• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Ustalanie emerytury (art.18f)

Przepraszam nieprecyzyjnie się wyraziłem, zgodnie z art 15 ust. 4 ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy..., emeryturę podwyższa się o 15% podstawy wymiaru emerytowi, którego inwalidztwo pozostaje w związku ze służbą.
 
Dzień dobry. Mam pytanie do Szanownych Państwa. Otrzymałem z kadr świadectwo pełnienia służby. W punkcie 2 jest zawarta informacja: pełnił służbę w szczególnym charakterze w okresie: 12.1995 r - 31.12.2008 r i 01.03.2017 r - 02.2021. Możecie Państwo podpowiedzieć, czy w związku z tym ZER podwyższa emeryturę o 0,5 % za każdy wskazany przez kadry rok ? Chyba zbyt piękne żeby było prawdziwe. Dziękuję.
 
Dzień dobry. Mam pytanie do Szanownych Państwa. Otrzymałem z kadr świadectwo pełnienia służby. W punkcie 2 jest zawarta informacja: pełnił służbę w szczególnym charakterze w okresie: 12.1995 r - 31.12.2008 r i 01.03.2017 r - 02.2021. Możecie Państwo podpowiedzieć, czy w związku z tym ZER podwyższa emeryturę o 0,5 % za każdy wskazany przez kadry rok ? Chyba zbyt piękne żeby było prawdziwe. Dziękuję.
NIE
To tak w skrócie. Dotyczy to emerytur z ZUS.
Jeśli jednak lata od 1999 weźmiesz do emerytury mundurowej to z ZUS też nic nie dostaniesz, bo z tego okresu dla ZUS zostają tylko niecałe 4 lata a to za mało do rekompensaty.
 
Dzień dobry. Mam pytanie do Szanownych Państwa. Otrzymałem z kadr świadectwo pełnienia służby. W punkcie 2 jest zawarta informacja: pełnił służbę w szczególnym charakterze w okresie: 12.1995 r - 31.12.2008 r i 01.03.2017 r - 02.2021. Możecie Państwo podpowiedzieć, czy w związku z tym ZER podwyższa emeryturę o 0,5 % za każdy wskazany przez kadry rok ? Chyba zbyt piękne żeby było prawdziwe.

Dzień dobry. Mam pytanie do Szanownych Państwa. Otrzymałem z kadr świadectwo pełnienia służby. W punkcie 2 jest zawarta informacja: pełnił służbę w szczególnym charakterze w okresie: 12.1995 r - 31.12.2008 r i 01.03.2017 r - 02.2021. Możecie Państwo podpowiedzieć, czy w związku z tym ZER podwyższa emeryturę o 0,5 % za każdy wskazany przez kadry rok ? Chyba zbyt piękne żeby było prawdziwe. Dziękuję.

Jeżeli dokumenty zostały złożone do zer to musisz dzwonić , ustalić gdzie i kto zajmuje się sprawą . Tam naciskać na zastosowanie
Podwyższenia emerytury . Bardzo chętnie odpowiedzą . Może będą chcieli jeszcze jakieś dodatkowe dokumenty . Powodzenia .
 
Jeżeli dokumenty zostały złożone do zer to musisz dzwonić , ustalić gdzie i kto zajmuje się sprawą . Tam naciskać na zastosowanie
Podwyższenia emerytury . Bardzo chętnie odpowiedzą . Może będą chcieli jeszcze jakieś dodatkowe dokumenty . Powodzenia .
ZUS to sprawa jest jasna i tutaj nic się nie uzyska . Natomiast zastanawia mnie fakt, że liczone są lata od 01.03.2017 jako pełnione w szczególnym charakterze, nie miałem świadomości, że tak jest, a i moi koledzy z oddziału również są zaskoczeni. Skoro nie ma to znaczenia to po co o tym wspominają kadry ? Stąd moje pytanie. Pozdrawiam.
 
Art. 251c. Okres służby funkcjonariusza traktuje się jako pracę w szczególnym charakterze, w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych - Ustawa o Krajowej Administracji Skarbowej. Przepis ma tylko zastosowanie przy emeryturach z ZUS.Jeżeli emerytura z ZER od 1999 roku a póżniej z ZUS to należy mieć 15 lat przepracowanych do 1999 roku aby uzyskać rekompensatę za pracę w szczególnym charakterze przy wyliczaniu emerytury z ZUS.
 
ZUS to sprawa jest jasna i tutaj nic się nie uzyska . Natomiast zastanawia mnie fakt, że liczone są lata od 01.03.2017 jako pełnione w szczególnym charakterze, nie miałem świadomości, że tak jest, a i moi koledzy z oddziału również są zaskoczeni. Skoro nie ma to znaczenia to po co o tym wspominają kadry ? Stąd moje pytanie. Pozdrawiam.
Po co?
Swiadectwo służby jest wydawane w związku ze zwolnieniem ze służby i nie ma tu znaczenia czy jednoczesnie składasz wniosek o emeryture mundurową. Nie ma obowiązku wybrania emerytury mundurowej a przy przejściu na emeryturę zusowską zapisy te mają znaczenie. takie samo świadectwo słuzby dostaja funkcjonariusze odchodzący na emerytury mundurowe i zusowskie.
Kolega, który miał juz wiek emerytalny powszechny wybrał emeryturę z ZUS, właśnie ze względu na rekompensatę za prace w szczególnym charakterze. Jest bardzo zadowolony z wysokości emerytury, ale miał do tego bardzo duży staż i wysoki kapitał poczatkowy, to mu dało ładną sumkę.
 
