• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nominacja generalska SKAS

Pani Generał-zwracam się do Pani bezpośrednio. Głos z dołu funkcjonariuszy wszystkich których znam. Wyodrębnijcie SCS stwórzcie Komendę Główną. Stwórzcie coś na kształt taki jak to jest w USA czyli CBP. To naprawdę ma sens. Mam nadzieję że to Pani przeczytała. Z wyrazami Szacunku.
Falcon.
Była już Służba Celna i też to gówno było dla większości oprócz przydupasów.
Jedynie co jest zdrowsze to cała SCS pod resort MSWiA
 
a mnie tylko zastanawia jedna rzecz...
Otóż wszystkim szeregowym funkom wmawia się, że awans na wyższy stopień służbowy w SCS dawany jest na:
  • święto Służby Celnej (dzisiaj kas) - 21 września
  • międzynarodowy dzień celnictwa - 26 stycznia
więc nie ma co liczyć na inne daty ale:
a) w styczniu w mojej ias na ponad 1000 celników były... 4 awanse w stopniu
b) naczelnik PUCS i szefowa dostają awans na stopniu w kwietniu...

Aha... ja kiedyś dostałem awans na święto SCS... Awansowany na wyższy stopień zostałem z dniem... 1 października.

Pytanie takie, skoro można awansować kogoś kiedy się chce to dlaczego z uparciem maniaka awansuje się zwykłych ludzi tylko i wyłącznie we wrześniu?
 
a mnie tylko zastanawia jedna rzecz...
Otóż wszystkim szeregowym funkom wmawia się, że awans na wyższy stopień służbowy w SCS dawany jest na:
  • święto Służby Celnej (dzisiaj kas) - 21 września
  • międzynarodowy dzień celnictwa - 26 stycznia
więc nie ma co liczyć na inne daty ale:
a) w styczniu w mojej ias na ponad 1000 celników były... 4 awanse w stopniu
b) naczelnik PUCS i szefowa dostają awans na stopniu w kwietniu...

Aha... ja kiedyś dostałem awans na święto SCS... Awansowany na wyższy stopień zostałem z dniem... 1 października.

Pytanie takie, skoro można awansować kogoś kiedy się chce to dlaczego z uparciem maniaka awansuje się zwykłych ludzi tylko i wyłącznie we wrześniu?
Ustawowym dniem do awansu jest 21 września. Pozostałe terminy są również dopuszczalnym ustawowo wyjątkiem. Mianowania dokonuje Prezydent, podobnie jak na pierwszy stopień oficerski. Podpisuje wtedy kiedy ma czas i ochotę. Nominacja generalska jest czymś wyjątkowym, więc może się odbyć w wyjątkowym terminie.
Awans SKAS na stopień generalski nie powinien nikogo dziwić, przyśpieszone awanse też. Kto jeśli nie SKAS powinien awansować z pominięciem ustawowych interwałów?
Powinno się jednak na to zapracować. Każdy z nas ma pewnie własną opinię na temat zasług dla służby obecnej SKAS i jej identyfikacji z mundurem.
 
a mnie tylko zastanawia jedna rzecz...
Otóż wszystkim szeregowym funkom wmawia się, że awans na wyższy stopień służbowy w SCS dawany jest na:
  • święto Służby Celnej (dzisiaj kas) - 21 września
  • międzynarodowy dzień celnictwa - 26 stycznia
więc nie ma co liczyć na inne daty ale:
a) w styczniu w mojej ias na ponad 1000 celników były... 4 awanse w stopniu
b) naczelnik PUCS i szefowa dostają awans na stopniu w kwietniu...

Aha... ja kiedyś dostałem awans na święto SCS... Awansowany na wyższy stopień zostałem z dniem... 1 października.

Pytanie takie, skoro można awansować kogoś kiedy się chce to dlaczego z uparciem maniaka awansuje się zwykłych ludzi tylko i wyłącznie we wrześniu?
To jest dla plebsu.
Generalicja i
Swoim w widełkach dają cały rok
 
