• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Informacja MF na temat podwyżek w 2020r.

Publikujemy informację MF na temat podwyżek w 2020r.
Wg obowiązującego stanu prawnego, kwota bazowa rośnie o 6%, więc nie można jej dopełnić do 6%. To byłoby nielogiczne.
Trudno zrozumieć język urzędowy(czasem bywa niestety mało logiczny), ale jeśli jest jednak mowa w tym piśmie o 9% podwyżce(a tylko takie rozumienie jest słuszne, oczywiście jeśli odnosimy to do obowiązującego stanu prawnego, czyli 6% wzrostu kwoty bazowej), to jest to tyle o ile wnioskowaliśmy na spotkaniu 14.05. jako do wypłacenia bezpośrednio, bez ingerencji KPRM, na podstawie decyzji samego MF.
O pozostałą część z Uchwały modernizacyjnej trzeba zwrócić się do KPRM i tam o tę pozostałą część byśmy powalczyli.
 

Attachments

  • odpowiedż na pismo ZZ Celnicy PL-57.2020.pdf.pdf
    221,6 KB · Wyświetleń: 2 736
Nic mnie już nie zdziwi, najpierw załatwili 6%, które bylo już załatwione A teraz wątpliwa modernizację odsuneli w jeszcze bardziej wątpliwa przyszłość. Bravo wy i wszyscy, którzy płacą wam pensje
 
JA P.....E!!!! 6,9% z modernizacji? :mad: przecież ta podwyżka miała być kwotowa!!! Dla mnie te 6,9 % to jakieś śmieszne 200 zł brutto! To co, dostanę w sumie 400 zł brutto ze wszystkiego???? (o ile się z niej wywiążą, w co zaczynam wątpić). pracownicy zus, sądów/prokuratur, i inne budżetówki dostali więcej bez żadnych modernizacji !!!!!

Miało być średnio na etat 820 zł !!!
 
JA P.....E!!!! 6,9% z modernizacji? :mad: przecież ta podwyżka miała być kwotowa!!! Dla mnie te 6,9 % to jakieś śmieszne 200 zł brutto! To co, dostanę w sumie 400 zł brutto ze wszystkiego???? (o ile się z niej wywiążą, w co zaczynam wątpić). pracownicy zus, sądów/prokuratur, i inne budżetówki dostali więcej bez żadnych modernizacji !!!!!

Miało być średnio na etat 820 zł !!!
200 brutto to i tak dobrze. Z moim stażem ma być 100, tak więc przed modernizacja dostanę 3100 zł a po modernizacji (o ile taka będzie) 3170zl. Ja pier........
 
Ostatnia edycja:
@Bacand Też się nad tym zastanawiałem.
Wyjaśnienie jest jedno. Pewnie panowało takie podniecenie widma sukcesu i dozgonnej wdzięczności od MF, że się o mało nie pozabijali przy stole kto pierwszy cyknie fotunie.
 
Pojechali po to żeby kolejny raz odsunąć w czasie wypłatę podwyżek. To może lepiej jakby nie jechali? :D
@Bacand Też się nad tym zastanawiałem.
...

Pojechali bez planu, spodziewając się niespodziewanego. Tak zawsze się kończy brak własnego zdania.
Wystarczyła ich obecność, bo nic podpisywać nie musieli!
Wyobrażasz sobie reakcję ludzi, gdy tą samą informację otrzymują na maile, bo tamci nie pojechali ??
 
Dla mnie Pan L. nie ma już twarzy. Powinien odejść ze związku. W tym porozumieniu nie dość, że finansowo nic nie wygrali to nie uzyskali także ani gwarancji zatrudnienia ani nieobniżania wynagrodzenia. Słowem nie uzyskali nic.
 
Pojechali bez planu, spodziewając się niespodziewanego. Tak zawsze się kończy brak własnego zdania.
Wystarczyła ich obecność, bo nic podpisywać nie musieli!
Wyobrażasz sobie reakcję ludzi, gdy tą samą informację otrzymują na maile, bo tamci nie pojechali ??
Widzę co się dzieje na Facebooku :D Nie wiem co by było gorsze :unsure:
 
A tu taka ciekawostka, na stronie IAS w Bydgoszczy zamieszczono o godzinie 15,48 pismo informujace, że o 16 zakończono negocjacje
Ale ooocccoooo chodzi?
Kto jest jak pijany we mgle? komitet upadłościowy, czy kto nas robi w ..... bo nie rozumiem
Zakończono, ale tylko na chwilę. Już we wrześniu 2020 kolejna III tura rozmów o podwyżkach od stycznia 2020. A od stycznia 2021 zaczną się negocjacje o podwyżkach na rok 2021. Bez przerwy protesty i negocjacje. Komitet Protestacyjno-Negocjacyjny cały czas na pełnej petardzie. Ostatnie przed podwyżkami w KAS takie trudne i długotrwałe negocjacje to układy o likwidacji broni nuklearnej: START I, START II i START III.
 
Przecież tak naprawdę zrobili to co wielu ludzi na tym forum chciało za pomocą algorytmu przyznania podwyżki, teraz najwięcej wyłapią ci z największymi uposażeniami, a najgorzej zarabiający nawet nie odczują, że coś dostaną.
 
Back
Do góry