• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

ZZ rozważają wyjście z Komitetu Uległościowego. Ludzie wypisują się z ZZ w KU, które popierają wczorajsze zachowanie sygnatariuszy.

Poniżej wklejam tekst jednego z ZZ, który wchodzi w skład Federacji, która jest w Komitecie Uległościowym(dalej KU).
Otrzymujemy też liczne sygnały od członków ZZ wchodzących w skład KU, którzy nie akceptują postawy swoich przedstawicieli i wypisują się z tych ZZ, które to popierają i od całego wzburzonego środowiska zawodowego, wobec tego co się wczoraj stało i tego jak od wczorajszego popołudnia i dzisiaj sygnatariusze KU i komunikatu z Szefem KAS próbują zaprzepaścić i zmarnować Nasz potężny potencjał i siłę jaki stanowimy zjednoczeni.
Bądźmy razem a zwyciężymy!
ZZ Celnicy PL już podjął działania. Niebawem będziemy Was informować.
Proszę o Wasze wsparcie jako środowiska zawodowego.

Poniżej wklejam tekst jednego ZZ, który wchodzi w skład KU.

Pozdrawiam
Sławomir Siwy
ZZ Celnicy PL

"Chciałabym napisać „dzień dobry”, ale taki niestety on nie jest.
Wczorajsze spotkania w MF w sprawie naszych tegorocznych podwyżek nie przyniosły, wbrew temu co zapowiadał Szef KAS, propozycji dla nas satysfakcjonujących. Jak wiecie nasz Związek jest członkiem FZZPS, która to organizacja, jest częścią Komitetu Protestacyjnego. Na wczorajszym spotkaniu reprezentowała nas przewodnicząca FZZPS p. Teresa Raczyńska, która bez konsultacji z zarządem FZZPS podjęła decyzję o akceptacji propozycji Ministerstwa Finansów. My- członkowie zarządu ZZ ... absolutnie nie zgadzamy się z takimi ustaleniami. Przed spotkaniem pisałam do p. T. Raczyńskiej, aby nie akceptowała takiego pomysłu MF, że otrzymamy tylko podwyżkę wynikającą z podwyższenia kwoty bazowej. Jesteśmy zbulwersowani, że to podpisała. Bardzo poważnie rozważamy wyjście z organizacji, która nas tak „reprezentuje”.
Jednak nie poddajemy się, rozmawiamy z innymi związkami, które także chcą walczyć, bo jeżeli teraz odpuścimy, to przez klika najbliższych lat nie zobaczymy żadnej złotówki. ..."
 
Nie wiem jak Panu, ale dla mnie logicznym jest, że jak się z jednej kupki zabiera 3%, żeby przesypać na drugą kupkę, to w tej pierwszej już nie będzie 6% tylko 3%.
Za mało macie informacji, bo nie braliście udziału we wcześniejszych rozmowach,
W uchwale modernizacyjnej mają być przesunięte środki bodajże 3% z inwestycji na wynagrodzenia.
Na to się zgodziliśmy, bowiem dostaną je pracownicy na zwiększenie wynagrodzeń.
Nam zależało by to co zapisane w części wynagrodzeń w ustawie budżetowej, oraz w uchwale modernizacyjnej pracownicy dostali w całości. Źle czy dobrze?
 
Za mało macie informacji, bo nie braliście udziału we wcześniejszych rozmowach,
W uchwale modernizacyjnej mają być przesunięte środki bodajże 3% z inwestycji na wynagrodzenia.
Na to się zgodziliśmy, bowiem dostaną je pracownicy na zwiększenie wynagrodzeń.
Nam zależało by to co zapisane w części wynagrodzeń w ustawie budżetowej, oraz w uchwale modernizacyjnej pracownicy dostali w całości. Źle czy dobrze?
Dobrze. Szkoda, że te informacje nie są znane ogółowi.
 
@zzpea
Czy można mówić o sukcesie, że "wynegocjowano" wypłacenie pieniędzy, które i tak musieliby wypłacić?
Czy za wypłacenie kasy 3 tygodnie przed upływem ostatecznego ustawowego terminu mamy całować ministra po rękach? A może to wina sknoconego porozumienia ze stycznia? Po co było wpisywanie 3 miesięcy od uchwalenia budżetu? Inne słuzby tego nie wpisały i dostali pieniadze 10 kwietnia i TO JEST ICH SUKCES.
Prawda jest taka, ze 14 maja nasza sytuacja podwyżkowa ani troche się nie poprawiła, nawet na papierze, więc nie oczekuj, że będziemy się zachwycać tymi ustaleniami. Szkoda było związkowych pieniędzy na podróż do Warszawy.
 
