• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Petycja w sprawie zniesienia skutków art.41

Na grupie na FB powstała inicjatywa składania petycji do Senatu RP

w sprawie podjęcia inicjatywy ustawodawczej dotyczącej zmiany art. 41 ustawy z dnia 1 grudnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2023, w celu podwyższenia wysokości emerytur funkcjonariuszy, którzy odeszli ze służby w okresie od stycznia do lutego 2023 r. (P11-06/24).​

Zachęcamy do składania petycji. Wzór do pobrania w załączeniu.
 

Attachments

  • petycja-wzor.docx
    13,6 KB · Wyświetleń: 820
Wysłałem w formie elektronicznej na adres jw. Plik w pdf po wprowadzeniu danych osobowych, w tytule maila nr petycji, w treści prośba o dołączenie.

A niech tam, zobaczy się ....
 
kilka dni temu składałem osobiście. Niby nie ma to wpływu ale zawsze to wykazuje ciut większe zaangażowanie. Choć by tych co mieszkają w okolicy. Kancelaria Sejmu i senatu znajduje się w tym samym budynku. Wejście od strony muzeum geologicznego. Złożyłem do obydwu Izb. O rpo nie wspomnę bo to żenada, wręcz hańba dla stanowiska które piastuje odsyłając jako wyjaśnienie pismo ułaskawieńca wąsika oraz nie uwzględniając w swoich działaniach nowych okoliczności, zmiany rządu, innego podejścia prawnego w roku 2024.
 

Attachments

  • petycja.jpg
    petycja.jpg
    465 KB · Wyświetleń: 133
O co chodzi w pierwszym zdaniu?
"W związku z uchwaleniem ustawy budżetowej i okołobudżetowej na rok 2024 w których to aktach prawnych zrezygnowano z analogicznych rozwiązań w zakresie art.41 ustawy z dnia 1 grudnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2023 (Dz.U. 2022, poz. 2666 – zwana dalej „ustawą okołobudżetową”), który to przepis wprowadził zasadę pozbawiającą uposażeń funkcjonariuszy, którzy odeszli ze służby w okresie od stycznia do lutego 2023 r. zmieniając dyspozycję ustawy budżetowej na rok 2023"
 
Warto by przekazać oficjalnie sugestie innym służbom mundurowym ...
To akcja właśnie innych służb mundurowych, proszę zajrzeć na chat ogólny Operacjs MSWiA.

Poprosiłam Sławka, żeby umieścił informację na naszym forum. Sławek dziękuję. Czekamy na pismo uzupełniające apelacje, które mają stworzyć prawnicy. Mam nadzieję, że będzie niedługo gotowe :)
 
tak się zastanawiam że jak będzie obradować komisja senacka, czy też sejmowa w sprawie petycji, to może spontanicznie kopnę się pod sejm. Z resztą siedziba senatu jest też na wiejskiej.
 
O co chodzi w pierwszym zdaniu?
"W związku z uchwaleniem ustawy budżetowej i okołobudżetowej na rok 2024 w których to aktach prawnych zrezygnowano z analogicznych rozwiązań w zakresie art.41 ustawy z dnia 1 grudnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2023 (Dz.U. 2022, poz. 2666 – zwana dalej „ustawą okołobudżetową”), który to przepis wprowadził zasadę pozbawiającą uposażeń funkcjonariuszy, którzy odeszli ze służby w okresie od stycznia do lutego 2023 r. zmieniając dyspozycję ustawy budżetowej na rok 2023"
Słyszałeś coś o zdaniach złożonych? I o zwyczaju (nie miałem okazji praktykować) iż w dobrym tonie jest właśnie formułowanie zarzutów takimi zdaniami (wg Pani nacz. Chojeckiej ZKC 1994 Urząd Celny w Warszawie)
 
Słyszałeś coś o zdaniach złożonych? I o zwyczaju (nie miałem okazji praktykować) iż w dobrym tonie jest właśnie formułowanie zarzutów takimi zdaniami (wg Pani nacz. Chojeckiej ZKC 1994 Urząd Celny w Warszawie)

Ja wyznaję styl, który nie męczy czytającego 🙂, pomimo swojej prawniczej retoryki.

Poza tym nikt nie powinien stawiać kwestii "o co jemu chodzi", po lekturze wniosku, sentencji czy uzasadnienia

Tak naprawdę to i tak nie ma znaczenia.
 
Back
Do góry