• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Wzburzenie w KAS! Ostateczny apel do Ministra Finansów.

Koleżanki i Koledzy!

ZZ CELNICY PL publikuje ostateczny apel do Ministra Finansów wysłany do resortu 14.09.21r. w kwestii równego traktowania.
Chodzi o modernizację dla KAS na następne lata wzorem innych formacji i wyrównanie zaległych kwot z lat poprzednich, które zostały zamrożone.
Nie zamrażano ustaw modernizacyjnych w innych formacjach, a tylko uchwałę Rządu w KAS. To skandal, że obowiązujące prawo można sobie zamrozić.
Otóż nie można i nie należy takich praktyk tolerować.

Pisaliśmy już wcześniej do Ministra Finansów w tej sprawie i to jest trzecie wystąpienie, które dotyka kwestii dyskryminacji. Wystarczy! Do trzech razy sztuka.

Przygotowujemy się wobec powyższego do protestów w KAS. Jeśli Minister Finansów, mimo korespondencji, zapomni o swoich podwładnych i będzie nas dyskryminował, to po prostu nie ma innego wyjścia jak protest.

Musimy upomnieć się o elementarną uczciwość i poważne traktowanie za naszą ciężką służbę i pracę. Musimy upomnieć się o równe traktowanie, tak jak zrobiliśmy to skutecznie w 2018 roku. Jawnej dyskryminacji akceptować nikt z nas nie zamierza.

Już teraz możesz zaangażować się indywidualnie w działanie. Nie poprzestawaj na przeczytaniu wiadomości. Nie bądź bierny, roześlij tą informację w KAS do wszystkich osób, do których masz kontakt. Wyślij także załączone pismo do kilku mediów.

Wierzymy wciąż, że Ministerstwo Finansów zachowa się tak jak np. Ministerstwo Sprawiedliwości, które zawsze pamięta i dba o swoich podwładnych w takich sytuacjach. Do tego zobowiązuje elementarna uczciwość.

DZIAŁAJMY WSZYSCY!

Pozdrawiam

Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
 

Attachments

  • celnicy33-2-21-modernizacja dla KAS.pdf
    229,8 KB · Wyświetleń: 1 149
Ostatnia edycja:
... trzeba młodym dać powód do udziału... bez nich się nie uda.
Szkoda zachodu...jak zamierzają nadal za...ć za minimalną i czekać na mannę z nieba.
To wyżej to taka "wstawka" do dyskusji, w rzeczywistości to MŁODZI wykorzystują każdy pretekst do
brania wolnego ;). W sumie mają rację, to starzy ciągną ten wóz. Teraz już na kolanach ale w imię odpowiedzialności za kraj ciągną , jak padną MF znajdzie ZASTĘPCÓW ...Na rok, dwa wrzuci trochę grosza,
podniesie pensje do WZORCA - praca i minimalna płaca dla każdego:mad:.
P.s. Pozdrawiam tych odpoczywających ( Pracusie wsparcia nie potrzebują - dostaną nagrody :unsure:).
 
młodzi są zadowoleni, u mnie kierownik o nikogo tak nie dba jak o młodych, ma zielone światło i podzielił awanse i sute podwyżki, krótko, zamknął im (...)
na młodych bym nie liczyła, sami musimy zadbać o swoje zdrowie, nikt tak nie zadba o nasze zdrowie jak my sami, nie ma ludzi ludzi zdrowych po 15-20 i więcej latach służby, zawsze coś dolega
 
... trzeba młodym dać powód do udziału... bez nich się nie uda.
Zgadzam się w 100%.
Widzę po swojej Izbie, która jest jedną z "najstarszych" w kraju, aktualnie po naborach jest sporo młodzieży. Oni nie czują tego, że są związki a wręcz nawet nie wiedzą. Mam wrażenie, że w drugą stronę jest tak samo, związki nie zauważają, że przychodzi do służby nowy narybek i warto do nich się zwrócić i coś zaproponować.
 