Witam, mam takie pytanie. Czy przysługuje nam 13 emerytura? Przeprasza, że zadaję pytanie w tej grupie tematycznej, ale w grupie ,,Emerytury" raczej rozważa się hipotetyczne możliwości likwidacji służby celnej niż takie merytoryczne historie. Pozdrawiam
 
Witam, mam takie pytanie. Czy przysługuje nam 13 emerytura? Przeprasza, że zadaję pytanie w tej grupie tematycznej, ale w grupie ,,Emerytury" raczej rozważa się hipotetyczne możliwości likwidacji służby celnej niż takie merytoryczne historie. Pozdrawiam
"Trzynasta emerytura" przysługuje wszystkim emerytom.
Spełnienia warunków dochodowych, wymaga przyznanie "czternastej emerytury".
 
Witam, mam takie pytanie. Czy przysługuje nam 13 emerytura? Przeprasza, że zadaję pytanie w tej grupie tematycznej, ale w grupie ,,Emerytury" raczej rozważa się hipotetyczne możliwości likwidacji służby celnej niż takie merytoryczne historie. Pozdrawiam

Nie wypisuj bredni . Służba celna została zlikwidowana w 2017 roku.
13 emerytura będzie wypłacona za dwa tygodnie wraz z emerytura na kwiecień .
 
Jeszcze jedno pytanie. Czy może mi ktoś odpowiedzieć, czy jak odszedłem na emeryturę z dniem 31 grudnia 2020r. to przysługuje mi ,,trzynasta" emerytura, czy nie?
 
Mam takie pytanie. Czy są przepisy określające w jakim czasie należy złożyć wniosek o komisję lekarską MSWiA, od momentu, w którym doręczono otrzymałem decyzję ZER o przysługującej emeryturze. Czy ktoś ma wiedzę na ten temat?
 
W jakim terminie należy złożyć wniosek o komisję lekarską MSWiA, w celu orzeczenia związku choroby ze służbą, od momentu doręczenia decyzji o przysługującej emeryturze z ZER. Czy ktoś ma wiedzę na ten temat?
 
Mam takie pytanie. Czy są przepisy określające w jakim czasie należy złożyć wniosek o komisję lekarską MSWiA, od momentu, w którym doręczono otrzymałem decyzję ZER o przysługującej emeryturze. Czy ktoś ma wiedzę na ten temat?

Jeżeli nabyłeś chorób i schorzeń w służbie , to w każdym czasie powinieneś złożyć wniosek o skierowanie do komisji mswia .
Jest maksymalny czas do kiedy możesz się ubiegać o ustalenie grupy inwalidzkiej .
Przejdź do postu EMERYTURY i tam od roku czasu jest temat omawiany .
 
W jakim terminie należy złożyć wniosek o komisję lekarską MSWiA, w celu orzeczenia związku choroby ze służbą, od momentu doręczenia decyzji o przysługującej emeryturze z ZER. Czy ktoś ma wiedzę na ten temat?
Złożenie wniosku o orzeczenie związku choroby ze służbą nie jest powiązane
z datą uzyskania emerytury, lecz ewentualnie z datą zwolnienia ze służby.
Dlatego jeżeli choroba istnieje w momencie składania wniosku o emeryturę,
to najlepiej jest złożyć je jednocześnie.
Ponieważ za choroby związane ze służbą mogą być uznawane choroby
ujawnione maks. do 18 m-cy po zwolnieniu ze służby
, komisje mają
w zwyczaju odrzucać te wnioski, które zostały złożone po upływie takiego
czasu od dnia zwolnienia ...
 
Złożenie wniosku o orzeczenie związku choroby ze służbą nie jest powiązane
z datą uzyskania emerytury, lecz ewentualnie z datą zwolnienia ze służby.
Dlatego jeżeli choroba istnieje w momencie składania wniosku o emeryturę,
to najlepiej jest złożyć je jednocześnie.
Ponieważ za choroby związane ze służbą mogą być uznawane choroby
ujawnione maks. do 18 m-cy po zwolnieniu ze służby
, komisje mają
w zwyczaju odrzucać te wnioski, które zostały złożone po upływie takiego
czasu od dnia zwolnienia ...
Cat bardzo dziękuje za informację. Możesz jeszcze wyjaśnić z czego wynikają te 18 m-cy. Mam też drugą informację, że 3 m-ce od otrzymania decyzji ZER, ale jakoś to średnio widzę.
 
Cat bardzo dziękuje za informację. Możesz jeszcze wyjaśnić z czego wynikają te 18 m-cy. Mam też drugą informację, że 3 m-ce od otrzymania decyzji ZER, ale jakoś to średnio widzę.
Dokładnie, to nie pamiętam konkretnego przepisu, ale będąc samemu zainteresowanym, uzyskałem taką informację (chyba wynikającą z zapisów o rencie mundurowej) i ledwie - ale jednak zdążyłem zawnioskować tuż przed upływem tego terminu i wniosek został przyjęty.
 
Back
Do góry