Nie chcę wchodzić w szczegóły księgowości budżetowej tam są paragrafy, działy, rozdziały ważne by się pieniądze gdzieś nie zapodziały.. Każdy sobie może sprawdzić sposób naliczenia obecna podstawa x 6% i to wszystko na ten temat. Tu system naliczania jest jeden i prosty.
Ja pierdzie...ę gościu przestań się durnie wymądrzać ! Miało być 6% z budżetowej ! Pozostałe 6% z modernizacji. Jakby to nie było ważne to MF nie upierałoby się aby było teraz 3% z budżetowej i 3% z modernizacji. Dobrze jesteśmy nauczeni, że łamanie słowa i krętactwo to ich drugie oblicze. Obrońców MF i tak nadmiar się pojawił u Nas na forum. Z MF tak gorliwie dyskutujcie a nie z nami. Jakieś chlipociągi tylko rozmulają dyskusje aby zniechęcać do bojowych nastrojów.
 
Ostatnia edycja:
Za mało macie informacji, bo nie braliście udziału we wcześniejszych rozmowach,
W uchwale modernizacyjnej mają być przesunięte środki bodajże 3% z inwestycji na wynagrodzenia.
Na to się zgodziliśmy, bowiem dostaną je pracownicy na zwiększenie wynagrodzeń.
Nam zależało by to co zapisane w części wynagrodzeń w ustawie budżetowej, oraz w uchwale modernizacyjnej pracownicy dostali w całości. Źle czy dobrze?
Czy to co napisałeś to ma się równać 6% od Dudy już podpisane i 6% z uchwały modernizacyjnej - czy wyłącznie 3% + 3%? Za dużo formy, za mało treści, .... lub manipulacja!
 
Na spotkaniu Szefowa KAS powiedziała, że 3% plus 3%.
Pytam, dlaczego tak? Odp,, że taką konstrukcję przyjęli.
Wcześniejszy komunikat opublikowany w intranecie też mówił 3% plus 3%. Obecnie Dyrektorzy też mówią, że otrzymali środki 3% plus 3%.
@zzpea Chciałbym się dowiedzieć, dlaczego Komitet mówi o 6% z budżetu, że niby coś takiego podpisał z Szefową?
Powiedziałem, że to jest nie do przyjęcia.
Następnie w rozmowach kuluarowych z kierownictwem KAS usłyszeliśmy, że ww. łącznie 6% to jest już wszystko i więcej w roku bieżącym nie będzie. Może w przyszłym roku jak sytuacja budżetu pozwoli(jest świadek ze strony jednego z ZZ tej wypowiedzi kierownictwa KAS, który nie został przyjęty do Komitetu mimo wniosku jaki tam skierował).
Zapytałem czy jest jakiś komunikat wspólny ZZ. Szefowa KAS poinformowała, że nie będzie, ani z Komitetem, ani z nami.
Powiedziałem, że środowisko nie przyjmie tej propozycji, bo to jest dyskryminacja w stosunku do innych służb i wbrew słowom Premiera. Powiedziałem, że tam wypłacono i z ustawy budżetowej i z ustawy modernizacyjnej.
Minister Finansów wyraził zdziwienie.
Ze strony kierownictwa KAS padło zapewnienie, że w innych formacjach wypłacono tylko 6%. Powiedziałem, że nie jest to prawda, bo otrzymali tam przecież więcej i już do 10 kwietnia mieli na kontach.
Nie było niestety woli do negocjacji, bo powiedziano, że na spotkaniu z Komitetem ustalono 6%.
Na tym spotkanie zakończono(to skrót najwazniejszych spraw, bo łącznie to może trwało jedną godzinę) i udaliśmy się jeszcze na rozmowy z wiceministrem, z-cą Szefa KAS, Panem Piotrem Dziedzicem.
Minister Finansów udał się do swojego gabinetu, a Szefowa KAS wróciła do sali, gdzie był Komitet.
Komunikat Komitetu i Szefa KAS powstał po spotkaniu z nami.
Na forach i facebooku, gdzie pieczę sprawuje jeden z ZZ z Komitetu zaczęto głosić, że to jest sukces.
Środowisko, tak jak deklarowałem w MF, nie przyjęło tej propozycji, co ludzie masowo wyrazili na forach.
Eugeniusz, wciąż próbuje głosić, że to sukces.

