Służba celna

Reklama

WDB - Programy ubezpieczeniowe

Fundacja Świętego Mateusza

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej

Nowe posty

Statystyki

Tematy
13 631
Posty
164 255
Użytkownicy
10 651
Ostatni użytkownik
CHIRoofing

"Minister Finansów dziękuje ..."

 • 3 498
 • 2
tvn uwaga.jpg"Posługując się ukrytą kamerą reporterzy UWAGI! pokazali hazardową rzeczywistość po uchwaleniu ustawy likwidującej nielegalny hazard. Kioski internetowe z maszynami do złudzenia przypominającymi jednorękich bandytów, przerobione automaty hazardowe działające pod przykrywką symulatorów do gry - hazard wcale nie zszedł do podziemia, a nielegalne gry toczą się na oczach bezradnych urzędników..."

Link do newsa i video:
http://uwaga.tvn.pl/45258,news,,minister_finansow_dziekuje8230,reportaz.html

Dyskusja na ten temat:
http://celnicy.pl/showthread.php?7772-Państwo-przegrywa-hazardową-wojnę

IC Warszawa o rozdysponowaniu II transzy

 • 1 908
 • 7
Średnia kwota na wyrównanie/wzrost uposażenia zasadniczego (bez kwot na wysługę) na jeden etat funkcjonariusza przekazana do rozdysponowania w Izbie (w ujęciu miesięcznym) - 255,77 zł
http://zz.celnicy.pl/tekst-563.html

Newsweek o absurdalnych przepisach ustawy hazardowej

 • 1 368
 • 0
newsweek.jpg"Aby zorganizować loterię fantową na szkolnym boisku, pod kościołem czy w sali bankietowej podczas balu, trzeba uzyskać pozwolenie Izby Celnej" - pisze Newsweek.
W artykule wypowiada się Szef Służby Celnej

http://www.newsweek.pl/artykuly/sek...fanty--czyli-nielegalny-zywot-loterii,73600,1

Zmiana druków przystąpienia do ubezpieczenia w GENERALI

 • 6 969
 • 0
generali.jpgOsoby, które chcą przystąpić do ubezpieczenia grupowego Generali wypełniają nowe druki, które zamieszczamy pod linkiem:
http://zz.celnicy.pl/tekst-564.html

Nowe druki dotyczą tylko osób nowoprzystępujących. Już ubezpieczeni nic oczywiście nie muszą wypełniać

Przypominamy, że każdy może się ubezpieczyć bezpośrednio. Uprzejmie informujemy, iż od dnia 1 czerwca 2010r. uruchomiliśmy ogólnopolską polisę grupowego ubezpieczenia na życie CERTUM MAX Generali Życie TU S.A. na warunkach specjalnego programu ubezpieczeń dla Służby Celnej.

Formuła ubezpieczenia jakie proponujemy jest stosowana przez firmę GENERALI w przypadku kilku ogólnopolskich podmiotów (np. w przypadku programu ubezpieczeń dla emerytowanych funkcjonariuszy i pracowników Straży Granicznej) i z powodzeniem funkcjonuje od kilku lat.
Zasady funkcjonowania programu ubezpieczeń:
- Ubezpieczającym w ogólnopolskiej polisie dla Służby Celnej – jest ZZ CELNICY PL (na deklaracji w...

Spotkanie z przedstawicielami związków zawodowych służb mundurowych

 • 3 013
 • 2
Spotkanie z przedstawicielami związków zawodowych służb mundurowych

10 marca Jerzy Miller, minister spraw wewnętrznych i administracji spotkał się z przedstawicielami związków zawodowych służb mundurowych. Spotkanie dotyczyło przygotowanych przez MSWiA założeń do projektu ustawy o racjonalizacji uposażeń funkcjonariuszy służb mundurowych. Przygotowane przez MSWiA zmiany przewidują m.in., że podczas absencji chorobowej wynagrodzenie służb mundurowych wynosiłoby 80 proc., a nie 100 proc. pensji jak określa to obecnie obowiązujące prawo.
Podczas spotkania Jerzy Miller, minister spraw wewnętrznych i administracji podkreślił, że stworzenie założeń do projektu ustawy nie jest motywowane zamiarem oszczędności w formacjach, a jedynie umożliwieniem dodatkowego wynagrodzenia funkcjonariuszy, którzy pełnią służbę w zastępstwie osób przebywających na zwolnieniach. Minister podczas spotkania zaznaczył również, że nie mówimy o zabieraniu pieniędzy z tych służb. Mówimy natomiast o innym podziale...

