• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Wzburzenie w KAS! Ostateczny apel do Ministra Finansów.

Koleżanki i Koledzy!

ZZ CELNICY PL publikuje ostateczny apel do Ministra Finansów wysłany do resortu 14.09.21r. w kwestii równego traktowania.
Chodzi o modernizację dla KAS na następne lata wzorem innych formacji i wyrównanie zaległych kwot z lat poprzednich, które zostały zamrożone.
Nie zamrażano ustaw modernizacyjnych w innych formacjach, a tylko uchwałę Rządu w KAS. To skandal, że obowiązujące prawo można sobie zamrozić.
Otóż nie można i nie należy takich praktyk tolerować.

Pisaliśmy już wcześniej do Ministra Finansów w tej sprawie i to jest trzecie wystąpienie, które dotyka kwestii dyskryminacji. Wystarczy! Do trzech razy sztuka.

Przygotowujemy się wobec powyższego do protestów w KAS. Jeśli Minister Finansów, mimo korespondencji, zapomni o swoich podwładnych i będzie nas dyskryminował, to po prostu nie ma innego wyjścia jak protest.

Musimy upomnieć się o elementarną uczciwość i poważne traktowanie za naszą ciężką służbę i pracę. Musimy upomnieć się o równe traktowanie, tak jak zrobiliśmy to skutecznie w 2018 roku. Jawnej dyskryminacji akceptować nikt z nas nie zamierza.

Już teraz możesz zaangażować się indywidualnie w działanie. Nie poprzestawaj na przeczytaniu wiadomości. Nie bądź bierny, roześlij tą informację w KAS do wszystkich osób, do których masz kontakt. Wyślij także załączone pismo do kilku mediów.

Wierzymy wciąż, że Ministerstwo Finansów zachowa się tak jak np. Ministerstwo Sprawiedliwości, które zawsze pamięta i dba o swoich podwładnych w takich sytuacjach. Do tego zobowiązuje elementarna uczciwość.

DZIAŁAJMY WSZYSCY!

Pozdrawiam

Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
 

Attachments

  • celnicy33-2-21-modernizacja dla KAS.pdf
    229,8 KB · Wyświetleń: 1 151
Ostatnia edycja:
@Lama @Patcolo
Gdybyście mieli trochę doświadczenia w organizacji protestów to nie pisalibyście tego co wyżej. Wiele ZZ spaliło potężne oddolne zrywy, bo przedstawiało postulaty tak jak Wy to sugerujecie.
Pomyślcie, dlaczego władzy tak łatwo było w oczach społeczeństwa obśmiewać wiele protestów i przeciągać większość społeczeństwa przeciwko grupom protestującym, np. nauczyciele, obecnie robią już to z zawodami medycznymi.
To są sprawy, które zawsze należy mieć na uwadze. Nie mogę wszystkiego tłumaczyć publicznie, ale mam nadzieję, że po tym co napisałem, już co nieco rozumiecie.
 
Konkrety które mają pociągnąć ludzi do działania?

Podwyżka po równo dla każdego, żadnego dzielenia ludzi wg jakiś algorytmów bo po poprzednim kombinowaniu ludzie że stażem pracy do 10 lat mają gdzieś jakiekolwiek protesty przez to jak chciano wynagrodzić osoby które i tak dużo zarabiały w stosunku do tych gorzej uposażonych.

Zostawcie już te uchwały modernizacyjne i podwyżki z nich wynikające bo z tego co pamiętam to zostało z niej raptem jakieś grosze średnio na etat czy może po 40 zł.
Żądania powinny być konkretne kwotowo i namacalne, żeby każdy wiedział o co ma walczyć. Jasna kwota plus zapewnienie corocznej waloryzacji pensji.

Tak jak już kilka osób napisało, sprzęt, meble itp naszych dzieci nie nakarmią, a to czy będę miał na pasie nową latarkę czy wygodniejsze biurko nie jest teraz aż takie istotne, zresztą historia zna przypadki gdy np ekspresy do kawy dla funkow na przejściu były montowane w pokojach kierowników, a nowe samochody za setki tysięcy mające ułatwić pracę np na drodze stoją na parkingach bo są tak doposażone sprzętem że nic w nich nie działa.
 
