• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Zgłoszenia na pikietę

Pracownicy KAS, MF i CIRF

Funkcjonariusze SCS



Koleżanki i Koledzy!



W związku z prośbą centrali związkowej – FORUM ZZ, w której zrzesza się ZZ Celnicy PL, o podanie przybliżonej liczby chętnych do wyjazdu na planowaną pikietę w związku z zapowiedziami rządu o zamrożeniu pensji w budżetówce, ZZ Celnicy PL zwrócił się do pracowników KAS, CIRF i MF, funkcjonariuszy SCS z apelem o zgłoszenia.

Zaangażowanie wyraziło 246 osób.

Wrocław 17, Gdańsk 9, Olsztyn 50, Kraków 8, Rzeszów 25, Kielce 2, Łódź 40, Szczecin 20, Katowice 14, Poznań 3, Białystok 4. Warszawa 7, Lublin 40, KIS 1, Poznań 3, Zielona Góra 0, Opole 3.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli pozytywnie na nasz apel.

Mamy nadzieję, że większości umknęła ta informacja, nie zdążyli na nią odpowiedzieć lub w trosce o budżet Państwa uznali, że potrzebne są poświęcenia.

Z ostatnich publikacji wynika, że kondycja budżetu nie jest taka zła i pozwala nawet na podwyżki rzędu 60%.

Ponownie więc prosimy o zgłoszenie osób, które wezmą udział w pikiecie. Jest to protest o podwyżki płac, ale możemy także przedstawiać nasze inne postulaty.

Uczestnikom zostanie zapewniony transport.

Zgłoszenia proszę wysłać w terminie do 17.08. br. na niżej wyszczególnione adresy, odpowiednie do Waszych IAS, podając imię i nazwisko, adres e-mail do kontaktu, numer telefonu, jaka Izba i urząd.

IAS w Lublinie:
Przewodniczący Dariusz Nowak - dariusz.nowak4@mf.gov.pl>

IAS w Białymstoku:
Przewodniczący Rafał Dobrogowski, tel.602-87-23-67 rafal.dobrogowski@mf.gov.pl
Anna Jarocka 506-854-629 anna.jarocka2@mf.gov.pl
Marcin Bach 501-738-182, marcin.bach@mf.gov.pl
zzcelnicypl.ias.310000@mf.gov.pl

IAS w Gdańsku:
Przewodnicząca Joanna Stępień tel. 664 743 488 stejoa1970@wp.pl
Bożena Rembecka bozena.rembecka@mf.gov.pl
Mariusz Konkol mariusz.konkol@mf.gov.pl
zz.celnicy.pl.ias.gdansk@mf.gov.pl

Krajowa Informacja Skarbowa:
Danuta Pencarska, tel. 577690297, danuta.pencarska@mf.gov.pl

IAS w Katowicach:
Paweł Koźbiał , e-mail: pawel.kozbial120@gmail.com

IAS w Kielcach:
Przewodniczący Tomasz Prędki, tel. 691399222, tomasz.predki@mf.gov.pl
Jarosław Serwiński, tel. 604946447, jaroslaw.serwinski@mf.gov.pl , jaroslaw.serwinski@gmail.com

IAS w Krakowie:
Maria Mrugała, tel. 668 380 349, celnicypl.krakow@gmail.com

IAS w Łodzi:
Przewodniczący Łukasz Obuchowski lukasz.obuchowski@mf.gov.pl
Rafał Błaszczyk, tel. 602 478 393 rafal.blaszczyk@mf.gov.pl

IAS w Olsztynie:
Sebastian Weber tel. 531644399 sebastian.weber@mf.gov.pl zzcelnicypl.ias.370000@mf.gov.pl

IAS w Opolu:
Sławomir Siwy e-mail: sluzbacelna@gmail.com

IAS w Poznaniu:
Marek Begier, tel. 602 187 275, zz.celnicy.pl.390000@mf.gov.pl; zz.celnicy.pl.poznan@gmail.com

IAS w Rzeszowie:
Andrzej Marciniec tel. 603937762 andrzej.marciniec@mf.gov.pl ,

IAS w Zielonej Górze:
Przewodniczący Mirosław Tomaszewski, tel. 781269363, miroslaw.tomaszewski@mf.gov.pl


