• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Ustalanie emerytury (art.18f)

Dzień dobry
Mam pytanie. Mam uprawnienia emerytalne z art. 15 (służba przed dniem 2 stycznia 1999r).
Czy liczę emeryturę z 10 kolejnych lat czy jak policja z ostatniej pensji?
Nietypowa sytuacja: Służba w policji, praca w cywilu i służba w cle.
Pozdrawiam.
 
Dzień dobry
Mam pytanie. Mam uprawnienia emerytalne z art. 15 (służba przed dniem 2 stycznia 1999r).
Czy liczę emeryturę z 10 kolejnych lat czy jak policja z ostatniej pensji?
Nietypowa sytuacja: Służba w policji, praca w cywilu i służba w cle.
Pozdrawiam.
Art. 5.
1a. Podstawę wymiaru emerytury funkcjonariusza Straży Marszałkowskiej, Służby Celnej lub Służby Celno-Skarbowej stanowi średnie uposażenie lub wynagrodzenie należne przez okres kolejnych 10 lat kalendarzowych wybranych przez funkcjonariusza. Przepisy art. 18f ust. 2, 3 i 5 stosuje się odpowiednio.>

Niby sprawa prosta, z jakiej służby odchodzisz tak liczysz, jakbyś odchodził z Policji to z ostatniej a jak z Celno-Skarbowej to z 10 lat.
Tylko może być sytuacja że masz 5 lat ze Służby Celno-Skarbowej i Celnej oraz 10 lat z Policji to z jakich 10 lat średnia ?
Jeżeli nie masz 10 lat ciurkiem w SCS i SC to pytanie o interpretację trzeba będzie skierować do ZER.
 
Ostatnia edycja:
czy miesiąc odejścia na emkę mundurową
ma jakiś wpływ na wysokość przeliczenia czy tylko na waloryzację emerytury
do przeliczenia brane są pełne kolejne lata i to nie koniecznie ostatnie. Ale np odprawa wypłacana pod koniec roku niesie większe ryzyko przekroczenia progu podatkowego. Ryzyko policzalne.
 
do przeliczenia brane są pełne kolejne lata i to nie koniecznie ostatnie. Ale np odprawa wypłacana pod koniec roku niesie większe ryzyko przekroczenia progu podatkowego. Ryzyko policzalne.

Przy wyliczeniach EMKI liczy się każdy dzien, miesiąc , rok . Tak
Wylicza ZER . W marcu była już waloryzacja . Teraz tylko
Poprawiają /podwyższają / emerytury o kwotę bazową od 01.01.2020
 
Przeszłam na emka 25.06.20 dziś dostałam przelew. Tu moje pytanie czy wyrównanie obejmuje 5 dni czerwca czy jest liczone od lipca ? Prośba o podpowiedź 🙃 decyzji jeszcze nie otrzymałam 🙂
 
Przeszłam na emka 25.06.20 dziś dostałam przelew. Tu moje pytanie czy wyrównanie obejmuje 5 dni czerwca czy jest liczone od lipca ? Prośba o podpowiedź decyzji jeszcze nie otrzymałam
Ja 10 dni przed Tobą zakończyłem służbę, jednak jeszcze przelewu brak. No ale IAS przesłał wniosek emerytalny po prawie 3 tygodniach, już w lipcu.

Wysłane z mojego BLN-L21 przy użyciu Tapatalka
 
płaci proporcjonalnie, nawet jesli wniosek poszedł w następnym miesiąc, to otrzymasz cały ten miesiąc i kilka dni od zwolnienia przez DIAS z miesiąca poprzedniego ( zwolnienia ).
 
Back
Do góry