• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

ZZ rozważają wyjście z Komitetu Uległościowego. Ludzie wypisują się z ZZ w KU, które popierają wczorajsze zachowanie sygnatariuszy.

Poniżej wklejam tekst jednego z ZZ, który wchodzi w skład Federacji, która jest w Komitecie Uległościowym(dalej KU).
Otrzymujemy też liczne sygnały od członków ZZ wchodzących w skład KU, którzy nie akceptują postawy swoich przedstawicieli i wypisują się z tych ZZ, które to popierają i od całego wzburzonego środowiska zawodowego, wobec tego co się wczoraj stało i tego jak od wczorajszego popołudnia i dzisiaj sygnatariusze KU i komunikatu z Szefem KAS próbują zaprzepaścić i zmarnować Nasz potężny potencjał i siłę jaki stanowimy zjednoczeni.
Bądźmy razem a zwyciężymy!
ZZ Celnicy PL już podjął działania. Niebawem będziemy Was informować.
Proszę o Wasze wsparcie jako środowiska zawodowego.

Poniżej wklejam tekst jednego ZZ, który wchodzi w skład KU.

Pozdrawiam
Sławomir Siwy
ZZ Celnicy PL

"Chciałabym napisać „dzień dobry”, ale taki niestety on nie jest.
Wczorajsze spotkania w MF w sprawie naszych tegorocznych podwyżek nie przyniosły, wbrew temu co zapowiadał Szef KAS, propozycji dla nas satysfakcjonujących. Jak wiecie nasz Związek jest członkiem FZZPS, która to organizacja, jest częścią Komitetu Protestacyjnego. Na wczorajszym spotkaniu reprezentowała nas przewodnicząca FZZPS p. Teresa Raczyńska, która bez konsultacji z zarządem FZZPS podjęła decyzję o akceptacji propozycji Ministerstwa Finansów. My- członkowie zarządu ZZ ... absolutnie nie zgadzamy się z takimi ustaleniami. Przed spotkaniem pisałam do p. T. Raczyńskiej, aby nie akceptowała takiego pomysłu MF, że otrzymamy tylko podwyżkę wynikającą z podwyższenia kwoty bazowej. Jesteśmy zbulwersowani, że to podpisała. Bardzo poważnie rozważamy wyjście z organizacji, która nas tak „reprezentuje”.
Jednak nie poddajemy się, rozmawiamy z innymi związkami, które także chcą walczyć, bo jeżeli teraz odpuścimy, to przez klika najbliższych lat nie zobaczymy żadnej złotówki. ..."
 
@PJS Wybacz, ale edytowałem Twój post.
Ps. To dobrze , że Eugeniusz się tutaj odezwał. Wiele osób, które niewiele się interesują działalnością związków zawodowych, przejrzy bowiem na oczy i zrozumie jak skrajnie odmiennie interpretujemy podstawowe wartości i cele działalności związkowej. Przypadkowo ujawnił także, że nie miało dla Komitetu znaczenia skąd pochodzi 6%.
OK, może trochę przesadziłem, ale chciałem na przykładzie historii uzmysłowić jak może kończyć się chęć "załapania się na pociąg" za wszelką cenę. Napisałem jak czułem, nie miało to być porównanie a jedynie przykład.
Jeśli ktoś zdążył to przeczytać i poczuł się zniesmaczony, to przepraszam.
 
OK, może trochę przesadziłem, ale chciałem na przykładzie historii uzmysłowić jak może kończyć się chęć "załapania się na pociąg" za wszelką cenę. Napisałem jak czułem, nie miało to być porównanie a jedynie przykład.
Jeśli ktoś zdążył to przeczytać i poczuł się zniesmaczony, to przepraszam.

Ja zdążyłem przeczytać.
Nie zdążyłem tylko napisać prośby, by nie mylono podania przykładu z porównaniem ...
 
Taka ciekawostka z innej branży gdzie działa znajomy ZZ

GSMONLINE.PL: Orange nie planuje zwiększenia liczby odejść dobrowolnych oraz obniżenia wynagrodzeń.

* polecam komentarz pod art.
 
Ostatnia edycja:
Poniżej wklejam tekst jednego z ZZ, który wchodzi w skład Federacji, która jest w Komitecie Uległościowym(dalej KU).
Otrzymujemy też liczne sygnały od członków ZZ wchodzących w skład KU, którzy nie akceptują postawy swoich przedstawicieli i wypisują się z tych ZZ, które to popierają i od całego wzburzonego środowiska zawodowego, wobec tego co się wczoraj stało i tego jak od wczorajszego popołudnia i dzisiaj sygnatariusze KU i komunikatu z Szefem KAS próbują zaprzepaścić i zmarnować Nasz potężny potencjał i siłę jaki stanowimy zjednoczeni.
Bądźmy razem a zwyciężymy!
ZZ Celnicy PL już podjął działania. Niebawem będziemy Was informować.
Proszę o Wasze wsparcie jako środowiska zawodowego.

