• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Informacja MF na temat podwyżek w 2020r.

Publikujemy informację MF na temat podwyżek w 2020r.
Wg obowiązującego stanu prawnego, kwota bazowa rośnie o 6%, więc nie można jej dopełnić do 6%. To byłoby nielogiczne.
Trudno zrozumieć język urzędowy(czasem bywa niestety mało logiczny), ale jeśli jest jednak mowa w tym piśmie o 9% podwyżce(a tylko takie rozumienie jest słuszne, oczywiście jeśli odnosimy to do obowiązującego stanu prawnego, czyli 6% wzrostu kwoty bazowej), to jest to tyle o ile wnioskowaliśmy na spotkaniu 14.05. jako do wypłacenia bezpośrednio, bez ingerencji KPRM, na podstawie decyzji samego MF.
O pozostałą część z Uchwały modernizacyjnej trzeba zwrócić się do KPRM i tam o tę pozostałą część byśmy powalczyli.
 

Attachments

  • odpowiedż na pismo ZZ Celnicy PL-57.2020.pdf.pdf
    221,6 KB · Wyświetleń: 2 736
@slawomir.siwy W zwiazku z tym , że szefowa kas chce wznowić rozmowy ze zwiazkami to napiszmy pismo, że związek chce spotkania jak najszybciej z szefem kas w celu wyjaśnienia tej kwestii 3, 6 lub 9 % oraz wyjaśnienia braku ponaglania jesli chodzi o rozporzadzenie . Trzeba przypomnieć że do konca czerwca mało czasu zostało
 
@slawomir.siwy W zwiazku z tym , że szefowa kas chce wznowić rozmowy ze zwiazkami to napiszmy pismo, że związek chce spotkania jak najszybciej z szefem kas w celu wyjaśnienia tej kwestii 3, 6 lub 9 % oraz wyjaśnienia braku ponaglania jesli chodzi o rozporzadzenie . Trzeba przypomnieć że do konca czerwca mało czasu zostało
Dziś jest spotkanie w MF i podejrzewam, że będzie sposobność aby ta kwestia również została poruszona z szefem KAS w ramach dialogu z ZZ.
 
Lubieszyn ale czyje spotkanie? Bo chyba KU. Mnie KU nie reprezentuje i mogą się spotykać z kim tylko chcą
Ja rozumie to tak, że w dniu dzisiejszym, tak jak to miało miejsce w dn. 14/05 szef KAS będzie spotykał się z KP oraz osobno z ZZ Celnicy.pl. Nie widziałem komunikatu ZZ Celnicy w tej sprawie, dlatego tak sądzę. Chyba, że zarząd ZZ Celnicy.pl podjął decyzje o nie braniu udziału w dzisiejszym spotkaniu i będzie stosowny komunikat w tej kwesti.
 
Obyś miał rację chociaż z wypowiedzi Sławka zrozumiałam, że takiego spotkania dziś nie będzie bo związek o nie nie wnioskowal
 
@cat wydaje mi się, że to takie dzielenie włosa na czworo.
Dialog przecież wreszcie jest prowadzony - nie można tego zanegować. Były spotkania zarówno z KP jak i Przewodniczącym ZZ Celnicy.pl
Sprawę należy postawić prosto, to pismo jest jak najbardziej koherentne z tym załączonym na początku tematu. Podwyżka 6%, jej sfinansowanie na zasadzie 3%+3% dopóki uchwała modernizacyjna nie zostanie podpisana.

Edit. Wypłata podwyżek jest w trakcie realizacji - ptaszki ćwierkają, że izby faktycznie nad podziałem tych środków już pracują. Boję się, że nie ma się czego czepić...
I tym się martwisz? Że nie będzie się czego czepic?
Tu chodzi o ludzi, a nie który związek się bardziej przyczyni.
Jeżeli cała ta machinacja miała zdyskredytowac ZZ CELNICY, to prędzej czy pozniej to im sie odbija czkawką.
Najwazniejsza jest wyplata całości podwyżek. Jeżeli dzisiaj MF poinformuje, że wypłaci całość i tak sie stanie, nie będę płakał i darl szat, bo będzie to z korzyścią dla wszystkich.

Taki mamy klimat.
 
@Griff - po jasną cholerę zaznaczasz odniesienie (czyli też zgodę!) dla pomysłu 3+3 ??

"Koherentność" pism, nie oznacza koherentności ani podwyżki budżetowej, ani komunikacji.

Dosłownie - ROZUMIENIE pokrętności takiego stanowiska, to przyznawanie, że wszystko jest jasne!
Przecież jasne jest tylko to, że jasne nie jest! Należy z uporem dziecka powtarzać to - co powinno być
i do tego się odnosić. Inaczej wypaczasz społeczny obraz rzeczywistości.

To z takich zaniechań powstają chore schematy np. - widząc wypadek i wychodzącą zza kierownicy
kobietę, wielu orzeka: "no tak, baba za kierownicą" ... i idzie dalej w swoją stronę ...
 
