• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Zaproszenie na spotkanie z Szefem KAS

14,2%

No i wszystko się klaruje. Dla zap..czy w KAS połowa i niech tyrają dalej...do minimum niedaleko:mad:
 
Za to związki Taurona wynegocjowały podwyżki i 7tys. zł tzw. wyrównania inflacyjnego. Brawo!!! Podwyżka cen prądu na poziomie 80%, jak mówił prezes URE, gwarantowane.
 
Jak związki to klepną ... to żal.pl .... zero dodatków dla dochodzeń, zero ścieżki kariery, NIC w tej firmie nie ma tak jak powinno być. Strajku i tak nie będzie albo jakiejś akcji protestacyjnej .... Nie oszukujmy się ... Szef Srasu ta po parę złotników dla związków żeby wstrzymać ludzi od wyjścia na ulicę - związki załagodzą sytuacje bo napiszą że przecież szef dał wam pieniądze. I tak to będzie wyglądać. I dlatego nie nalezę do żadnego ZZ bo żaden nie potrafi działać ostro i konkretnie a przydało by nam się teraz zrobić coś co przypomina Sri Lankę dzisiaj. !
 
Witam. Informowałem wcześniej, że nie mogłem być w tym dniu w MF. Mam tylko relację ustną i czekamy na notatkę naszych przedstawicieli. Dzisiaj ma być. Informację prześlemy do konsultacji pośród członków związku. Każdy będzie mógł się wypowiedzieć i każdy zdąży.
 
Dzień dobry
Czy w końcu ktoś z uczestników wczorajszego spotkania raczy, nas członków ZZ Celnicy PL i wszystkich zainteresowanych poinformować o wyniku spotkania z szefem KAS ??? Ile można czekać. Tak trudno napisać kilka zdań ????

O co tyle szumu - o "kilka zdań" ?!

"S" ujawniła już sporą ilość informacji i dokumentów, w dodatku dość szczegółowych.
Pomijając komentarze, nikt nie powinien mieć trudności ze zorientowaniem się w bieżącej sytuacji.
Chyba, że są to wierutne kłamstwa i nasz Zarząd wyraźnie pokaże inną prawdę ...
 
Poczekajmy spokojnie, przekaz konkurencyjnego związku raczej skupiony na cywilach, z tego co zrozumiałem u nas wiadomo tylko że 0,1 do stopnia dla każdego, a reszta dość enigmatyczna, ścieżka awansów na stopniach to raczej mapa dla młodych. Progi minimalne mnożników też nisko - większość specjalistów będzie mogła zostać młodszym ekspertem i to bez faktycznej podwyżki. Stanowiska powiązane z komórkami i stopniami- takie mini wartościowanie. Dla tzw. starych nic no może poza wzrostem mnożnika kwoty bazowej do obliczenia emerytury.
 
Poczekajmy spokojnie, przekaz konkurencyjnego związku raczej skupiony na cywilach, z tego co zrozumiałem u nas wiadomo tylko że 0,1 do stopnia dla każdego, a reszta dość enigmatyczna, ścieżka awansów na stopniach to raczej mapa dla młodych. Progi minimalne mnożników też nisko - większość specjalistów będzie mogła zostać młodszym ekspertem i to bez faktycznej podwyżki. Stanowiska powiązane z komórkami i stopniami- takie mini wartościowanie. Dla tzw. starych nic no może poza wzrostem mnożnika kwoty bazowej do obliczenia emerytury.
Niestety masz rację...
Dla starych nic poza 0,1 i zachęty przejścia na emeryturę...
 