@rambobambo
Zgoda z podwyżkami. Walczymy o podwyżki tak jak piszesz. Kwoty można podać konkretne, takie jak będą w MSWiA. Na razie tam nie ma konkretnych kwot, bo piłka jest w grze, ale wiadomo, ze na już jest więcej niż u nas, dlatego jest mowa o równym traktowaniu. Zgoda, że bez żadnych algorytmów. Algorytmy wynikały z tego, że kadra chciała młodym dać 0zł(słownie: zero zł) i próbowaliśmy to nieco złagodzić. Ja wnioskowałem w Opolu, aby podział był tak jak w innych formacjach, dokładnie w Policji, ale nikt, ani inne ZZ ani pracodawca, nie chciał tego słuchać. Dzięki naszemu stanowisku młodzi dostali tam bodajże 80zł, a mieli dostać 0zł. To mało oczywiście, ale to nie nasza wina.

Ad biurek, latarek, sprzętu, warunków BHP. Pomyślcie po co to jest ujęte w piśmie? Przeczytaj post wyżej.
W 2016 roku stawialiśmy np. postulat braku działań w kierunku uszczelniania systemu podatkowego i inne, które mało interesowały zapewne znaczną część środowiska. Dzięki temu władza nie mogła przedstawić nas jako grupy roszczeniowej. Na pierwszy plan wybija się postulat w interesie publicznym. Trochę o tym wiem i trochę udało się wywalczyć w przeszłości dzięki takiemu stawianiu sprawy, a nawet nie tak dawno, bo w 2018 roku. Dzięki odpowiedniemu podejściu do protestu, a nie populizmowi.
 
@Lama @Patcolo
Gdybyście mieli trochę doświadczenia w organizacji protestów to nie pisalibyście tego co wyżej. Wiele ZZ spaliło potężne oddolne zrywy, bo przedstawiało postulaty tak jak Wy to sugerujecie.
Pomyślcie, dlaczego władzy tak łatwo było w oczach społeczeństwa obśmiewać wiele protestów i przeciągać większość społeczeństwa przeciwko grupom protestującym, np. nauczyciele, obecnie robią już to z zawodami medycznymi.
To są sprawy, które zawsze należy mieć na uwadze. Nie mogę wszystkiego tłumaczyć publicznie, ale mam nadzieję, że po tym co napisałem, już co nieco rozumiecie.
Panie Przewodniczący ja to wszystko rozumiem i wiem że tak będzie natomiast jesteśmy już w takich ciemnych czterech literach i tak głęboko oraz tak długo że nawet większości przestało to przeszkadzać bo się przyzwyczaili ba nawet zaczęli tam się urządzać dlatego nie ma co zwracać uwagę na tzw opinię publiczną tylko zrobić swoje i zacząć się odgryzać. Jeżeli utracą administrację skarbową to tylko na własne życzenie, a są temu bliscy.
 
Pa Ka dla wtajemniczonych. KAŻDY Z CELNIKÓW GRANICZNYCH to zrozumie.
Dokładnie i nie tylko. W 2016 roku było kilka postulatów pro publico bono, które były obojętne dla większości i celnicy masowo uczestniczyli, bo każdy wiedział o co chodzi.
Dziwię się, że dzisiaj muszę to tłumaczyć. Cóż wiele się zmieniło i trzeba się zmieniać także i dostosowywać. Ale tylko na tyle i tylko w takim zakresie, aby nie zepsuć medialnego odbioru protestu, bo to jest bardzo ważna kwestia.

Przecież chcemy zwyciężyć!
 
Dokładnie i nie tylko. W 2016 roku było kilka postulatów pro publico bono, które były obojętne dla większości i celnicy masowo uczestniczyli, bo każdy wiedział o co chodzi.
Dziwię się, że dzisiaj muszę to tłumaczyć. Cóż wiele się zmieniło i trzeba się zmieniać także i dostosowywać. Ale tylko na tyle i tylko w takim zakresie, aby nie zepsuć medialnego odbioru protestu, bo to jest bardzo ważna kwestia.

Przecież chcemy zwyciężyć!
........................
 
Ostatnia edycja:
@rambobambo
Zgoda z podwyżkami. Walczymy o podwyżki tak jak piszesz. Kwoty można podać konkretne, takie jak będą w MSWiA. Na razie tam nie ma konkretnych kwot, bo piłka jest w grze, ale wiadomo, ze na już jest więcej niż u nas, dlatego jest mowa o równym traktowaniu. Zgoda, że bez żadnych algorytmów. Algorytmy wynikały z tego, że kadra chciała młodym dać 0zł(słownie: zero zł) i próbowaliśmy to nieco złagodzić. Ja wnioskowałem w Opolu, aby podział był tak jak w innych formacjach, dokładnie w Policji, ale nikt, ani inne ZZ ani pracodawca, nie chciał tego słuchać. Dzięki naszemu stanowisku młodzi dostali tam bodajże 80zł, a mieli dostać 0zł. To mało oczywiście, ale to nie nasza wina.