Obietnice polityków i hazardowa rzeczywistoć - TVN UWAGA 10.03.2011r.

 • 2 573
 • 0
tvn uwaga.jpg
"Politycy zablokowali celnikom możliwość skutecznej walki z nielegalnym hazardem. Dziennikarze UWAGI! odkryli, że z projektu ustawy celnej zniknął zapis umożliwiający funkcjonariuszom tajne rozpracowywanie branży hazardowej. Co więcej, kiedy w końcu funkcjonariusze otrzymali możliwość nagrywania z ukrycia minister finansów rok czekał na podpisanie odpowiednich rozporządzeń..."

http://uwaga.tvn.pl/45138,news,,obietnice_politykow_i_hazardowa_rzeczywistosc,reportaz.html

Dyskusja na ten temat:
http://celnicy.pl/showthread.php?7772-Państwo-przegrywa-hazardową-wojnę

Senator Norbert Krajczy w obronie Sławomira Siwego

 • 3 017
 • 0
radio opole.jpgSenator Klubu Parlamentarnego PSL Pan Norbert Krajczy podjął interwencję w sprawie działań przeciwko Przewodniczącemu Związku Zawodowego Celnicy PL Panu Sławomirowi Siwemu
http://www.radio.opole.pl/2011/marzec/wiadomosci/senator-krajczy-w-obronie-slawomira-siwego.html

Państwo przegrywa hazardową wojnę - TVN Uwaga 09.03.2011r.

 • 3 117
 • 0
tvn uwaga.jpg "... Ponad rok temu po wybuchu afery hazardowej w ciągu kilku tygodni Sejm uchwalił ustawę, która miała zlikwidować rynek automatów do gier. Premier Donald Tusk zapowiedział wojnę z hazardem. Po roku funkcjonowania przepisów rządzący ogłosili sukces, informując o zmniejszeniu o połowę rynku jednorękich bandytów..."

Jak wygląda rzeczywistość? Cały artykuł i video:
http://uwaga.onet.pl/45113,news,,panstwo_przegrywa_hazardowa_wojne,reportaz.html

Dyskusja na ten temat tutaj:
http://celnicy.pl/showthread.php?7772-Państwo-przegrywa-hazardową-wojnę

Jutro ciąg dalszy audycji

TVN UWAGA i TVN 24 o zadaniach Służby Celnej

 • 3 903
 • 8
tvn.jpgOglądaj TVN UWAGA w dniu 09.03., 10.03 i 11.03 godz. 19:50 i w dniu 10.03. program "Czarno na białym" Tomasza Sekielskiego w TVN 24.

Od początku emisji nowego programu Tomasza Sekielskiego „Czarno na białym” oglądalność stacji TVN24 w wieczornym paśmie wzrosła o 41%.
W czasie emisji programu, od godz. 20:25 do 20:50, udziały dla całej populacji w styczniu i lutym wyniosły 2,48%, w grupie komercyjnej 1,49%. Dla porównania w ubiegłym roku w analogicznym czasie antenowym udziały oglądalności TVN24 wyniosły 1,76% dla całej populacji, a 1,23% dla grupy komercyjnej. Cała widownia (wszyscy 4+) względem zeszłego roku wzrosła o 41%, natomiast grupa komercyjna (16 – 49) o 21%.
W swoim autorskim programie Tomasz Sekielski skupia się na jednym albo dwóch wybranych wydarzeniach, które miały wpływ na życie społeczno-polityczne. Dziennikarz pełni zarówno rolę prowadzącego jak i reportera. „Czarno na białym” zawiera materiały filmowe i felietony autora...