Poczekajmy spokojnie, przekaz konkurencyjnego związku raczej skupiony na cywilach, z tego co zrozumiałem u nas wiadomo tylko że 0,1 do stopnia dla każdego, a reszta dość enigmatyczna, ścieżka awansów na stopniach to raczej mapa dla młodych. Progi minimalne mnożników też nisko - większość specjalistów będzie mogła zostać młodszym ekspertem i to bez faktycznej podwyżki. Stanowiska powiązane z komórkami i stopniami- takie mini wartościowanie. Dla tzw. starych nic no może poza wzrostem mnożnika kwoty bazowej do obliczenia emerytury.
w policji bez łachy po 10-13 latach służby dostają ze średnim wykształceniem aspirantów, a u nas ceregiele jakby to był generalski stopień !!!! nie mówiąc już kiedy w wojsku dostaje się chorążego 🤦‍♂️
 
Najlepiej zamknąć się w sobie. Super tajna relacją (upowszechniona przez inne związki) Tylko do wewnętrznych konsultacji o których nikt się nie dowie. Jak zachęcić ludzi spoza związku do wstępowania w szeregi skoro nie wiadomo co związek robi, a skoro nie wiadomo powstaje wrażenie, że nic się nie robi.
Brawo. W sumie to już mało kto jest zainteresowany tą wiedzą bo ma już relacje od innych związków, które są tak dziwaczne, że nie robią tajemnicy z ustaleń dotyczących wszystkich.
W poniedziałek pewnie MF przedstawi relacje w intranecie
 
Notatka ze spotkania z SKAS.
nawet nie ma co komentować, jak ulotka za wycieraczką auta, bla, bla, bla .. 🤦‍♂️ jakiś spis pobożnych życzeń, nie spełniających nadziei drugiej strony, czyli Nas - ścieżka awansu, to ściema i dalsze narastanie nierówności. Tam jakaś dyskusja merytoryczna była? jakieś daty, terminy, zobowiązania, osoby odpowiedzialne ? czy nadal dialog niemowy z głuchym ?
 
Inflacja za ten rok jakieś 15-18%. Za przyszły rok wyjdzie podobnie. Waloryzacja emerytur zapowiedziana na poziomie 13-14% w 2023, a w 2024 pewnie wyjdzie podobnie.
Związki wstępnie akceptują podwyżki w wysokości połowy inflacji i niewiele wyższe niż połowa waloryzacji rent i emerytur.
Wychodzi na to, że nawet według związków nie opłaca się pracować.

P.S. Wiecie co oznacza to, że bez mrugnięcia zgodziliście się na te ~500 zł brutto?
To że będzie to okrojone do ~400 zł brutto i to z trzynastką i pochodnymi. Jak zobaczymy 300 do pensji, to będzie "sukces".
Naprawdę poprzednie lata walenia nas w tylne części ciała nikogo niczego nie nauczyły?
Jak to mój jeden kolega raczył mawiać: "jak się daje, to się kraje".
 
Ostatnia edycja:
"c. Czas awansu obligatoryjnie zgodnie z zapisami ustawy. Nie z automatu co 5 lat."
Czy będzie to wyrównane dla wszystkich wstecz, czy tylko od nowego roku dla przyszłych awansów?
To znaczy, czy jeśli po 20 latach mam rachmistrza, to wyrównają mi do, powiedzmy (nie sprawdzałem), starszego aspiranta jeśli zdam kurs?

"60% awansów w IAS ma obejmować osoby które otrzymują awanse z automatu po ustawowym obowiązku na stanowisku np. 1 rok 2 lata itd."
Ustawa nie przewiduje stażu na stanowisku, tylko w stopniu.

"Wręczanie awansów ma się odbywać w sposób uroczysty."
Niczego bardziej nie pragniemy, niż dziękować na kolanach i pozować do zdjęć za awans +35 złotych na rękę. Tyle to bez łaski dostaje większość z nas za zwiększenie % stażowego.

"Przedstawiono propozycję siatki płac uwzględniając obszary realizacji zadań i dostosowano do nich wysokość mnożników."
Wygląda na wartościowanie-bis. Po raz kolejny OC graniczne dostaną po dupie, bo choćbym na rzęsach stawał, to wyjście z OC granicznego do innej komórki i tak graniczy z cudem.

"Uchwała to dodatkowe środki do zwiększonej na 7,8% kwoty bazowej ustawy budżetowej"
Czy mam to rozumieć, że w 2023 będzie podwyżka średnio 7,8% + 499,60 zł na etat? Czy jednak zostajemy tylko przy kolejnym 500+?
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry