• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

24.11.21 g.12:00 DEMONSTRACJA W WARSZAWIE

1636042169019.png

24.11.21 r. godz. 12:00 Warszawa pod gmachem MF ul. Świętokrzyska 12 z przemarszem pod Sejm i KPRM.
Rozpoczynamy akcję zgłoszeń na pikietę!
Już sama liczba chętnych może załatwić temat, a na pewno kolosalnie wzmocnić naszą pozycję negocjacyjną do rozmów zaplanowanych na 15.11.
Zapisy, także zgłoszenia samej liczby osób, które wezmą udział z Waszej komórki organizacyjnej bez podawania danych, już są możliwe u Przewodniczących ZOI. Szczegóły w załączniku.
 

Attachments

  • celnicy67-1-21-pikieta.doc
    87 KB · Wyświetleń: 459
Prześlijcie info o manifestacji i wnioskach w Sykap na meile służbowe. Większość pracowników nic nie wie o tych akcjach. Cześć nawet nie wiedziała, że wczoraj mieli wyłączyć komputery.
Sławek utworzył zaproszenie na komunikatory - ja rozesłałem już do wszystkich których mam w komórce, oczywiście do wszystkich z branży.(y):)
 
Oczywiście postaram się być na pikiecie. Jak myślicie czy pasek w tvpinfo będzie wyglądał tak ? "Gdy państwo polskie odpiera inwazję na wschodniej granicy podli celnicy żądają pieniędzy" lub "Celnicy wpisują się w scenariusz łukaszenki i putina" Już nie mogę się doczekać.😁
 
Oczywiście postaram się być na pikiecie. Jak myślicie czy pasek w tvpinfo będzie wyglądał tak ? "Gdy państwo polskie odpiera inwazję na wschodniej granicy podli celnicy żądają pieniędzy" lub "Celnicy wpisują się w scenariusz łukaszenki i putina" Już nie mogę się doczekać.😁
Poruszyłeś wbrew pozorom bardzo ważny wątek godny głębokiego zastanowienia. Do twojej wypowiedzi
dodam tylko, że nie tylko w TVP info ale w tvn24 i Polsat news, czy wydarzenia 24 też😡. No Tym razem celnikom wytkną nie tylko rządzący ale opozycja też. Zastanawiam się tylko jak można tego nie widzieć?

Popatrzcie co się dzieje w sejmie, Sytuacja się zmieniła i należy zweryfikować datę protestu. Takie jest moje zdanie. Organizując protest w obecnej sytuacji strzelimy sobie w kolano, media nie zostawią na nas suchej nitki. Moim zdaniem protest należy zawiesić a zadeklarować pomoc jako służba która również jest na granicy.
 
Zauważcie, że ZZ walczy o podwyzki dla wszystkich w KAS, ostatnio skarbowcy otrzymali najwyzsze kwoty, bo do usranej nieskończoności będą gonić zarobki funkcjonariuszy. Za to my ciągle z podwyżkami bedziemy w ciemnej d....
 
Ostatnia edycja:
Zauważcie, że ZZ walczy o podwyzki dla wszystkich w KAS, ostatnio skarbowcy otrzymali najwyzsze kwoty, bo do usranej nieskończoności będą gonić zarobki funkcjonariuszy. Za to my ciągle z podwyżkami bedziemy w ciemnej d.... Nie widzę wielkiego zaangażowania z ich strony, by masą uczestniczyć w demonstracji. Wolą przebierać sie w pszczółki i koniki polne.
Tymczasem w Policji cywile o podwyżki muszą się upomnieć sami. Przyznane 677 zł brutto dotyczy wyłącznie funkcjonariuszy.
 
Poruszyłeś wbrew pozorom bardzo ważny wątek godny głębokiego zastanowienia. Do twojej wypowiedzi
dodam tylko, że nie tylko w TVP info ale w tvn24 i Polsat news, czy wydarzenia 24 też😡. No Tym razem celnikom wytkną nie tylko rządzący ale opozycja też. Zastanawiam się tylko jak można tego nie widzieć?

Popatrzcie co się dzieje w sejmie, Sytuacja się zmieniła i należy zweryfikować datę protestu. Takie jest moje zdanie. Organizując protest w obecnej sytuacji strzelimy sobie w kolano, media nie zostawią na nas suchej nitki. Moim zdaniem protest należy zawiesić a zadeklarować pomoc jako służba która również jest na granicy.
Przecież wystarczy przekazać nam cześć ich zadań, tak jak oni mają prawo wykonywać nasze kontrole. Nikt jeszcze z MF oraz MSWiA na to nie wpadł? Rząd ma wszystko pod kontrolą, bo to jest ustawka. Istnieje potrzeba eskalacji, bo trzeba wojsko przenieść na wschodnia flankę. Co ma nasz protest do tego? Równe traktowanie mundurowych to jest najważniejsze.
 