IAS w Szczecinie:
Krzysztof Skibiński, tel. 694 404 558, krzyskiks@gmail.com ,

IAS w Bydgoszczy:
Dagmara Kapczyńska, tel. 669 862 576, dagmara.kapczynska@mf.gov.pl , dagka@wp.pl

IAS w Warszawie:
Przewodnicząca Jolanta Haron 784 371 012 jolanta.haron@mf.gov.pl, jharon@tlen.pl,
Marta Gzik, tel. 608 099 810, marta.gzik@mf.gov.pl


IAS we Wrocławiu Przewodnicząca Joanna Kuś e-mail: celnicy.pl.dolnyslask@gmail.com

Pracownicy CIRF i MF mogą zgłaszać się na e-mail członka Zarządu Głównego: krzyskiks@gmail.com



Związek już 19.07. poinformował FORUM ZZ, że będzie uczestniczył w pikiecie.



Z Poważaniem:

Za Zarząd

Przewodniczący

ZZ Celnicy PL

Sławomir Siwy
 

Attachments

  • celnicy44-21-inf. po zgłoszeniach na pikietę.doc
    96,5 KB · Wyświetleń: 341
@Rüsselkäfer
- Wściekłość, jak zwykle zalewa ci oczy, bo już wszystko ci się "popiermyliło"!

Moje rady dla innego usera, świadczą przeciwnie do twoich twierdzeń i wypływają
z autopsji. Skoro znalazł się ktoś taki, chwała mu za to! Mnie już spokojnie można
wyciąć.

Sprawy urlopów ani powyżej nie poruszyłem, ani się do niej odniosłem, "strzelając"
jedynie prawdą o intencjach - taką, jaką widzę. Jak widać: trafiony / zatopiony ...

Obrażać tych, co mają "odmienne opinie", to nawet nie próbuję - nie jest możliwe,
prowadzenie rozmowy z kimś mówiącym nie na temat! Gdyby ewentualnie miał
ktoś inne zdanie i nie był gołębiem, być może podjąłbym dyskusję ale obrażać ?!

Jakoś to tak wychodzi, że Pan Bóg czuwa nade mną i gdy ktoś usilnie się stara
mnie obrazić - to sam siebie tym obraża. Nie zauważyłeś ??

ps
Nie wysilaj się więcej - nie chce mi się już z tobą gadać ...
 
@cat a czy ty przypadkiem nie idziesz już w kierunku oficjalnego obrażania tych co mają zdecydowanie odmienne opinie .

@cat po incydencie z 3 używanymi przez ciebie rożnymi nickami na forum dla mnie nie masz żadnej wiarygodności . Tylko przypadek zrządził , że kamuflaż i wyrachowany spryt wyszedł na światło dzienne .

Wiem , że tak byś chciał być postrzegany , były kierownik : niezły , zbyt dobry , tak dobry , że oberwał od swoich . Idziesz po bandzie , przejrzyj w lustro (...)



@slawomir.siwy proszę zweryfikuj czy lokalni przewodniczący są na urlopach i nikt ich faktycznie nie zastępuje . To nie jest czas aby @cat (świadomie bądź nie) podsycał atmosferę . Najlepiej wyjaśnij to na tyle wcześnie , aby jedna osoba wykorzystująca różne nicki nie stworzyła atmosfery wycofania ZZ i braku zaangażowania .
Życie nauczyło , że kłamać można na wiele sposobów – całkowicie zmyślając, modyfikując
fakty, ulepszając i przekoloryzowując. Można kłamać za pomocą nieprawd lub niedopowiedzeń,
przemilczeń czy wieloznaczności.

Ale poczekamy na ostateczną odpowiedź @slawomir.siwy

Mijasz się z prawdą

Insynuujesz coś, co nie miało miejsca

Ja, Sławek i kilka innych wiedziało od cata, że z pewnych względów w pewnym momencie zaczął używać na forum innego nicka

Sławek twierdzi że o tym nie pamiętał

Ja pamiętam

Trzeci nick nie jest cata, chyba że Sĺawek potrafi to udowodnić, lub ty

Tobie radzę, jak Sławkowi, by nie szukał winnych słabej mobilizacji wśród aktywnych forumowiczów, ale żebyście skupili się na szukaniu rozwiązań poprawiających aktywność zz na forum i członków zz we wspieraniu działań zz
 