Tylko niezwłoczne i zdecydowane działania mogą spowodować, że zostaną wypłacone większe środki. Jest to w naszym zasięgu, ale musi zaangażować się cała KAS.

Ps. Piszesz Eugeniusz, że wprowadziłeś ludzi do KAS. Nie mogło być inaczej, bo poparliście KAS. MB bardzo się to spodobało. Pamiętam pierwsze spotkanie wszystkich ZZ z MB. Jako jedyny wyraziłeś podziw i pełną akceptację dla KAS.
 
Oj koleżanko, kolego czy to jest tak ważne skąd MF weźmie środki.
Od samego początku (jeszcze w roku ubiegłym) nie mogłem i dalej nie mogę zrozumieć odnośnie faktu, że KAS na waloryzację ma 6% z tym, że w zapisach budżetowych 3% miało być z budżetu, a reszta tzn. drugie 3 % z uchwały modernizacyjnej. Potem było 4,5 % i 1,5 z uchwały m. z inwestycji. Generalnie razem jak dobrze pamiętam 12,9% z tym, że 1% z uchwały z przejściem na następny rok. Nie wiem dlaczego tak jest ,chociaż mówię, że skąd kasa nie powinno nas obchodzić, aby była. Nawet było jedno ze spotkań, gdzie zadałem pytanie" W MF są pracownicy KAS i inni nie podlegający pod KAS, jest to mniej więcej pół na pół czy pozostali pracownicy dostaną też 6%, bowiem ich nie obowiązuje uchwała modernizacyjna? Odpowiedź padła nie wiemy nie mamy takiej informacji.
Może niepotrzebnie odpuściłem, ale doszedłem do wniosku jeszcze wtedy, że nie będę drążył, a doprowadziliśmy do podpisania porozumienia 29-01-2020 r. Skąd wtedy i teraz będą pieniądze nie powinno nas zbytnio obchodzić, tak bynajmniej mi się tak wydaje, aby wam tylko wypłacili i przypisali do angaży. Najważniejsze jest też otrzymanie nowych angaży. Chciałem to przeforsować 14 maja tzn. angaże do 31 maja 2020 r. , a kasa do 10-06-2020 r. szkoda że mój wniosek odpadł. Do 31 maja każdy miałby formalno-prawny glejt i nowe angaże na podstawie ustawy, natomiast z uchwały byłby i tak oddzielny glejt ponieważ pieniądze tam pochodzą z rezerwy i należy je przerzucić po księgowemu przeksięgować do paragrafu płace. To na razie tyle.
to, skąd pochodzi kasa jest bardzo ważne ponieważ przy takim stanie na jaki się zgodziliście (3%+3%) nie będzie w tym roku 12% podwyżki.
 
Oj koleżanko, kolego czy to jest tak ważne skąd MF weźmie środki.
To jest kluczowe dla sprawy, ale widzę, że pochlebca Banasia nie widzi znowu problemu. Jak już koledzy napisali, jeśli owe 6% będzie miksem z modernizacją to z modernizacji zapierdolą 3 % i te pieniądze tam już nie wrócą. Jeśli rząd chce dać tylko 6 procent a tak to wygląda po tempie wypłaty, IDIOCI cieszyć się będą z 6% i czekać na pozostałą kasę. Pozostałej nie będzie a budżet zaoszczędzi, bo zamiast 6% da tylko 3%. Drugie 3% zastąpione środkami z modernizacyjnej pójdzie na sasinowe karty do głosowania.
Ma dla rządu znaczenie z której puli wypłacą, jeśli planują oszukać - jak wyrażnie widać planują. Nawet koń z klapkami na oczach by to zauważył!

Jaśniej wytłumaczyć się nie da.
 
To jest kluczowe dla sprawy, ale widzę, że pochlebca Banasia nie widzi znowu problemu. Jak już koledzy napisali, jeśli owe 6% będzie miksem z modernizacją to z modernizacji zapierdolą 3 % i te pieniądze tam już nie wrócą. Jeśli rząd chce dać tylko 6 procent a tak to wygląda po tempie wypłaty, IDIOCI cieszyć się będą z 6% i czekać na pozostałą kasę. Pozostałej nie będzie a budżet zaoszczędzi, bo zamiast 6% da tylko 3%. Drugie 3% zastąpione środkami z modernizacyjnej pójdzie na sasinowe karty do głosowania.
Ma dla rządu znaczenie z której puli wypłacą, jeśli planują oszukać - jak wyrażnie widać planują. Nawet koń z klapkami na oczach by to zauważył!

