• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Zgłoszenia na pikietę

Pracownicy KAS, MF i CIRF

Funkcjonariusze SCS



Koleżanki i Koledzy!



W związku z prośbą centrali związkowej – FORUM ZZ, w której zrzesza się ZZ Celnicy PL, o podanie przybliżonej liczby chętnych do wyjazdu na planowaną pikietę w związku z zapowiedziami rządu o zamrożeniu pensji w budżetówce, ZZ Celnicy PL zwrócił się do pracowników KAS, CIRF i MF, funkcjonariuszy SCS z apelem o zgłoszenia.

Zaangażowanie wyraziło 246 osób.

Wrocław 17, Gdańsk 9, Olsztyn 50, Kraków 8, Rzeszów 25, Kielce 2, Łódź 40, Szczecin 20, Katowice 14, Poznań 3, Białystok 4. Warszawa 7, Lublin 40, KIS 1, Poznań 3, Zielona Góra 0, Opole 3.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli pozytywnie na nasz apel.

Mamy nadzieję, że większości umknęła ta informacja, nie zdążyli na nią odpowiedzieć lub w trosce o budżet Państwa uznali, że potrzebne są poświęcenia.

Z ostatnich publikacji wynika, że kondycja budżetu nie jest taka zła i pozwala nawet na podwyżki rzędu 60%.

Ponownie więc prosimy o zgłoszenie osób, które wezmą udział w pikiecie. Jest to protest o podwyżki płac, ale możemy także przedstawiać nasze inne postulaty.

Uczestnikom zostanie zapewniony transport.

Zgłoszenia proszę wysłać w terminie do 17.08. br. na niżej wyszczególnione adresy, odpowiednie do Waszych IAS, podając imię i nazwisko, adres e-mail do kontaktu, numer telefonu, jaka Izba i urząd.

IAS w Lublinie:
Przewodniczący Dariusz Nowak - dariusz.nowak4@mf.gov.pl>

IAS w Białymstoku:
Przewodniczący Rafał Dobrogowski, tel.602-87-23-67 rafal.dobrogowski@mf.gov.pl
Anna Jarocka 506-854-629 anna.jarocka2@mf.gov.pl
Marcin Bach 501-738-182, marcin.bach@mf.gov.pl
zzcelnicypl.ias.310000@mf.gov.pl

IAS w Gdańsku:
Przewodnicząca Joanna Stępień tel. 664 743 488 stejoa1970@wp.pl
Bożena Rembecka bozena.rembecka@mf.gov.pl
Mariusz Konkol mariusz.konkol@mf.gov.pl
zz.celnicy.pl.ias.gdansk@mf.gov.pl

Krajowa Informacja Skarbowa:
Danuta Pencarska, tel. 577690297, danuta.pencarska@mf.gov.pl

IAS w Katowicach:
Paweł Koźbiał , e-mail: pawel.kozbial120@gmail.com

IAS w Kielcach:
Przewodniczący Tomasz Prędki, tel. 691399222, tomasz.predki@mf.gov.pl
Jarosław Serwiński, tel. 604946447, jaroslaw.serwinski@mf.gov.pl , jaroslaw.serwinski@gmail.com

IAS w Krakowie:
Maria Mrugała, tel. 668 380 349, celnicypl.krakow@gmail.com

IAS w Łodzi:
Przewodniczący Łukasz Obuchowski lukasz.obuchowski@mf.gov.pl
Rafał Błaszczyk, tel. 602 478 393 rafal.blaszczyk@mf.gov.pl

IAS w Olsztynie:
Sebastian Weber tel. 531644399 sebastian.weber@mf.gov.pl zzcelnicypl.ias.370000@mf.gov.pl

IAS w Opolu:
Sławomir Siwy e-mail: sluzbacelna@gmail.com

IAS w Poznaniu:
Marek Begier, tel. 602 187 275, zz.celnicy.pl.390000@mf.gov.pl; zz.celnicy.pl.poznan@gmail.com

IAS w Rzeszowie:
Andrzej Marciniec tel. 603937762 andrzej.marciniec@mf.gov.pl ,

IAS w Zielonej Górze:
Przewodniczący Mirosław Tomaszewski, tel. 781269363, miroslaw.tomaszewski@mf.gov.pl


IAS w Szczecinie:
Krzysztof Skibiński, tel. 694 404 558, krzyskiks@gmail.com ,

IAS w Bydgoszczy:
Dagmara Kapczyńska, tel. 669 862 576, dagmara.kapczynska@mf.gov.pl , dagka@wp.pl

IAS w Warszawie:
Przewodnicząca Jolanta Haron 784 371 012 jolanta.haron@mf.gov.pl, jharon@tlen.pl,
Marta Gzik, tel. 608 099 810, marta.gzik@mf.gov.pl


IAS we Wrocławiu Przewodnicząca Joanna Kuś e-mail: celnicy.pl.dolnyslask@gmail.com

Pracownicy CIRF i MF mogą zgłaszać się na e-mail członka Zarządu Głównego: krzyskiks@gmail.com



Związek już 19.07. poinformował FORUM ZZ, że będzie uczestniczył w pikiecie.



Z Poważaniem:

Za Zarząd

Przewodniczący

ZZ Celnicy PL

Sławomir Siwy
 

Attachments

  • celnicy44-21-inf. po zgłoszeniach na pikietę.doc
    96,5 KB · Wyświetleń: 337
Skoro jest tak dobrze, to po co mi emerytowi się produkować i wspierać działania. Żenada, obudźcie się, utyskiwania i narzekania, skakanie sobie do gardeł, a jak przychodzi co do czego, to garstka się zgłosiła (ciekawe ile w tej liczbie jest emerytów takich jak). Jak teraz wyglądamy w oczach Sławka, wymagając od niego radykalnych działań i zrzucając na niego odpowiedzialność za naszą bierność.
 
... Jak teraz wyglądamy w oczach Sławka, wymagając od niego radykalnych działań i zrzucając na niego odpowiedzialność za naszą bierność.
Po pierwsze: teraz, to jest tylko naturalny ciąg przyczynowo - skutkowy.

Po drugie: jeżeli przewodniczący, każdą uwagę dotyczącą związku "bierze na klatę",
przyjmując jako osobistą krytykę siebie, to właśnie tak ugruntowuje się powszechne
lenistwo u "swoich" ludzi!

Po trzecie - tylko tyle: "Nie szata zdobi człowieka" ...
 
Jestem wśród tych 246 osób, które łatwo można zidentyfikować i cieszę się z takiego obrotu sprawy. Skoro tylko tylu jest niezadowolonych ze swojej wypłaty, to negocjujmy podwyżki tylko dla tej konkretnej liczby osób. Może nawet MF w celu większego skłócenia sypnie groszem ku swojej uciesze :) Łatwiej wywalczyć konkretne pieniądze dla 246 niż dla 60.000 osób :)
 
Może warto ożywić towarzystwo. Jakieś plakaty, maile itp. do ludzi. Przecież mało kto tk naprawde czyta te forum. Ja znajduję się w tych 246 i od jutra podzwonię do wszystkich swoich znajomych ze służby.

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
 
Poprzedni protest wyciszył Ludwiński, ciesząc się jakim papierkiem - Indianie mieli to samo. Wygasił protest a potem ubolewał, jak go dup. piecze od tego dymania przez MF. Wena w narodzie siadła. Teraz każdy protestuje codziennie mając w poważaniu burdel zwany KAS i pracując na 20% mocy. Patusowski i reszta nieudaczników zadowolona, bo pensja wpływa a problemów ni ma....
Poprzednie protesty w SC wspierałem a teraz nie mam już siły tłumaczyć dlaczego KAS i PIS to synonimy nieudacznictwa. Za stary jestem, żeby gdzieś jeździć i protestować. Robię to codziennie w miejscu służby.Codziennie...
Mam gwizdki z 2016r. - wtedy nie wiedziałem jeszcze, ze takie bezprawie zapanuje w kraju. Teraz czekam na emeryturę, żeby... MÓC WRESZCIE KUR... GŁOSIĆ PUBLICZNIE!!! MOJE POGLĄDY POLITYCZNE!!!!!

