• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Zgłoszenia na pikietę

Pracownicy KAS, MF i CIRF

Funkcjonariusze SCS



Koleżanki i Koledzy!



W związku z prośbą centrali związkowej – FORUM ZZ, w której zrzesza się ZZ Celnicy PL, o podanie przybliżonej liczby chętnych do wyjazdu na planowaną pikietę w związku z zapowiedziami rządu o zamrożeniu pensji w budżetówce, ZZ Celnicy PL zwrócił się do pracowników KAS, CIRF i MF, funkcjonariuszy SCS z apelem o zgłoszenia.

Zaangażowanie wyraziło 246 osób.

Wrocław 17, Gdańsk 9, Olsztyn 50, Kraków 8, Rzeszów 25, Kielce 2, Łódź 40, Szczecin 20, Katowice 14, Poznań 3, Białystok 4. Warszawa 7, Lublin 40, KIS 1, Poznań 3, Zielona Góra 0, Opole 3.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli pozytywnie na nasz apel.

Mamy nadzieję, że większości umknęła ta informacja, nie zdążyli na nią odpowiedzieć lub w trosce o budżet Państwa uznali, że potrzebne są poświęcenia.

Z ostatnich publikacji wynika, że kondycja budżetu nie jest taka zła i pozwala nawet na podwyżki rzędu 60%.

Ponownie więc prosimy o zgłoszenie osób, które wezmą udział w pikiecie. Jest to protest o podwyżki płac, ale możemy także przedstawiać nasze inne postulaty.

Uczestnikom zostanie zapewniony transport.

Zgłoszenia proszę wysłać w terminie do 17.08. br. na niżej wyszczególnione adresy, odpowiednie do Waszych IAS, podając imię i nazwisko, adres e-mail do kontaktu, numer telefonu, jaka Izba i urząd.

IAS w Lublinie:
Przewodniczący Dariusz Nowak - dariusz.nowak4@mf.gov.pl>

IAS w Białymstoku:
Przewodniczący Rafał Dobrogowski, tel.602-87-23-67 rafal.dobrogowski@mf.gov.pl
Anna Jarocka 506-854-629 anna.jarocka2@mf.gov.pl
Marcin Bach 501-738-182, marcin.bach@mf.gov.pl
zzcelnicypl.ias.310000@mf.gov.pl

IAS w Gdańsku:
Przewodnicząca Joanna Stępień tel. 664 743 488 stejoa1970@wp.pl
Bożena Rembecka bozena.rembecka@mf.gov.pl
Mariusz Konkol mariusz.konkol@mf.gov.pl
zz.celnicy.pl.ias.gdansk@mf.gov.pl

Krajowa Informacja Skarbowa:
Danuta Pencarska, tel. 577690297, danuta.pencarska@mf.gov.pl

IAS w Katowicach:
Paweł Koźbiał , e-mail: pawel.kozbial120@gmail.com

IAS w Kielcach:
Przewodniczący Tomasz Prędki, tel. 691399222, tomasz.predki@mf.gov.pl
Jarosław Serwiński, tel. 604946447, jaroslaw.serwinski@mf.gov.pl , jaroslaw.serwinski@gmail.com

IAS w Krakowie:
Maria Mrugała, tel. 668 380 349, celnicypl.krakow@gmail.com

IAS w Łodzi:
Przewodniczący Łukasz Obuchowski lukasz.obuchowski@mf.gov.pl
Rafał Błaszczyk, tel. 602 478 393 rafal.blaszczyk@mf.gov.pl

IAS w Olsztynie:
Sebastian Weber tel. 531644399 sebastian.weber@mf.gov.pl zzcelnicypl.ias.370000@mf.gov.pl

IAS w Opolu:
Sławomir Siwy e-mail: sluzbacelna@gmail.com

IAS w Poznaniu:
Marek Begier, tel. 602 187 275, zz.celnicy.pl.390000@mf.gov.pl; zz.celnicy.pl.poznan@gmail.com

IAS w Rzeszowie:
Andrzej Marciniec tel. 603937762 andrzej.marciniec@mf.gov.pl ,

IAS w Zielonej Górze:
Przewodniczący Mirosław Tomaszewski, tel. 781269363, miroslaw.tomaszewski@mf.gov.pl


