• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Notatka ze spotkania z Szefem KAS

Ponieważ materia dodatku (pomimo swojej złożoności) została przeze mnie wyczerpana, na koniec chciałbym przeprosić wszystkich, którzy jakimś cudem wywnioskowali z moich postów, że chcę wyrzucać wszystkich "starych" na emkę bo nic nie są warci?
Zapewniam was, że mam ogromny szacunek do starych funkòw, którzy nauczyli mnie wielu rzeczy. Z wieloma mam kontakt do tej pory pomimo, że nie ma ich w służbie już jakiś czas. Uwierzcie, że dałbym dużo aby było u nas podobnie jak w innych służbach - starzy robią poważne rzeczy (dochodzenia, śledztwa) w biurach i za to są doceniani a na ulicach służą trochę młodsi (bo kto widział 60 letniego funka na ulicy?). U nas na granicach i patrolach niestety się zdarza.
Do zobaczenia w innych wątkach. Pozdrawiam.
 
Ponieważ materia dodatku (pomimo swojej złożoności) została przeze mnie wyczerpana, na koniec chciałbym przeprosić wszystkich, którzy jakimś cudem wywnioskowali z moich postów, że chcę wyrzucać wszystkich "starych" na emkę bo nic nie są warci?
Zapewniam was, że mam ogromny szacunek do starych funkòw, którzy nauczyli mnie wielu rzeczy. Z wieloma mam kontakt do tej pory pomimo, że nie ma ich w służbie już jakiś czas. Uwierzcie, że dałbym dużo aby było u nas podobnie jak w innych służbach - starzy robią poważne rzeczy (dochodzenia, śledztwa) w biurach i za to są doceniani a na ulicach służą trochę młodsi (bo kto widział 60 letniego funka na ulicy?). U nas na granicach i patrolach niestety się zdarza.
Do zobaczenia w innych wątkach. Pozdrawiam.
Ja odniosłem pozytywne wrażenie. Odczytałem Twoje wpisy jako głos rozsądku. A jestem starym zollem w tym 20 lat na przejściach granicznych. Wg mnie Twoje wpisy są ok :) najpierw Służba na granicy a następnie w poważniejszych sprawach (żeby nie było służba na granicy jest bardzo poważną sprawą i wymaga od funkcjonariusza BARDZO WIELE wiem o tym gdyż sam to ćwiczyłem 20 lat) pozdrawiam i trzymaj się :)
 
Ostatnia edycja:
Ja odniosłem pozytywne wrażenie. Odczytałem Twoje wpisy jako głos rozsądku. A jestem starym zollem w tym 20 lat na przejściach granicznych. Wg mnie Twoje wpisy są ok :) pozdrawiam i trzymaj się :)
Przeczytaj poprzednie wpisy wschód ... cały wątek - to się dowiesz, że masz się zwijać i zostawić miejsce młodym - takim superbohaterom jak wschód.
 
Przeczytaj poprzednie wpisy wschód ... cały wątek - to się dowiesz, że masz się zwijać i zostawić miejsce młodym - takim superbohaterom jak wschód.
Przeczytałem i zrozumiałem że tak jak to jest w innych służbach mam się przenieść np do OC wewnętrznego albo do wydziałów innych gdzie wykorzysta się moją wiedzę teoretyczną i zwłaszcza praktyczną. Gdzie nie będę zadawał funkcjonariuszowi na granicy głupich pytań typu co to jest karnet TIR czy słynny karnet ATA. Albo co to jest zezwolenie drogowe. U nas takie pytania padają.
 
Przeczytałem i zrozumiałem że tak jak to jest w innych służbach mam się przenieść np do OC wewnętrznego albo do wydziałów innych gdzie wykorzysta się moją wiedzę teoretyczną i zwłaszcza praktyczną. Gdzie nie będę zadawał funkcjonariuszowi na granicy głupich pytań typu co to jest karnet TIR czy słynny karnet ATA. Albo co to jest zezwolenie drogowe. U nas takie pytania padają.
No to "moje uszanowanie" jeśli Ty po 20 latach pracy pytasz co to TIR lub ATA.
 
Czytaj że zrozumieniem. To nie ja pytam. O to pytają z tzw komórek merytorycznych. Człowieku czy nie zrozumiałeś tego co napisałem ????? Jak tu prowadzić dialog na forum ???
W sumie tak, nadjesz się idealnie do komórki merytorycznej. Tak jak Ty potrafisz nakręcić, to mało kto potrafi. Brawo. Wydajesz się idealnym kandydatem!
 
