• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nominacja generalska SKAS

Wypowiedź Pani Generał nadaje się raczej na stypę w 5 rocznicę likwidacji 98 letniej organizacji a nie na tego typu uroczystość. Ciśnie się na usta pytanie, czy Szefowa tkz. KAS siebie słyszy? Wygłoszone hasło wywodzi się z dokumentu przedakcesyjnego (Strategia Służby Celnej).. Powielane było w kresie późniejszym i jak się okazuje jest aktualne nadal przy małym zabiegu kosmetycznym polegający na wymianie nazwy organizacji.. Jest to typowe krążenie pomiędzy galaktykami.
 
Niepotrzebne pytania sugerujące i daremne. Ja nie potrzebuję się tłumaczyć i usprawiedliwiać. Rehabilituje mnie moja działalność. Wiele było w niej kontrowersyjnych i niezrozumiałych dla ogółu inicjatyw. Inicjatyw opartych na wierze i nadziei i wiele jeszcze takich będzie. Tak musi być, jeśli chce się osiągnąć ambitne cele. Cele, które tak jak wcześniej przez nas stawiane, wydają się dla wielu niemożliwe do zrealizowania.

Wyjaśnię tylko szczerze i bez odrobiny sarkazmu.
Nadzieja to jedna z trzech największych wartości i biedny(bez urazy) jest człowiek, który nią nie żyje.
Nadzieję trzeba mieć nawet tam, gdzie po ludzku już jej nie ma, gdzie sytuacja jest totalnie beznadziejna.
Wzorem Abraham z Biblii.
 
Dyplomacja, dyplomacją, ale bez przesady.
Ja osobiście nie dostrzegam niczego pozytywnego w wydaniu SKAS, rzekłbym tragedia - jakby ta kobieta cały czas była na pracy zdalnej. Sławek zupełnie nie rozumiem twojego przekazu, mając na względzie dotychczasową współpracę z tą panią i nie wierzę, że nagle się to zmieni ze względu na otrzymanie przez nią szlifów generalskich, śmiem twierdzić, że będzie odwrotnie, obym się mylił.
 
Ostatnia edycja:
Niepotrzebne pytania sugerujące i daremne. Ja nie potrzebuję się tłumaczyć i usprawiedliwiać. Rehabilituje mnie moja działalność. Wiele było w niej kontrowersyjnych i niezrozumiałych dla ogółu inicjatyw. Inicjatyw opartych na wierze i nadziei i wiele jeszcze takich będzie. Tak musi być, jeśli chce się osiągnąć ambitne cele. Cele, które tak jak wcześniej przez nas stawiane, wydają się dla wielu niemożliwe do zrealizowania.

Wyjaśnię tylko szczerze i bez odrobiny sarkazmu.
Nadzieja to jedna z trzech największych wartości i biedny(bez urazy) jest człowiek, który nią nie żyje.
Nadzieję trzeba mieć nawet tam, gdzie po ludzku już jej nie ma, gdzie sytuacja jest totalnie beznadziejna.
Wzorem Abraham z Biblii.
Jeśli ktokolwiek liczy, że ta nadzieja obróci się w naszą stronę jest naiwny jak ten kto wierzy w nadzieję w przypadku kiedy wszystko zostało już stracone jak w KAS.
 
Dyplomacja, dyplomacją, ale bez przesady.
Ja osobiście nie dostrzegam niczego pozytywnego w wydaniu SKAS, rzekłbym tragedia. Sławek zupełnie nie rozumiem twojego przekazu, mając na względzie dotychczasową współpracę z tą panią i nie wierzę, że nagle się to zmieni ze względu na otrzymanie przez nią szlifów generalskich, śmiem twierdzić, że będzie odwrotnie, obym się mylił.
Cofnij sobie moje posty gdzie przewidywałem, że Pani Gienerałowa dostanie Gienerała i zaraz pójdzie na emkę, albo dostanie super stanowisko w spółce skarbu państwa.
 
Cofnij sobie moje posty gdzie przewidywałem, że Pani Gienerałowa dostanie Gienerała i zaraz pójdzie na emkę, albo dostanie super stanowisko w spółce skarbu państwa.
To nie przewidywania, to pewnik i nie tylko ty o tym wieszczyłeś. Tylko zastanawiam się, za jakie osiągnięcia jest ten generał?
 