Przecież wystarczy przekazać nam cześć ich zadań, tak jak oni mają prawo wykonywać nasze kontrole. Nikt jeszcze z MF oraz MSWiA na to nie wpadł? Rząd ma wszystko pod kontrolą, bo to jest ustawka. Istnieje potrzeba eskalacji, bo trzeba wojsko przenieść na wschodnia flankę. Co ma nasz protest do tego? Równe traktowanie mundurowych to jest najważniejsze.
Nie twierdzę że nie należy protestować (należy) ale nie w czasie kiedy sytuacja jest niekorzystna dla nas protestujących.
 
Nie twierdzę że nie należy protestować (należy) ale nie w czasie kiedy sytuacja jest niekorzystna dla nas protestujących.
A kiedy będzie korzystna? MF przecież wie co się dzieje na granicy (vide uchodźcy), wie o planowanej prze nich samych inflacji i wie, że potraktowali funkcjonariuszy w sposób dyskryminujący. Wie tez, że wiele zadań możemy wykonać za nich na granicy. A może wie, że wystraszymy się opinii publicznej i dlatego nie traktują nas jak pozostałych służb?
 
A można prosić o źródło takiej informacji?
Np. https://www.money.pl/gospodarka/pro...-policji-chca-podwyzek-6700423187356608a.html
albo

 
Przecież wystarczy przekazać nam cześć ich zadań, tak jak oni mają prawo wykonywać nasze kontrole. Nikt jeszcze z MF oraz MSWiA na to nie wpadł? Rząd ma wszystko pod kontrolą, bo to jest ustawka. Istnieje potrzeba eskalacji, bo trzeba wojsko przenieść na wschodnia flankę. Co ma nasz protest do tego? Równe traktowanie mundurowych to jest najważniejsze.
Może im o tym trzeba przypomnieć? . Na razie pokojowo.
 
Poruszyłem celowo, utrzymując żartobliwy ton... Bałem się oskarżeń o współprace z MF, sam wielokrotnie tu różnym agentom to zarzucałem. Pamiętajmy, że jesteśmy służbą, a sytuacja jest szczególna... Planując pikietę, trudno było przewidzieć taką eskalacje napięcia na granicy... Propagandowo rząd nas rozjedzie.
Jest jeszcze coś, we wszystkich przekazach np. z Kuźnicy, nie ma ani słowa, że są tam FCSCS, i że też są zagrożeni! Jest WOT, Policja, SG (pełen szacunek), ale celników na granicy nie ma...
 
Ostatnia edycja:
Poruszyłem celowo, utrzymując żartobliwy ton... Bałem się oskarżeń o współprace z MF, sam wielokrotnie tu różnym agentom to zarzucałem. Pamiętajmy, że jesteśmy służbą, a sytuacja jest szczególna... Planując pikietę, trudno było przewidzieć taką eskalacje napięcia na granicy... Propagandowo rząd nas rozjedzie.
Jest jeszcze coś, we wszystkich przekazach np. z Kuźnicy, nie ma ani słowa, że są tam FCSCS, i że też są zagrożeni! Jest WOT, Policja, SG (pełen szacunek), ale celników na granicy nie ma...
Są na PRZEJŚCIACH granicznych, trzeba dobrze poszukać wiadomości ....kolejki na granicach(y)
 
Poruszyłem celowo, utrzymując żartobliwy ton... Bałem się oskarżeń o współprace z MF, sam wielokrotnie tu różnym agentom to zarzucałem. Pamiętajmy, że jesteśmy służbą, a sytuacja jest szczególna... Planując pikietę, trudno było przewidzieć taką eskalacje napięcia na granicy... Propagandowo rząd nas rozjedzie.
Jest jeszcze coś, we wszystkich przekazach np. z Kuźnicy, nie ma ani słowa, że są tam FCSCS, i że też są zagrożeni! Jest WOT, Policja, SG (pełen szacunek), ale celników na granicy nie ma...
Twój post powinni przeczytać wszyscy, a zwłaszcza "napaleni" na pikietę 24.11.2021 r. Są inne możliwości, które w swoim poście zasugerowałeś. Uważam, że w pierwszej kolejności z nich trzeba skorzystać.
 
Back
Do góry