I tym się martwisz? Że nie będzie się czego czepic?
Tu chodzi o ludzi, a nie który związek się bardziej przyczyni.
Jestem ostatnim, który chciałby środowisko dzielić. Nie miałem zamiaru sugerować jakiś międzyzwiązkowych animozji. Kolega @cat wytłuścił w jednym z postów parę rzeczy, do czego się odniosłem. W zakresie związków, chodziło wyłącznie o to, że Szef KAS napisała iż kieruje się zasadą dialogu i porozumienia społecznego - na co mamy potwierdzenie, bo w maju faktycznie i KP i Przewodniczący Celnicy.pl się spotkali, więc dialog jest wreszcie prowadzony, czego przez wiele miesięcy niestety nie było.

@Griff - po jasną cholerę zaznaczasz odniesienie (czyli też zgodę!) dla pomysłu 3+3 ??

"Koherentność" pism, nie oznacza koherentności ani podwyżki budżetowej, ani komunikacji.

Dosłownie - ROZUMIENIE pokrętności takiego stanowiska, to przyznawanie, że wszystko jest jasne!
Przecież jasne jest tylko to, że jasne nie jest! Należy z uporem dziecka powtarzać to - co powinno być
i do tego się odnosić. Inaczej wypaczasz społeczny obraz rzeczywistości.

To z takich zaniechań powstają chore schematy np. - widząc wypadek i wychodzącą zza kierownicy
kobietę, wielu orzeka: "no tak, baba za kierownicą" ... i idzie dalej w swoją stronę ...


Powstrzymaj, proszę, tę manipulacyjną retorykę. Nie rozumiem dlaczego zakładać moje podłe i nikczemne zamiary. Deliberujecie nad interpretacją pisma, które właściwie wprost określa narrację strony rządowej w sprawie podwyżki kwoty bazowej. Uważam, że 6% podwyżki kwoty bazowej powinno zostać sfinansowane ze środków na podwyżkę kwoty bazowej (wiem, masło maślane ale taka jest istota sprawy). Odrębną rzeczą jest podwyżka z uchwały modernizacyjnej, która jeśli dobrze pamiętam była określona kwotowo i wynosić ma nie mniej niż w innych służbach (roboczo było to 500 zł brutto średnio na etat). Nie wiem skąd wziął się zatem pomysł 6%+6%.
 
1590673996386.png
 
Jestem ostatnim, który chciałby środowisko dzielić. Nie miałem zamiaru sugerować jakiś międzyzwiązkowych animozji.
...
Powstrzymaj, proszę, tę manipulacyjną retorykę. Nie rozumiem dlaczego zakładać moje podłe i nikczemne zamiary.
...

Uważam stanowczo, iż zbyt osobiście odebrałeś obydwa komentarze.

Przede wszystkim - ani @Lama nie zarzucił Ci chęci dzielenia bądź zamiarów sugestii,
ani ja nie zakładałem Twoich zamiarów; tym bardziej podłych lub nikczemnych.
Naprawdę nie rozumiem, skąd w ogóle takie Twoje wnioski ?!

Używania retoryki, wyprzeć się nie mogę, ale określenie jej "manipulacyjną", w świetle
retoryki politycznej (MF, SKAS), odbieram za (zakładam niezamierzoną) obelgę.
Gdyby to jeszcze "dziecinną", "sarkastyczną", a nawet "prostacką", miałbym kłopot ze
zwięzłą obroną swych racji w tej formie.

Do "manipulacji", to już znacznie bliżej Tobie, gdy "udowadniasz" twierdzenie: odbycia
rozmów
, przez założenie: kierowania się zasadą dialogu, gdzie teza: przeprowadzenie
debaty
, to argument "koronny" - cnd! (co należało dowieść).

Wydający się właściwie przeprowadzonym dowodem, ukrywa on jednak fałszywą tezę
(nie twierdzę, że zamierzoną), gdyż odrębne "pogadanki" z dwoma "frakcjami", nawet
w najmniejszym stopniu nie wypełniają koniecznych kryteriów założenia.

Dlatego uważam, iż owszem - uległeś manipulacji, lecz z pewnością nie mojej ...

 
Jakieś przecieki ze spotkania? Cisza jak nigdy.

Nie gniewaj się, ale posłużę się cytatem ("inspektora"), co wystarcza za cały "komunikat":


"Żartujesz? Jaśniej się nie da: IAS otrzymały kasę do podziału 6% na podniesienie kwot bazowych, a więc mogą już to dzielić i wypłacać".
 

Nie gniewaj się, ale posłużę się cytatem ("inspektora"), co wystarcza za cały "komunikat":


"Żartujesz? Jaśniej się nie da: IAS otrzymały kasę do podziału 6% na podniesienie kwot bazowych, a więc mogą już to dzielić i wypłacać".

Co dzielić? 6% kwoty budżetowej należy się każdemu jak psu buda.
 
Back
Do góry