A ja szczerze pogratulowałem SKAS, wyrażając także nadzieję, że wraz z tą nominacją przyjdzie także informacja o modernizacji.
Jest to niewątpliwie wyróżnienie dla naszej Służby, docenienie formacji i to jest bardzo ważne.
Uważam, że powinniśmy dopatrywać się pozytywów. Jestem przekonany, że jest szansa na wzmocnienie skuteczności kierownictwa KAS wraz z tą nominacją. A zatem jest to perspektywa na poprawę sytuacji prawnej i materialnej nas wszystkich.
Jeszcze raz szczerze gratuluję Pani Minister!
Gratulacje także dla Pana Naczelnika!
Panie Przewodniczący.
Bardzo proszę o wyjaśnienie, jak to jest, że najpierw składa Pan "szczere gratulacje" dla SKAS w tym wątku, a wczoraj w wątku o podziękowaniach SKAS jest Pana wpis krytczny:
"Nie zgadzam się!
Stopnie służbowe przynależą wyłącznie Służbie Celno-Skarbowej. Można awans na stopień nadinspektora rozpatrywać zatem jedynie w kategoriach służby mundurowej.
Starania SKAS do sztucznego utrzymywania hybrydy KAS, wbrew wielu dowodom na przestrzeni 5 lat, że to po prostu nie wypaliło, są błędem. SCS i KAS powinny zostać realnie, a nie tylko sztucznym zapisem ustawowym wyodrębnione i to powinien być cel podstawowy SKAS.
Współpraca na szczeblu centralnym, uregulowana ustawowo, jak najbardziej, czyli tak jako to postulowaliśmy przed reformą, ale nie tak jak to obecnie funkcjonuje. Wszyscy w KAS widzą, że to źle działa, poza niestety kierownictwem MF.
Związek będzie intensyfikował działania w tym zakresie”.

I żeby było jasne, to ja się z tymi gratulacjami dla SKAS po prostu nie zgadzam. I nie tylko ja, jak widać. Te życzenia to jest dla mnie żenada.

Przez szacunek dla Pana, nie chcę znowu używać słów co sądzę o KAS i jej szefowej też.
Uważam że należy nam się jakieś wyjaśnienie.
 
a mnie tylko zastanawia jedna rzecz...
Otóż wszystkim szeregowym funkom wmawia się, że awans na wyższy stopień służbowy w SCS dawany jest na:
  • święto Służby Celnej (dzisiaj kas) - 21 września
  • międzynarodowy dzień celnictwa - 26 stycznia
więc nie ma co liczyć na inne daty ale:
a) w styczniu w mojej ias na ponad 1000 celników były... 4 awanse w stopniu
b) naczelnik PUCS i szefowa dostają awans na stopniu w kwietniu...

Aha... ja kiedyś dostałem awans na święto SCS... Awansowany na wyższy stopień zostałem z dniem... 1 października.

Pytanie takie, skoro można awansować kogoś kiedy się chce to dlaczego z uparciem maniaka awansuje się zwykłych ludzi tylko i wyłącznie we wrześniu?
Co wolno wojewodzie....
 
Ustawowym dniem do awansu jest 21 września. Pozostałe terminy są również dopuszczalnym ustawowo wyjątkiem. Mianowania dokonuje Prezydent, podobnie jak na pierwszy stopień oficerski. Podpisuje wtedy kiedy ma czas i ochotę. Nominacja generalska jest czymś wyjątkowym, więc może się odbyć w wyjątkowym terminie.
Awans SKAS na stopień generalski nie powinien nikogo dziwić, przyśpieszone awanse też. Kto jeśli nie SKAS powinien awansować z pominięciem ustawowych interwałów?
Powinno się jednak na to zapracować. Każdy z nas ma pewnie własną opinię na temat zasług dla służby obecnej SKAS i jej identyfikacji z mundurem.
Może skasem powienien zostawać co najmniej podinspektor ewentualnie cywil. No w tym 2 przypadku wcielenie go do SCS musiało by skutkowac zdjęciem z SKAS z uwagi nie spełnienia wymogu stopnia minimalnego. Do tego bym dodał obowiązkowy staż służby/pracy w KAS min 15 lat w tym min 5 lat na stanowiskach dyrektorskich. Oczywiście obecna SKAS przynajmniej te warunki stażówe i stanowiskowe to raczej spełniaco do stopnia to nie mam pewności.
 
