• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

24.11.21 g.12:00 DEMONSTRACJA W WARSZAWIE

1636042169019.png

24.11.21 r. godz. 12:00 Warszawa pod gmachem MF ul. Świętokrzyska 12 z przemarszem pod Sejm i KPRM.
Rozpoczynamy akcję zgłoszeń na pikietę!
Już sama liczba chętnych może załatwić temat, a na pewno kolosalnie wzmocnić naszą pozycję negocjacyjną do rozmów zaplanowanych na 15.11.
Zapisy, także zgłoszenia samej liczby osób, które wezmą udział z Waszej komórki organizacyjnej bez podawania danych, już są możliwe u Przewodniczących ZOI. Szczegóły w załączniku.
 

Attachments

  • celnicy67-1-21-pikieta.doc
    87 KB · Wyświetleń: 455
Serio Celnicy są kojarzeni z ochroną granicy? Nie słyszałam by ktokolwiek o was wspomniał w kontekście ochrony granicy z Białorusia. Straż graniczna, wojsko, policja owszem, ale czy ktoś mówi o celnikach? Ja nie słyszałam i nie czytałam. Ludziom też się raczej kojarzycie z pobieraniem cła, może jakims nielegalnym przewozem towarów ale raczej nie z ochroną granic (...).
A ty dalej, usilnie, namolnie, jesteś ignorantką. Widzę, że co by nie napisać, co by nie powiedzieć to i tak się nie zmienisz, nie doczytasz, nie douczysz, ba... nawet nie chcesz przyjąć pewnych rzeczy do wiadomości, choćby ci łopatą do głowy nasypali. Także proszę, nie mąć, i najlepiej nie wypowiadaj się już na tym forum bo i tak pewnych rzeczy nie zrozumiesz, przerasta cię to. Najgorsze jest to, że nawet nie próbujesz zrozumieć.
 
może więc trzeba z duchem wyższej potrzeby wystąpić do właściwego ministra o zgodę na przyjazd funkcjonariuszy celnych do Kużnicy celem wsparcia naszych mundurowych kolegów.
wesprzeć ich fizyczną obecnością, a nie deklaracjami i apelami.
oczywiście w ramach czasu wolnego każdego zadeklarowanego na planowaną pikietę do w-wy.
związek mógłby to w tym kierunku poprowadzić i zniknie problem czy teraz wypada protestować, czy to dobry moment itd.
do m-fu wystąpić jedynie o zgodę na wyjazd w umundurowaniu, o nic więcej. chyba nie odmówią mundurowym w tym trudnym dla państwa czasie.
Kuźnica to przede wszystkim cło, zawsze tak było w przekazie publicznym.
może to jest rozwiązanie naszych obecnych rozterek. zawalczmy czynem - pro publico bono.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
A ja uważam, że protest jest w tej chwili dobrym pomysłem. Tylko trzeba umieć to sprzedać medialnie.
RZĄD SOBIE DAŁ PODWYŻKI PO 60-75% A SŁUŻBIE CELNO-SKARBOWEJ DAJE FIGĘ Z MAKIEM I NIE WALORYZUJE UPOSAŻEŃ NAWET O KWOTĘ INFLACJI. ZAMIAST TEGO PROPONUJE DODATKOWE ŚRODKI DLA KADRY KIEROWNICZEJ ZAWOALOWANE NAGRODAMI I PREMIAMI, KTÓRE NIE WIADOMO DO KOGO TRAFIĄ.

Przypominam też, że te "hojne" dodatki nie zwiększą nam emerytury, gdyż nie są to dodatki o charakterze stałym!

Edit: jeśli MF chce wykazać dobrą wolę, to niech po prostu zwiększy mnożnik kwoty bazowej o takie kwoty jak proponuje w swych obietnicach dodatków motywacyjnych itp. Wówczas byłoby uczciwie.
 
Back
Do góry