Poniżej wklejam tekst jednego ZZ, który wchodzi w skład KU.

Pozdrawiam
Sławomir Siwy
ZZ Celnicy PL

"Chciałabym napisać „dzień dobry”, ale taki niestety on nie jest.
Wczorajsze spotkania w MF w sprawie naszych tegorocznych podwyżek nie przyniosły, wbrew temu co zapowiadał Szef KAS, propozycji dla nas satysfakcjonujących. Jak wiecie nasz Związek jest członkiem FZZPS, która to organizacja, jest częścią Komitetu Protestacyjnego. Na wczorajszym spotkaniu reprezentowała nas przewodnicząca FZZPS p. Teresa Raczyńska, która bez konsultacji z zarządem FZZPS podjęła decyzję o akceptacji propozycji Ministerstwa Finansów. My- członkowie zarządu ZZ ... absolutnie nie zgadzamy się z takimi ustaleniami. Przed spotkaniem pisałam do p. T. Raczyńskiej, aby nie akceptowała takiego pomysłu MF, że otrzymamy tylko podwyżkę wynikającą z podwyższenia kwoty bazowej. Jesteśmy zbulwersowani, że to podpisała. Bardzo poważnie rozważamy wyjście z organizacji, która nas tak „reprezentuje”.
Jednak nie poddajemy się, rozmawiamy z innymi związkami, które także chcą walczyć, bo jeżeli teraz odpuścimy, to przez klika najbliższych lat nie zobaczymy żadnej złotówki. ..."
I co z tym wyjściem? Nie widzę konkretnego wniosku.
A już myślałem że to prawda.
 
Czy wiemy dlaczego Szef Kas czeka na decyzję KPRM w sprawie zmiany uchwały modernizacyjnej i na czym ma polegać ta zmiana tak długo oczekiwana?
 
@zzpea Dlaczego stale szukasz zwady?
Ten ZZ napisał, że rozważa.
Widziałem kolejne maile tego ZZ i wszystkie są w tym samym tonie. Zachowanie Wasze na spotkaniu 14.05. krytykują.
Ale masz rację, wyjścia nie należy się spodziewać, gdyż jest to raczej zachowanie na pokaz, skierowane do swoich członków, którzy jednomyślnie(z tego co pisali, poza jednym głosem) zanegowali zachowanie Wasze z dnia 14.05.
 
Czy wiemy dlaczego Szef Kas czeka na decyzję KPRM w sprawie zmiany uchwały modernizacyjnej i na czym ma polegać ta zmiana tak długo oczekiwana?
Dlaczego Szef KAS wypłaca 3% z Uchwały modernizacyjnej obecnie?
To niech wypłaci wszystko co nie wymaga przesunięcia, czyli 6% z budżetu i 3% z modernizacji, teraz i natychmiast. O resztę powalczymy z KPRM.
Ale Ty napisałeś wcześniej, że nie ma dla Was znaczenia skąd 6%. A to ma ogromne znaczenie.
 
@zzpea Dlaczego stale szukasz zwady?
Ten ZZ napisał, że rozważa.
Widziałem kolejne maile tego ZZ i wszystkie są w tym samym tonie. Zachowanie Wasze na spotkaniu 14.05. krytykują.
Ale masz rację, wyjścia nie należy się spodziewać, gdyż jest to raczej zachowanie na pokaz, skierowane do swoich członków, którzy jednomyślnie(z tego co pisali, poza jednym głosem) zanegowali zachowanie Wasze z dnia 14.05.
Nie szukam żadnej zwady, wręcz odwrotnie ot taka moja ciekawość.
Z tym związkiem tzn. Celkas miałem już do czynienia, gdyż próbowali przejąć moją grupę członków we Wrocławiu i nic z tego nie wyszło ludzie z naszej branży nie dali się wymanewrować.
Myślę Sławek, że i twoja grupa celników też jest stabilna i wiedzą czego chcą, a mieszacze nie są wam potrzebni.
 
Dlaczego Szef KAS wypłaca 3% z Uchwały modernizacyjnej obecnie?
To niech wypłaci wszystko co nie wymaga przesunięcia, czyli 6% z budżetu i 3% z modernizacji, teraz i natychmiast. O resztę powalczymy z KPRM.
Ale Ty napisałeś wcześniej, że nie ma dla Was znaczenia skąd 6%. A to ma ogromne znaczenie.
Gdyby ludziom wypłacili jedno i drugie to faktycznie nie ma znaczenia skąd będą pieniądze.
Cały czas nie mogę zrozumieć (może Ty coś więcej wiesz) dlaczego od samego początku brakowało i dalej brakuje z ustawy budżetowej 3 % i drugim 3% chcą się posiłkować z uchwały modernizacyjnej( by z ustawy było wykonane 6%). Dlaczego tak się stało i cały czas ciągnie się dyskusja na 6% z u.b. trochę mam przecieków, ale armaty wyciągnę jak będzie potrzeba.
I dalej aby zrealizować porozumienie z 29 stycznia 2020 musi być zmiana uchwały modernizacyjnej w ten sposób, że te 3 % ma być przesunięte z inwestycji w ramach uchwały.
To jest trochę skomplikowane w dobie koronawirusa. No i jeszcze jedno dlaczego MF tak długo czekał na decyzję KPRM bo zgoda rzekomo była już w styczniu? Jak ludzie dostaną kasę w całości to powiem że "majstersztyk" się udał.
 