@Falcon, widzę, że wielki z Ciebie znawca prawa celnego, dlaczego obrażasz koleżanki i kolegów z komórek merytorycznych. Czy gdybyś Ty, jako wieloletni fc z granicy został przeniesiony do orzecznictwa, dajmy na to w zakresie podatków też byś wiedział od razu co to jest pcc ?
Czy ta dyskusja nie zmierza w złym kierunku?
PCC, PANOWIE CEGO CHCETA,
dajcie spokój, SEJM ...dziś rąbnął w przeddzień rocznicy BW
 
Troche sie temat nam rozmyl :)

Ten dodatek motywacyjny pod względem czysto wizerunkowym jest nam naprawdę potrzebny. W mojej izbie kazdy kto tylko może ucieka na emke dlatego też napisałam, że pod względem praktycznym nie jest to temat nr 1

Jesli chodzi o podwyzki to mam nadzieję, że zostaną podzielone inaczej uwzględniając tych funkcjonariuszy, którzy do tej pory dostali wszystkiego 200 zl na rękę.
 
Troche sie temat nam rozmyl :)

Ten dodatek motywacyjny pod względem czysto wizerunkowym jest nam naprawdę potrzebny. W mojej izbie kazdy kto tylko może ucieka na emke dlatego też napisałam, że pod względem praktycznym nie jest to temat nr 1

Jesli chodzi o podwyzki to mam nadzieję, że zostaną podzielone inaczej uwzględniając tych funkcjonariuszy, którzy do tej pory dostali wszystkiego 200 zl na rękę.
Obawiam się, że może zabraknąć, budżet nie z gumy....a dziurawy jak sito,
kasa wypływa strumyczkami, a wpływa, lepiej nie kusić losu:cry:
 
Nie kupuje argumentu.,że nie ma kasy. Skoro można płacić 18 tyś za bycie żoną to ja bym chciała choć otrzymać to co ustalono już dawno
NIE narzekaj, to raptem jakieś 4 tysie w EURO, to średnia KASA urzędasów skarbowych w UE,
ale niestety w STAREJ UE, my dyszymy, ale gonimy (resztką sił), posłowie już nadrabiają:sleep:
moja ślubna też ciągle narzeka,
raz mi suszy głowę o odejście, potem nagle zmywa, że mało kasy..., suszy-zmywa i tak w kółko,
pogubiłem się, na koniec powiedziała, że chyba zmieni faceta...też chce mieć coś z życia.
może jakiś PAN POSEŁ ją przytuli...:mad:, a ja pójdę na "tatusiową" rencinę.:unsure:,
a TY się raduj, że mimo wszystko żyjesz, ciesz się życiem, a swoją drogą w tej kobiecej mądrości coś jest,
nawet mnie uświadomiła, że coś musi być nie tak...
 
Nie kupuje argumentu.,że nie ma kasy. Skoro można płacić 18 tyś za bycie żoną to ja bym chciała choć otrzymać to co ustalono już dawno

To jest jakiś Matrix . Powinni jej ustalić pensję jak już, to ostatnią na jaką uczciwie zarobiła .


Ale JK aczyński zdecydował a ciemny lud kupił (...) . Klasa Panów w 2 dni się ukształtowała .
 
@Falcon, widzę, że wielki z Ciebie znawca prawa celnego, dlaczego obrażasz koleżanki i kolegów z komórek merytorycznych. Czy gdybyś Ty, jako wieloletni fc z granicy został przeniesiony do orzecznictwa, dajmy na to w zakresie podatków też byś wiedział od razu co to jest pcc ?
Czy ta dyskusja nie zmierza w złym kierunku?

Jeśli takie asy jak TY siedzą w tych komórkach "merytorycznych" a nie potrafią przeczytać ze zrozumieniem postu Falcona to jak dziękuję. Cała logika twojego wywodu to jakieś nieporozumienie jest bo wg mnie funkcjonariusz komórki merytorycznej powinien wiedzieć co to jest karnet TIR czy ATA natomiast wieloletni funk z granicy może jak najbardziej nie wiedzieć o Twoim pcc.
 
1597485317879.jpeg
 
Back
Do góry