• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Informacja MF na temat podwyżek w 2020r.

Publikujemy informację MF na temat podwyżek w 2020r.
Wg obowiązującego stanu prawnego, kwota bazowa rośnie o 6%, więc nie można jej dopełnić do 6%. To byłoby nielogiczne.
Trudno zrozumieć język urzędowy(czasem bywa niestety mało logiczny), ale jeśli jest jednak mowa w tym piśmie o 9% podwyżce(a tylko takie rozumienie jest słuszne, oczywiście jeśli odnosimy to do obowiązującego stanu prawnego, czyli 6% wzrostu kwoty bazowej), to jest to tyle o ile wnioskowaliśmy na spotkaniu 14.05. jako do wypłacenia bezpośrednio, bez ingerencji KPRM, na podstawie decyzji samego MF.
O pozostałą część z Uchwały modernizacyjnej trzeba zwrócić się do KPRM i tam o tę pozostałą część byśmy powalczyli.
 

Attachments

  • odpowiedż na pismo ZZ Celnicy PL-57.2020.pdf.pdf
    221,6 KB · Wyświetleń: 2 730
Zapraszam wszystkich Skarbowców i nie tylko, rozczarowanych brakiem możliwości wyrażania swoich myśli lub poglądów, do publikowania ich i poddawania dyskusji, w poszanowaniu dla tutejszych zasad, na stronie CELNICY.PL.

Zachęcam również do wstępowania w szeregi naszego związku, jako reprezentującego najszerzej środowisko KAS, i mogącego się wykazać zarówno sukcesami jak i niezłomnością swoich dążeń.

Nie czekaj. PRZYŁĄCZ SIĘ !!!
 
101299521_289445792446623_4797480471086759936_o.jpg
 
Zapraszam wszystkich Skarbowców i nie tylko, rozczarowanych brakiem możliwości wyrażania swoich myśli lub poglądów, do publikowania ich i poddawania dyskusji, w poszanowaniu dla tutejszych zasad, na stronie CELNICY.PL.

Zachęcam również do wstępowania w szeregi naszego związku, jako reprezentującego najszerzej środowisko KAS, i mogącego się wykazać zarówno sukcesami jak i niezłomnością swoich dążeń.

Nie czekaj. PRZYŁĄCZ SIĘ !!!
Dzięki za zaproszenie!
Ja już się przyłączyłem w środę. :love:
 
Ja już przestałem dawno temu wierzyć tamtym ludziom. Kilka lat temu, gdy za odmiennie zdanie usuneli mi konto.
Wiem też jedno, że ludzie z US nie mają takiej odwagi do działania jak FCS
To na pewno, ale nie zapominajmy, że funkcjonariusze od ludzi z US różnią się też jeśli chodzi o podział płci.
Ja osobiście wiele razy u nich na forum wypowiadałem się negatywnie ale nigdy nie zostało mi konto usunięte, nawet nie dostałem upomnienia.
Tutaj też nie zawsze jestem w 100% za celnikami, a konto nadal mam, więc nie wydaje mi się, że ten konflikt jest tak poważny jak niektórzy to malują.

Myślę, że z "siłowym" wsparciem funkcjonariuszy może się to dla nas dobrze skończyć i czekam z niecierpliwością na jakieś akcje.
 
Mdli mnie jak czytam końcówkę tego Komunikatu..."bo- jak pokazuje życie - tylko działania Komitetu Protestacyjnego dają realne pieniądze (podwyżki)."
To tej pory nie mam grosza z tytułu "tej podwyżki". Faktycznie, są skuteczni jak cholera. A przy tym mniemanie o sobie wywindowane w kosmos.
 
NIKT nikogo nie przekonywał,
Fajnie będzie i NORMALNIE jak KP nie będzie podpisywał czegoś czego nie ogarnia,
co mają NASZE wyrównania za okres zamrożenia do realizacji budżetu,
TO może zamiast informacji w TARCZY o redukcji zatrudnienia w KAS (dołożone dodatkowe zadania tarczowe)
SZANOWNY PAN PREMIER powinien zaproponować DODATKOWE wynagrodzenie,
o cięciach w pozostałych SEKTORACH sfery budżetowej
( miałem użyć skrótu, ale mnie Opatrzność oświeciła) to w mediach LEPIEJ NA RAZIE nie wspominać....
i może dać jasny przekaz do Wszystkich w KAS, że NIE CHONORUJEMY porozumienia,
bo NIKT o nim NIE INFORMOWAŁ,,,, uknute w tajemnicy....
KOMUNIKAT PRASOWY ???
Zapowiedziany protest z POPARCIEM WIĘKSZOŚCI ....ale przed wakacjami .... i przerwą powyborczą...
ZADOWOLENI nie muszą protestować, ale w imię solidaryzmu mile widziane POPARCIE.....
kolegi lub koleżanki, pozbawionych przez KP możliwości obrony przed dyskryminacją..
i szach, sprawdzam.... LIST otwarty do PREZYDENTA i PREMIERA,
dlaczego KAS jest grupą dyskryminowaną w ramach DIALOGU SPOŁECZNEGO....
 