Moim zdaniem forma protestu powinna sprowadzić do parteru przeciwnika a nie tylko mu wygłosić co nam się nie podoba. Albo po bandzie albodo domu z podkulonym ogonem. Mi się krzyczeć w puszczy znudziło.....

***** ***
 
Według niedawno opublikowanego sprawozdania liczebność ZZ Celnicy PL na dzień 30 czerwca 2021 rok wynosi 5039 członków. Chęć wyjazdu na pikietę wyraziło 246 osób. W tej liczbie mieszczą się również osoby niezrzeszone. Sam, będąc osobą niezrzeszoną wyraziłem swój akces. Mam pytanie do ponad 4750 członków ZZ Celnicy PL. Po co należycie do tego związku i po co lamentujecie jak to jest źle, jaki to mamy nieudolne kierownictwo skoro nie potraficie zadeklarować swojego akcesu do wyjazdu do Warszawy aby pokazać rządzącym, że Służba Celna jeszcze nie zginęła.
 
Według niedawno opublikowanego sprawozdania liczebność ZZ Celnicy PL na dzień 30 czerwca 2021 rok wynosi 5039 członków. Chęć wyjazdu na pikietę wyraziło 246 osób. W tej liczbie mieszczą się również osoby niezrzeszone. Sam, będąc osobą niezrzeszoną wyraziłem swój akces. Mam pytanie do ponad 4750 członków ZZ Celnicy PL. Po co należycie do tego związku i po co lamentujecie jak to jest źle, jaki to mamy nieudolne kierownictwo skoro nie potraficie zadeklarować swojego akcesu do wyjazdu do Warszawy aby pokazać rządzącym, że Służba Celna jeszcze nie zginęła.
Na granicy praktycznie nikt nic nie wie o jakiś akcjach....
Takie zapisy na forum są bezsensu.

Czy Pan Dariusz Nowak mógłby odwiedzić Terespol, Koroszczyn, Dorohusk, Hrebenne itd? Wyglądałoby to poważniej...?
Zapoczątkuje to może jakąś dyskusje między ludźmi?
 
Ostatnia edycja:
W czym jest problem stworzyć grupę na komunikatorze typu Whatsapp i przesyłać istotne informację ? Związek ma nr tel. do każdego członka/członkini związku. Każdy ma telefon i dostęp do internetu. To o wiele lepsza forma przekazywania wiadomości niż maile.
 
@wolny To tak nie działa i nigdy nie działało. Na pikietach w przeszłości zawsze było dużo mniej członków związku. To normalne, natomiast to co napisałeś to jest bardzo wygodne i niebezpieczne - bo to jest na zasadzie "idźcie i zróbcie". Nie tędy droga. Ty wprawdzie się zgłosiłeś jako niezrzeszony, ale takie samo pytanie należałoby postawić wszystkim niezrzeszonym(po co narzekacie?) a to przecież jakieś co najmniej 45 tysięcy ludzi. Wiadomo, że nie wszyscy wiedzieli o apelu o zgłoszenia, ale bezpiecznie i ze sporym zapasem możemy oszacować, że 1/3 spokojnie tak.
Ani członkowie, ani niezrzeszeni nie mają obowiązku angażować się w żaden protest.
To natomiast dzieje się zawsze, gdy jest wola ogółu środowiska do protestu.