Rzeczpospolita o dyscyplinarce wobec Przewodniczącego Związku Zawodowego Celnicy PL

 • 4 463
 • 2
czeczpospolita.jpgDzisiejsza Rzeczpospolita informuje o wszczęciu postępowania dyscyplinarnego wobec Przewodniczącego ZZ Celnicy PL. Sprawa robi się coraz głośniejsza. To nieporozumienie - tak w artykule wypowiada się jeden z Parlamentarzystów poproszony o opinię na ten temat

IC Białystok o rozdysponowaniu II transzy z Uchwały Modernizacyjnej Rządu RP

 • 4 376
 • 0
Średnia kwota na wzrost uposażenia zasadniczego na jeden etat funkcjonariusza przekazana do rozdysponowania Izbie Celnej Białymstoku (w ujęciu miesięcznym) wynosi 306,12 zł.

Odpowiedź IC Białystok:
http://zz.celnicy.pl/tekst-561.html

Oświadczenie Zarządu ZZ Celnicy PL w sprawie naruszenia zasad demokracji w Służbie Celnej

 • 2 422
 • 1
OŚWIADCZENIE ZARZĄDU GŁÓWNEGO ZWIĄZKU ZAWODOWEGO CELNICY PL
w sprawie naruszenia zasad demokracji w Służbie Celnej

Zarząd Główny ZZ Celnicy PL wyraża stanowczy sprzeciw dla działań jakie są podejmowane wobec wolnego i niezależnego Związku Zawodowego Celnicy PL i jego Przewodniczącego Pana Sławomira Siwego.
Z niepokojem informujemy, że 30 lat po wydarzeniach Sierpnia 80, w Służbie Celnej RP aktualny jest wciąż postawiony wtedy postulat przestrzegania zawartego w Konstytucji prawa do wolności słowa i inny mówiący o zaprzestaniu represji za działalność społeczną i przekonania.
Zapewnienie przestrzegania prawa wobec działalności społecznej i swobody wypowiedzi, pomimo upływu 20 lat istnienia wolnej Polski, jest wciąż zagrożone.
Obserwujemy działania organów władzy publicznej, wykorzystujących narzędzie prawne – postępowanie dyscyplinarne, do ograniczenia prawa głosu w debacie publicznej naszemu Związkowi i szykanowania za działalność...​

Radio Opole na temat postępowania dyscyplinarnego wobec Przewodniczącego ZZ Celnicy PL

 • 2 801
 • 2
radio opole.jpgW dniu dzisiejszym Radio Opole rozpoczęło przekazywanie informacji na temat postępowania dyscyplinarnego prowadzonego przeciwko Przewodniczącemu ZZ Celnicy PL
http://www.radio.opole.pl/2011/marzec/wiadomosci/mobbing-lamanie-konstytucji-i-praw-czlowieka.html

Zarząd ZZ Celnicy PL do NUC Opole w związku z wszczęciem postępowania dyscyplinarnego wobec Przewodniczącego Związku

 • 2 585
 • 2
"...Niniejszym informujemy, że wszystkie zarzuty dotyczą działalności związkowej. Związek nie zgadza się z tymi zarzutami, które są adresowane de facto do naszej organizacji ..." - piszą związkowcy do NUC w Opolu Pana Marka Ciupka.
Z uwagi na możliwe naruszenie prawa Zarząd Związku zawnioskował do NUC w Opolu o natychmiastowe umorzenie postępowania
http://zz.celnicy.pl/tekst-560.html

56% słuchaczy Trójki uważa, że są powody by martwić się o demokrację w Polsce

 • 2 130
 • 5
trójka.jpgW dniu 01.03.2011r. w audycji "Za a nawet przeciw" w radiowej Trójce dyskutowano na temat zagrożenia demokarcji w Polsce.
W audycji wypowiedział się Przewodniczący ZZ Celnicy PL Sławomir Siwy.