Zgadzam się w 100%.
Widzę po swojej Izbie, która jest jedną z "najstarszych" w kraju, aktualnie po naborach jest sporo młodzieży. Oni nie czują tego, że są związki a wręcz nawet nie wiedzą. Mam wrażenie, że w drugą stronę jest tak samo, związki nie zauważają, że przychodzi do służby nowy narybek i warto do nich się zwrócić i coś zaproponować.
Po pierwsze co proponujesz ? Po drugie DIAS daje ogłoszenie o naborze i warunki- startujący je AKCEPTUJĄ i startują do "zaciągu" i wszystko jasne. Jak już zostaną wciągnięci to za PÓŹNO na narzekania - to już loteria, ruletka, poker itd. a KARTY rozdaje MF i DIAS ( Szefową pomijam bo swoją mocą NIC nie może).
I na koniec - znany wywód od przełożonych...jak się nie podoba to możesz odejść. Co do wiedzy młodych na
temat istnienia ZZ to się nie wypowiadam- za stary jestem :coffee:
 
Po pierwsze co proponujesz ? Po drugie DIAS daje ogłoszenie o naborze i warunki- startujący je AKCEPTUJĄ i startują do "zaciągu" i wszystko jasne. Jak już zostaną wciągnięci to za PÓŹNO na narzekania - to już loteria, ruletka, poker itd. a KARTY rozdaje MF i DIAS ( Szefową pomijam bo swoją mocą NIC nie może).
I na koniec - znany wywód od przełożonych...jak się nie podoba to możesz odejść. Co do wiedzy młodych na
temat istnienia ZZ to się nie wypowiadam- za stary jestem :coffee:
myślę, że nikt przychodząc z zewnątrz nie jest przygotowany na to co tu zastanie więc nic nie jest jasne. Jak się nie podoba to są dwie drogi, odejść lub to zmienić. Im łatwiej odejść tym większe ryzyko można podjąć probując coś zmienić. O to co zaproponować młodym należy ich zapytać.
 
myślę, że nikt przychodząc z zewnątrz nie jest przygotowany na to co tu zastanie więc nic nie jest jasne. Jak się nie podoba to są dwie drogi, odejść lub to zmienić. Im łatwiej odejść tym większe ryzyko można podjąć probując coś zmienić. O to co zaproponować młodym należy ich zapytać.
Z perspektywy czasu, sądzę, że należy dać PIERWSZEŃSTWO MF i DIAS.Tak jak piszesz "Im łatwiej odejść tym większe ryzyko można podjąć probując coś zmienić", młodzi MOGĄ sobie na to pozwolić...u starych to już
niezły dylemat biorąc pod uwagę "marchewkę" ...@Iwona11.
 
Po pierwsze co proponujesz ? Po drugie DIAS daje ogłoszenie o naborze i warunki- startujący je AKCEPTUJĄ i startują do "zaciągu" i wszystko jasne. Jak już zostaną wciągnięci to za PÓŹNO na narzekania - to już loteria, ruletka, poker itd. a KARTY rozdaje MF i DIAS ( Szefową pomijam bo swoją mocą NIC nie może).
I na koniec - znany wywód od przełożonych...jak się nie podoba to możesz odejść. Co do wiedzy młodych na
temat istnienia ZZ to się nie wypowiadam- za stary jestem :coffee:
To co widzę i siebie i co mogę zaproponować to kontakt ZZ z nowoprzyjętymi. U mnie w zasadzie w każdej komórce jest ktoś kto należy do Celnicy.pl, w czym problem aby zachęcić "starych" członków związku alby zachęcali do wstąpienia narybek albo przynajmniej dawali znać do Przewodniczącego w Izbie, że pojawił się u nich nowy funk i próbować się z nim skontaktować bezpośrednio. Przedstawić nowemu jakie są plusy bycia w Związku, co może go spotkać w służbie i w czym ZZ jest mu w stanie pomóc, o co jest walka, jakie są postulaty i co chce ZZ uzyskać bez względu na to czy ktoś ma 2, 3, 5 czy 20 lat służby - gdzie jest wspólny mianownik naszych spraw.
 
Ale co popierasz ? Dajesz takie wstawki jak w reklamach. Masz ogarniętych młodych z US? Oni wiedzą o istnieniu Twojego ZZ ?
Prowadzę na FB grupę pracowników KAS na której jest 17 500 tys członków.
To grupa tajna, więc są tam tylko pracownicy i funkcjonariusze.
Wszyscy tam wiedzą o moim ZZ.
Wiedzą również co robiłam jako zwiazkowiec przez ostatnie dwa lata.
Nie wyskoczyłam z kapelusza jak Ty twierdzisz.
Większość pracowników KAS w tym kraju wie kim jestem.
Zatem moje poparcie i udostępnienie tej informacji, tego apelu na grupie 17,5 tys pracowników i funkcjonariuszy ma duże znaczenie.

Ty natomiast po raz kolejny pokazujesz jakim ignorantem jesteś.
 
