• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

ZZ rozważają wyjście z Komitetu Uległościowego. Ludzie wypisują się z ZZ w KU, które popierają wczorajsze zachowanie sygnatariuszy.

Poniżej wklejam tekst jednego z ZZ, który wchodzi w skład Federacji, która jest w Komitecie Uległościowym(dalej KU).
Otrzymujemy też liczne sygnały od członków ZZ wchodzących w skład KU, którzy nie akceptują postawy swoich przedstawicieli i wypisują się z tych ZZ, które to popierają i od całego wzburzonego środowiska zawodowego, wobec tego co się wczoraj stało i tego jak od wczorajszego popołudnia i dzisiaj sygnatariusze KU i komunikatu z Szefem KAS próbują zaprzepaścić i zmarnować Nasz potężny potencjał i siłę jaki stanowimy zjednoczeni.
Bądźmy razem a zwyciężymy!
ZZ Celnicy PL już podjął działania. Niebawem będziemy Was informować.
Proszę o Wasze wsparcie jako środowiska zawodowego.

Poniżej wklejam tekst jednego ZZ, który wchodzi w skład KU.

Pozdrawiam
Sławomir Siwy
ZZ Celnicy PL

"Chciałabym napisać „dzień dobry”, ale taki niestety on nie jest.
Wczorajsze spotkania w MF w sprawie naszych tegorocznych podwyżek nie przyniosły, wbrew temu co zapowiadał Szef KAS, propozycji dla nas satysfakcjonujących. Jak wiecie nasz Związek jest członkiem FZZPS, która to organizacja, jest częścią Komitetu Protestacyjnego. Na wczorajszym spotkaniu reprezentowała nas przewodnicząca FZZPS p. Teresa Raczyńska, która bez konsultacji z zarządem FZZPS podjęła decyzję o akceptacji propozycji Ministerstwa Finansów. My- członkowie zarządu ZZ ... absolutnie nie zgadzamy się z takimi ustaleniami. Przed spotkaniem pisałam do p. T. Raczyńskiej, aby nie akceptowała takiego pomysłu MF, że otrzymamy tylko podwyżkę wynikającą z podwyższenia kwoty bazowej. Jesteśmy zbulwersowani, że to podpisała. Bardzo poważnie rozważamy wyjście z organizacji, która nas tak „reprezentuje”.
Jednak nie poddajemy się, rozmawiamy z innymi związkami, które także chcą walczyć, bo jeżeli teraz odpuścimy, to przez klika najbliższych lat nie zobaczymy żadnej złotówki. ..."
 
11.png


To chyba nie wymaga komentarza ...
 
Niestety, ale pewne fakty wskazują, że masz rację. Wydaje Ci się.

Nie sądzę, byś - mimo swego doświadczenia - był w stanie obronić tą tezę tłumacząc, dlaczego finanse
(co najmniej w jednej z IAS) aktualnie obliczają 3% + 3%. Przecież nie "z nudów" ...

W kwestii 6 czy 3+3 widać zaangażowanie MF i SKAS w celu jednolitego stosowania przepisów:mad:
 
@zzpea Kończę, bo robi się to śmieszne. Tak informowaliście razem z MF o 6%. Albo daliście się ograć jak dzieci albo współpracujecie z MF, bo przypomnę, że MF tuż przed mówił o 3+3 i zaraz po Waszym spotkaniu np. w wywiadzie dla jednego z portali tak samo 3+3. Nie rozumiem dlaczego, skoro to wiadomo, Wy wciąż uspokajacie? To oczywiście pytanie retoryczne, bo wiemy to z innego Waszego komunikatu.
 
Co wcześniej opublikowało MF

A ja o czym piszę. Tak właśnie taki zapis został podpisany 6%. Wypłata podwyżek kwot bazowych w wysokości 6% tj. zgodnie z ustawą budżetową. Nic innego Ci nie piszę.
Zgodnie z ustawą budżetową z budżetu... po co sięgają po część modernizacyjną? Jeśli sięgają po część niech sięgną po całość. Do końca czerwca jest tak mało czasu, ze jak już pisałem chyba tylko IDIOTA wierzy, że z modernizacji ZGODNIE Z POROZUMIENIEM dadzą pieniądze.
Wyprzedzając pytania..... mam prawo do wy[powiadania się w sprawie "Porozumienia" ponieważ dotyczy ona funkcjonariuszy czyli mnie!