Jaśniej wytłumaczyć się nie da.
Dokładnie w punkt, jak się zaczyna dziwny sposób wyliczania, to od razu zapala się czerwona lampka, że nas oszukają podpierając się szczytnym uzasadnieniem.
 
Myślę, że Pan Eugeniusz bardzo chetnie udostępni jakieś dokumenty źródłowe, z których by wynikało przesunięcie środków na sprzęt na wynagrodzenia dla pracowników i funkcjonariuszy KAS.
@zzpea prawda?
 
A to dopiero "ciekawostka" ... Wśród "władz" ZZ "S" doszło do kłótni i występują poważne tarcia w spr. podejścia do współpracy z innymi ZZ. Nie powiem, że należy się cieszyć z rozłamów, ale chyba ta informacja jest dla wszystkich WAŻNA !!!!
 
@zzpea
Czy można mówić o sukcesie, że "wynegocjowano" wypłacenie pieniędzy, które i tak musieliby wypłacić?
Czy za wypłacenie kasy 3 tygodnie przed upływem ostatecznego ustawowego terminu mamy całować ministra po rękach? A może to wina sknoconego porozumienia ze stycznia? Po co było wpisywanie 3 miesięcy od uchwalenia budżetu? Inne słuzby tego nie wpisały i dostali pieniadze 10 kwietnia i TO JEST ICH SUKCES.
Prawda jest taka, ze 14 maja nasza sytuacja podwyżkowa ani troche się nie poprawiła, nawet na papierze, więc nie oczekuj, że będziemy się zachwycać tymi ustaleniami. Szkoda było związkowych pieniędzy na podróż do Warszawy.
Przepisy stanowią, że po uchwaleniu budżetu w ciągu trzech miesięcy należy przeprowadzić waloryzację w budżetówce. W związku z powyższym my skupialiśmy się nie na tym kiedy wypłacą tylko ile wypłacą, stąd należało się porozumieć. Natomiast jeżeli chodzi o uchwałę modernizacyjną to w rozporządzeniu podpisanym przez Banasia, albo w treści uchwały jest termin do końca września z wyrównaniem od stycznia. Moim zdaniem tu jest zagrożenie na wypłatę teraz, ale nie jestem prorokiem.
 
Ps. Piszesz Eugeniusz, że wprowadziłeś ludzi do KAS. Nie mogło być inaczej, bo poparliście KAS. MB bardzo się to spodobało. Pamiętam pierwsze spotkanie wszystkich ZZ z MB. Jako jedyny wyraziłeś podziw i pełną akceptację dla KAS.
Kolego Sławku sprawa powstania KAS była przesądzona. MF było tak zdeterminowane, że nie było odwrotu.
Ja powtarzałem pracownikom i członkom, że "musimy załapać się na ten pociąg", bo inaczej nikt nie ma ochrony.
Tak się też stało. Co powiesz swoim ludziom oddanym wierzącym w ideę, którzy potem stracili pracę?
Musisz zrozumieć, że to jest dla nich dramat. Oni wierzyli, że ich obronicie, ale przy takim manewrze MF nie było takiej opcji, poszli na bruk. To jest dla niektórych katastrofa po latach pracy.
Ministerstwo miało gotowe listy gdzie, do kogo i czego pracownicy należą i rozprawili się w pierwszej kolejności z przywódcami związku im grającemu na nosie. Czy tak nie było? Lwa aby złapać należy go ugłaskać.
 