... trzeba młodym dać powód do udziału... bez nich się nie uda.
Trochę mnie dziwi, że młodych trzeba specjalnie zachęcać. Przecież to właśnie Młodzi mają najwięcej do zyskania, bo przed nimi wiele lat służby i dlatego przez wiele lat mogliby być beneficjentami dobrych rozwiązań.
Gadanie, że np sprawy emerytalne ich nie interesują też jest dla mnie irracjonalne, przecież każdy będzie kiedyś emerytem, natomiast podwyżki są tak samo ważne dla wszystkich.
A np walka o ustalenie jasnej ścieżki kariery dotyczy prawie tylko młodych, bo starzy często mają już obowiązkowe awanse za sobą. Najstarsi mają przed emeryturrą szansę na max 1 awans w stopniu, ale widzą, że trzeba coś zmienić, bo przy obecnych zasadach młodym będzie trudno do emerytury dojść do korpusu aspirantów
 
Szanowna koleżanko
powstał nowy związek w skarbowości to fakt ale oceniać będziemy nie po deklaracjach ale po efektach.
nie najlepszym pomysłem jest polemizowanie na forum celników, ciężko będzie nawet wbrew częściowej sympatii do nowej inicjatywy o poklask, z różnych obiektywnych i subiektywnych powodów.
trochę niefortunna jest chęć wbicia się z liderowaniem obecnym nastrojom w tzw. kasie w sytuacji gdy twoja inicjatywa jest na początku działalności, a już z całą pewnością nie na miejscu jest próba wykorzystania tego forum do budowania sobie nagłośnienia.
... a facebook to taki sam kanał jak to nasze forum. informacja niby jest, a rządzi krytyka, polemika i szum informacyjny.
forum jest oczywiście otwarte dla wszystkich ale proponowałbym jednak ograniczyć się do uczestnictwa w dyskusji, a nie do samokreacji.
kończąc życzę wszystkim sensownej debaty wewnętrznej

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
A co związki mają do zaproponowania młodym? Któryś z przedstawicieli wstawił się kiedykolwiek za młodym w danym IAS? Związek dopiero niedawno dostrzegł jak wygląda sytuacja szkoleniowa, awansu, patologii w dochodzeniówce, sencie. Nie wspomnę o wspaniałych wyliczeniach podwyżek, które różnicowały młodych i starych do ponad 200 zł. Policja i inni swoje uzyskają, bo potrafią to robić, i nie jest to trudne, w porównaniu z naszymi super pomysłami wyłączenia komputera na 10 min. Nie róbcie sobie żartów, ale nie spodziewam się aby zapanowała kasowska grypa, bo panuje od lat przekonanie, że celnicy nie mogą ofensywnie walczyć o swoje podwyżki i lepsze warunki służby. A już głosy wyżej, że starzy ciągną tego umarlaka jest tak śmieszny, że nie wymaga komentarza.
 
A co związki mają do zaproponowania młodym? Któryś z przedstawicieli wstawił się kiedykolwiek za młodym w danym IAS? Związek dopiero niedawno dostrzegł jak wygląda sytuacja szkoleniowa, awansu, patologii w dochodzeniówce, sencie. Nie wspomnę o wspaniałych wyliczeniach podwyżek, które różnicowały młodych i starych do ponad 200 zł. Policja i inni swoje uzyskają, bo potrafią to robić, i nie jest to trudne, w porównaniu z naszymi super pomysłami wyłączenia komputera na 10 min. Nie róbcie sobie żartów, ale nie spodziewam się aby zapanowała kasowska grypa, bo panuje od lat przekonanie, że celnicy nie mogą ofensywnie walczyć o swoje podwyżki i lepsze warunki służby. A już głosy wyżej, że starzy ciągną tego umarlaka jest tak śmieszny, że nie wymaga komentarza.
....................................
 