IAS w Szczecinie:
Krzysztof Skibiński, tel. 694 404 558, krzyskiks@gmail.com ,

IAS w Bydgoszczy:
Dagmara Kapczyńska, tel. 669 862 576, dagmara.kapczynska@mf.gov.pl , dagka@wp.pl

IAS w Warszawie:
Przewodnicząca Jolanta Haron 784 371 012 jolanta.haron@mf.gov.pl, jharon@tlen.pl,
Marta Gzik, tel. 608 099 810, marta.gzik@mf.gov.pl


IAS we Wrocławiu Przewodnicząca Joanna Kuś e-mail: celnicy.pl.dolnyslask@gmail.com

Pracownicy CIRF i MF mogą zgłaszać się na e-mail członka Zarządu Głównego: krzyskiks@gmail.com



Związek już 19.07. poinformował FORUM ZZ, że będzie uczestniczył w pikiecie.



Z Poważaniem:

Za Zarząd

Przewodniczący

ZZ Celnicy PL

Sławomir Siwy
 

Attachments

  • celnicy44-21-inf. po zgłoszeniach na pikietę.doc
    96,5 KB · Wyświetleń: 338
@PJS Każdy ma prawo do wyrażania swoich poglądów na swój sposób, byle nie łamać regulaminu. Wręcz oczekuję konstruktywnej krytyki i o to zabiegam. Tak jak pisałem wyżej do stefana123.
Nie za to jednak otrzymali bana.
Nie będę tolerował wielokrotnych pomówień o lenistwo, manipulacji w co drugim poście, wymyślania historii, które nie miały miejsca, które nie istnieją, powoływania się na rzekome moje stanowisko, którego nigdy nie prezentowałem. Nie mogę biernie przyglądać się tego rodzaju manipulacji i konfabulacji.
Jak czytam takie posty to trudno nie odnosić się do tego, a to powoduje cd. i prowadzi w konsekwencji do chaosu na forum, przykrywania spraw ważnych dla środowiska. To musi zostać uporządkowane dla dobra ogółu.
 
@stefan 123 Zapomniałem jeszcze odnieść się do projektów obywatelskich.
Po wejściu w Życie KAS były dwa projekty. Jeden mundurowy emerytalny o zaliczenie wczesniejszych lat pracy i zniesienie 5 lat, drugi zawierający ustawę modernizacyjną. Akcja zbiórki podpisów była prowadzona równolegle. Wielu pracowników skarbowości w ramach solidarności podpisało projekt obywatelski mundurowy, ale funckcjonariusze rzeczywiście nie zaangażowali się w akcję zbierania podpisów o zaliczenie wcześniejszych lat i zniesienie 5 lat. Jak sądzę z powodów jw. napisałem.
Projekt obywatelski zawierający ustawę modernizacyjną uważam za sukces, m.in. dzięki któremu były podwyżki.
 
Nie gniewaj się Sławek ale po tym co piszesz wydaje mi się, że jesteś już bardzo oderwany od rzeczywistości i tego co się dzieje obecnie w służbie. Projekt o którym piszesz został odrzucony ze względów formalnych a nie jakiś innych, ja miałem na myśli projekt dotyczący emek na który zebraliśmy prawie 200 tyś. podpisów. Mam wrażenie, że rozmawiamy w dwóch różnych tematach.
 
@stefan 123 Nie gniewam się, bo taki jest Twój styl. Przywykłem :)

Ja uważam, że projekt dot. modernizacji, mimo iż nie zyskał 100 tys podpisów to był sukces, gdyż finalnie osiągnęliśmy cel - wejście w życie modernizacji.
Drugi projekt dot. emerytur został rzeczywiście zawieszony przez Marszałka. Zmieniliśmy jednak wykaz i podpisy spływały równolegle, stąd piszę o tym. Też byłem w to zaangażowany i byłem w kilku US i UCS, dlatego wspominam o stopniu zaangażowania i celowo to pisze do Ciebie, gdyż nie cierpisz skarbowców, a chciałbym abyś wiedział, że odebrałem z kilku US podpisy złożone przez pracowników skarbowości, złożone solidarnie pod jednym i drugim projektem, mimo iż projekt mundurowy w ogóle Ich nie dotyczył. Podpisywały się całe US-y.