Może skasem powienien zostawać co najmniej podinspektor ewentualnie cywil. No w tym 2 przypadku wcielenie go do SCS musiało by skutkowac zdjęciem z SKAS z uwagi nie spełnienia wymogu stopnia minimalnego. Do tego bym dodał obowiązkowy staż służby/pracy w KAS min 15 lat w tym min 5 lat na stanowiskach dyrektorskich. Oczywiście obecna SKAS przynajmniej te warunki stażówe i stanowiskowe to raczej spełniaco do stopnia to nie mam pewności.
Zgadzam się z tym co napisałeś, ale na to nie ma żadnych szans. Nie spotkałem się nigdy z zapisem ustawowym dotyczącym niezbędnych wymogów do czegoś, który by się nie kończył punktem: W uzasadnionych przypadkach terminy, wymagania, itp. wymienione wyżej ulegają skróceniu, nie mają zastosowania, itp. Oczywiście nigdzie nie znajdziesz definicji co to jest ten "uzasadniony przypadek", bo jest to ... oczywiste! W Dz. U. z 2017r. poz. 444 znajduje się takie fajne rozporządzenie wydane na podstawie delegacji z art. 190 ust. 4 ustawy o KAS. Dlaczego jest fajne? Otóż w pierwszej tabeli w trzeciej kolumnie są wymagania od SKAS i jego zastępcy odnośnie niezbędnego na tym stanowisku wykształcenia. I jak myślisz? Jakie to wykształcenie? Pytanie jest trudne więc podpowiedź: to wykształcenie miałeś już w dniu urodzenia! Dalej jest też ciekawie, bo w MF na żadnym stanowisku nawet nie trzeba mieć magistra, czyli wystarczy zdobyć licencjat w Wyższej Szkole Seksu i Biznesu i kariera w MF stoi otworem. Wydawać by się mogło, że skoro SKAS nie musi mieć żadnego wykształcenia, to i młodszy specjalista też. Nic bardziej błędnego! Młodszy specjalista musi mieć co najmniej średnie, czyli w skrajnym przypadku o niebo wyżej niż Szef instytucji w której pracuje!​
 
Panie Przewodniczący.
Bardzo proszę o wyjaśnienie, jak to jest, że najpierw składa Pan "szczere gratulacje" dla SKAS w tym wątku, a wczoraj w wątku o podziękowaniach SKAS jest Pana wpis krytczny:
"Nie zgadzam się!
Stopnie służbowe przynależą wyłącznie Służbie Celno-Skarbowej. Można awans na stopień nadinspektora rozpatrywać zatem jedynie w kategoriach służby mundurowej.
Starania SKAS do sztucznego utrzymywania hybrydy KAS, wbrew wielu dowodom na przestrzeni 5 lat, że to po prostu nie wypaliło, są błędem. SCS i KAS powinny zostać realnie, a nie tylko sztucznym zapisem ustawowym wyodrębnione i to powinien być cel podstawowy SKAS.
Współpraca na szczeblu centralnym, uregulowana ustawowo, jak najbardziej, czyli tak jako to postulowaliśmy przed reformą, ale nie tak jak to obecnie funkcjonuje. Wszyscy w KAS widzą, że to źle działa, poza niestety kierownictwem MF.
Związek będzie intensyfikował działania w tym zakresie”.

I żeby było jasne, to ja się z tymi gratulacjami dla SKAS po prostu nie zgadzam. I nie tylko ja, jak widać. Te życzenia to jest dla mnie żenada.

Przez szacunek dla Pana, nie chcę znowu używać słów co sądzę o KAS i jej szefowej też.
Uważam że należy nam się jakieś wyjaśnienie.
No czego tu nie rozumiesz. Pan Przewodniczący gratuluje, ale się nie zgadza. Można? Można :)
Cytując klasyka: jestem za, a nawet przeciw.
Zresztą dajmy spokój, tyle jest tych wątków, że można się pogubić gdzie i co się pisało. Szczególnie jak jest do napisania tyle pism do MF.
 
Wszystko jest spójne. Gratulacje należą się każdemu za awans. Tak mnie wychowano, tak też wymaga tego dyplomacja. Następnie SKAS podzieliła się informacją o swoim awansie ze środowiskiem zawodowym i na sposób zakomunikowania tego jest mój sprzeciw.
 
Wszystko jest spójne. Gratulacje należą się każdemu za awans. Tak mnie wychowano, tak też wymaga tego dyplomacja. Następnie SKAS podzieliła się informacją o swoim awansie ze środowiskiem zawodowym i na sposób zakomunikowania tego jest mój sprzeciw.
Czy należy przez to rozumieć, że Pani Generał nie podziękowała Panu Przewodniczącemu za gratulacje ???
 
A ja szczerze pogratulowałem SKAS, wyrażając także nadzieję, że wraz z tą nominacją przyjdzie także informacja o modernizacji.
Jest to niewątpliwie wyróżnienie dla naszej Służby, docenienie formacji i to jest bardzo ważne.
Uważam, że powinniśmy dopatrywać się pozytywów. Jestem przekonany, że jest szansa na wzmocnienie skuteczności kierownictwa KAS wraz z tą nominacją. A zatem jest to perspektywa na poprawę sytuacji prawnej i materialnej nas wszystkich.
Jeszcze raz szczerze gratuluję Pani Minister!
Gratulacje także dla Pana Naczelnika!
Ok Sławku, wobec powyższego jeszcze poślij Pani zadowolonej z awansu te pobożne życzenia które napisałeś na prima aprilis, tylko tym razem na poważnie.
 
Back
Do góry