Ad biurek, latarek, sprzętu, warunków BHP. Pomyślcie po co to jest ujęte w piśmie? Przeczytaj post wyżej.
W 2016 roku stawialiśmy np. postulat braku działań w kierunku uszczelniania systemu podatkowego i inne, które mało interesowały zapewne znaczną część środowiska. Dzięki temu władza nie mogła przedstawić nas jako grupy roszczeniowej. Na pierwszy plan wybija się postulat w interesie publicznym. Trochę o tym wiem i trochę udało się wywalczyć w przeszłości dzięki takiemu stawianiu sprawy, a nawet nie tak dawno, bo w 2018 roku. Dzięki odpowiedniemu podejściu do protestu, a nie populizmowi.
Tylko patrząc przez pryzmat jedneg UCS, ZZ wyrządzał świadomie/nieświadomie krzywdę w innych UCS, gdzie nikomu do głowy nie przychodziło, żeby dawać 0 zł komukolwiek.
ZZ narzucił narrację na taki podział w całej Polsce i dla wielu miarka się przebrała.

Jak jest gdzieś problem z podziałem to niech będzie rozwiązywany na jego terenie, a nie ZZ narzuca na siłę algorytm tam gdzie nie jest potrzebny.
 
Sławek Ty nie tłumacz. Albo ludzie zajarzą albo nie zajarzą. Zatrybią po czasie. Musi być u nas ścieżka i każdy musi zacząć od granicy wtedy jeden z drugim nie będzie pisał nonsensòw na forum. Musi być Centrum Szkolenia Służby Celnej (celowo nie piszę SCS) na wzòr Centrum Szkolenia SG np. w Kętrzynie. Ku..a to musi być. A teraz jest tak że na temat Służby Funkcjonariuszy piszą forumowicze którzy nie mają o tym nawet minimum pojęcia.
Nie każdy musi być na granicy w Celnym mundurze żeby wiedzieć jak tam jest😉. Pozdrawiam
 
@Lama Nie ciągnij już tego, bo to jest jak trolling. W całej Polsce kadra dążyła do zabrania młodym, a my temu chcieliśmy przeciwdziałać. Tylko w niektórych IAS chcieli dać jakieś kilkadziesiąt złotych, a my proponowaliśmy nawet do 200zł jako minimum. To można sobie odtworzyć, a nie pisać zmyślone rzeczy w tym ważnym temacie. Odśwież sobie pamięć, obejrzyj filmik.
Ostrzegam lojalnie, że spamerow odwodzących wszystkich od tematu, piszących nieprawdę, będę zmuszony banować czasowo.
Zbyt ważny jest ten wątek, by na to pozwalać.
 
Pamiętam te filmiki, choć wolałbym o nich zapomnieć. Bez odbioru.
edit. I niech nie narzuca Pan wyłącznie swojej narracji. Wiem jak było w mojej IAS
 
To nie jest narzucanie narracji, a odesłanie do źródła, abyś nie trollował więcej.
W Twojej IAS ZZ Celnicy PL, dzięki zgodności wsxystkich ZZ, chciał po równo, licząc dwie pule i tak też zostały rozdysponowane podwyżki. DIAS nie miał innej możliwości z racji jednomyślności ZZ. To nie było wykonalne w innych IAS z powodu rozdrobnienia ZZ.
Znowu zmyślasz, więc odpocznij trzy tygodnie, skoro bez odbioru.
 
Rozsyłajmy info. Niech się mówi o protestach w KAS.
Nie ma co czekać na centrale związkowe.
Obawiam się, że oni tej "wielkiej" manifestacji nigdy nie zorganizują.
Sami to musimy i możemy zrobić.
Teraz trzeba to nagłośnić również
w mediach.
 
W IAS Bydgoszcz też młodych doceniają zawsze. Grosze przy podwyzka, i gnojenie. Od 4,5 czy 12 % lepsze sa konkretne kwoty o które trzeba walczyć z górą wtedy to bardziej może zadziała na młodszych pracowników KAS bo trochę ich jest jak widzę w naszym US.
 
Back
Do góry