• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

24.11.21 g.12:00 DEMONSTRACJA W WARSZAWIE

1636042169019.png

24.11.21 r. godz. 12:00 Warszawa pod gmachem MF ul. Świętokrzyska 12 z przemarszem pod Sejm i KPRM.
Rozpoczynamy akcję zgłoszeń na pikietę!
Już sama liczba chętnych może załatwić temat, a na pewno kolosalnie wzmocnić naszą pozycję negocjacyjną do rozmów zaplanowanych na 15.11.
Zapisy, także zgłoszenia samej liczby osób, które wezmą udział z Waszej komórki organizacyjnej bez podawania danych, już są możliwe u Przewodniczących ZOI. Szczegóły w załączniku.
 

Attachments

  • celnicy67-1-21-pikieta.doc
    87 KB · Wyświetleń: 460
No i co w tym dziwnego...dostaną premię i zadaniowe ( jeżeli nie będzie zwrotu), a jak wyzdrowiejesz to zrobisz to czego nie zrobiłeśo_O. Pewnie się ucieszą jak wrócisz...robota zaczeka:geek:
Zaczynam się zastanawiać czy nie jesteś mfpieszoch... jak masz takie kretynizmy wypisywac to może idź precz? Nawalasz posty bez ładu i składu, byle więcej, wszystko komentujesz, negatywnie, idź precz.
 
Zauważcie, że ZZ walczy o podwyzki dla wszystkich w KAS, ostatnio skarbowcy otrzymali najwyzsze kwoty, bo do usranej nieskończoności będą gonić zarobki funkcjonariuszy. Za to my ciągle z podwyżkami bedziemy w ciemnej d.... Nie widzę wielkiego zaangażowania z ich strony, by masą uczestniczyć w demonstracji. Wolą przebierać sie w pszczółki i koniki polne.
No z waszej strony na pikietę zgłosiły się 54 osoby, 2 symulują chorobę a reszta zrzedzi.
 
Poruszyłeś wbrew pozorom bardzo ważny wątek godny głębokiego zastanowienia. Do twojej wypowiedzi
dodam tylko, że nie tylko w TVP info ale w tvn24 i Polsat news, czy wydarzenia 24 też😡. No Tym razem celnikom wytkną nie tylko rządzący ale opozycja też. Zastanawiam się tylko jak można tego nie widzieć?

Popatrzcie co się dzieje w sejmie, Sytuacja się zmieniła i należy zweryfikować datę protestu. Takie jest moje zdanie. Organizując protest w obecnej sytuacji strzelimy sobie w kolano, media nie zostawią na nas suchej nitki. Moim zdaniem protest należy zawiesić a zadeklarować pomoc jako służba która również jest na granicy.
Przez ostatni tydzień wielu z Was prosiło Sławka o jasny sygnał. Jak jest decyzja o pikiecie, to zastanawiasz się, czy pikieta będzie ok. Sytuacja na granicy a nasza pikieta, co to ma do rzeczy? Niebezpieczna narracja
 
Zwróćcie uwagę, że MFpiracius aktywuje się zawsze, gdy nasze środowisko ma do podjęcia ważne, trudne kroki. Nigdy nie napisał nic, na temat służby, ale zawsze sypie piach w tryby. Nie idźcie na zwolnienie, nie warto. Nic nie osiągniecie. Zupełnie jak Gebcio xd To po prostu zły człowiek jest.
 
Przez ostatni tydzień wielu z Was prosiło Sławka o jasny sygnał. Jak jest decyzja o pikiecie, to zastanawiasz się, czy pikieta będzie ok. Sytuacja na granicy a nasza pikieta, co to ma do rzeczy? Niebezpieczna narracja
I tak rozmawiać mogę. Ja nigdy nie prosiłem sygnału, bo związek takiego sygnału nie wyda. Uważasz, że sytuacja na granicy, a pikieta służby granicznej, jaką jest scs nie łączy się. Przemyślałeś to dokładnie?
 