Podwyżki w 2020 roku. Proste rozumowanie.
Dla KAS/SCS: 3% z budżetu oraz 3% z Uchwały Modernizacyjnej.
Obowiązująca Ustawa Budzetowa uchwalona przez Władzę Ustawodawczą (SEJM) zobowiązuje Włądzę Wykonawczą (RZĄD) do wypłacenia do dnia 31 grudnia 2020r. z Budżetu Państwa dla funcjonariuszy SCS / pracowników KAS podwyżki w wysokości 6%. Ustalony porozumieniem KP/KU ze stycznia br termin 01 lipca 2020r. wykanania wypłaty jest wyłącznie terminem TECHNICZNYM. Nie wykonanie tego działania przez RZĄD w roku budżetowym 2020 (czyli zgodnie z tym najważniejszym terminem do 31.12.2020r.) byłoby złamaniem ustawy budżetowej (każdy może wstawić odpowiednie paragrafy !!) Konsekfencją chęci wypłaty przez MF w ramach podwyżki dla SCS/KAS tylko 3% z budżetu będzie KONIECZNOŚĆ dokonania do końca 2020r. zmiany Ustawy Budżetowej. Zmiana ta będzie musiała więc uwzględnić zmniejszenie kwot bazowych zarówno dla KAS jak i oddzielnie dla SCS. W przypadku SCS będzie zachodzić konieczność obniżki kwoty bazowej z wartości 1803,16 na kwotę 1752,08. Co to oznacza dla SCS - wiecie dobrze.
Takie to są / będą skutki zawartego porozumienia.
KP/KU - Kompromitacja !!! Brak logicznego myślenia. I własnie o to dalej walczymy. Ale dla niektórych trudne do zrozumienia.
 
Ostatnia edycja:
Kolego Sławku sprawa powstania KAS była przesądzona. MF było tak zdeterminowane, że nie było odwrotu.
Ja powtarzałem pracownikom i członkom, że "musimy załapać się na ten pociąg", bo inaczej nikt nie ma ochrony.
Tak się też stało. Co powiesz swoim ludziom oddanym wierzącym w ideę, którzy potem stracili pracę?
Musisz zrozumieć, że to jest dla nich dramat. Oni wierzyli, że ich obronicie, ale przy takim manewrze MF nie było takiej opcji, poszli na bruk. To jest dla niektórych katastrofa po latach pracy.
Ministerstwo miało gotowe listy gdzie, do kogo i czego pracownicy należą i rozprawili się w pierwszej kolejności z przywódcami związku im grającemu na nosie. Czy tak nie było? Lwa aby złapać należy go ugłaskać.
MF było zdeterminowane, więc ogon pod siebie i przytakiwać .... co za pierdzielenie! Znam zwolnionych ludzi - byli zbyt hardzi, żeby się sprzedać jak ty za 30 srebrników. No i mamy totalny chaos zwany potocznie KAS-em. Zwolnieni nadal mają kręgosłup moralny a poplecznicy KAS i Banasia zdecydowanie nie! Zwolniono zaradnych, bystrych ludzi, mających coś do powiedzenia, więc sobie dobrze poradzili w świecie zewnętrznym.

A kiedy komitet przyzna, że został ograny przez MF (choć mam nieodparte wrażenie, że taki macie scenariusz z MF wypracowany)? Skoro porozumienie aktualne i do końca czerwca ma być CAŁA kasa, to jakie kroki podjęto? Komitet zamierza zdziwić się 30 czerwca o północy?

Czy tym razem za 30 srebrników też się sprzedaliście?

Zapytam raz jeszcze - Jakim trzeba być idiotą, żeby pomimo braku przygotowań MF do wypłaty pełnej kwoty twierdzić, że mają jeszcze czas i nic się nie stało?
 
Kolego Sławku sprawa powstania KAS była przesądzona. MF było tak zdeterminowane, że nie było odwrotu.
Ja powtarzałem pracownikom i członkom, że "musimy załapać się na ten pociąg", bo inaczej nikt nie ma ochrony.
Tak się też stało. Co powiesz swoim ludziom oddanym wierzącym w ideę, którzy potem stracili pracę?
Musisz zrozumieć, że to jest dla nich dramat. Oni wierzyli, że ich obronicie, ale przy takim manewrze MF nie było takiej opcji, poszli na bruk. To jest dla niektórych katastrofa po latach pracy.
Ministerstwo miało gotowe listy gdzie, do kogo i czego pracownicy należą i rozprawili się w pierwszej kolejności z przywódcami związku im grającemu na nosie. Czy tak nie było? Lwa aby złapać należy go ugłaskać.
Czyli jakby przyłożyłeś do tego rękę , my musimy do tego pociągu się załapać. No super - a ucywilnieni ..... ich sprawa. Aprobata powstania KAS na etapie konsultacji i prac przed wprowadzeniem - to jest przyłożenie ręki do jej powstania. Przeciw środowisku Służby Celnej porostu. Żenada.
 