Mdli mnie jak czytam końcówkę tego Komunikatu..."bo- jak pokazuje życie - tylko działania Komitetu Protestacyjnego dają realne pieniądze (podwyżki)."
To tej pory nie mam grosza z tytułu "tej podwyżki". Faktycznie, są skuteczni jak cholera. A przy tym mniemanie o sobie wywindowane w kosmos.
JAKIE PODWYŻKI.....upraszam i upominam nie używać słowa podwyżki, bo to nierealne,
Nam należą się wyrównania(y)(y)(y)i równe traktowanie....
CO zacz , powrót retoryki JR,,,ni ma i nie bendzie...., środki są i przez lata były,,,tylko KP ,,,,skutecznie
nas ich pozbawiał w imię SOLIDARNOŚCI..... susza, powódź, SARS, inna plaga no i WIRUS,
ale skubany MUtuje, więc na jesieni pewnie będzie kolejny,,,to się po.ROZUM.imy....
bez "POMOCY" KP,,,,
ZAPIS jest prosty i aktualny... wypłaty i wyrównania do 26 czerwca,
po wyborach to musztarda po obiedzie,
wcześniej gwarancja SKAS i MF na piśmie sygnowana przez PREMIERA, info skierowane do WSZYSTKICH
pracowników KAS, kp już nas NIE REPREZENTUJE.....z woli ludu.
 
Mi tu nie pasują te procenty. Podwyżka miała być kwoyowa a nie procentowa. O ile dojedzie do jej wypłaty- taka forma jest nie do zaakceptowania.
Okreslona jest procentowo w odniesieniu do funduszu płac przed podwyżkami. Oznacza to ile pieniedzy wiecej trafi do DIASów do podziału.
O ile część budżetowa, wynikajaca ze wzrostu kwoty bazowej, musiała być wypłacona procentowo, to część modernizacyjna może być podzielona dowolnie. Dowolnie oznacza też to, że w kazdej izbie może byc inaczej, bo MF zwykle umywa ręce i nie chce ingerować w decyzje dyrektorów i w razie niezadowolenia moga powiedzieć "przecież to nie my dzieliliśmy, to dyrektorzy"
 
JAKIE PODWYŻKI.....upraszam i upominam nie używać słowa podwyżki, bo to nierealne,
Nam należą się wyrównania(y)(y)(y)i równe traktowanie....
CO zacz , powrót retoryki JR,,,ni ma i nie bendzie...., środki są i przez lata były,,,tylko KP ,,,,skutecznie
nas ich pozbawiał w imię SOLIDARNOŚCI..... susza, powódź, SARS, inna plaga no i WIRUS,
ale skubany MUtuje, więc na jesieni pewnie będzie kolejny,,,to się po.ROZUM.imy....
bez "POMOCY" KP,,,,
ZAPIS jest prosty i aktualny... wypłaty i wyrównania do 26 czerwca,
po wyborach to musztarda po obiedzie,
wcześniej gwarancja SKAS i MF na piśmie sygnowana przez PREMIERA, info skierowane do WSZYSTKICH
pracowników KAS, kp już nas NIE REPREZENTUJE.....z woli ludu.
Nareszcie konkretne słowa!!!!!!!!!(y)
 
Dzień dobry. Jestem pracownikiem Kas poza korpusem cywilnym. Proszę mnie poprawić bo chyba źle zrozumiałam - mieliśmy otrzymać na razie 3% kwoty bazowej i z tego co kojarzę to była to kwota około 274. Na konto dostałam przed chwilą przelew wysokości 67zl. Naprawdę o to było tyle szumu? :(
 
Dzień dobry. Jestem pracownikiem Kas poza korpusem cywilnym. Proszę mnie poprawić bo chyba źle zrozumiałam - mieliśmy otrzymać na razie 3% kwoty bazowej i z tego co kojarzę to była to kwota około 274. Na konto dostałam przed chwilą przelew wysokości 67zl. Naprawdę o to było tyle szumu? :(
Nie da się łatwo odpowiedzieć na Twoje pytanie bez mnóstwa dodatkowych danych.
Jeżeli z 3% z pensji, wychodzi Ci 274 zł (brutto?!), to "szum" powstał o kwotę bodaj
więcej, niż czterokrotnie wyższą. O ile pamiętam, pracownicy spoza korpusu mieli
otrzymać ostatecznie więcej, niż 12%.
 
Wystarczy zobaczyzć na § na przelewie, i będzie wiadomo , tytuł przelewu też wyjaśni zagadkę np: 4020 - zwrot delegacji :D - dobre.
 
Ostatnia edycja:
Dzień dobry. Jestem pracownikiem Kas poza korpusem cywilnym. Proszę mnie poprawić bo chyba źle zrozumiałam - mieliśmy otrzymać na razie 3% kwoty bazowej i z tego co kojarzę to była to kwota około 274. Na konto dostałam przed chwilą przelew wysokości 67zl. Naprawdę o to było tyle szumu? :(

Najprawdopodobniej otrzymałaś przelewem zwrot kosztów
Przejazdu lub za delegacje sluzbowe. Szczegóły przelewu zna
Wydział finansowy. Jeżeli to jakaś podwyżka to spróbuj zapytać
Na skarbowcy.pl .
 
Back
Do góry