Dlaczego nie zebraliśmy w projekcie drugim dot. modernizacji 100 tys.? Przypomnę, że byliśmy bardzo blisko.
Cóż, być może popełniliśmy błędy w organizacji, może niejasno przedstawiliśmy cel, nie wiem.
Nie ma to znaczenia, bo cel - wejście w życie modernizacji - osiągnęliśmy. Choć nie tak jak to widzieliśmy w projekcie, ale to podobnie jak z projektem PIERWSZYM dot. emerytur. Też został zniekształcony, ale jest sukcesem ogromnym.

NSZZ Policjantów też kiedyś wyszedł z projektem obywatelskim dot. funkcjonariuszy Policji. Nie pamiętam co to było, ale coś ważnego wg nich dla funkcjonariuszy.
Policjantów jest 100 tys. i w ZZ mają około 40 tys. i mają struktury w każdej jednostce Policji. Nie udało im się zebrać podpisów. Pytali mnie jak nam to się udało. Podziwiali nas także w Sejmie. To był niesamowity zryw. Uważam, że udało nam się zaangażować środowisko także ze względu na to co działo się wcześniej. Sukces w TK bardzo zmobilizował środowisko. Udało nam się skupić wokół celu niemal ogół środowiska. Warto przypomnieć, że wszystkie inne ZZ działające w SC, do końca kontestowały projekt i zbiórkę podpisów.
Skoro ten temat wraca, to pragnę jeszcze raz podziękować gorąco wszystkim za zaangażowanie w każdą zbiórkę podpisów jaką prowadziliśmy. To było niesamowite, nigdy tego nie zapomnę. Dziękuję.
 
KOMUNIKAT

Uprzejmie informuję, iż po wysłaniu do Sejmu RP pierwszego tysiąca podpisów pod projektem ustawy otrzymaliśmy wezwanie Marszałka Sejmu RP do uzupełnienia braków formalnych tj. uzupełnienia nazwy Komitetu o zwrot "oraz niektórych innych ustaw"

Uzupełnimy oczywiście brak formalny.

Wobec powyższego zmianie ulegnie także wykaz, pod którym będziemy zbierać podpisy. Załączam nowy wykaz.

Proszę, jeżeli ktoś będzie przy zbiórce podpisów wykorzystywał stary wykaz, bo ma np. już dużo wydrukowane, to można dopisać długopisem w tytule na górze, na końcu zwrot "oraz niektórych innych ustaw"

Jednocześnie informuję, że Marszałek przyjął zawiadomienie w sprawie drugiego Komitetu ds. modernizacji KAS i termin na zebranie podpisów do tego Komitetu minie 23 sierpnia 2018r.

Informacja na ten temat będzie przekazana niebawem w odrębnym komunikacie.
W sprawie Komitetu ds. emerytur termin jeszcze nie biegnie.
Pokaż załącznik: 5562


I to był ostatni komunikat w sprawie projektu dotyczącego emerytur. Brak formalny nigdy nie został usunięty i więcej nikt nigdy już nawet nie wspomniał o tym projekcie, jak również nikt nie zbieral podpisów pod tym projektem. Wszystko to jest do sprawdzenia.
 