Ostatnia edycja:
Poruszyłem celowo, utrzymując żartobliwy ton... Bałem się oskarżeń o współprace z MF, sam wielokrotnie tu różnym agentom to zarzucałem. Pamiętajmy, że jesteśmy służbą, a sytuacja jest szczególna... Planując pikietę, trudno było przewidzieć taką eskalacje napięcia na granicy... Propagandowo rząd nas rozjedzie.
Jest jeszcze coś, we wszystkich przekazach np. z Kuźnicy, nie ma ani słowa, że są tam FCSCS, i że też są zagrożeni! Jest WOT, Policja, SG (pełen szacunek), ale celników na granicy nie ma...
Dlatego w tym szczególnym czasie który nastał a którego nie mogliśmy przewidzieć trzeba pozytywnie zaistnieć jako SCS jak proponuje @Grześ2211
 
@młspeclat67 "Propagandowo rząd nas rozjedzie" dodam że media też, również te opozycyjne.
Wystarczy popatrzeć co się dzieje przykład pierwszy z brzegu: TVP już rozwiązało współpracę z Kurdej-Szatan, za szkalowanie SG.
 
Wyraziłem swoje zdanie, ale nie narzucam go nikomu - decyzji o tym czy pikieta się odbędzie czy zostanie zawieszona oczekuję od przewodniczącego. Jeśli uzna że jednak robimy pikietę lojalnie mu pomogę w miarę swoich możliwości choć się z tym nie zgadzam. Podobna sytuacja była w 2016 roku gdzie po wszystkim MB konsekwentnie zarzucał Sławkowi destabilizację granicy w obliczu szczytu G20 i Zjazdu Młodzieży, powinniśmy wyciągnąć z tego wnioski.
 
Wpis Pani Barbary jest absolutnie haniebny, i powinna ponieść surowe konsekwencje. W kontekście jednak naszych spraw, zwróćmy uwagę, że nawet politycy opozycyjni nieco się zmiarkowali. Jak dotychczas wykorzystując sytuację, w sposób absolutnie cyniczny, do bieżących celów politycznych (nie mam co do tego najmniejszych wątpliwości) walili w rząd jak w bęben. W sytuacji bezpośredniego zagrożenia bezpieczeństwa (tak przedstawia sytuacje rząd) naród skupia się wokół władzy... nawet niezbyt lubianej. Jaki byłby zatem odbiór społeczny naszej pikiety/protestu. Biorąc pod uwagę, iż zawsze był zły?
Oby sytuacja uspokoiła się do 24.11, tego nam wszystkim życzę🙂
 
Ostatnia edycja:
Wyraziłem swoje zdanie, ale nie narzucam go nikomu - decyzji o tym czy pikieta się odbędzie czy zostanie zawieszona oczekuję od przewodniczącego. Jeśli uzna że jednak robimy pikietę lojalnie mu pomogę w miarę swoich możliwości choć się z tym nie zgadzam. Podobna sytuacja była w 2016 roku gdzie po wszystkim MB konsekwentnie zarzucał Sławkowi destabilizację granicy w obliczu szczytu G20 i Zjazdu Młodzieży, powinniśmy wyciągnąć z tego wnioski.
Od kiedy MB i Jego towarzysze są autorytetem dla porządnych ludzi? A my gdzie służymy nie na granicy? Nas nie zajadą na wkroczą do Polski? Już był impas na granicy, jak parlamentarzyści podnieśli swoje apanaże, I im to nie przeszkadzało? A moja rodzina jest inna od rodziny jednego czy drugiego polityka?
 
