo w 2017 byłam tam gdzie byłam, i nikomu świństwa moją osobą nie zrobiono. Ale do dziś pamiętam żal ucywilnionych kolegów, mijających mnie na korytarzu....


Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
I kolokwialnie mówiąc Stefan w swoich wypowiedziach „wypina” się na kolegów bo już nie funkcjonariusze 😜 Przepraszam ale mnie język trochę świerzbi
 
Pozostaje tylko masowe wstępowanie do Celników PL. To odbierze argumenty Komitetowi hehe "Protestacyjnego"
Tylko uwaga, bo inspektor i radny będą teraz kontratakowac paszkwilami i rysunkami rodem z Mleczki, a poSławka pojadą jak po Owsiaku ... 🤔
 
Dla mnie wygląda to tak. Przyjmując skarbowców do związku celniczego oraz występując w ich imieniu, daliśmy związkom skarbowców poniekąd prawo zabierania głosu i podpisywania porozumień w naszym imieniu. Oni teraz uzurpują sobie prawo do podpisywania czegoś w naszym imieniu, co dla mnie jest skandalem. A przy okazji pozbyliśmy się jeszcze jednego argumentu reprezentatywności, gdzie w przypadku reprezentowania tylko funkcjonariuszy reprezentatywność wynosiłaby grubo ponad 30% a teraz jest na poziomie kilku procentowym, nawet zakładając, że celnicy pl. są największym związkiem nic to nam nie dało. Teraz się nie dziwmy, że skarbowe związki ni z gruszki ni z pietruszki podpisują w naszym imieniu beznadziejne porozumienie a nasz największy związek reprezentujący całe "środowisko kas" nic nie może zrobić. W ten sposób przy udziale naszych związków zostaliśmy włożeni do jednego wora ze skarbowcami i pozbawieni naszych argumentów. Reprezentatywności oraz przynależności do grona służb mundurowych. A teraz możecie wylać na mnie wiadro pomyj bo jestem trollem, wichrzycielem i wrogiem nr jeden.
Po co od razu kubeł pomyj. Zauważ, że w imieniu celników wypowiedziały się dwa związki celnicze. Fakt, że mniejszościowe, ale nie byli to mniejszościowi skarbowcy tylko niszowi celnicy. Ja uważam, że im więcej skarbowców przejdzie do celników tym lepiej.
 
Pozostaje tylko masowe wstępowanie do Celników PL. To odbierze argumenty Komitetowi hehe "Protestacyjnego"
Tylko uwaga, bo inspektor i radny będą teraz kontratakowac paszkwilami i rysunkami rodem z Mleczki, a poSławka pojadą jak po Owsiaku ... 🤔
Nie inspektor i radny tylko radny inspektor lub jak kto woli. Pan L ma rozdwojenie jaźni i pisze pod dwoma nickami. Jak Dr. Jekyll and Mr. Hyde.
 
Czytam tego barana mrówkę i zastanawiam się co to za osioł? Tylko riposty na maile a nic konstruktywnego/pozytywnego od siebie. Kreatywność na poziomie -2, co znaczy że to pracownik MF jak nic :)
Jestem podbudowany twoją kreatywnością w obrażaniu innych... Swoją drogą dajesz niezły przykład poziomu swojej kultury... A co do moich wpisów, czy to moja wina, że nie potrafisz przeczytać ze zrozumieniem moich ripost? Może ponowna lektura (zamiast wysokich lotów przyrównywania do baranów i osłów) coś pomoże?
 
Pozostaje tylko masowe wstępowanie do Celników PL. To odbierze argumenty Komitetowi hehe "Protestacyjnego"
Tylko uwaga, bo inspektor i radny będą teraz kontratakowac paszkwilami i rysunkami rodem z Mleczki, a poSławka pojadą jak po Owsiaku ... 🤔
Rozdwojenie jaźni w pełnej krasie: z jednej strony zamiar konfrontacji "liczebnościowej" a zdrugiej płacz że druga strona się odwinie...
Napisałem to już w innym wątku: Dajcie znać jak zakończycie to "międzyzwiązkowe porównywanie kto ma większego" (cytat zaczerpnięty ze skarbowców, żeby nie było) i rozpoczniecie współpracę międzyzwiązkową mająca na celu interes wszystkich (to dotyczy wszystkich stron tego kompromitującego sporu, prowadzonego ku uciesze MF). Rozważę wtedy przystąpienie...
 
Cały problem polega na tym, że Ci liderzy "S" inspektor i radny nie są nastawieni koncyliacyjnie, ale konfrontacyjne. To się nie zmieni, bo Slawek dla nich jest rywalem, a nie partnerem - co pokazuje chociażby nie dopuszczenie do rozmów przy wspólnym stole z MF. Wielokrotnie dali temu wyraz. Ja im nie dałam i nie dam mandatu i wielu innych do reprezentowania Nas.
 
Dla mnie wygląda to tak. Przyjmując skarbowców do związku celniczego oraz występując w ich imieniu, daliśmy związkom skarbowców poniekąd prawo zabierania głosu i podpisywania porozumień w naszym imieniu. Oni teraz uzurpują sobie prawo do podpisywania czegoś w naszym imieniu, co dla mnie jest skandalem. A przy okazji pozbyliśmy się jeszcze jednego argumentu reprezentatywności, gdzie w przypadku reprezentowania tylko funkcjonariuszy reprezentatywność wynosiłaby grubo ponad 30% a teraz jest na poziomie kilku procentowym, nawet zakładając, że celnicy pl. są największym związkiem nic to nam nie dało. Teraz się nie dziwmy, że skarbowe związki ni z gruszki ni z pietruszki podpisują w naszym imieniu beznadziejne porozumienie a nasz największy związek reprezentujący całe "środowisko kas" nic nie może zrobić. W ten sposób przy udziale naszych związków zostaliśmy włożeni do jednego wora ze skarbowcami i pozbawieni naszych argumentów. Reprezentatywności oraz przynależności do grona służb mundurowych. A teraz możecie wylać na mnie wiadro pomyj bo jestem trollem, wichrzycielem i wrogiem nr jeden.
Nie... jesteś po prostu prostym człowiekiem, który myśli w bardzo prosty sposób (tak trochę nie przystający do panującej sytuacji m.in. pod względem usytuowania w strukturze instytucji państwowych Służby Celno-Skarbowej, która chce tego czy nie jest częścią Krajowej Administracji Skarbowej...) i to widać w każdej twojej wypowiedzi.... Jak kiedyś otworzysz szeroko oczy i zobaczysz jak świat się zmienił od 1 marca 2017 r. to daj znać, żebym mógł ci pogratulować nieoczekiwanej zmiany w twojej świadomości jako jeden z pierwszych...
P.S. Żeby nie było durnych domysłów byłem funkcjonariuszem Służby Celnej od początku jej istnienia, tak jak jestem funkcjonariuszem Służby Celno-Skarbowej od chwili jej powstania.....
 
@stefan 123 ZZ zrzeszające funkcjonariuszy także są w KU. W co najmniej czterech tamtych ZZ są funkcjonariusze, nie tylko w Zrzeszeniu i Federacji SC, ale także w Federacji Skarbowości i Solidarności. Nic na to nie poradzisz. To jest wybór tych funkcjonariuszy i musisz to uszanować.
 
Back
Do góry