Tutaj pod linkiem, który wklejam także jest komunikat, który wspomina o tym projekcie w ostatnim akapicie. Podpisy były zbierane od założenia komitetu i spływały także po zmianie wykazu. Potem był na nowo zakładany Komitet, aby poprawić błąd formalny, ale Marszałek znowu odmówił. Czepili się słowa "ustawa", że brakuje albo jest użyte dwa razy. Nie pamiętam dokładnie. W każdym razie to już było wtedy typowe czepialsto w naszej ocenie i poszliśmy z tym do SN. Aby zawiadomić Marszałka trzeba przesłać tysiąc podpisów. Skoro drugi raz zawiadamialiśmy, to była nawet ponowna zbiórka podpisów ogłoszona. Pamiętam jak sam zbierałem w US i UCS. Odbierałem podpisy z US, np. z Nysy, byłem też na Śląsku w dwóch jednostkach. Skarbowcy podpisywali ten projekt dot. emerytur mundurowych. Zresztą pierwszy, pod którym zebraliśmy 200 tys. podpisów też zbierałem w US w mojej miejscowości i także zebrałem tam sporo podpisów. O dziwo udało mi się wtedy w US zebrać więcej niż w jednej jednostce z formacji mundurowych w mojej miejscowości, co było dla mnie nietypowe. Mundurowi w jednej jednostce straszliwie sie ociągali(zwierzchnik musiał im zabronić), a w US zebrałem tak z 1/3 jednostki.
SN oddalił jednak naszą skargę. Sąd przesłał to do mnie za pismem z 7 maja 2019 roku i odebrałem 13.05.2019r. Mogę zeskanować to pismo jak potrzebujesz do dalszego drążenia. Nikt nie pytał nawet mnie w 2019 roku o ten projekt, nie było w ogóle zainteresowania w środowisku i dlatego po wyroku SN już do tego nie wracaliśmy. Zresztą jak wyżej napisałem wielu funkcjonariuszy nie chciało już wtedy zmiany stanu prawnego. Jak pojawił się pierwszy projekt art.15a, to zaczęliśmy to zgłaszać, na podstawie opinii ze środowiska płynących.

Ps. Przepraszam wszystkich, że piszę w tym wątku nie na temat. Mam nadzieję, że stefanowi123 już wystarczy. Tą kwestię dot.pisania nie na temat w poszczególnych wątkach też obiecuję uporządkować. Biję się w pierś w tym aspekcie. @stefan 123 reszta na priv proszę jak coś chcesz jeszcze się dowiedzieć.
Jutro zamieścimy komunikat odnośnie pikiety.
 
Miałkie to

Manipulujecie, konfabulujecie...

A ilu nas jest?

Bo ja jestem jeden, i za siebie odpowiadam

Jeden przykład a po nim drugi, niby nie mój, ale jednak drugi

Jak nie mój to po co mącisz nim obraz?

Nie musisz z dobroci serca mi pomagać i banować

Przekręcasz moją wypowiedź, napisałem że nie mam problemu z odejściem

Ale dopóki ja o tym nie zadecyduję, to nie odejdę

To chyba jasne

Odejdę gdy zechcę

Chcesz żebym odszedł to to napisz wprost, że taką ścieżkę wybierasz, sposób na dialog, jedność i solidarność

W s wykopali Agatę, tobie solą w oku jestem ja i cat...

Co się szykuje?

@bolo1999 albo strugasz głupa albo.... sam sobie dopowiedz.

Posługiwałeś się kłamstwem od początku kiedy się okazało , że perfidnie ta sama osoba pisze pod kilkoma nickami (dot. @cat) . Jak niby można nazwać sytuację , w której broniłeś @cat -a sugerując to, że wykorzystuje kilka kont (nicków) i jest to wiadome dla Ciebie i @slawomir.siwy -zarzucając mnie osobiście pisanie nieprawdy . Nie potrafiłem tego zweryfikować do momentu , aż @slawomir.siwy sam się wypowiedział , że ten fakt nie był mu znany . Powinieneś za to przeprosić ale szybko o tym zapomniałeś .

Potrzeby używania kilku nicków nie oceniam . Czym innym jest fakt , że @cat prowadził polemikę miedzy sobą przelogowując się na inne konta . To według Ciebie jest normalne . Tego bronisz . To jest w czystej postaci manipulacja . @cat też za to nie przeprosił i to Was niestety łączy .

Opisuję tą sytuację tylko dlatego , aby nie przebiła się do opinii ludzi korzystających z forum ZZCelnicy narracja wskazująca , iż ktoś wprowadził cenzurę dla kilku osób bezpodstawnie .
Podpisuję się pod decyzją , która nakłada bana dla osób piszących nieprawdę , wprowadzających w błąd , oczerniających bezpodstawnie innych i najgorsze co może być , DEMOBILIZUJĄC w momencie , kiedy powinniśmy nauczeni doświadczeniem - mówić jednym głosem . Jeżeli każdy z nas z osobna zostanie na tym "froncie" to już jest pozamiatane .
 
Back
Do góry