• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Informacja MF na temat podwyżek w 2020r.

Publikujemy informację MF na temat podwyżek w 2020r.
Wg obowiązującego stanu prawnego, kwota bazowa rośnie o 6%, więc nie można jej dopełnić do 6%. To byłoby nielogiczne.
Trudno zrozumieć język urzędowy(czasem bywa niestety mało logiczny), ale jeśli jest jednak mowa w tym piśmie o 9% podwyżce(a tylko takie rozumienie jest słuszne, oczywiście jeśli odnosimy to do obowiązującego stanu prawnego, czyli 6% wzrostu kwoty bazowej), to jest to tyle o ile wnioskowaliśmy na spotkaniu 14.05. jako do wypłacenia bezpośrednio, bez ingerencji KPRM, na podstawie decyzji samego MF.
O pozostałą część z Uchwały modernizacyjnej trzeba zwrócić się do KPRM i tam o tę pozostałą część byśmy powalczyli.
 

Attachments

  • odpowiedż na pismo ZZ Celnicy PL-57.2020.pdf.pdf
    221,6 KB · Wyświetleń: 2 734
Wyłączyli komentarze. Prościej. W końcu tyle negatywnych komentarzy kasować to dużo robot. A tak, wyłączyć możliwość komentowania to od razu z górki :)
Mozna było wcześniej czytać bez logowania... teraz juz nie.
 

Attachments

  • Screenshot_20200531-061901_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20200531-061901_Samsung Internet.jpg
    365,5 KB · Wyświetleń: 380
Oczywiście że jest to możliwe technicznie, nie wiem jakie ma możliwości mechanizm obsługujący to forum ale zakładam że da się to ogarnąć.
Zgadzam się że przydałoby się miejsce gdzie nie każdy zajrzy i przeczyta.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 
To akurat rozsądne posunięcie.
Gdyby dało się tak blokować część tematów, z pewnością byłoby to właściwe
także na tym forum ...
A ja tym razem nie zgadzam się ( przynajmniej w części ) z Cat'em. O ile aprobuję wydzielenie części tematów tylko dla zalogowanych, to działania administracji/mederacji radomskiego forum w tym konkretnym przypadku, ewidentnie noszą znamiona cenzury. Jak potrzebują dotrzeć do grupy większej niż tylko członkowie tego kolaboranckiego związku, to otwierają się na wszystkich ( także w prowadzonych ankietach ), jak przychodzi do przeczytania gorzkich słów prawdy od wk...ych ludzi, to ograniczają dostępność. W dodatku robią to po jakimś czasie, gdzie na ponad 100 widocznych wcześniej komentarzy, ponad 70% - powiedzmy eufemistycznie - w sposób mało pochlebny odnosiło się do domniewywanego "sukcesu negocjacyjnego".
 
Każda forma cenzurowania i ograniczania dostępu do wiadomości i informacji jest oznaką słabości i znajdowania się pod presją. To w odniesieniu do ostatniego posunięcia „jedynie słusznych” związków zawodowych na forum skarbowców.
 
...zamknięcie forum Skarbowców.... hmmm ... Ja to rozumiem. Świat jest przerażający i dziwny. Ludzie są niewdzięczni, czegoś chcą od nas. Mówią nam niemiłe rzeczy. Nie lubią nas. Trzeba się odizolować, zamknąć w sobie. Stworzyć sobie miłe miejsce, w którym będziemy bezpieczni. Najlepiej, żeby w tym miejscu byli mama i tata, którzy nas obronią. Sami będziemy sobie wysyłać pocztówki z pozdrowieniami. Dobre posunięcie, mają dobrego terapeutę.
 
A ja tym razem nie zgadzam się ( przynajmniej w części ) z Cat'em ...

Wdzięczny jestem za Twoją uwagę, (y) bo ja też nie zgadzam się (po części) 😆 z sobą!

Konkretnie - jeśli chce się ustrzec czystości organizacji i wyeliminować obcych, to chyba się zgodzisz,
że ograniczenie dostępu nie jest całkiem bez sensu. (?!)

ps
A po prawdzie, to nie nasza sprawa ...
 
Jako apatryda, mówię sobie mogę się tam zarejestrować. Dla niewtajemniczonych apartyda w tym przypadku to niestety już nie funk, a nigdy nie skarbowiec, ni pies ni wydra.
Tylko nie wiem czy przejdę przez regulamin, bo nie wolno masy rzeczy . Postaram się nie robić błędów ortograficznych, bo nie wolno, ale ten pkt regulaminu jest dobry
Nie publikuj postów, których jedyną treść stanowi -"dziękuję", "proszę", "dobrze", "tak", "nie", "popieram to", "masz rację", "nie masz racji", itp.
Niezłe, bo w piątek jak czytałem to wyszło że Inspektor lubi tylko TAK.
Poza tym uważam, że trzeba wcielić słynne Chcesz pokoju szykuj się do wojny i pomyśleć o jednodniowej obstrukcji naszych boskich systemów, inaczej wiecznie będą nam skapywać % po któych stać nas tylko na 0,5.
 
Wdzięczny jestem za Twoją uwagę, (y) bo ja też nie zgadzam się (po części) 😆 z sobą!

Konkretnie - jeśli chce się ustrzec czystości organizacji i wyeliminować obcych, to chyba się zgodzisz,
że ograniczenie dostępu nie jest całkiem bez sensu. (?!)

ps
A po prawdzie, to nie nasza sprawa ...
To stwierdzenie jak najbardziej ma ręcej i nogi. Ale patrząc logicznie na całokształt problemu, to skoro tamci wypinają się na znaczną część zbiorowości środowiska zawodowego, kolejnym krokiem powinna być zmiana nazwy związku. Dwie propozycje mogę podrzucić od razu.
"NSZZ Solidarność dla skarbowców zarejestrowanych, zalogowanych i wcześniej nie zbanowanych".
"NSZZ Solidarność dla skarbowców popierających słuszną linię T. Ludwińskiego".
 
tak sobie myślę, że dla "Celników" są ważniejsze rzeczy niż zawracanie sobie w Niedzielę głowy wydarzeniami na "Skarbowcach". Osobiście mam to w du. ie czy Pan Władek z US w Pcimiu, czy pani Grazynka z US w Pacanowie ma możliwość zamieszczenia pod postem "Ojca Dyrektora Skarbowości" własnego komentarza.
 
2020-05-31.png

Moja piaskownica jest tylko moja. Siwy łeb, siódmy krzyżyk (na oko) na karku a mentalność sześciolatka. I taki człowiek rości sobie prawo do reprezentowania moich interesów. Cytując klasyka: "spieprzaj dziadu"
 
To stwierdzenie jak najbardziej ma ręcej i nogi. Ale patrząc logicznie na całokształt problemu, to skoro tamci wypinają się na znaczną część zbiorowości środowiska zawodowego, kolejnym krokiem powinna być zmiana nazwy związku. Dwie propozycje mogę podrzucić od razu.
"NSZZ Solidarność dla skarbowców zarejestrowanych, zalogowanych i wcześniej nie zbanowanych".
"NSZZ Solidarność dla skarbowców popierających słuszną linię T. Ludwińskiego".

Chyba bardziej pasuje taka (podobizna niekoniecznie zbliżona ;) )

1590938211875.png
 
Back
Do góry