• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Spotkanie z Ministrem Finansów 14.05.20r.

Pracownicy KAS

Funkcjonariusze SCS


Koleżanki i Koledzy!


W czwartek 14.05.20r. jest bardzo ważny dzień dla Nas wszystkich jako środowiska zawodowego.

Kto wie, czy dla dziesiątek tysięcy pracowników KAS nie jest to jeden z najważniejszych dni w całej karierze zawodowej?

Dla funkcjonariuszy SCS jest to dzień, w którym rozstrzygnie się kwestia Naszej reputacji. Tego czy traktują Nas poważanie, czy nie będą chcieli pogłębić dyskryminacji wobec innych formacji?

W dniu 14.05. ZZ Celnicy PL spotka się z Ministrem Finansów. Na spotkaniu z Szefem KAS w dniu 08.05. uzyskaliśmy zapewnienie, że Minister przedstawi satysfakcjonujące środowisko propozycje.

Czy możemy ufać nowemu kierownictwu KAS, okaże się już w czwartek?


Zwracamy się do całego środowiska zawodowego KAS o wsparcie.

Bądźmy wszyscy w gotowości.

Oby nie było takiej potrzeby, ale musimy być przygotowani na kolejny krok, jeśli rozmowy w dniu 14.05. nie będą jednak satysfakcjonujące.

Dziękujemy, za dotychczasowe wsparcie. Jesteście wielcy!

Z Pozdrowieniem:
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
Sławomir Siwy
 

Attachments

  • celnicy56-20-informacja o spotkaniu 14.05. z MiN.Fin..pdf
    364,3 KB · Wyświetleń: 1 081
Ale co to za pytanie. Przecież inne sluzby już wszystko dostali. Zwycięzca jak na razie jest mf. Dał najmniej ile się dało i ile musiał dac. Omamil ludwinskoego czym zatrzyma protest skarbowki do końca czerwca A potem powie, że kasy nie ma, kryzys i dlatego Slawkowi powiedzieli, że modernizacja moze będzie w następnym roku. MOZE. przypominam, że w nast roku miało być też po 150 zl właśnie z modernozacji. Gowno mamy i gowno dostaniemy. Chyba że powalczymy, nie mamy nic do stracenia
 
Pytanie brzmi...co robimy?
Nic nie sugeruje... ale modernizacja dotyczyła "służb mundurowych", wiec celników (a ..przy okazji skarbowców)...wiec my mamy o co walczyć
Skarbowcy - świętują zwycięstwo - rozumiem przez to, ze nie podejmą oddolnej akcji protestacyjnej
 
Pytanie brzmi...co robimy?
Nic nie sugeruje... ale modernizacja dotyczyła "służb mundurowych", wiec celników (a ..przy okazji skarbowców)...wiec my mamy o co walczyć
Skarbowcy - świętują zwycięstwo - rozumiem przez to, ze nie podejmą oddolnej akcji protestacyjnej
Dla mnie jest jedna droga, jestesmy służbą mundurowa i mamy byc traktowani jak sluzba mundurowa.
 
A na skarbiwcach inspektor ogłosił sukces bo wczoraj nie mieliśmy nic A dzis mamy 6 %. Panie inspektor 6 %To mamy od 1 kwietnia i ciemnoty nie wciskaj!!! Daliście się podejść jak dzieci, sprzrdaliscie za 200 zl wszystkich skarbowcow, którzy wam płacą i przy okazji celnikow.
 
Pytanie brzmi...co robimy?
Nic nie sugeruje... ale modernizacja dotyczyła "służb mundurowych", wiec celników (a ..przy okazji skarbowców)...wiec my mamy o co walczyć
Skarbowcy - świętują zwycięstwo - rozumiem przez to, ze nie podejmą oddolnej akcji protestacyjnej
Chyba żartujesz! Nie wszyscy skarbowcy są idiotami. Niektórzy potrafią właściwie ocenić sytuację i nie zachwycać się czyimś gadaniem, które jest tylko wciskaniem nam kitu.
 
A na skarbiwcach inspektor ogłosił sukces bo wczoraj nie mieliśmy nic A dzis mamy 6 %. Panie inspektor 6 %To mamy od 1 kwietnia i ciemnoty nie wciskaj!!! Daliście się podejść jak dzieci, sprzrdaliscie za 200 zl wszystkich skarbowcow, którzy wam płacą i przy okazji celnikow.
Myślę, że warto przytoczyć całą wypowiedź, bo to najlepiej pokazuje poziom tego pana.

Właśnie wróciłem do domu i przeczytałem komentarze. Gdy czytam niektóre z nich, to na wymioty mi się zbiera. Jeszcze wczoraj nie było nic, dziś jest podwyżka, ale dla kogoś to „lipa”.

Jeżeli ktoś potrafi czytać ze zrozumieniem, to powinien łatwo wywieść z całości tekstu, że pozostała część z Porozumienia jest cały czas możliwa do uzyskania (do końca czerwca), bo Porozumienie z Komitetem obowiązuje. Powinien też wiedzieć, że nie jest łatwo w tym czasie rozmawiać o jakichkolwiek podwyżkach.

Czy będzie dalsza część? Minister Finansów twierdzi, że tak, ale zastrzega, iż sytuacja może się zmienić. Niestety, należy się z tym liczyć, cieszyć się teraz z tego, co uzyskaliśmy, ale czekać czujnie na resztę. A jeżeli nie będzie tej reszty – ocenić sytuację i działać. Pokazaliśmy, że wspólnie możemy coś zrobić i MF to już wie...