Ostatnia edycja:
Obserwuję całą sytuację związaną z służbą celno-skarbową z zewnątrz i muszę przyznać, że serdecznie Wam współczuję. Pamiętam, że jakieś dwa lata temu czytałem wiadomość dot. SKAS, gdzie pani Rzeczkowska występowała w mundurze z pagonem młodszego inspektora. Po dwóch latach wskakuje do korpusu generałów, podczas gdy niejednokrotnie słyszymy sytuację o osobach, które znajdują się w korpusie podoficerów po... 20 latach! służby. Jeszcze ten prezydent, który zachwala wysługę działalności KAS. No tak, oczywiście - wszystkie sukcesy to jedna, wielka zasługa SKAS... gdzie tam działalność jakichś zbędnych funkcjonariuszy. :)))))
Panie Sławku, jasne, można pogratulować awansu, ale nie radziłbym liczyć na jakąkolwiek zmianę. Niestety, ale dopóki pion funkcjonariuszy SCS jest traktowany jako swego rodzaju pięta achillesowa całej struktury KAS, sytuacja nie ulegnie zmianie.
Trzymam za Was kciuki.
 
Szczere gratulacje i szczere oczekiwania. Teraz SKAS, jako Generał pewnie może więcej zrobić dla swoich podwładnych.
To czy może zależy bardziej od okoliczności a nie od stopnia. Ale przy sprzyjających okolicznościach musiała by jeszcze chcieć. A tu nie wiemy czy okoliczności są sprzyjające i czy są chęci.

Z drugiej strony mamy studium przypadku. Zdaje się że min. Wąsik na ostatniej komisji emkowej oświadczył że jest skłonny zgodzić się na przyjecie SCS do programu dodatków przedemerytalnych z uwag na to że system działa i się sam finansuje.
No ale SKAS jakoś swojego stanowiska nie wyraził.
tu apel do związków by po kontynuowali temat.

Oczywiście SKAS z z dwa lata temu osiwadczyła że temat musi byc dogłębnie zbadany, ale rzekł bym że właśnie ocenę sensowności podał min. Wąsik.
 
Cofnij sobie moje posty gdzie przewidywałem, że Pani Gienerałowa dostanie Gienerała i zaraz pójdzie na emkę, albo dostanie super stanowisko w spółce skarbu państwa.
To bardzo prawdopodobne. Zaryzykowałbym nawet przypuszczenie, że szybko na emkę (z kosmicznym współczynnikiem z wybranych 10 lat!) a zaraz po tym dodatkowo do spółki, bo przecież za półtora roku to się w tych spółkach nie ostanie nawet sprzątaczka z nadania PIS!​
 
Zgadzam się ze Sławkiem. Fakt-ścieżka awansu bardzo szybka. Ale w końcu dowodzi nami Generał a dla wizerunku Służby to rzecz niezwykle ważna. Bardzo ale bardzo żałuję iż Generał Walczak nie jest u Nas. Ten Pan miał dobre pomysły. Mam nadzieję że jeszcze do Nas wróci. Co do Pani Generał mam nadzieję że w tej chwili czyta mój wpis i gorąco do Pani apeluję- stwórzcie Komendę Główną SCS to naprawdę dobry pomysł. Wyodrębnijcie nas stanowczo z tego kas pomysłu Pana M. Banasia który tworząc to coś nie miał pojęcia co czyni i które to coś było jedynie jego trampoliną do funkcji szefa NIK. Ani skarbowcom ani Celnikom ani Państwu to nie przynosi korzyści. Same straty. Poza tym bardzo proszę występować w mundurze i podpisywać się stopniem. To też sprzyja wizerunkowi i wzbudza szacunek. Nie wątpię w to iż Pani czyta nasze forum. Niektóre wpisy są no còż .... żenujące. Ale w tych wpisach ujawnia się gorycz. Wystarczy żywcem metodą kopiuj wklej przenieść przepisy z ustaw o Policji czy Straży Granicznej wpisać do naszej ustawy.
 
Pani Generał-zwracam się do Pani bezpośrednio. Głos z dołu funkcjonariuszy wszystkich których znam. Wyodrębnijcie SCS stwórzcie Komendę Główną. Stwórzcie coś na kształt taki jak to jest w USA czyli CBP. To naprawdę ma sens. Mam nadzieję że to Pani przeczytała. Z wyrazami Szacunku.
Falcon.
 
Back
Do góry