@LloZ @joanna_de
Informację o pikiecie przeczytano na stronie celnicy.pl na 10 tys. komputerów. Do tego na facebooku kolejne parę tysięcy. Poszło też parę tysięcy maili od przewodniczących ZOI. Tak samo informacja o pikietach była przekazywana w maju i czerwcu 2016 roku, a nawet może słabiej, bo nie robiłem tego dodatkowo na facebooku na grupie. Mam na myśli kanały dystrybucji od ZZ. Tutaj nic zatem się nie zmieniło, a nawet nieco się poprawiło. Dalszy przekaz informacji należy do środowiska. Tak było w 2016 roku, tak było wcześniej.
Jeżeli jest wrzenie w środowisku to informacja rozchodzi się błyskawicznie przy tej formie jej przekazywania ze strony Związku jaką zastosowano teraz.
Oczywiście zawsze można to poprawić, ale to nie pomoże, gdy nie ma woli do działania.
Nie wiem dokładnie jak ta informacja się rozeszła, ale z pewnością jakaś część z tych ww. parunastu tysięcy coś komuś w pracy/służbie o tym wspomniała, komuś przesłała maila.
A nawet jeśli założyć nierealne, że nikt nikomu nic nie przekazał, nikt nikomu nawet nie szepnął słówka to z tych parunastu tysięcy zgłosiło się tylko 246 osób. Wnioski niech każdy wyciągnie sobie sam.

Policzmy się, bo na forum jest raptem kilka, góra kilkanaście nicków "lamentujących", w tym niektóre wielokrotne i niektóre udające członków ZZ Celnicy PL. Są też użytkownicy "lamentujący" ale nie mający najmniejszej ochoty na jakiekolwiek działanie(wiemy o kogo m.in. chodzi). Takim osobom z szacunkiem nalezy tłumaczyć, że jeżeli uwazają, ze dobrze zarabiają, to protest nie będzie dotyczył li tylko płac. Wyraźnie o tym informujemy, ale także np. utworzenia Komendy Głównej, itd.

PO LEKTURZE WASZYCH KILKU WPISÓW MAM PROŚBĘ.

DOŚĆ LAMENTOWANIA!

BIERZMY SIĘ DO ROBOTY JEŻELI CHCEMY COŚ ZROBIĆ!

Mamy czas do 17.08.

Zgłaszajmy się, rozmawiajmy o tym, przesyłajmy maile, sms-y.
Pokażmy, że jesteśmy gotowi do protestu, że jest rzeczywiste wrzenie w całym środowisku.

@Sedzia Zgoda, ale poczujmy najpierw moc, bo na ten moment nasze armaty nie wyglądają na załadowane i lepiej w tej sytuacji nawet ich nie wytaczać, a co dopiero używać.
 
Po pierwsze: teraz, to jest tylko naturalny ciąg przyczynowo - skutkowy.

Po drugie: jeżeli przewodniczący, każdą uwagę dotyczącą związku "bierze na klatę",

przyjmując jako osobistą krytykę siebie, to właśnie tak ugruntowuje się powszechne
lenistwo u "swoich" ludzi!

Po trzecie - tylko tyle: "Nie szata zdobi człowieka" ...

(...) ludzie mają wrodzony talent do wybierania właśnie tego , co dla nich najgorsze .
J.K. Rowling.
A może trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie , czy "antyszczepionkowcy" są leniwi , czy przyczyna tkwi gdzie indziej.

A może pozbierać jest się dziesięć razy trudniej, niż rozsypać .
Suzanne Collins.

Odrobinę refleksji przyda się każdemu z nas . Tobie @cat również , chyba że sądzisz , że akurat Ty zrobiłeś już wszystko i że to nie ugruntowuje się powszechne lenistwo .
 
