• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Spotkanie z Ministrem Finansów 14.05.20r.

Pracownicy KAS

Funkcjonariusze SCS


Koleżanki i Koledzy!


W czwartek 14.05.20r. jest bardzo ważny dzień dla Nas wszystkich jako środowiska zawodowego.

Kto wie, czy dla dziesiątek tysięcy pracowników KAS nie jest to jeden z najważniejszych dni w całej karierze zawodowej?

Dla funkcjonariuszy SCS jest to dzień, w którym rozstrzygnie się kwestia Naszej reputacji. Tego czy traktują Nas poważanie, czy nie będą chcieli pogłębić dyskryminacji wobec innych formacji?

W dniu 14.05. ZZ Celnicy PL spotka się z Ministrem Finansów. Na spotkaniu z Szefem KAS w dniu 08.05. uzyskaliśmy zapewnienie, że Minister przedstawi satysfakcjonujące środowisko propozycje.

Czy możemy ufać nowemu kierownictwu KAS, okaże się już w czwartek?


Zwracamy się do całego środowiska zawodowego KAS o wsparcie.

Bądźmy wszyscy w gotowości.

Oby nie było takiej potrzeby, ale musimy być przygotowani na kolejny krok, jeśli rozmowy w dniu 14.05. nie będą jednak satysfakcjonujące.

Dziękujemy, za dotychczasowe wsparcie. Jesteście wielcy!

Z Pozdrowieniem:
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
Sławomir Siwy
 

Attachments

  • celnicy56-20-informacja o spotkaniu 14.05. z MiN.Fin..pdf
    364,3 KB · Wyświetleń: 1 075
Pamiętajcie, że Solidarność wielokrotnie występowała przeciwko funkcjonariuszom. Dopiero ostatnio jakby zrozumieli, że warto się podpierać celnikami, bo ci mogą pociągnąć do przodu. Jak dotąd Celnicy PL to chyba jedyny ZZ, który ma za sobą udane akcje protestacyjne i jest w stanie ogarnąć środowisko celników. Jakoś nie przypominam sobie o udanych akcjach skarbowców, a już mam poważne obawy aby Solidarność (ta ogólnopolska) podjęła się teraz organizacji poważnej akcji w KAS. W górnictwie tak, ale urzędnicy nie są ich główną grupą. Chce się mylić w tej kwestii. Na razie trwają rozmowy, ale nie bądźmy dziećmi. W razie fiaska potrzebna będzie akcja protestacyjna. Bez celników się nie uda. Muszą o tym wiedzieć, ale coś mi wygląda, po pismach jednego z sygnatariuszy Komitetu Protestacyjnego (tego o niskim poziomie kultury), że grają na rozbicie środowiska. Kanapowe związki nie są w stanie zorganizować akcji protestacyjnej, ale rozbić środowisko mogą. Przecież mamy takie doświadczenia. I pamiętamy jak to było miedzy Jackami i kto popierał wartościowanie. Bądźmy czujni. Nie wszystko złoto, co się świeci.
 
To jest skrajna bezczelność wysyłać na skrzynki imienne celników tekst interpelacji poselskiej z prośbą o szerokie rozpowszechnianie wysyłanie gdzie się da ...... a z drugiej strony uzależniać rozmowy w MF od wykluczenia z nich przewodniczącego ZZ CELNICY PL który nas celników reprezentuje.
To jaka rolę tu mamy odegrać ? mięsa armatniego ?
Zachęca się nas do udziału w różnych śmiesznych akcjach , a w rozmowach w MF to kto przemówi w naszym imieniu ? jakiś pan L ?
 
1589383916535.png
 
odpie..... się od Stefana, on brał udział we wszystkich protestach i manifestacjach zanim się tu pojawiliście to że nie wyłączył komputera o niczym nie świadczy, bo żeby go wyłączyć wskazane jest uprzednie włączenie a trudno tego dokonać mając wolne po służbie.
 