Ostatnia edycja:
sporo dobrych wpisów to ......dorzucę jeszcze do bieżącej dyskusji:
związki to nie jakaś odrębna jednostka organizacyjna w sc czy kas, to nie jakaś biblijna kana galilejska do kreowania cudów.
związki zawodowe to suma aktywności umysłowej i publicznej nas wszystkich, która może w sprawach o których ciągle dyskutujemy realizować postulaty środowiska w praktyce wobec pracodawcy.
.. i to nie jest tak, że wystarczy napisać zróbcie to, zróbcie tamto a najlepiej to zmieńcie wszystko co tam komu się w służbie nie podoba.
związki to my, ja, ty, on i ona. jeśli chcemy być silni to trzeba być chociaż minimalnie zaangażowanym, a nie reagować przy okazji, na bieżąco i w trybie roszczeniowym.
w sprawie młodych funkcjonariuszy być może należy przywrócić dyskusję do istoty problemu i postawić sprawę inaczej. co młodzi funkcjonariusze mogą zrobić dla związku i środowiska ????
z jakiego tytułu właśnie ta młoda, rozwojowa, w kwiecie aktywności życiowej grupa ma być jedynie "obsługiwana" przez związki, a nie uważa za potrzebne aby ludzi którzy ich reprezentują wspierać swoją deklaracją i aktywnością.
chwalebne wyjątki w tych nowych pokoleniach są liczne ale jest też i reguła, że większość jest niestety bierna i jak zawsze pierwsza do krytyki.
dlatego jedną z najważniejszych spraw w każdej grupie jest podmiotowość i dlatego związek od zawsze zabiega o jak największe wsparcie deklaracją członkowską, budowanie struktur w terenie i tym samym aktywny udział w kreowaniu związku na swojego przedstawiciela i powiernika.
każda idea ma swoje wzloty i upadki, nasi "oponenci" sprawnie sytuację wewnętrznego rozbicia środowiska Kas wykorzystują w stosunku do funkcjonariuszy, chociażby w obecnej technokratycznej formie - kompletnej fikcji i blankietowości dialogu ze środowiskiem.
..... a nierówne traktowanie służb mundurowych to znak rozpoznawczy tej socjotechniki.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Co zaproponować młodym....?

Może z tych ochłapów co dadzą to nie średnio na etat tylko kwotowo dla każdego tyle samo? Solidarnie jak w innych formacjach?

Fantazja:
W policji likwidują niższe grupy zaszeregowania i przenoszą do wyższych .. U nas zlikiwdujmy stanowiska specjalistyczne...
 
Ostatnia edycja:
Koleżanki i Koledzy!

ZZ CELNICY PL publikuje ostateczny apel do Ministra Finansów wysłany do resortu 14.09.21r. w kwestii równego traktowania.
Chodzi o modernizację dla KAS na następne lata wzorem innych formacji i wyrównanie zaległych kwot z lat poprzednich, które zostały zamrożone.
Nie zamrażano ustaw modernizacyjnych w innych formacjach, a tylko uchwałę Rządu w KAS. To skandal, że obowiązujące prawo można sobie zamrozić.
Otóż nie można i nie należy takich praktyk tolerować.

Pisaliśmy już wcześniej do Ministra Finansów w tej sprawie i to jest trzecie wystąpienie, które dotyka kwestii dyskryminacji. Wystarczy! Do trzech razy sztuka.

Przygotowujemy się wobec powyższego do protestów w KAS. Jeśli Minister Finansów, mimo korespondencji, zapomni o swoich podwładnych i będzie nas dyskryminował, to po prostu nie ma innego wyjścia jak protest.

Musimy upomnieć się o elementarną uczciwość i poważne traktowanie za naszą ciężką służbę i pracę. Musimy upomnieć się o równe traktowanie, tak jak zrobiliśmy to skutecznie w 2018 roku. Jawnej dyskryminacji akceptować nikt z nas nie zamierza.

Już teraz możesz zaangażować się indywidualnie w działanie. Nie poprzestawaj na przeczytaniu wiadomości. Nie bądź bierny, roześlij tą informację w KAS do wszystkich osób, do których masz kontakt. Wyślij także załączone pismo do kilku mediów.

Wierzymy wciąż, że Ministerstwo Finansów zachowa się tak jak np. Ministerstwo Sprawiedliwości, które zawsze pamięta i dba o swoich podwładnych w takich sytuacjach. Do tego zobowiązuje elementarna uczciwość.

DZIAŁAJMY WSZYSCY!

Pozdrawiam

Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
Jestem jak najbardziej za tylko ze musimy wnosić przede wszystkim o kasę bo komputery sprzęt budynki to zaje obowiązek każdego pracodawcy a nasze podwyżki to paląca kwestia na wczoraj przy tej inflacji.
 
Tutaj także uporządkowałem wątek usuwając parę wpisów odbiegających od tematu. Nie powtarzajcie tego co musiałem usuwać w temacie Podwyżki 2022. Nie zmuszajcie mnie do trwałego usuwania dyskutantów odbiegających od sedna tematu, co będzie w końcu musiało nastąpić, o ile sytuacja nie ulegnie poprawie.
 
Back
Do góry