Posłuchaj 21 minuta 45 sek. audycji:
http://www.polskieradio.pl/9/302/Artykul/320542,Warto-martwic-sie-o-demokracje

Protest do DIC Opole w sprawie dyscyplinarnej dot. Przewodniczącego ZZ Celnicy PL

 • 4 297
 • 2
"...Niżej podpisane Związki Zawodowe działające przy Izbie Celnej we Wrocławiu oczekują
natychmiastowego zaprzestania nękania i prób zastraszania przedstawiciela
społecznego funkcjonariuszy i pracowników Służby Celnej !
Takie działania oceniamy jako sprzeczne z podstawami demokracji i uznajemy jako
godzące w dobre imię Służby Celnej ! ..."
Pismo do pobrania:
Pokaż załącznik: PROTEST_do_DIC_Opole (1).pdf

AKCJA PAGON

 • 2 318
 • 0
W Służbie Celnej trwa akcja PAGON. Szacujemy, że funkcjonariusze z całej Polski wysłali dotąd przeszło tysiąc przesyłek zawierających dystynkcje służbowe do Przewodniczącego Komisji Europejskiej i Komisji Petycji Parlamentu Europejskiego oraz na adres Związku Zawodowego Celnicy PL. Do akcji przyłączyli się funkcjonariusze z jednostek organizacyjnych Służby Celnej z wielu miejsc w Polsce.

Akcja jest oddolnym pomysłem, który został zainicjowany na forum internetowym celnicy.pl

Celnicy są zszokowani wdrożoną modernizacją Służby, modernizacją która przekreśla ich staż, kwalifikacje i doświadczenie zawodowe i degraduje ich do najniższych stanowisk i stopni.

W PETYCJI, którą wraz z pagonami funkcjonariusze wysyłali do UE napisali m.in., że „Funkcjonariusze i pracownicy Służby Celnej apelują od lat o usprawnienie obrotu towarowego z zagranicą i skuteczniejszą walkę z szarą strefą w gospodarce. Wdrożona autorytatywnie reforma, nie daje możliwości profesjonalizacji Służby, a wręcz nie...

Reforma emerytur mundurowych zaczeka do kolejnej kadencji?

 • 2 290
 • 2
dgp.jpgWe wtorek Rząd przedstawił plan legislacyjny zwierający listę 36 projektów ustaw na ten rok.
Link do DGP:
http://www.gazetaprawna.pl/wiadomos..._tusk_ujawnia_co_zrobi_do_konca_kadencji.html

L4 do Trybunalu Konstytucyjnego

 • 1 810
 • 0
"Nie możemy się zgodzić na rozwiązania proponowane przez rząd". - Zaskarżymy ustawę do Trybunału Konstytucyjnego zapowiada Antoni Duda
"Nie możemy się zgodzić na rozwiązania proponowane przez rząd. Ta ustawa jest niedopuszczalna i źle przygotowana. Jeżeli ustawa zostanie przyjęta w tym kształcie, zaskarżymy ją do Trybunału Konstytucyjnego" - zapowiedział w rozmowie z PAP przewodniczący NSZZ Policjantów Antoni Duda.
Przyjęte przez rząd założenia do projektu ustawy o racjonalizacji uposażeń służb mundurowych zakładają, że mundurowi przebywający na zwolnieniach lekarskich mieliby dostawać tyle samo co cywile. Oszczędności powstałe w wyniku zmniejszenia uposażeń mają być przeznaczone w całości na fundusz nagród i zapomóg dla wykonujących zadania służbowe w zastępstwie nieobecnych w pracy.
Według rządu proponowane rozwiązania mają zapobiec przypadkom nieuzasadnionego przebywania na zwolnieniach lekarskich. Obecnie nie ma uregulowań prawnych umożliwiających sprawdzenie, czy przebywanie...

Podział II transzy w Ministerstwie Finansów

 • 3 210
 • 1
Ministerstwo Finansów udzieliło odpowiedzi na wniosek o udostępnienie informacji publicznej.
Odpowiedź MF do pobrania:
http://zz.celnicy.pl/tekst-557.html
Do góry