I na marginesie, jeżeli ktoś woli czytać komunikaty ZZ nie biorących udziału w uzgodnieniach i nie mających wpływu na ich ostateczny kształt (zamiast obejrzeć podpisany przez strony mające rzeczywisty i realny wpływ na porozumienie dokument, a nad nim opis spotkania) - to niech pozostanie przy tym komunikacie.

Przecież w tekście jest jak wół: "Uzgodniono również, że środki nagrodowe będą uruchomione, ale tylko dla tych pracowników i funkcjonariuszy, którzy w związku z sytuacją mieli dodatkowe zadania do wykonania.". Co tu rozumieć? No, ale jeżeli się czyta komunikaty stron trzecich to mogą być problemy z postrzeganiem rzeczywistości.

Mam nadzieję, że te osoby, dla których to "lipa", gdy dostaną podwyżki, oddawać je będą co miesiąc na społeczne cele.
 
Ostatnia edycja:
Daliście się podejść jak dzieci, sprzrdaliscie za 200 zl wszystkich skarbowcow, którzy wam płacą i przy okazji celnikow.
Możesz się "tfurczo" rozwinąć na czym polega to "sprzedanie się" za 200zł? Najlepiej w porównaniu do "niesprzedania się" przez konkurencyjny ZZ. Bo ja jakiś niekumaty chyba jestem i w tych szumnych "uzgodnieniach" jednego i drugiego ZZ nie dostrzegam niczego co z mocy prawa by już nam nie przysługiwało (i to nawet od 1 stycznia a nie od 1 kwietnia)
 
Chyba żartujesz! Nie wszyscy skarbowcy są idiotami. Niektórzy potrafią właściwie ocenić sytuację i nie zachwycać się czyimś gadaniem, które jest tylko wciskaniem nam kitu.
Tak???
Popraw mnie jeśli się mylę, ale nikt nie wspomina o spadku liczby członków zwiazku Pana L., a jakoś nie widać wzrorstu o skarbowców w Celnicy.pl
To co ... niezadowoleni - niezrzeszeni
Dają poparcie....głosem niezadowolenia (na forum celnicy.pl, bo tego tam nie zrobią)
 
Tak???
Popraw mnie jeśli się mylę, ale nikt nie wspomina o spadku liczby członków zwiazku Pana L., a jakoś nie widać wzrorstu o skarbowców w Celnicy.pl
To co ... niezadowoleni - niezrzeszeni
Dają poparcie....głosem niezadowolenia (na forum celnicy.pl, bo tego tam nie zrobią)
Po pierwsze, to chyba nikt nie wie ilu liczy członków związek pana L, albo jest to wielka tajemnica. Owszem, jestem skarbowcem niezadowolonym i niezrzeszonym, ale jak wcześniej już pisałam chętnym, jak na pewno również wielu innych skarbowców, do przystąpienia do Was. I kolejna kwestia- brak wypowiadania się na forum www.skarbowcy.pl wynika wyłącznie z faktu, że nie ma tam z kim gadać. Strata czasu.
 
Skoro wiemy już wszystko to, co mieliśmy się dowiedzieć od MF'u, to chyba mogę cofnąć się
z pewnym pytaniem o dwa dni - co z kwestią "gotowości na kolejny krok" - bo to chyba nie
skleroza?
Wojsko wydaje się rozpierzchać narzekając pod nosem, paru snuje się w poszukiwaniu celu,
chcąc choćby na wróblach wykorzystać z trudem zebrane do kieszeni kamienie, kilku innych
przekonuje siebie nawzajem, że należało zmierzyć się w boju, a nie polegać tylko na wyniku
konkursu strzelania do tarczy - jakże oczywistym z powodu zeza jednego zawodnika, zaćmy
innego, czy też odebrania broni temu doświadczonemu.
Ech ... czy tak w ogóle była gdzieś, jakaś "gotowość bojowa" ??
Cóż, należy się liczyć, że znów przybędzie dezerterów ...
 
Pytanie brzmi...co robimy?
Nic nie sugeruje... ale modernizacja dotyczyła "służb mundurowych", wiec celników (a ..przy okazji skarbowców)...wiec my mamy o co walczyć
Skarbowcy - świętują zwycięstwo - rozumiem przez to, ze nie podejmą oddolnej akcji protestacyjnej
Nie prawda, nie świętujemy zwycięstwa. Też gówno nam dali. To, że paru się cieszy z 6% to nie znaczy, że wszyscy.
 
Po pierwsze, to chyba nikt nie wie ilu liczy członków związek pana L, albo jest to wielka tajemnica. Owszem, jestem skarbowcem niezadowolonym i niezrzeszonym, ale jak wcześniej już pisałam chętnym, jak na pewno również wielu innych skarbowców, do przystąpienia do Was. I kolejna kwestia- brak wypowiadania się na forum www.skarbowcy.pl wynika wyłącznie z faktu, że nie ma tam z kim gadać. Strata czasu.
Nie ma z kim gadać, bo jak tylko napiszesz na skarbowcach choć 2 słowa krytyki to dostajesz bana!!!!!!! :eek:
Ciekawe że w 21 wieku można na portalu społecznościowym prowadzić własną cenzurę i nie zezwalać na swobodne wypowiedzi, - może trzeba to gdzieś zgłosić?????? :unsure: Stosownie cenzury i zakaz swobodnej wypowiedzi to przecież przestępstwo.
 
Skoro wiemy już wszystko to, co mieliśmy się dowiedzieć od MF'u, to chyba mogę cofnąć się
z pewnym pytaniem o dwa dni - co z kwestią "gotowości na kolejny krok" -
zabrzmi to prowokacyjnie i ironicznie ale powyższy wpis to chyba największy konkret dzisiejszego dnia patrząc przez pryzmat forów obu "zaprzyjaźnionych inaczej" związków :D
 
Back
Do góry