Pamiętajcie, że Solidarność wielokrotnie występowała przeciwko funkcjonariuszom. Dopiero ostatnio jakby zrozumieli, że warto się podpierać celnikami, bo ci mogą pociągnąć do przodu. Jak dotąd Celnicy PL to chyba jedyny ZZ, który ma za sobą udane akcje protestacyjne i jest w stanie ogarnąć środowisko celników. Jakoś nie przypominam sobie o udanych akcjach skarbowców, a już mam poważne obawy aby Solidarność (ta ogólnopolska) podjęła się teraz organizacji poważnej akcji w KAS. W górnictwie tak, ale urzędnicy nie są ich główną grupą. Chce się mylić w tej kwestii. Na razie trwają rozmowy, ale nie bądźmy dziećmi. W razie fiaska potrzebna będzie akcja protestacyjna. Bez celników się nie uda. Muszą o tym wiedzieć, ale coś mi wygląda, po pismach jednego z sygnatariuszy Komitetu Protestacyjnego (tego o niskim poziomie kultury), że grają na rozbicie środowiska. Kanapowe związki nie są w stanie zorganizować akcji protestacyjnej, ale rozbić środowisko mogą. Przecież mamy takie doświadczenia. I pamiętamy jak to było miedzy Jackami i kto popierał wartościowanie. Bądźmy czujni. Nie wszystko złoto, co się świeci.
Jako skarbowiec w całości Cię popieram. Decydujmy My a nie ktoś za nas.
 

Zaje....

Razem w proteście...

Ale w rozmowach z mf o podwyżkach nie powinien brać udziału najliczniejszy w kas zz...

Do tego na fb przeinaczają wymowę pisma, że chodzi o to, żeby celnicy.pl, który nie był sygnatariuszem porozumienia, nie brał udziału w rozmowach komitetu protestacyjnego z mf...

Średnio inteligentny szympans zrozumie, że pismo ma trochę inną wymowę...

Ja pierd..ę...
 
Zakończyło się spotkanie ZZ Celnicy PL z Ministrem Finansów. Wynik to 6proc podwyżki, najpóźniej w pierwszym tygodniu czerwca z wyrównaniem od stycznia i odblokowanie 3proc odpisu funduszu nagrodowego.
Ja nie jestem usatysfakcjonowany, bo to oznacza wciąż nierówne traktowanie w stosunku do innych formacji.
Pozostała część z uchwały modernizacyjnej może w przyszłym roku w zależności od sytuacji budżetowej.
Niestety Minister nie może też zagwarantować, że nie będzie zwolnień ani obniżania wynagrodzeń na podstawie tzw. tarczy antykryzysowej.
 
Zakończyło się spotkanie ZZ Celnicy PL z Ministrem Finansów. Wynik to 6proc podwyżki, najpóźniej w pierwszym tygodniu czerwca z wyrównaniem od stycznia i odblokowanie 3proc odpisu funduszu nagrodowego.
Ja nie jestem usatysfakcjonowany, bo to oznacza wciąż nierówne traktowanie w stosunku do innych formacji.
Pozostała część z uchwały modernizacyjnej może w przyszłym roku w zależności od sytuacji budżetowej.
Niestety Minister nie może też zagwarantować, że nie będzie zwolnień ani obniżania wynagrodzeń na podstawie tzw. tarczy antykryzysowej.
Idą w zaparte. Ten fundusz nagrodowy to tez tylko dla części tak jakby pierwszy kwartał zaczął się od pandemii 🙂
 
Zakończyło się spotkanie ZZ Celnicy PL z Ministrem Finansów. Wynik to 6proc podwyżki, najpóźniej w pierwszym tygodniu czerwca z wyrównaniem od stycznia i odblokowanie 3proc odpisu funduszu nagrodowego.
Ja nie jestem usatysfakcjonowany, bo to oznacza wciąż nierówne traktowanie w stosunku do innych formacji.
Pozostała część z uchwały modernizacyjnej może w przyszłym roku w zależności od sytuacji budżetowej.
Niestety Minister nie może też zagwarantować, że nie będzie zwolnień ani obniżania wynagrodzeń na podstawie tzw. tarczy antykryzysowej.
Czyli modernizacja nie będzie wypalcona.
To chyba jasne co mamy robić
 
Back
Do góry