• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Gorąco w skarbówce, szykuje się protest. "Już jest wielkie wrzenie"

- W KAS już jest wielkie wrzenie i może w każdej chwili dojść do niekontrolowanego wybuchu niezadowolenia - mówią związkowcy w skarbówce. Żądają podwyżek i szykują akcję protestacyjną. Napisali w tej sprawie list do ministra finansów. Twierdzą w nim, że kierownictwo KAS wprowadza Tadeusza Kościńskiego w błąd.
 
Do wszystkich
Szanowni interlokutorzy. Bardzo dziękuję za wpisy-zarówno negatywne jak i pozytywne. Wszystkie czytałem bardzo uważnie. Będę obstawał przy obronie zzpea. To pierwszy krok ku normalności.
 
Dla mnie osobiście nie chodzi już nawet o jakiś procent podwyżki na plus czy minus.
Odpowiedz na pytanie, dlaczego "solidaryzowanie się" z covidową sytuacją gospodarczą dotyczy tylko f-szy KAS? Trudno jest mi zrozumieć tok rozumowania KP, który składając przedziwne wnioski, podpisując szkodliwe warunki w porozumieniach i aneksach doprowadziły do tego, ze wszystkie słuzby dostały podwyżki budżetowe i modernizacyjne w kilka dni po ogłoszeniu ustawy budżetowej.
Postepowanie KP jest nie do obrony. Czy Wojsko, Policja, SG, ......, funkcjonują w innym kraju nie dotknietym coronavirusem?
Czy jest jakiś obowiązek podpisywania porozumień czy aneksów po każdym spotkaniu? Czy podpisywanie wszystkiego co podsuną przedstawiciele MF jest oznaką braku asertywności, naiwności, głupoty, czy może oznacza, że ramię w ramię z MF gracie przeciwko f-szom i pracownikom?
Nie wierzę, że sam osobiście wierzysz w to co piszesz. To jest po prostu irracjonalne. Może pora znaleźć na emeryturze inne hobby niż działalność związkowa.
Człowiek na emeryturze robi to co robi dla zabicia czasu. To co podpisuje nie dotyczy jego dochodu - nie zależy mu na tym co podpisuje. Ale nadal jest zapraszany w ministry!
 
Za wyciągniętą ręką powinien iść żal za grzechy i mocne postanowienie poprawy. Każdy popełnia błędy ale trzeba mieć odwage sie do tego przyznać i wtedy można usiąść przy wspólnym stole.

Ale to już się stało. Nie widzisz tego ??? Ja widzę. On chce wspólnego stołu. Nie odtrącajmy Go. Ja nie odtrącam a wręcz Serdecznie Witam.
Skoro raz się sprzedał sprzeda się znowu kwestia ceny. Sławek prosił go o wspólne działanie z Nami a nie o wspólny stół lub symbiozę.
 
Służyłem ramię w ramię z Panem Jackiem Staniszewskim. Jako funkcjonariusz Pan Jacek był niesamowicie dobry ogarniał tematy błyskawicznie i zatrzymał wiele przemytów więc nie jest z łapanki. Chociaż najlepszy był Adam Jachna - wspaniały wręcz niesamowity PRZYJACIEL który niestety..... Co do Pana Jacka-wystrzelił Nas na alokację i poza tym jako związkowiec jest do dupy.
 
Chcemy aby działać wspólnie z innymi związkami? To dlaczego obrażamy zzpea ? Ludzie do cholery-przecież On szuka pomocy a u T.L. tej pomocy nie znajdzie (chociaż nie pisze tego wprost). Więc prosi Nas o pomoc-Nas jako bardzo SILNY Z.Z.. A my co? Czepiamy się Człowieka. Pomóżmy Jemu !!!!! To tak ciężko ogarnąć???????
Ale służy T.L.!
 
A łzy Pana Jacka nie pomogą Jemu. Zło wraca. Pan Jacek Staniszewski jako związkowiec uczynił Służbie Celnej bardzo wiele złego. Pan A. Gajda miał godność i ustąpił. Za to Pana Gajdę SZANUJĘ.
 
Służyłem ramię w ramię z Panem Jackiem Staniszewskim. Jako funkcjonariusz Pan Jacek był niesamowicie dobry ogarniał tematy błyskawicznie i zatrzymał wiele przemytów więc nie jest z łapanki. Chociaż najlepszy był Adam J.- wspaniały wręcz niesamowity PRZYJACIEL który niestety..... Co do Pana Jacka-wystrzelił Nas na alokację i poza tym jako związkowiec jest do dupy.
Masz rację jestem nadal na alokacji.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Przepraszam jeżeli kogoś uraziłem. Po prostu dawno nie pisałem niemniej forum śledzę. Zaprośmy do współpracy zzpeia następnie inne związki i dopiero wtedy MF będzie wystraszony. A z KP dajmy sobie spokój. Do bwch- byłem na alokacji 7 lat. W Białej Podlaskiej. Koroszczyn. Wspaniali ludzie których SERDZECZNIE POZDRAWIAM :)
 
Falcon wyluzj, mamy prawo mieć wątpliwości i czuć oburzenie do wszystkich którzy stoją za KP. Nie da się tak zwyczajnie po tym co się stało powiedzieć : dobra stało się jedziemy dalej. Ja tak nie potrafię. Szczególnie kiedy wiem że cały ten syf kasowy był poparty m. in. przez ten zz. Nie pogodzę się z tym nigdy i zapewne jest takich jak ja więcej. Do nawiązywania paktow współpracy jest upoważniony zarzad wybrany przez członków.
Wątek jest o podwyżkach a nie o porozumieniach międzyzwiąkowych.
Jestem gotów podpisać się z imienia i nazwiska na oświadczeniu że KP mnie nie reprezentowało w uzgodnieniach ze stroną rządową i są one dla mnie nieważne.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
Masz rację. Ale zakopmy ten topór i działajmy razem. Wiesz jak to widzę ??? Otóż Sławek jak Jankowski z Policji.
 