Kiedy klakiery z porozumienia zauważą, że część modernizacyjna przechodzi koło nosa.... jak będzie za późno. Widzę, że mamy "godnych" następców Smolińskiej
 
@zzpea Kończę, bo robi się to śmieszne. Tak informowaliście razem z MF o 6%. Albo daliście się ograć jak dzieci albo współpracujecie z MF, bo przypomnę, że MF tuż przed mówił o 3+3 i zaraz po Waszym spotkaniu np. w wywiadzie dla jednego z portali tak samo 3+3. Nie rozumiem dlaczego, skoro to wiadomo, Wy wciąż uspokajacie? To oczywiście pytanie retoryczne, bo wiemy to z innego Waszego komunikatu.
Śmieszne jest to, że nie chcesz zrozumieć tego co jest oczywiste. Co jest ważniejsze to co głosiło MF, czy to co zostało wynegocjowane i podpisane przez samego szefa. Ty by chciał, aby było inaczej by ośmieszyć innych działaczy związkowych, ale niestety musisz posiłkować się dokumentami w sprawie jako dowody, a nie "mówiła Pani że..." Zejdź Sławek na ziemię taki działaniem sobie splendoru nie przysporzysz.
Dobranoc
 
@zzpea Kończę, bo robi się to śmieszne. Tak informowaliście razem z MF o 6%. Albo daliście się ograć jak dzieci albo współpracujecie z MF, bo przypomnę, że MF tuż przed mówił o 3+3 i zaraz po Waszym spotkaniu np. w wywiadzie dla jednego z portali tak samo 3+3. Nie rozumiem dlaczego, skoro to wiadomo, Wy wciąż uspokajacie? To oczywiście pytanie retoryczne, bo wiemy to z innego Waszego komunikatu.
NO i komunikat SKAS ze spotkania z KP/KU rzekomo błędnie przekazany do DIAS jednak pozostaje w mocy....
a porozumienie, nie skomentuję, żeby się niepotrzebnie nie nakręcać....
wcześniej pisałem 150 w styczniu to jakieś 100 w czerwcu,
niestety główka już nie ta, wyszło 105:unsure:
 
Śmieszne jest to, że nie chcesz zrozumieć tego co jest oczywiste. Co jest ważniejsze to co głosiło MF, czy to co zostało wynegocjowane i podpisane przez samego szefa. Ty by chciał, aby było inaczej by ośmieszyć innych działaczy związkowych, ale niestety musisz posiłkować się dokumentami w sprawie jako dowody, a nie "mówiła Pani że..." Zejdź Sławek na ziemię taki działaniem sobie splendoru nie przysporzysz.
Dobranoc
Mam nadzieję, że porozumienie z szefem macie na szorstkim papierze wydrukowane, bo innego zastosowania to pismo nie ma... niestety za 35 dni wszyscy się o tym przekonamy.
 
Mam nadzieję, że porozumienie z szefem macie na szorstkim papierze wydrukowane, bo innego zastosowania to pismo nie ma... niestety za 35 dni wszyscy się o tym przekonamy.
AS w rękawie????może zmienią MF albo SKAS i środki do ładowania armatki wyborczej się cudownie odmrożą,
a potem urlopy i ciach np. po premiach...mylę się???
 
Mam nadzieję, że porozumienie z szefem macie na szorstkim papierze wydrukowane, bo innego zastosowania to pismo nie ma... niestety za 35 dni wszyscy się o tym przekonamy.
A mnie się wydaje, że wy wolelibyście, aby w ogóle tej kasy nie było co zostało podpisane z KP wtedy wyszlibyście z twarzą. Tylko zastanówcie się, kto może na tym stracić, przeciętni ludzie. Takie mam odczucie, że tego chcecie.
 
Mam nadzieję, że porozumienie z szefem macie na szorstkim papierze wydrukowane, bo innego zastosowania to pismo nie ma... niestety za 35 dni wszyscy się o tym przekonamy.
Jestem zbyt poważnym człowiekiem i o wiele starszym od ciebie bym mógł z Tobą dyskutować na przyziemne tematy. Nie chcecie dyskusji no to Do widzenia.
 
@zzpea "Wynegocjowane"? "Wynegocjowaliście" wzrost kwoty bazowej zapisany w ustawie budżetowej? Poważnie to napisałeś, czy żartujesz?
Chwilę później Minister Finansów z nami rozmawiał i już pisałem wieczorem po spotkaniu, że do wynegocjowania było moim zdaniem 6% plus 3% w wypłacie majowej i reszta do KPRM w czerwcu. To było do wynegocjowania już 14.05., ale Wy jak teraz czytam "wynegocjowaliście" 6% i nie było pola do rozmów, bo razem z MF ustaliliście, że ogłosicie sukces. Tak też się stało bezpośrednio po spotkaniu, ale środowisko na szczęście Was wyprowadziło z błędu. Ręce opadają.
 