MF było zdeterminowane, więc ogon pod siebie i przytakiwać .... co za pierdzielenie! Znam zwolnionych ludzi - byli zbyt hardzi, żeby się sprzedać jak ty za 30 srebrników. No i mamy totalny chaos zwany potocznie KAS-em. Zwolnieni nadal mają kręgosłup moralny a poplecznicy KAS i Banasia zdecydowanie nie! Zwolniono zaradnych, bystrych ludzi, mających coś do powiedzenia, więc sobie dobrze poradzili w świecie zewnętrznym.

A kiedy komitet przyzna, że został ograny przez MF (choć mam nieodparte wrażenie, że taki macie scenariusz z MF wypracowany)? Skoro porozumienie aktualne i do końca czerwca ma być CAŁA kasa, to jakie kroki podjęto? Komitet zamierza zdziwić się 30 czerwca o północy?

Czy tym razem za 30 srebrników też się sprzedaliście?

Zapytam raz jeszcze - Jakim trzeba być idiotą, żeby pomimo braku przygotowań MF do wypłaty pełnej kwoty twierdzić, że mają jeszcze czas i nic się nie stało?
Pieniądze z modernizacji w cudowny sposób 30 czerwca zostaną szybko policzone i przelane na konta.
Nowa seria bajek MF-u i KU.
 
"Kolego Sławku sprawa powstania KAS była przesądzona. MF było tak zdeterminowane, że nie było odwrotu.
Ja powtarzałem pracownikom i członkom, że "musimy załapać się na ten pociąg", bo inaczej nikt nie ma ochrony. "

Szanowny Panie. Niewinni się nie tłumaczą. Sprawa KAS nie była przesądzona. Związek, który poświęca kilka tysięcy, aby korzyści odniosło kilkanaście osób powinien być zdelegalizowany, taka organizacja nie powinna mieć racji bytu w demokratycznym państwie
 
Poniżej wklejam tekst jednego z ZZ, który wchodzi w skład Federacji, która jest w Komitecie Uległościowym(dalej KU).
Otrzymujemy też liczne sygnały od członków ZZ wchodzących w skład KU, którzy nie akceptują postawy swoich przedstawicieli i wypisują się z tych ZZ, które to popierają i od całego wzburzonego środowiska zawodowego, wobec tego co się wczoraj stało i tego jak od wczorajszego popołudnia i dzisiaj sygnatariusze KU i komunikatu z Szefem KAS próbują zaprzepaścić i zmarnować Nasz potężny potencjał i siłę jaki stanowimy zjednoczeni.
Bądźmy razem a zwyciężymy!
ZZ Celnicy PL już podjął działania. Niebawem będziemy Was informować.
Proszę o Wasze wsparcie jako środowiska zawodowego.

Poniżej wklejam tekst jednego ZZ, który wchodzi w skład KU.

Pozdrawiam
Sławomir Siwy
ZZ Celnicy PL

"Chciałabym napisać „dzień dobry”, ale taki niestety on nie jest.
Wczorajsze spotkania w MF w sprawie naszych tegorocznych podwyżek nie przyniosły, wbrew temu co zapowiadał Szef KAS, propozycji dla nas satysfakcjonujących. Jak wiecie nasz Związek jest członkiem FZZPS, która to organizacja, jest częścią Komitetu Protestacyjnego. Na wczorajszym spotkaniu reprezentowała nas przewodnicząca FZZPS p. Teresa Raczyńska, która bez konsultacji z zarządem FZZPS podjęła decyzję o akceptacji propozycji Ministerstwa Finansów. My- członkowie zarządu ZZ ... absolutnie nie zgadzamy się z takimi ustaleniami. Przed spotkaniem pisałam do p. T. Raczyńskiej, aby nie akceptowała takiego pomysłu MF, że otrzymamy tylko podwyżkę wynikającą z podwyższenia kwoty bazowej. Jesteśmy zbulwersowani, że to podpisała. Bardzo poważnie rozważamy wyjście z organizacji, która nas tak „reprezentuje”.
Jednak nie poddajemy się, rozmawiamy z innymi związkami, które także chcą walczyć, bo jeżeli teraz odpuścimy, to przez klika najbliższych lat nie zobaczymy żadnej złotówki. ..."
Z tego co jest mi wiadomo w MF pracownicy dostaną 6% podwyżki z ustawy budżetowej już z wynagrodzeniem w maju. Natomiast wyrównanie od stycznia nastąpi nieco później bowiem każdy miesiąc u pracownika może się róznić, chorobowe, wolne, urlopy itp.
 
Back
Do góry