• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Wzburzenie w KAS! Ostateczny apel do Ministra Finansów.

Koleżanki i Koledzy!

ZZ CELNICY PL publikuje ostateczny apel do Ministra Finansów wysłany do resortu 14.09.21r. w kwestii równego traktowania.
Chodzi o modernizację dla KAS na następne lata wzorem innych formacji i wyrównanie zaległych kwot z lat poprzednich, które zostały zamrożone.
Nie zamrażano ustaw modernizacyjnych w innych formacjach, a tylko uchwałę Rządu w KAS. To skandal, że obowiązujące prawo można sobie zamrozić.
Otóż nie można i nie należy takich praktyk tolerować.

Pisaliśmy już wcześniej do Ministra Finansów w tej sprawie i to jest trzecie wystąpienie, które dotyka kwestii dyskryminacji. Wystarczy! Do trzech razy sztuka.

Przygotowujemy się wobec powyższego do protestów w KAS. Jeśli Minister Finansów, mimo korespondencji, zapomni o swoich podwładnych i będzie nas dyskryminował, to po prostu nie ma innego wyjścia jak protest.

Musimy upomnieć się o elementarną uczciwość i poważne traktowanie za naszą ciężką służbę i pracę. Musimy upomnieć się o równe traktowanie, tak jak zrobiliśmy to skutecznie w 2018 roku. Jawnej dyskryminacji akceptować nikt z nas nie zamierza.

Już teraz możesz zaangażować się indywidualnie w działanie. Nie poprzestawaj na przeczytaniu wiadomości. Nie bądź bierny, roześlij tą informację w KAS do wszystkich osób, do których masz kontakt. Wyślij także załączone pismo do kilku mediów.

Wierzymy wciąż, że Ministerstwo Finansów zachowa się tak jak np. Ministerstwo Sprawiedliwości, które zawsze pamięta i dba o swoich podwładnych w takich sytuacjach. Do tego zobowiązuje elementarna uczciwość.

DZIAŁAJMY WSZYSCY!

Pozdrawiam

Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
 

Attachments

  • celnicy33-2-21-modernizacja dla KAS.pdf
    229,8 KB · Wyświetleń: 1 149
Ostatnia edycja:
Po tej podwyżce przeciętnie początkujący funkcjonariusz będzie zarabiał netto około 1300-1400 zł więcej niż funkcjonariusz SCS
 
Niestety.wszyscy ida do przodu a My w czarnej dupie.Gdzie jakies ustalebia z MF? Gdzie info o rozmowach itd
W tym cały ambaras, aby dwoje chciało naraz. Ja nie widzę chęci MF do rozmowy.... Nie należy brać pod uwagę tej pijarowej pozoracji w postaci nic nie wnoszących pism z MF-u. Wynika z nich tylko jedno, że mają celników i problemy naszej formacji głęboko w poważaniu.... Konsumują owoce banasiowej reformy...
 
Dla wszystkich funkcjonariuszy którzy czują się pokrzywdzeni (i słusznie), polecam następujące procedury działania:
1. Sprawdzenie czy w waszej jednostce są środki higieniczne podczas pełnienia służby
2. Dokładne czytanie aktów prawnych przesyłanych na skrzynkę i wytycznych z góry
3. Jeśli kierownik czy inny naczelnik mówi Wam, że nie możecie tego robić bo jesteście w trakcie służby i nie ma czasu patrz pkt 2
4. Sprawdzajcie dokładnie czy przydzielone Wam ŚPB są w dobrym stanie technicznym, czy nie minął termin na wymianę gazu
5. Przydzielony Wam samochód sprawdźcie dokładnie przez rozpoczęciem jazdy, Wasze bezpieczeństwo jest cenniejsze niż planowana liczba kontroli, jeśli zobaczycie coś niepokojącego w stanie technicznym zgłoście to przełożonemu
6. Podczas kontroli na drodze obserwujcie uważnie otoczenie, bezpieczeństwo na drodze jest ważniejsze niż planowana liczba kontroli, sprawdźcie przydzielony sprzęt do zatrzymywania pojazdów.
7. W czasie kontroli na drodze nie można przeoczyć ważnych czynności, dokładnie sprawdzajcie przewożony towar, jeśli macie wątpliwości co do jego tożsamości i odbiega od informacji w dokumentacji, sprawdzajcie aż do uzyskania 100% pewności jaki towar jest przewożony.
8. Nie zapomnijcie, że funkcjonariusze SCS posiadają szerokie uprawnienia do kontroli, sprawdźcie stan techniczny pojazdu, ważność ubezpieczenia i przeglądu technicznego.
9. Dokładnie notujcie informacje dotyczące pojazdów i kierowców, system PUESC będzie wdzięczny za rzetelne i szczegółowe dane.
10. Jeśli służysz w komórce dochodzeniowo-śledczej, nie zapominaj, że masz do czynienia z bardzo dużą ilością akt sprawy, nie przeocz ani jednego słowa.
11. Sprawdzaj dokładnie kompletność akt sprawy, jeśli zauważysz błędy w numeracji, wybrakowane strony, dąż do tego aby były kompletne.
12. Przesłuchanie strony jest istotną częścią postępowania, dokładnie przygotuj się do tego nie zważając na inne sprawy, dokładnie zajmuj się jedną sprawą, ona jest w tej chwili dla Ciebie najważniejsza
13. Jeśli masz wątpliwości co do postępowania, poinformuj o tym przełożonego i prokuratora prowadzącego, nie odkładaj poinformowania ich na później, zrób to w tej chwili.
14. Dokładnie kompletuj akta postępowania, ten moment który poświęcisz na tę czynność będzie punktowała w późniejszym procesie.
 
