• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nominacja generalska SKAS

Żeby nominacja generalska miała szansę wzmocnić służbę, trzeba mieć wolę zarządzania nią, a nie administrowania jak Sławku napisałeś w swoim primaaprilisowym żarcie.
Jeśli SKAS traktuje nas tylko jak koszt i nasz los jest jej obojętny, to trudno oczekiwać żebyśmy jakoś specjalnie cieszyli się z tej nominacji. Dla mnie jest to zupełnie obojętne. Może chętniej będzie ubierała mundur? Swoją drogą ciekawe kto ją zwalnia z obowiązku pełnienia służby w umundurowaniu?
 
To się okaże, czy Pani szef nadal będzie pomijać swój stopień służbowy w podpisywanych dokumentach oraz czy będzie pełnić służbę w umundurowaniu służbowym.
Wtedy powstanie pytanie czy jest ze służby tutaj dumna, czy też dopiero po tym jak zostało zaspokojone ego nie tylko stanowiskiem ale i stopniem. No fakt bo SKAS i podkomisarz to niby tak średnio licowało. Ale to juz tylko wina pragmatyki służbowej która w wojsku policji i innych służbach jest a u nas jak widać.
Z drugiej strony ciężko szczerze gratulować czując rozgoryczenie. No i tradycyjnie szacunek nie jest immanentną cechą stanowiska ale postawy, charakteru i osiągnięć jego godnych. Np mnie rozczarowało wiele ale przytoczę przykładowo obcięcie 1,9% ostatniej wrześniowej transzy waloryzacji z 2020r .
Kiedy SKAS była podkomisarzem? Po mianiwaniu na SKAS była chyba młodszym inspektorem. Nie jestem pewien bo trudno było zobaczyć ją w mundurze.
 
W imieniu funkcjonariuszy regularnie awansowanych co pięć lat i tych którzy mieli możliwość „zakupu” awansu, serdecznie gratuluje Pani awansu na wyższy stopień służbowy. Mam nadzieję, że zmiany legislacyjne pozwolą Pani osiągnąć w krótkim czasie stopień Marszałka Służby Celno-Skarbowej.
 
W imieniu funkcjonariuszy regularnie awansowanych co pięć lat i tych którzy mieli możliwość „zakupu” awansu, serdecznie gratuluje Pani awansu na wyższy stopień służbowy. Mam nadzieję, że zmiany legislacyjne pozwolą Pani osiągnąć w krótkim czasie stopień Marszałka Służby Celno-Skarbowej.
Haha zajebisty dowcip.Tobie Lex tez zycze szybkich jak pendolino awansow
 
W imieniu funkcjonariuszy regularnie awansowanych co pięć lat i tych którzy mieli możliwość „zakupu” awansu, serdecznie gratuluje Pani awansu na wyższy stopień służbowy. Mam nadzieję, że zmiany legislacyjne pozwolą Pani osiągnąć w krótkim czasie stopień Marszałka Służby Celno-Skarbowej.
A ja też tak sobie myślę, iż po tych wszystkich ciężkich wyrzeczeniach w poprawę nowego ładu to pani generał powinna zostać w szybkim czasie mianowana na stanowisko marszałka - i nie pisać mi tu głupot że takiego stopnia u nas nie ma - na razie nie ma ale jest potrzeba to będzie.
 
Żeby nominacja generalska miała szansę wzmocnić służbę, trzeba mieć wolę zarządzania nią, a nie administrowania jak Sławku napisałeś w swoim primaaprilisowym żarcie.
Jeśli SKAS traktuje nas tylko jak koszt i nasz los jest jej obojętny, to trudno oczekiwać żebyśmy jakoś specjalnie cieszyli się z tej nominacji. Dla mnie jest to zupełnie obojętne. Może chętniej będzie ubierała mundur? Swoją drogą ciekawe kto ją zwalnia z obowiązku pełnienia służby w umundurowaniu?
od kosztu był poległy na polskim ładzie minister Kościński.
 
"Przyjdzie nowy (któremu trzeba będzie dać przecież roczny kredyt zaufania) i cykl się powtórzy."

A ja szczerze pogratulowałem SKAS, wyrażając także nadzieję, że wraz z tą nominacją przyjdzie także informacja o modernizacji.
Jest to niewątpliwie wyróżnienie dla naszej Służby, docenienie formacji i to jest bardzo ważne.
Uważam, że powinniśmy dopatrywać się pozytywów. Jestem przekonany, że jest szansa na wzmocnienie skuteczności kierownictwa KAS wraz z tą nominacją. A zatem jest to perspektywa na poprawę sytuacji prawnej i materialnej nas wszystkich.
Jeszcze raz szczerze gratuluję Pani Minister!
Gratulacje także dla Pana Naczelnika!
O, szybciej niż się spodziewałem. Rok tej perspektywy wystarczy, czy damy sobie czas do 2024?

Wyróżnienie dla Służby? Osoba która została szefem SKAS z politycznego nadania? Urzędnik, który dostał generalskie szlify? Toż to jeszcze większa abominacja niż nasi oficerowie namaszczeni po "deformie" Służby Celnej.

Panie Sławku, obawiam się, że ostatnich Pana posunięć i wpisów nie jestem w stanie dobrze zrozumieć. Najpierw "żart", a teraz takie gratulacje? Mam mieszane uczucia.
 
A ja szczerze pogratulowałem SKAS, wyrażając także nadzieję, że wraz z tą nominacją przyjdzie także informacja o modernizacji.
Jest to niewątpliwie wyróżnienie dla naszej Służby, docenienie formacji i to jest bardzo ważne.
Uważam, że powinniśmy dopatrywać się pozytywów. Jestem przekonany, że jest szansa na wzmocnienie skuteczności kierownictwa KAS wraz z tą nominacją. A zatem jest to perspektywa na poprawę sytuacji prawnej i materialnej nas wszystkich.
Jeszcze raz szczerze gratuluję Pani Minister!
Gratulacje także dla Pana Naczelnika!
Zapewne intencje były szczere - szkoda, iż wyszło tak jakoś jak "łubu dubu w onym Misiu" - a może to ja już się tak błyskawicznie starzeję i nie umiem dostrzec sedna sprawy :unsure:
 
A ja szczerze pogratulowałem SKAS, wyrażając także nadzieję, że wraz z tą nominacją przyjdzie także informacja o modernizacji.
Jest to niewątpliwie wyróżnienie dla naszej Służby, docenienie formacji i to jest bardzo ważne.
Uważam, że powinniśmy dopatrywać się pozytywów. Jestem przekonany, że jest szansa na wzmocnienie skuteczności kierownictwa KAS wraz z tą nominacją. A zatem jest to perspektywa na poprawę sytuacji prawnej i materialnej nas wszystkich.
Jeszcze raz szczerze gratuluję Pani Minister!
Gratulacje także dla Pana Naczelnika!
Szanowny Panie Przewodniczący, prima aprilis już był. Chyba że to taki spóźniony żart :)
Tak szczerze, to ten post powinien być w temacie " na wesoło".
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry