• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

24.11.21 g.12:00 DEMONSTRACJA W WARSZAWIE

1636042169019.png

24.11.21 r. godz. 12:00 Warszawa pod gmachem MF ul. Świętokrzyska 12 z przemarszem pod Sejm i KPRM.
Rozpoczynamy akcję zgłoszeń na pikietę!
Już sama liczba chętnych może załatwić temat, a na pewno kolosalnie wzmocnić naszą pozycję negocjacyjną do rozmów zaplanowanych na 15.11.
Zapisy, także zgłoszenia samej liczby osób, które wezmą udział z Waszej komórki organizacyjnej bez podawania danych, już są możliwe u Przewodniczących ZOI. Szczegóły w załączniku.
 

Attachments

  • celnicy67-1-21-pikieta.doc
    87 KB · Wyświetleń: 454
@MOTYW-ACJA Ścieżka kariery to priorytet, bo zależy nam na tym by "młodzi" i "średni" stażem mieli lepiej niż my.
Bardzo zależy mi na tym, aby ustalić ją konkretną i transparentną dla osób z kilku, dziesięcio czy nastoletnim stażem.
To jest sprawa, którą bardzo mocno podkreślamy w postulatach i już od jakiegoś czasu tą kwestię podnosimy.
Niestety MF, wprawdzie przyznaje rację, że trzeba to zrobić, ale działa opieszale, powołuje zespoły, przeciąga konkrety, stąd trzeba to obok podwyżek i modernizacji, które są oczywiście priorytetem, postawić bardzo, bardzo zdecydowanie na pikiecie. ZAPRASZAM DO UDZIAŁU!
 
WSZYSCY "starzy", "średni" i" młodzi" walczymy o NORMALNOŚĆ, bo dzisiaj, ponad 4 lata po reformie MB, dużo do tego brakuje.
Chodźmy wszyscy pod MF, Sejm i KPRM.
Zapytajmy głośno najwyższe organy państwowe jakie jest uzasadnienie dla dyskryminacji w demokratycznym państwie prawa, w którym przepisy Konstytucji na to nie pozwalają.
 
WSZYSCY "starzy", "średni" i" młodzi" walczymy o NORMALNOŚĆ, bo dzisiaj, ponad 4 lata po reformie MB, dużo do tego brakuje.
Chodźmy wszyscy pod MF, Sejm i KPRM.
Zapytajmy głośno najwyższe organy państwowe jakie jest uzasadnienie dla dyskryminacji w demokratycznym państwie prawa, w którym przepisy Konstytucji na to nie pozwalają.
Odpowiedzi udziela permanentnie MF - TOTALNA IGNORANCJA, w aspekcie prawnym USTAWOWA :mad:, w sensie
czynnościowym INICJATYWA prezydencka ( tu ciągle czytamy o oburzeniu i niewiedzy Pana Prezydenta):cool:
 
WSZYSCY "starzy", "średni" i" młodzi" walczymy o NORMALNOŚĆ, bo dzisiaj, ponad 4 lata po reformie MB, dużo do tego brakuje.
Chodźmy wszyscy pod MF, Sejm i KPRM.
Zapytajmy głośno najwyższe organy państwowe jakie jest uzasadnienie dla dyskryminacji w demokratycznym państwie prawa, w którym przepisy Konstytucji na to nie pozwalają.
Mało precyzyjnie się wyraziłem. Nie "dużo do tego brakuje", a "winno być "jest fatalnie".

Przykład:
Nie wiem czy znacie takie przypadki, ale ja czytałem opinie funkcjonariuszy o NUCS, którzy rezygnując z funkcji mówili, że nie da się zarządzać służbą, będąc ograniczanym z poziomu DIAS w każdym aspekcie, tj. kadrowym, finansowym i logistycznym. Nie da się kierować służbą, gdy z powodu ww. ograniczeń, rolę NUCS ogranicza się tylko do administrowania.
Jeżeli Naczelnicy mają takie zdanie, to nic nie trzeba więcej do tego dodawać.
W MF wciąż tego nie widzą, ale zobaczą niebawem. :)
 
Sławek jeżeli uznasz że ten poniższy pomysł jest wart zainteresowania to - przygotuj i udostępnij takie zaproszenie na pikietę do Warszawy na WhatsApp (może jeszcze na inny komunikator) - wtedy dodatkowo każdy z nas będzie mógł wysyłać i propagować pikietę wśród swoich kolegów ze służby lub emerytów którzy często nie mają dostępu do informacji a nie wszyscy śledzą zzcelnicy.pl
 
Warto robić więcej żeby rozpowszechnić info o pikiecie i proteście, ale jak ktoś chce poprzez komunikatory informować znajomych to wystarczy rozsyłać link do odpowiedniego wątku forum dodając dwa słowa zachęty od siebie.
 
ODEZWA DO KADRY KIEROWNICZEJ KAS
Dzisiaj rozmawiałem z emerytowanym naczelnikiem.
Poklepał mnie po plecach, podziękował, że dzięki naszemu związkowi ma emeryturę z 7 na przodzie. Ale to był człowiek, który zawsze popierał nasze działania. Apeluję zatem do obecnej kadry kierowniczej.
DZIAŁAMY MY JAKO ZWIĄZKI, ALE PODWYŻKI MAJĄ WSZYSCY. I WY TEŻ NA TYM SKORZYSTACIE, A WASI LUDZIE BĘDĄ ZADOWOLENI. I TUTAJ PROŚBA: NIE MUSISZ JECHAĆ NA PIKIETĘ, ALE NIE PRZESZKADZAJ.
 
Prześlijcie info o manifestacji i wnioskach w Sykap na meile służbowe. Większość pracowników nic nie wie o tych akcjach. Cześć nawet nie wiedziała, że wczoraj mieli wyłączyć komputery.
 
Back
Do góry