Wpis Pani Barbary jest absolutnie haniebny, i powinna ponieść surowe konsekwencje. W kontekście jednak naszych spraw, zwróćmy uwagę, że nawet politycy opozycyjni nieco się zmiarkowali. Jak dotychczas wykorzystując sytuację, w sposób absolutnie cyniczny, do bieżących celów politycznych (nie mam co do tego najmniejszych wątpliwości) walili w rząd jak w bęben. W sytuacji bezpośredniego zagrożenia bezpieczeństwa (tak przedstawia sytuacje rząd) naród skupia się wokół władzy... nawet niezbyt lubianej. Jaki byłby zatem odbiór społeczny naszej pikiety/protestu. Biorąc pod uwagę, iż zawsze był zły?
Oby sytuacja uspokoiła się do 24.11, tego nam wszystkim życzę🙂
Przyjrzyj się polityce globalnie i pooglądaj TV francuską, może cos z Azji. Tylko oglądaj, nawet nie słuchaj. NIC SIĘ NIE SKOŃCZY I TO JESZCZE DŁUGO POTRWA.
 
Przez ostatni tydzień wielu z Was prosiło Sławka o jasny sygnał. Jak jest decyzja o pikiecie, to zastanawiasz się, czy pikieta będzie ok. Sytuacja na granicy a nasza pikieta, co to ma do rzeczy? Niebezpieczna narracja
Tutaj tylko wymieniamy spostrzeżenia i nie ma w tym żadnej niebezpiecznej narracji. Sytuacja na granicy PL-By ma dzisiaj wpływ na wszystko co się dzieje w kraju.
 
Przyglądając się napiętej sytuacji między forumowiczami
do przemyślenia są trzy sprawy :
1 kto wymyślił termin pikiety tydzień po
ostatecznych i najważniejszych rozmowach
z szefostwem o naszej przyszłości
2 jeżeli do żadnych spotkań nie dojdzie
Co dalej
3 jeżeli 15.11 dojdzie do "ugody" i wszystkie
postulaty zostaną zaakceptowane , to co z
manifestacjaomm ? Będzie napewno problem
z daleko idącymi planami. Co z urlopami ?
Co ze zwolnieniami ?
Miejmy nadzieję , że "ktoś " to nadzoruje .
 
Zuzia jak zwykle, merytorycznie 😊.

Msw bardzo szybko podpisało porozumienie. Jestem przekonany, że mieli informacje od służb tajnych, co się wydarzy. Chcieli w krytycznym momencie mieć spokój. Czy przegapiliśmy swoją chwilę?

Tymczasem w tvp akcja "Wszyscy murem za polskim mundurem". W szkołach dzieci przygotowują laurki dla pograniczników i żołnierzy. Zupełnie jak w poprzednim ustroju. Obyśmy nie zostali "radomskimi warchołami"😉
 
Od kiedy MB i Jego towarzysze są autorytetem dla porządnych ludzi? A my gdzie służymy nie na granicy? Nas nie zajadą na wkroczą do Polski? Już był impas na granicy, jak parlamentarzyści podnieśli swoje apanaże, I im to nie przeszkadzało? A moja rodzina jest inna od rodziny jednego czy drugiego polityka?
Oj @veni vidi, a gdzie masz napisane, że są autorytetem dla porządnych ludzi. Autoryzował tę pseudoreformę, której konsekwencje ponosi do dzisiaj wielu z Nas. Jesteś funkiem z granicy wschodniej pełen szacun. Twoja rodzina nie jest inna od rodziny jednego czy drugiego polityka. Jak każda zasługuje na godne życie. Dlatego, że trochę inaczej rozumiemy pewne sprawy to nie znaczy, że nie mamy się szanować. Ja i @Basic jesteśmy z południa, nie narzucamy związkowi ani Tobie jak macie postępować, tylko myślimy głośno, polemizujemy. Chyba nie widzisz w tym nic złego?
 
Nie pisałem o MB jako o autorytecie lecz podobnej sytuacji, którą mamy również teraz, przedtem był szczyt G20 i spotkanie młodzieży oraz nasz protest (i zarzucano nam osłabianie granicy w kluczowym momencie), dziś sytuacja na granicy oraz nasz potencjalny protest. Czy wnioski nie nasuwają się same???? Veni proszę czytaj mnie z większym zrozumieniem. MB dla mnie to nie autorytet lecz człowiek który prawdopodobnie nie do końca jest taki uczciwy jak się kreuje.
 
Back
Do góry