Mijasz się z prawdą

Insynuujesz coś, co nie miało miejsca

Ja, Sławek i kilka innych wiedziało od cata, że z pewnych względów w pewnym momencie zaczął używać na forum innego nicka

Sławek twierdzi że o tym nie pamiętał

Ja pamiętam

Trzeci nick nie jest cata, chyba że Sĺawek potrafi to udowodnić, lub ty

Tobie radzę, jak Sławkowi, by nie szukał winnych słabej mobilizacji wśród aktywnych forumowiczów, ale żebyście skupili się na szukaniu rozwiązań poprawiających aktywność zz na forum i członków zz we wspieraniu działań zz
Tak, co niektórzy forumowicze zwracali to na uwagę rok temu. Może jednak Twoje argumenty trafią do Panów
z zarządu i lokalnych przewodniczących, chociaż szczerze wątpię...wakacje, składki od "młodych" płyną
szerokim strumieniem (bo mimo wszystko, mają nadzieję w sile związku) od "starych" wsparcie raczej
moralne, bo ich protestu MF boi się jak diabeł święconej wody.
Efekt - blady strach padł ale raczej nie na rząd, to ludzie boją się o swój los, pojedyncze akcje spacyfikowane
i co ??? cisza. Po tym co wyprawia Białystok ( Olsztyn), to już WSZYSCY powinni być na ulicach przed US, UCS, IS
na Warszawę raczej bym się nie oglądał lecz szukał środków na zakup opału i żywności ( ubranka z lamusa)
do przetrwania zimy.
P.s. co do "win" ? "przegięć" cata i sławka to niech to osądzą sami pamiętając, że niezgoda raczej nie buduje.
 
Ostatnia edycja:
@piracius zgadzam się z Tobą w 100%. To co się wydarzyło - te pogadanki, straszenie dyscyplinarkami i sądem, przy braku zdecydowanej reakcji ZZ wszystkich skutecznie przestraszyło ludzi. Długo pracuję, ale takiego panicznego strachu przed wyrażaniem opinii nigdy nie było. No może za czasów PZPR, ale te znam tylko z książek.
 
@piracius zgadzam się z Tobą w 100%. To co się wydarzyło - te pogadanki, straszenie dyscyplinarkami i sądem, przy braku zdecydowanej reakcji ZZ wszystkich skutecznie przestraszyło ludzi. Długo pracuję, ale takiego panicznego strachu przed wyrażaniem opinii nigdy nie było. No może za czasów PZPR, ale te znam tylko z książek.
Ja z własnego karku, ale teraz jest gorzej...Kiedyś Partia obawiała się "złej prasy" teraz nawet media chowają
głowę w piasek ( o sile ZZ, a S w szczególności z DUDĄ na czele to przemilczę), takie to mamy klimaty.
 
Apel do związku: widzę, że narracja Rządu jest taka, że po co nam podwyżki, skoro od 2015 roku w Służbie Cywilnej średnie wynagrodzenie wzrosło o 36%. Proszę o zbijanie tego argumentu, że w tym samym okresie średnie wynagrodzenie w gospodarce narodowej wg. GUS wzrosło o 70%!!! Sami sprawdźcie. II kwartał 2015 r. 3854 zł, II kw. 2021 r. 5504 zł.





3854 zł / 5504 zł * 100% = 70,02 %





Prawdę mówiąc to powinniśmy żądać nawet 36% wzrostu wynagrodzeń aby wzrost był adekwatny do tego jak rosło w całej gospodarce.
 
Apel do związku: widzę, że narracja Rządu jest taka, że po co nam podwyżki, skoro od 2015 roku w Służbie Cywilnej średnie wynagrodzenie wzrosło o 36%. Proszę o zbijanie tego argumentu, że w tym samym okresie średnie wynagrodzenie w gospodarce narodowej wg. GUS wzrosło o 70%!!! Sami sprawdźcie. II kwartał 2015 r. 3854 zł, II kw. 2021 r. 5504 zł.





3854 zł / 5504 zł * 100% = 70,02 %





Prawdę mówiąc to powinniśmy żądać nawet 36% wzrostu wynagrodzeń aby wzrost był adekwatny do tego jak rosło w całej gospodarce.
A o ile % wzrosły ceny wszystkiego w tym czasie?
 