Dlaczego pod każdym takim postem trzeba zawsze czytać, że to wina młodych, bo młodzi mają to gdzieś? Żeby młodzi nie mieli tego gdzieś, to trzeba postawić jakieś jasne warunki i być w tym wszystkim konkretnym. Myślicie, że my młodzi fc nie wiemy jakie są warunki w policji, gdzie młodzi zarabiają na rękę blisko 4000, a po obecnych podwyżkach będzie to niemal 4500? Zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego wielu młodych po przyjściu i zobaczeniu jak tu jest rezygnuje albo robi w trakcie rekrutację do policji. Ja na tym etapie jeszcze nie jestem, ale znam kilka osób, które są juz po rekrutacji w policji z mojej, tegorocznej rekrutacji do scs.

Jak to działa w policji, że tam każdy młody od razu po przyjściu zapisuje się do związków? Na czym polega ta różnica, że tam związki są tak silne, a tu nie mają siły przebicia? Na komunikacji? Na prezencji? W Katowicach ani razu nie słyszałem nawet zdania o związkach, czy jest tu ich jakiś przedstawiciel?
Wymagacie od młodych żeby walczyli z wami, ale dajcie im też pakiet informacji o co związki walczą, jak mamy pomóc, jaką formę przybiera planowany protest.
 
Dlaczego pod każdym takim postem trzeba zawsze czytać, że to wina młodych, bo młodzi mają to gdzieś? Żeby młodzi nie mieli tego gdzieś, to trzeba postawić jakieś jasne warunki i być w tym wszystkim konkretnym. Myślicie, że my młodzi fc nie wiemy jakie są warunki w policji, gdzie młodzi zarabiają na rękę blisko 4000, a po obecnych podwyżkach będzie to niemal 4500? Zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego wielu młodych po przyjściu i zobaczeniu jak tu jest rezygnuje albo robi w trakcie rekrutację do policji. Ja na tym etapie jeszcze nie jestem, ale znam kilka osób, które są juz po rekrutacji w policji z mojej, tegorocznej rekrutacji do scs.

Jak to działa w policji, że tam każdy młody od razu po przyjściu zapisuje się do związków? Na czym polega ta różnica, że tam związki są tak silne, a tu nie mają siły przebicia? Na komunikacji? Na prezencji? W Katowicach ani razu nie słyszałem nawet zdania o związkach, czy jest tu ich jakiś przedstawiciel?
Wymagacie od młodych żeby walczyli z wami, ale dajcie im też pakiet informacji o co związki walczą, jak mamy pomóc, jaką formę przybiera planowany protest.
Potwierdzam. Póki co źaden przedstawiciel czy członek ZZ nawet nie zainteresował się młodym narybkiem.

A w pewnej niebieskiej formacji tydzień po przyjęciu przedstawiciel albo chociaż funkcjonariusz oplacajacy skladke na ZZ zachęca by zadeklarować swoje członkostwo.

Wystarczy zrobić ten pierwszy krok, żeby faktycznie młodzi mieli wrażenie że warto oddać cząstkę i tak niewielkiego uposażenia... I tu APEL do doświadczonych funkcjonariuszy którzy już służą jakiś czas: zaproponujcie świeżakom by wstąpili do ZZ. Większość nowych ma wrażenie że "ściany mają uszy" i cokolwiek powiedzą o proteście to odpowiednie osoby "u góry" się dowiedzą i zakończą ich krótką karierę. A My potrzebujemy kogoś zaufanego, któ zdejmie z tych tematów klauzule tabu.

A młodzi którzy mają za sobą proces naboru trwający niczym ciąża, mają świadomość że w razie czego są pierwsi do odstrzału czyli do zwolnienia.
 