Według niedawno opublikowanego sprawozdania liczebność ZZ Celnicy PL na dzień 30 czerwca 2021 rok wynosi 5039 członków. Chęć wyjazdu na pikietę wyraziło 246 osób. W tej liczbie mieszczą się również osoby niezrzeszone. Sam, będąc osobą niezrzeszoną wyraziłem swój akces. Mam pytanie do ponad 4750 członków ZZ Celnicy PL. Po co należycie do tego związku i po co lamentujecie jak to jest źle, jaki to mamy nieudolne kierownictwo skoro nie potraficie zadeklarować swojego akcesu do wyjazdu do Warszawy aby pokazać rządzącym, że Służba Celna jeszcze nie zginęła.
Miałem nadzieję, że powyższe słowa są wystarczająco proste i zrozumiałe, a poprzez zawarte w nich pytanie retoryczne - i jako taka właśnie uwaga - bez wysiłku będą źródłem refleksji.
😢😢😢
Jakże przykro jest ujrzeć pod nimi, typowo "polityczne odwrócenie kota ogonem", w dodatku w wygodnej i niebezpiecznej, a całkowicie nie-retorycznej odpowiedzi i to jeszcze od kogoś, należącego chyba do ostatnich kandydatów na adresata.

ps. Może to i prawda, że Forum odwiedzają w większości emeryci ale maile służbowe posiadają wszyscy pracujący i pełniący służbę ...
 
Pojawiło się wyżej pytanie @LloZ czy Pan Dariusz Nowak p.o. Przewodniczącego w ZOI Lublin mógłby odwiedzić granicę.
On funkcję pełni niedługo i w Dorohusku z tego co wiem to już był. Oczywiście przekażę Darkowi tę prośbę.

Odwiedziny na przejściu to nie jest jednak żadne rozwiązanie. To już było. Ja np. byłem co najmniej po dwa razy na wymienionych przejściach, oprócz Terespola. Ogłoszone było odpowiednio wcześnie spotkanie i funkcjonariusze tam pełniący służbę informowali o tym swoje Koleżanki i Kolegów.
Przyszło parę osób, a w Koroszczynie nikt, mimo dwóch prób spotkania z ludźmi, tak więc trudno o rozpoczęcie jak to ująłeś, jakiejś dyskusji, zainicjowania czegokolwiek.
To w Waszych rękach jest inicjatywa, to Wy musicie zbudować struktury, to Wy musicie chcieć.

Ps. W okresach, gdy było faktyczne wrzenie w środowisku nikt Was nie odwiedzał, a wszyscy wiedzieli o pikietach i innych działaniach. Jak to wytłumaczyć?
 
Ostatnia edycja:
Moim skromnym zdaniem Sławek napisał bardzo dobrze. Druga sprawa co do ludzi .... chyba niektórzy się boją że jak pojadę czy nie będzie wyciągniętych konsekwencji w stosunku do mojej osoby bo krótko pracuje to co ja tam będę jezdził/ jezdziła ..... Panie I Panowie !!!! zapytam krótko ... Czy chcesz poprawic swoją sytuacje finansową i nie tylko ją ????? Jeżeli tak to nie patrz przez pryzmaty, które ci zaszkodzą (Bo nie zaszkodzą).... tylko bierz swoje 4 litery do autobusu i jedzmy tam zróbmy powiem wprost mały rozpizdziel.... to wtedy się łaskawa władza obudzi ....Zaryzykujmy czymś grubszym a nie tylko flagi, gwizdki i śpiewane piosenki do kotleta ..... Na nich to nie zrobi wrażenia .... Niech szefostwo wystąpi z wnioskiem żeby w czasie protestu wyszła góra z Mf wraz z Patkiem czy Mateuszkiem i niech porozmawiają .... Być może koledzy w niebieskich mundurach zauważą co się dzieje i wspomogą nas albo poczęstują gazem ..... Gaz z ubrania sie spierze ..... ale honoru i woli walki nam nie odbierze nikt ! Kto nie ryzykuje nie pije szampana .... Albo idziemy na całość albo wyłączajcie sobie komputery na 10 minut czy coś tam jeszcze ..... Dajmy Jasny i Mocny sygnał. Wyprowadzmy cios który MF powali na kolana do odliczania nokaut-u !!!!!!!!! Zadbajmy o własną przyszłość !!!!
 
Back
Do góry