@Rüsselkäfer
Nie ma potrzeby nic wyjaśniać. Na forum kilka nicków jest fanatycznie przeciwko wszystkiemu co robi związek i nie ma sensu do tego się odnosić, bo w tych wpisach brak jest obiektywizmu i wynikają one ze zwykłej ludzkiej zawiści. Są pomówienia zarządu i osób funkcyjnych w związku. Są w tych postach zwykłe wymysły, rzeczy nie mające miejsca w rzeczywistości. Czas zastanowić się czy dalej to tolerować, bo to rzeczywiście jest celowa manipulacja.
To prawda co piszesz, że są wśród tych kilku nicków użytkownicy wielokrotni, tzn. piszący pod kilkoma nickami, o czym ja wbrew temu co twierdzi @bolo1999 wiedzy żadnej nie miałem. To przykład kolejnego wymysłu.
 
@Rüsselkäfer
Nie ma potrzeby nic wyjaśniać. Na forum kilka nicków jest fanatycznie przeciwko wszystkiemu co robi związek i nie ma sensu do tego się odnosić, bo w tych wpisach brak jest obiektywizmu i wynikają one ze zwykłej ludzkiej zawiści. Są pomówienia zarządu i osób funkcyjnych w związku. Są w tych postach zwykłe wymysły, rzeczy nie mające miejsca w rzeczywistości. Czas zastanowić się czy dalej to tolerować, bo to rzeczywiście jest celowa manipulacja.
To prawda co piszesz, że są wśród tych kilku nicków użytkownicy wielokrotni, tzn. piszący pod kilkoma nickami, o czym ja wbrew temu co twierdzi @bolo1999 wiedzy żadnej nie miałem. To przykład kolejnego wymysłu.
najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że zdecydowanie masz rację .
Jedyne z czym mógłbym polemizować to zawiść (przy założeniu zdroworozsądkowym) . Odpowiedz , czy aby Ty właśnie nie przypłaciłeś swoim zaangażowaniem najwięcej z nas . Przecież jesteś na celowniku każdej władzy z tego co ja przynajmniej pamiętam . A niektórzy "domorośli filozofowie" uzupełniają magazynki tylko tym po drugiej stronie barykady . Embarras .

Ta garstka (nicków) niestety z czasem zdominowała większość i próbuje narzucić toksyczny i destrukcyjny sposób myślenia . Kilka osób odezwało się do mnie na priv. , też zauważyli podobne mechanizmy reakcji w stosunku do nich . Próbowałem w tym znaleźć logikę , klucz do pobudzonych zawsze negatywnie osób i niestety odpuściłem od udzielania się na forum . Tyle i aż tyle .

Nie wyklucza to jednak mojej obecności odnośnie wsparcia organizowanych przedsięwzięć .
 
@Rüsselkäfer
Nie ma potrzeby nic wyjaśniać. Na forum kilka nicków jest fanatycznie przeciwko wszystkiemu co robi związek i nie ma sensu do tego się odnosić, bo w tych wpisach brak jest obiektywizmu i wynikają one ze zwykłej ludzkiej zawiści. Są pomówienia zarządu i osób funkcyjnych w związku. Są w tych postach zwykłe wymysły, rzeczy nie mające miejsca w rzeczywistości. Czas zastanowić się czy dalej to tolerować, bo to rzeczywiście jest celowa manipulacja.
To prawda co piszesz, że są wśród tych kilku nicków użytkownicy wielokrotni, tzn. piszący pod kilkoma nickami, o czym ja wbrew temu co twierdzi @bolo1999 wiedzy żadnej nie miałem. To przykład kolejnego wymysłu.
😐
BRAWO !!!

A kopnij może jeszcze raz albo dwa - przecież to tak po "chrześcijańsku" ...
 
@Rüsselkäfer
Nie ma potrzeby nic wyjaśniać. Na forum kilka nicków jest fanatycznie przeciwko wszystkiemu co robi związek i nie ma sensu do tego się odnosić, bo w tych wpisach brak jest obiektywizmu i wynikają one ze zwykłej ludzkiej zawiści. Są pomówienia zarządu i osób funkcyjnych w związku. Są w tych postach zwykłe wymysły, rzeczy nie mające miejsca w rzeczywistości. Czas zastanowić się czy dalej to tolerować, bo to rzeczywiście jest celowa manipulacja.
To prawda co piszesz, że są wśród tych kilku nicków użytkownicy wielokrotni, tzn. piszący pod kilkoma nickami, o czym ja wbrew temu co twierdzi @bolo1999 wiedzy żadnej nie miałem. To przykład kolejnego wymysłu.