O jakim ty sukcesie piszesz. Sukcesem będzie, gdy dostaniecie kwotę całą z porozumienia.
A tak na poważnie skoro wy jesteście tacy ważni, macie pewne poparcie w MF, jest was tak dużo to należało wynegocjować to co piszesz i ogłosić sukces nad sukcesami deklasując KP. Czekam aż doprowadzicie do zapowiadanego protestu.
Prawda, że krzyczeć można, a wykonać gorzej. Gdzie masz tych żołnierzy? Nawet na stronie jest kilku jednych i tych samych, a mówisz o tysiącach. Niech się pokarzą, może faktycznie pomogą w negocjacjach, a nie nalatywaniu na innych. Ja ich nie widzę i nie słyszę. Na podziw zasługujesz tylko Ty Sławek, że jeszcze chcesz to ciągnąć, a może nie masz wyjścia.
 
A mnie się wydaje, że wy wolelibyście, aby w ogóle tej kasy nie było co zostało podpisane z KP wtedy wyszlibyście z twarzą. Tylko zastanówcie się, kto może na tym stracić, przeciętni ludzie. Takie mam odczucie, że tego chcecie.
Ja uważam, że wszystko albo nic. Za kilka paciorków się nie sprzedam. Zlizywać ochłapy mogą ludzie o wąskich horyzontach.
Może jak nabędziesz większej pokory to i o przyziemnych sprawach porozmawiasz. Tymczasem goń pociąg zwany "sprzedałem się w majowych negocjacjach 2020 bo tak mi osobiście wygodnie było"!

Bez odbioru giętki kręgosłupie....
 
Ja uważam, że wszystko albo nic. Za kilka paciorków się nie sprzedam. Zlizywać ochłapy mogą ludzie o wąskich horyzontach.
Może jak nabędziesz większej pokory to i o przyziemnych sprawach porozmawiasz. Tymczasem goń pociąg zwany "sprzedałem się w majowych negocjacjach 2020 bo tak mi osobiście wygodnie było"!

Bez odbioru giętki kręgosłupie....
Rozumiem, że zrezygnujesz z 6% waloryzacji. A może Cię w ogóle nie interesuje wynagrodzenie kolegów bo być może jesteś na etaciku oddelegowanym do prac zz. Jednak się nie dałem sprowokować sianiem nienawiści do drugiej osoby. Czy to jest wasz klucz do sukcesu?
 
O jakim ty sukcesie piszesz. Sukcesem będzie, gdy dostaniecie kwotę całą z porozumienia.
A tak na poważnie skoro wy jesteście tacy ważni, macie pewne poparcie w MF, jest was tak dużo to należało wynegocjować to co piszesz i ogłosić sukces nad sukcesami deklasując KP. Czekam aż doprowadzicie do zapowiadanego protestu.
Prawda, że krzyczeć można, a wykonać gorzej. Gdzie masz tych żołnierzy? Nawet na stronie jest kilku jednych i tych samych, a mówisz o tysiącach. Niech się pokarzą, może faktycznie pomogą w negocjacjach, a nie nalatywaniu na innych. Ja ich nie widzę i nie słyszę. Na podziw zasługujesz tylko Ty Sławek, że jeszcze chcesz to ciągnąć, a może nie masz wyjścia.
 
@zzpea O tym sukcesie, który głosiliście razem z MF, ale tylko pod wpływem środowiska musicie pomału zmieniać narrację. Nie martw się o nasze działania. Robicie wszystko razem ze stroną służbową od 14.05., by osłabić napięcie w KAS i nasze działania, ale my damy radę. Środowisko przeprowadziło wspaniałą akcję informacyjną, po Waszej dezinformacji i studzeniu nastrojów w ubiegłym tygodniu i to już daje efekty, stąd spokojnie wiemy co robimy. Rozpoczynają się teraz rokowania. W historii zrobiliśmy kilka protestów i zrobimy kolejny jak trzeba będzie. Nie pisz czegoś o czym nie masz zbyt dużej wiedzy. Nie pisz proszę o protestach i o rozeznawaniu tego co się w tej materii dzieje, jeśli nie masz w tym doświadczenia. Mieliście ponad dekadę by załatwić podwyżki w administracji podatkowej. Wszedł KAS i podwyżki są z wielu innych powodów, ale nie dzięki Waszym działaniom. Przecież prawie każdy to rozumie.
 
Back
Do góry