• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Petycja w sprawie zniesienia skutków art.41

Na grupie na FB powstała inicjatywa składania petycji do Senatu RP

w sprawie podjęcia inicjatywy ustawodawczej dotyczącej zmiany art. 41 ustawy z dnia 1 grudnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2023, w celu podwyższenia wysokości emerytur funkcjonariuszy, którzy odeszli ze służby w okresie od stycznia do lutego 2023 r. (P11-06/24).​

Zachęcamy do składania petycji. Wzór do pobrania w załączeniu.
 

Attachments

  • petycja-wzor.docx
    13,6 KB · Wyświetleń: 827
1707155706807.png
 
cóż Przewodniczący nie popchnął redakcji przez prawników a szkoda. Ale może taka czerstwa i prosta forma jest lepsza ?

no i każdy może skrobnąć samemu od serca co mu tam na wątrobie leży
To jest akcja oddolna. Treść petycji także.
Nie ingerowałem, ani w to dokąd wysyłać, ani też w treść petycji.
Działajcie i zmieniajcie treść od siebie.
 
można to zrobić ale potrzeba jasnego profesjonalnego tekstu ale jak przekazać skutecznie podpisy z petycji elektronicznej? też nie wiem. Ale od tekstu trzeba zacząć i o to S prosiłem co więcej lepiej by było podłożyć autorytet organizacji społecznej np zz celnicy jak nit sienie wyrywa. ale czy zz się wyrywa?
 
 
Ostatnia edycja:
Ja swoją wysłałem wczoraj e-mailem. Żeby złożyć petycję, jak należy czyli urzędowo, dziś wysłałem ją jeszcze raz za pomocą profilu zaufanego i EPUAP. Mam potwierdzenie odbioru!
Ja swoją wysłałem wczoraj e-mailem. Żeby złożyć petycję, jak należy czyli urzędowo, dziś wysłałem ją jeszcze raz za pomocą profilu zaufanego i EPUAP. Mam potwierdzenie odbioru!
Dobry pomysł. Złożyć podpis jest łatwej niż napisać i wysłać petycję. Poza tym można by było w to włączyć emerytów z grupy MSWiA.
 
Gdyby ktoś ją tam wrzucił, niepotrzebna jest opcja płatna, bo sprawa dotyczy bezpośrednio około 12 kilo emerytów zeszłorocznych, do tego ich rodziny, koledzy i koleżanki, znajomi itp. zebrać można by było kilkadziesiąt tysięcy podpisów.
 
Na grupie na FB powstała inicjatywa składania petycji do Senatu RP

w sprawie podjęcia inicjatywy ustawodawczej dotyczącej zmiany art. 41 ustawy z dnia 1 grudnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2023, w celu podwyższenia wysokości emerytur funkcjonariuszy, którzy odeszli ze służby w okresie od stycznia do lutego 2023 r. (P11-06/24).​

Zachęcamy do składania petycji. Wzór do pobrania w załączeniu.
Panie Sławku, wprawdzie wysłałam petycję ale mam wątpliwości ( i nie tylko ja) co do jej skuteczności. Czy nie lepiej by było by to ZZ zainicjował petycję profesjonalną a wszyscy zainteresowani ( w tym na grupie MSWiA) składali by podpisy. Petycja ZZ z dużą ilością podpisów z pewnością miałaby większą siłę przebicia niż pojedyncze petycje.
 
Panie Sławku, wprawdzie wysłałam petycję ale mam wątpliwości ( i nie tylko ja) co do jej skuteczności. Czy nie lepiej by było by to ZZ zainicjował petycję profesjonalną a wszyscy zainteresowani ( w tym na grupie MSWiA) składali by podpisy. Petycja ZZ z dużą ilością podpisów z pewnością miałaby większą siłę przebicia niż pojedyncze petycje.
Dokładnie takie same postulaty stawiałem do zz
 
Back
Do góry