Jak ludzie dostaną kasę to znaczy, że... szykuje się wyrównana druga tura. Z całym szacunkiem dla przebiegłości i nieustępliwości Komitetu, nie przeceniałbym Waszych "majstersztyków".
 
Jak ludzie dostaną kasę to znaczy, że... szykuje się wyrównana druga tura. Z całym szacunkiem dla przebiegłości i nieustępliwości Komitetu, nie przeceniałbym Waszych "majstersztyków".
To nie jest nasz majstersztyk tylko MF (a może jakieś oszustwo). Cały czas piszę, że nie wiem dlaczego brakuje MF 3% do ustawy budżetowej.
 
Ostatnia edycja:
Nie wprowadziliśmy nikogo w błąd, nie próbuj łapać minie w szach. O 6% mówi ustawa budżetowa i wg. niej należą się pieniądze na waloryzację. Inną sprawą jest skąd MF ma wziąć pieniądze. Cały czas mówię i piszę, czy to nas powinno obchodzić skąd kasa. MF musi wg. mnie wykonać ustawę. My natomiast chcemy jedno i drugie tzn. ustawę i uchwałę a to jest bodajże 12 % razem. Właściwie to waloryzacja jest procentowa, a z uchwały modernizacyjnej kwotowa, z tym że ta kwota daje drugie ok 6%, które nie miało być równe dla każdego jak za Banasia.
 
@zzpea MF samodzielnie najpierw opublikował komunikat 3% + 3%. Potem już z Wami 6% z budżetu i zaczęliście następnie razem z MF ogłaszać sukces " nie było nic, jest 6 %". Ustalcie może wreszcie w komitecie, co ustaliliście z MF 14.05.
 
@zzpea MF samodzielnie najpierw opublikował komunikat 3% + 3.% Potem już z Wami 6% z budżetu i zaczęliście następnie ogłaszać sukces " nie było nic, jest 6 %". Ustalcie może wreszcie w komitecie, co ustaliliście z MF 14.05.
Chyba umiesz liczyć nawet po twojemu 3 + 3 = 6 to proste. Tylko my nie chcemy słyszeć o rozbiciu kwoty z ustawy budżetowej dlatego wszędzie mówimy i negocjujemy 6 %. Tak mówi ustawa. MF szuka pieniędzy i rozbija na 3 + 3. Jeszcze raz piszę to nas nie interesuje. Gdyby zgodzić się na rozbicie tej kwoty to tak jakby zgodzić się na ustawę budżetową na 3 % a resztę 3% z innych źródeł. Natomiast z ustawy jako aktu najwyższego rzędu jest 6% nie inaczej. Stąd nie można tego rozbijać. Takie też były porozumienie wcześniejsze i teraz. Gdyby była zgoda na rozbicie tej kwoty to można mówić o oszustwie, a takiej nie ma.
 
@zzpea Wyżej znajdziesz skróconą moją relację. Pytałem MF dlaczego tak, gdy Pani Minister o tym poinformowała i uzyskałem odpowiedź, że taką konfigurację sobie przyjęli. Ja się Ciebie pytam dlaczego Wy informowaliście ludzi, że ustaliliście z MF 6 % z budżetowej ustawy wyłącznie?
 
Co wcześniej opublikowało MF
@zzpea Wyżej znajdziesz skróconą moją relację. Pytałem MF dlaczego tak, gdy Pani Minister o tym poinformowała i uzyskałem odpowiedź, że taką konfigurację sobie przyjęli. Ja się Ciebie pytam dlaczego Wy informowaliście ludzi, że ustaliliście z MF 6 % z budżetowej ustawy wyłącznie?
Słowo "wyłącznie" to już Ty sobie dodałeś i to jest manipulacja faktów. Natomiast my negocjowaliśmy to co jest zapisane w ustawie budżetowej i jeszcze raz ci piszę, że w ustawie jest 6 %, to w naszych negocjacjach nie może być inaczej. Co pisze MF mnie nie interesuję nasz dokument podpisał sam Minister Kościński i on brany może być pod uwagę tzn. 6 %. Co piszą osoby niższego rzędu nas nie interesuje. Chyba, że uważasz, że Podsekretarz czy Sekretarz Stanu jest ważniejszy od MF. Co piszą inni należy spytać samego Ministra, ja nie jestem Rzecznikiem wiem co podpisałem powtarzam 6% z ustawy budżetowej.
 
Back
Do góry