Jak masz coś do mnie to napisz jak mężczyzna, wprost

A nie takie dziamciu dziamciu

Jak ci przeszkadzam na forum to napisz, odejdę

Zastanów się tylko nad sobą

Rok temu widziałeś we mnie i w cat'ie moderatorów, dlaczego?

Bo energicznie wspieraliśmy działania zz, dawaliśmy odpór trollom, tłumaczyliśmy

Nawet jeśli osobiście czasem mieliśmy odmienne zdanie

Ale priorytetem dla nas była jedność i solidarność

Ale to my odmówiliśmy, uzasadniając

Teraz, po roku, kąsasz

Co się takiego zmieniło?

Tak rozumiesz jedność? Po chrześcijańsku?

Nie módl się już za mnie, módl się za siebie i proś o oświecenie Duchem Świętym

Widzisz w nas zagrożenie?

Patrzysz w złą stronę
 
@bolo1999
Powołujesz się na coś w swoich postach, wchodząc także w moją głowę, pisząc o tym co ja na dany temat rzekomo twierdzę czy myślę, a to są zwykłe wymysły, rzeczy które nie istnieją i nigdy nie miały miejsca.

Przyjmujesz pozę mędrca, strofując innych użytkowników, piszesz do nich: "Mijasz się z prawdą. Insynuujesz coś co nie miało miejsca", a robisz dokładnie to samo. Zmyślasz pewną historię i do tego pisząc na podstawie tej zmyślonej tezy do kogoś, że on mija się z prawdą. To nie jest w porządku.

Ps. Zapraszam @bolo1999 na PW jeśli masz ochotę i przepraszam serdecznie wszystkich, że zanudzam odpisywaniem na forum, ale odnoszę wrażenie takie jak @Rüsselkäfer. Tzn. stan nie mający nic wspólnego z rzeczywistością może się utrwalać.
Wystarczy kilka nicków, w tym niektóre wielokrotne i efekt zniekształcenia rzeczywistości może udzielić się części użytkowników. Jak wyżej napisałem czas zastanowić się czy dalej biernie się temu przyglądać, bo to służy jedynie MF.
 
Ostatnia edycja:
@bolo1999
Powołujesz się na coś w swoich postach, wchodząc także w moją głowę, pisząc o tym co ja na dany temat rzekomo twierdzę czy myślę, a to są zwykłe wymysły, rzeczy które nie istnieją i nigdy nie miały miejsca.

Przyjmujesz pozę mędrca, strofując innych użytkowników, piszesz do nich: "Mijasz się z prawdą. Insynuujesz coś co nie miało miejsca", a robisz dokładnie to samo. Zmyślasz pewną historię i do tego pisząc na podstawie tej zmyślonej tezy do kogoś, że on mija się z prawdą. To nie jest w porządku.

Ps. Zapraszam @bolo1999 na PW jeśli masz ochotę i przepraszam serdecznie wszystkich, że zanudzam odpisywaniem na forum, ale odnoszę wrażenie takie jak @Rüsselkäfer. Tzn. stan nie mający nic wspólnego z rzeczywistością może się utrwalać.
Wystarczy kilka nicków, w tym niektóre wielokrotne i efekt zniekształcenia rzeczywistości może udzielić się części użytkowników. Jak wyżej napisałem czas zastanowić się czy dalej biernie się temu przyglądać, bo to służy jedynie MF.
Panie Przewodniczący sam @bolo1999 nie zorganizuje pikiety...z prostej przyczyny, jesteśmy za słabi i za
leniwi ( walczaki już na emeryturach):alien:
 
@bolo1999
Powołujesz się na coś w swoich postach, wchodząc także w moją głowę, pisząc o tym co ja na dany temat rzekomo twierdzę czy myślę, a to są zwykłe wymysły, rzeczy które nie istnieją i nigdy nie miały miejsca.