Pan Jacek to bezwzględny karierowicz, bezczelny, cyniczny i samolubny.
A kojarzysz Adama J? A ilu moich Kolegów zmarło na alokacji. Pan Jacek przeznaczył do alokacji wielu Celników. Pan F. stary zoll umarł na alokacji i wielu innych umarło. Ale były kryteria. Tylko te kryteria nie dotyczyły związkowców.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Szanowny Panie Eugeniuszu ZZPEA
Środowisko zawodowe już wie po dwóch ostatnich spotkaniach KP vel KU, że gracie do jednej bramki z MF. Wasze wspólne komunikaty są żałosne. Całkowita manipulacja ! Wielokrotnie pisaliście, że ZZ Celnicy PL nie są w Komitecie i żądaliście od MF żeby nawet z Nami nie rozmawiał. Później po spotkaniu 14.05. kiedy środowisko już otworzyło oczy po waszych czynach piszecie, że jesteście zadowoleni że inne związki również walczą o podwyżki. Dlaczego nastąpiła taka zmiana ? Ponieważ ludzie w całej Polsce zaczęli wypisywać się z Solidarności !!!!! Kolejne spotkanie 28.05. to już pełna kompromitacja. Wcześniej cały czas podkreślaliście, że porozumienie jest aktualne. Podpisanie aneksu to dopiero majstersztyk !!!!!

P.S Eugeniuszu jutro rano będziesz golił swoją twarz. Dasz radę spojrzeć w lustro ???
ZZPEA jak i ZZ Celnicy PL należymy do Forum Związków Zawodowych. Doskonale wiesz jakie jest zdanie Przewodniczącej Doroty Gardias i innych związków zawodowych z forum odnośnie Solidarności, ich działań. W bardzo dużym skrócie przybudówka PISu i ojcowie wszystkich sukcesów!
Eugeniuszu czy wiesz jakie to związki tworzą KP ? Znasz historię działalności Federacji Pana Staniszewskiego, historię działalności zrzeszenia ? Mam na myśli alokację, wartościowanie stanowisk itd.
Na koniec przypomnę, że mamy takie samo prawo a nawet obowiązek jako związek zawodowy, działający w KAS jako ZZ Celnicy PL brania udziału w spotkaniach odnośnie kształtowania i regulacji płac.

ZZPEA otwórzcie oczy, zachowajcie honor !!!
Pan TL nie ma już wyjścia i powinien zrezygnować z pełnionej funkcji, gdyż już domaga się tego całe środowisko zawodowe.
 
Szanowny Panie Eugeniuszu ZZPEA
Środowisko zawodowe już wie po dwóch ostatnich spotkaniach KP vel KU, że gracie do jednej bramki z MF. Wasze wspólne komunikaty są żałosne. Całkowita manipulacja ! Wielokrotnie pisaliście, że ZZ Celnicy PL nie są w Komitecie i żądaliście od MF żeby nawet z Nami nie rozmawiał. Później po spotkaniu 14.05. kiedy środowisko już otworzyło oczy po waszych czynach piszecie, że jesteście zadowoleni że inne związki również walczą o podwyżki. Dlaczego nastąpiła taka zmiana ? Ponieważ ludzie w całej Polsce zaczęli wypisywać się z Solidarności !!!!! Kolejne spotkanie 28.05. to już pełna kompromitacja. Wcześniej cały czas podkreślaliście, że porozumienie jest aktualne. Podpisanie
aneksu to dopiero majstersztyk !!!!!

P.S Eugeniuszu jutro rano będziesz golił swoją twarz. Dasz radę spojrzeć w lustro ???
ZZPEA jak i ZZ Celnicy PL należymy do Forum Związków Zawodowych. Doskonale wiesz jakie jest zdanie Przewodniczącej Doroty Gardias i innych związków zawodowych z forum odnośnie Solidarności, ich działań. W bardzo dużym skrócie przybudówka PISu i ojcowie wszystkich sukcesów!
Eugeniuszu czy wiesz jakie to związki tworzą KP ? Znasz historię działalności Federacji Pana Staniszewskiego, historię działalności zrzeszenia ? Mam na myśli alokację, wartościowanie stanowisk itd.
Na koniec przypomnę, że mamy takie samo prawo a nawet obowiązek jako związek zawodowy, działający w KAS jako ZZ Celnicy PL brania udziału w spotkaniach odnośnie kształtowania i regulacji płac.

ZZPEA otwórzcie oczy, zachowajcie honor !!!
Pan TL nie ma już wyjścia i powinien zrezygnować z pełnionej funkcji, gdyż już domaga się tego całe środowisko zawodowe.
Po co nerwy. Uważam że Pan zzpea wyciągnął rękę i szuka pomocy. Pomóżmy. Ja pomogę.
 
Back
Do góry