• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Informacja MF na temat podwyżek w 2020r.

Publikujemy informację MF na temat podwyżek w 2020r.
Wg obowiązującego stanu prawnego, kwota bazowa rośnie o 6%, więc nie można jej dopełnić do 6%. To byłoby nielogiczne.
Trudno zrozumieć język urzędowy(czasem bywa niestety mało logiczny), ale jeśli jest jednak mowa w tym piśmie o 9% podwyżce(a tylko takie rozumienie jest słuszne, oczywiście jeśli odnosimy to do obowiązującego stanu prawnego, czyli 6% wzrostu kwoty bazowej), to jest to tyle o ile wnioskowaliśmy na spotkaniu 14.05. jako do wypłacenia bezpośrednio, bez ingerencji KPRM, na podstawie decyzji samego MF.
O pozostałą część z Uchwały modernizacyjnej trzeba zwrócić się do KPRM i tam o tę pozostałą część byśmy powalczyli.
 

Attachments

  • odpowiedż na pismo ZZ Celnicy PL-57.2020.pdf.pdf
    221,6 KB · Wyświetleń: 2 736
Przede wszystkim - ani @Lama nie zarzucił Ci chęci dzielenia bądź zamiarów sugestii,
ani ja nie zakładałem Twoich zamiarów; tym bardziej podłych lub nikczemnych.
Naprawdę nie rozumiem, skąd w ogóle takie Twoje wnioski ?!
Taki wniosek z poniższego zdania:

@Griff - po jasną cholerę zaznaczasz odniesienie (czyli też zgodę!) dla pomysłu 3+3 ??
Jakobym poprzez mówienie o 3+3, oraz wykazywanie spójności stanowiska wyrażanego w kolejnych pismach przez Szefa KAS w tym zakresie wyrażał zgodę dla tego pomysłu. To by było właśnie podłe i nikczemne. Tak nie jest.
Być może się rozminęliśmy, nieporozumienia się zdarzają.

Co do dialogu społecznego, możesz to uznać za zmanipulowanie, jednak dla mnie prowadzenie rozmów związków zawodowych z pracodawcą jest wyrazem dialogu społecznego. To czy będzie skuteczny, owocny, efektywny, pożyteczny to już kwestia negocjacji.

Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru.
 
Jest wyjście awaryjne - aneksy. Czas do zmiany budżetu kupiony, o redukcjach zatrudnienia ani słowa.

Szampanika?
1590677252351.png
 
@cat można, jest wiele inicjatyw do wyboru


tu idzie m.in. kasa z naszych podwyżek

 
Ostatnia edycja:
Dobrze jednak, że nie jestesmy sygnotariuszami tego porozumienia i nie zobowiązaliśmy sie do niepodejmowania akcji protestacyjnej.
Mają byc złagodzone przepisy dotyczące zdromadzeń. Można bedzie wysyłać po 150 osób dziennie na pikiete przed MF. Po koleji każda izba.
Widać, że komitet podpisuje wszystko co im pod ręke podsuną.
Mogli nie podpisywać, wtedy obowiązywałoby stare porozumienia (styczniowe) a tak znowu utrudnili innym negocjacje
 
Najlepsze są te 4 godzinne negocjacje. 5 minut na podpisy, zagonili do pokoju i kazali patrzeć w sufit.
Ale powiem Wam dobrze tym wszystkim naiwniakom i klakierom. Widać jak solidarność słucha swoich członków.
Teraz będzie 3 dniowy lament na skarbowcach i powrót do biurek z chmurnymi minami.
 
Bardzo zacny aneks. Kolejne 3% zostanie wypłacone do 15 lipca, nie później jednak niż do 31 lipca. Już nawet nie symulują, lecą czystym Rejsem. Urodziłem się w Małkini w 1937, w lipcu... w połowie lipca... właściwie w drugiej połowie lipca...a dokładnie 17 lipca.
 
Poczekajmy na oficjalne stanowisko ZZ Celnicy.pl ze spotkania w MF

Przecież nas tam nie było

Istotne jest to, że znowu zostaliśmy sami jako zz

My nie mamy związanych rąk porozumieniem

Tak jak 90% funków i pracowników z kas

Związany jest ku, w którym nie wiem czy wszyscy członkowie zz skupionych w ku osiągną liczbę 6000

Czyli zostało nas ca 55000 ludzi...

Myślę że do poważnej rozpierduchy wystarczy

Tym bardziej że ruszają lotniska i granice, zaczynają się urlopy

Nie będzie ludków w zapasie na zdalnej

Pamiętajmy, że 6% to wzrost kwoty bazowej będący częściową rekompensatą za brak corocznej jej waloryzacji

A my musimy, znowu niestety, walczyć o 500 zł średnio na etat z uchwały modernizacyjnej służb

500 zł, które wszystkie inne służby otrzymały do 10 kwietnia

Minęło 1,5 miesiąca a my kaski nadal nie mamy...

Nie dają nam wyboru...

Jak to było?

Nie ma sianka, nie ma granka

Czy moje dzieci są gorsze od dzieci policjanta czy strażnika granicznego?
 
A tu taka ciekawostka, na stronie IAS w Bydgoszczy zamieszczono o godzinie 15,48 pismo informujace, że o 16 zakończono negocjacje
Ale ooocccoooo chodzi?
Kto jest jak pijany we mgle? komitet upadłościowy, czy kto nas robi w ..... bo nie rozumiem
 
A tu taka ciekawostka, na stronie IAS w Bydgoszczy zamieszczono o godzinie 15,48 pismo informujace, że o 16 zakończono negocjacje
Ale ooocccoooo chodzi?
Kto jest jak pijany we mgle? komitet upadłościowy, czy kto nas robi w ..... bo nie rozumiem
Chodzi o to, że Bydgoszcz leży w innej strefie czasowej
 
A tu taka ciekawostka, na stronie IAS w Bydgoszczy zamieszczono o godzinie 15,48 pismo informujace, że o 16 zakończono negocjacje
Ale ooocccoooo chodzi?
Kto jest jak pijany we mgle? komitet upadłościowy, czy kto nas robi w ..... bo nie rozumiem
Eeetam ...
Cóż to jest 12 minut, gdy ludziom w miesiącu wciąż przybywa dni (do przetrwania) ...
 
Back
Do góry