Przyjmujesz pozę mędrca, strofując innych użytkowników, piszesz do nich: "Mijasz się z prawdą. Insynuujesz coś co nie miało miejsca", a robisz dokładnie to samo. Zmyślasz pewną historię i do tego pisząc na podstawie tej zmyślonej tezy do kogoś, że on mija się z prawdą. To nie jest w porządku.

Ps. Zapraszam @bolo1999 na PW jeśli masz ochotę i przepraszam serdecznie wszystkich, że zanudzam odpisywaniem na forum, ale odnoszę wrażenie takie jak @Rüsselkäfer. Tzn. stan nie mający nic wspólnego z rzeczywistością może się utrwalać.
Wystarczy kilka nicków, w tym niektóre wielokrotne i efekt zniekształcenia rzeczywistości może udzielić się części użytkowników. Jak wyżej napisałem czas zastanowić się czy dalej biernie się temu przyglądać, bo to służy jedynie MF.

Konkrety a nie piciu piciu!

Zacząłeś nie wiem czemu na forum to nie uciekaj na priv

Tu zarzucasz to tu dawaj konkrety co masz do mnie

Ale konkretnie, z cytatami

Stwierdzenia moje "Mijasz się z prawdą. Insynuujesz coś co nie miało miejsca" nie są pozą mędrca, tylko wyrażeniem oceny, do której mam prawo

Czy tylko ty masz prawo?

Oceniasz negatywnie moje oceny, odbierając mi prawo do ocen, których ty dokonujesz

Podwójna moralność?

Napisz konkretnie na co się powołuję i jaką historię wymyśliłem

Tu na forum, gdzie zacząłeś, a nie na priv

Na forum opluć a przeprosić w priv?

Nie

Mówisz a, dawaj karty na stół

Jaki był sens zaczynać na forum skoro służy to wg ciebie mfowi?

Quo vadis sławek?
 
@bolo1999
Powołujesz się na coś w swoich postach, wchodząc także w moją głowę, pisząc o tym co ja na dany temat rzekomo twierdzę czy myślę, a to są zwykłe wymysły, rzeczy które nie istnieją i nigdy nie miały miejsca.

Przyjmujesz pozę mędrca, strofując innych użytkowników, piszesz do nich: "Mijasz się z prawdą. Insynuujesz coś co nie miało miejsca", a robisz dokładnie to samo. Zmyślasz pewną historię i do tego pisząc na podstawie tej zmyślonej tezy do kogoś, że on mija się z prawdą. To nie jest w porządku.

Ps. Zapraszam @bolo1999 na PW jeśli masz ochotę i przepraszam serdecznie wszystkich, że zanudzam odpisywaniem na forum, ale odnoszę wrażenie takie jak @Rüsselkäfer. Tzn. stan nie mający nic wspólnego z rzeczywistością może się utrwalać.
Wystarczy kilka nicków, w tym niektóre wielokrotne i efekt zniekształcenia rzeczywistości może udzielić się części użytkowników. Jak wyżej napisałem czas zastanowić się czy dalej biernie się temu przyglądać, bo to służy jedynie MF.
Panie Przewodniczący,
bardzo proszę,
''psy szczekają, karawana musi jechać dalej''
 
@bolo1999
Przyjacielu, odpuść już, bo szkoda nerwów. Nie przekonasz kogoś, kto "zawiesił się" na własnym ego,
a pewnie jeszcze niebawem dowiedzie, że nie było żadnej bezczynności, nieporadności, ugodowości, lecz opłacone, celowe i zamierzone przeze mnie i przez Ciebie działania dywersyjne, mające na celu (jak to określił) "przejęcie związku".
Zostawmy już to forum ...
 
Przykra atmosfera panuje na tym forum. Przypadkowemu uczestnikowu dyskusji może wydać się, że wrogów szukamy między sobą. A przecież jest nim kto inny. Dyskusja powinna wspierać zagubionych, niezdecydowanych, stojących "w rozkroku" za klasykiem cytując.
A te personalne wycieczki potrzebne na pewno do wyjaśnienia pewnych postaw ludzkich etycznych czy nieetycznych, moralnych czy też nie, odstręczają czytelnika od lektury.
Pozdrawiam zdecydowanych do udziału w pikiecie, a niezdecydowanych zachęcam gorąco!
A pikieta będzie albo nie będzie. Ale w coś wierzyć przecież trzeba!
 
Back
Do góry