• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Uwagi ZZ Celnicy PL dot. polityki awansowania i siatki płac

Ja troszkę inaczej tę tabelkę zrozumiałem... W tejże tabelce wyszczególnione są stanowiska: specjalistyczne, eksperckie i kierownicze i tak, że w każdej komórce tam wymienionej: CZR, CKR, OC i innych wymienione są stanowiska które mogą być, czyli od mł. speca, do mł. eksperta, ale np. w CGL wg. tej tabelki nie może pracować nikt poniżej st. speca.

W pierwszej komórce - CZR (pierwsza kolumna) są także stanowiska: eksperta i st. eksperta. Myślę, że kluczem jest to co jest napisane w nawiasie - na czerwono. Otóż, jeżeli ktoś pracuje w komórce CZR i jest zarazem instruktorem TITI to ma mieć docelowo stanowisko eksperta lub st. eksperta a np. koordynator Izby ds. ma być w założeniu ekspertem. I chyba, żeby nie powielać w każdej komórce tego samego co na czerwono jest tam tylko skrótowo napisane: ekspert.

Skąd taki wniosek? A no taki, że można być instruktorem TITI i pracować w OC (CUDO) albo być np. koordynatorem ds. dóbr kultury lub np. CITES i pracować w OC granicznym, obsługując przy okazji RTG. Bo jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby osoby pracujące na RTG miały dostać st. eksperta, bo wyszłoby że zarabiają więcej niż kierownik zmiany pod którego podlegają, a nie o to chyba reformatorom chodzi.
Chociaż być może się mylę, bo tak to jest jakoś dziwacznie przedstawione.
Coś w tym jest ...
 
Back
Do góry