Ostatnia edycja:
Potwierdzam. Póki co źaden przedstawiciel czy członek ZZ nawet nie zainteresował się młodym narybkiem.

A w pewnej niebieskiej formacji tydzień po przyjęciu przedstawiciel albo chociaż funkcjonariusz oplacajacy skladke na ZZ zachęca by zadeklarować swoje członkostwo.

Wystarczy zrobić ten pierwszy krok, żeby faktycznie młodzi mieli wrażenie że warto oddać cząstkę i tak niewielkiego uposażenia... I tu APEL do doświadczonych funkcjonariuszy którzy już służą jakiś czas: zaproponujcie świeżakom by wstąpili do ZZ. Większość nowych ma wrażenie że "ściany mają uszy" i cokolwiek powiedzą o proteście to odpowiednie osoby "u góry" się dowiedzą i zakończą ich krótką karierę. A My potrzebujemy kogoś zaufanego, któ zdejmie z tych tematów klauzule tabu.

A młodzi którzy mają za sobą proces naboru trwający niczym ciąża, mają świadomość że w razie czego są pierwsi do odstrzału czyli do zwolnienia.
Wszystko zaczyna się od rzeczników, od początku zaczęto pisać i mówić ,,funkcjonariusze KAS", ,,pracownicy KAS", do teraz co niektórzy noszą nielegalne kamizelki z napisem KAS. Mundury zostały tak zaprojektowane aby funkcjonariusze wyglądali jak pół dupy zza krzaka, najbrzydszy projekt jaki kiedykolwiek powstał, nie mówiąc o jakości, cel od samego początku taki sam, stopniowe ucywilnienie całej służby, a tym samym wywalenie z ustawy zaopatrzeniowej i wmawianie, że jeśli funkcjonariusze SCS chcą podwyżki to skarbowcy też muszą ją symetrycznie dostać. Dlatego ja stanowczo protestuje przeciwko podwyżkom dla wszystkich, bo nigdy ze skarbowcami nie osiągniemy więcej niż 100 zł brutto rozłożone na 4 raty, a jeśli występuje narracja, że bez nich nie damy rady to warto spojrzeć, że zadania SCS będą nie do zrobienia dla skarbowców.
 
Zgadzam się, powinniśmy dążyć do tego żeby młodzi zarabiali podobnie jak np w Policji. Podawane zarobki młodych policjantów podawane są po szkole i po egzaminach, u nas nie wszyscy wyrabiają się z egzaminami w 2 latach.
Jednak trudno jest mi zrozumieć rozczarowanie wysokością uposażenia kilka miesięcy po rozpoczęciu służby, przecież w informacjach o naborze są informacje o proponiwanym stanowisku i mnożniku, łatwo jest oszacować swoją przyszłą pensję. Drodzy Młodzi, sami godzicie się na takie warunki startując w rekrutacji.
W mojej izbie po rektutacjach na które zgłaszało się mniej kandydatów niż miejsc, proponują na start specjalistę i mnożnik 1,9 (albo nawet trochę wyższy).
 
Zgadzam się, powinniśmy dążyć do tego żeby młodzi zarabiali podobnie jak np w Policji. Podawane zarobki młodych policjantów podawane są po szkole i po egzaminach, u nas nie wszyscy wyrabiają się z egzaminami w 2 latach.
Jednak trudno jest mi zrozumieć rozczarowanie wysokością uposażenia kilka miesięcy po rozpoczęciu służby, przecież w informacjach o naborze są informacje o proponiwanym stanowisku i mnożniku, łatwo jest oszacować swoją przyszłą pensję. Drodzy Młodzi, sami godzicie się na takie warunki startując w rekrutacji.
W mojej izbie po rektutacjach na które zgłaszało się mniej kandydatów niż miejsc, proponują na start specjalistę i mnożnik 1,9 (albo nawet trochę wyższy).
1.9 to chyba się zwolnię o na nowo zatrudnię
 
Jeśli w 2017 roku ktoś powiedział A , to teraz niech powie B i przyzna, że funkcjonariusz to nie pracownik i nie wykonuje takiej samej pracy jak cywil, gdyby tak było nie byłoby sensu kogokolwiek ucywilniać. Skoro różnice są aż tak zasadnicze, że postanowiono przeprowadzić ucywilnienie kosztem łamania prawa i wielu ludzkich tragedii to nie ma żadnych podstaw żeby wynagrodzenie cywila i funkcjonariusza były jednakowe lub analogiczne. Trzeba to nagłośnić i bronić tego stanowiska. Drzwi do służby są otwarte, każdy może aplikować ale nie wolno stawiać znaku równości z pracą cywila. Musimy równać do innych służb a nie do wszystkich w KAS. To niestety będzie prowadzić do konfliktu. Uważam, że trzeba się z tym pogodzić, nie my wymyśliliśmy KAS. Konflikt osłabia naszą pozycję i dlatego konieczne jest pozyskanie wsparcia młodych funkcjonariuszy. Nie można czekać aż sami wykażą chęć wstępowania do ZZ, trzeba do nich wyjść i muszą to zrobić lokalni funkcyjni. Mam wrażenie, że oni są pogrążeni w głębokim śnie, zadowoleni ze swojego statusu, wybrani na zasadzie "nie było nikogo innego" niechętnie reagują gdy ktoś im zawraca głowę i oczekuje aktywności. Uważam, że do wykonania jest wydanie przez Zarząd zalecenia by w każdej IAS odbyło się kilka, nie wiem ile, do ustalenia, spotkań z funkcjonariuszami, wysłuchanie propozycji, pokazanie młodym, że można coś zrobić. Jeśli pada pogląd, że wszyscy mamy to robić, bo wszyscy tworzymy związek, to może niech nie będzie lokalnych funkcyjnych i każdemu przyznamy taki status. Lepiej żeby był wakat niż żeby ktoś udawał działanie. Dlaczego Zarząd nie może rozliczać lokalsów z działalności? Ilość spotkań, spadek/przyrost liczby członków? Ilość chętnych do udziału w proteście? W którejś IAS do pikiety zgłosiła się JEDNA osoba! To o niczym nie świadczy? Zacznijmy od zadania młodym pytania co chcą zmienić, zaproponujmy postulat o jednakowych podwyżkach młodych i starych, dotrzyjmy do nich z tą informacją. I informacją, że ZZ ma jednak dla nich ofertę. Tego się na dole nie robi. I jest jak jest.
 
Jeśli w 2017 roku ktoś powiedział A , to teraz niech powie B i przyzna, że funkcjonariusz to nie pracownik i nie wykonuje takiej samej pracy jak cywil, gdyby tak było nie byłoby sensu kogokolwiek ucywilniać. Skoro różnice są aż tak zasadnicze, że postanowiono przeprowadzić ucywilnienie kosztem łamania prawa i wielu ludzkich tragedii to nie ma żadnych podstaw żeby wynagrodzenie cywila i funkcjonariusza były jednakowe lub analogiczne. Trzeba to nagłośnić i bronić tego stanowiska. Drzwi do służby są otwarte, każdy może aplikować ale nie wolno stawiać znaku równości z pracą cywila. Musimy równać do innych służb a nie do wszystkich w KAS. To niestety będzie prowadzić do konfliktu. Uważam, że trzeba się z tym pogodzić, nie my wymyśliliśmy KAS. Konflikt osłabia naszą pozycję i dlatego konieczne jest pozyskanie wsparcia młodych funkcjonariuszy. Nie można czekać aż sami wykażą chęć wstępowania do ZZ, trzeba do nich wyjść i muszą to zrobić lokalni funkcyjni. Mam wrażenie, że oni są pogrążeni w głębokim śnie, zadowoleni ze swojego statusu, wybrani na zasadzie "nie było nikogo innego" niechętnie reagują gdy ktoś im zawraca głowę i oczekuje aktywności. Uważam, że do wykonania jest wydanie przez Zarząd zalecenia by w każdej IAS odbyło się kilka, nie wiem ile, do ustalenia, spotkań z funkcjonariuszami, wysłuchanie propozycji, pokazanie młodym, że można coś zrobić. Jeśli pada pogląd, że wszyscy mamy to robić, bo wszyscy tworzymy związek, to może niech nie będzie lokalnych funkcyjnych i każdemu przyznamy taki status. Lepiej żeby był wakat niż żeby ktoś udawał działanie. Dlaczego Zarząd nie może rozliczać lokalsów z działalności? Ilość spotkań, spadek/przyrost liczby członków? Ilość chętnych do udziału w proteście? W którejś IAS do pikiety zgłosiła się JEDNA osoba! To o niczym nie świadczy? Zacznijmy od zadania młodym pytania co chcą zmienić, zaproponujmy postulat o jednakowych podwyżkach młodych i starych, dotrzyjmy do nich z tą informacją. I informacją, że ZZ ma jednak dla nich ofertę. Tego się na dole nie robi. I jest jak jest.
Tu nawet nie chodzi o to, że młodzi nie chcą, tylko o to, że młodzi nie wiedzą.

Porównam to do reklamowania przez greenpeace domków dla pszczółek na stawowej - ludzie by sami nie wpadli na to żeby zrzucać sie na jakiś domek dla pszczół, ale jak ktoś ich tematem zainteresuje, przedstawi o co w tym chodzi, to ludzie w jakiejś części zdecydują się pomóc. To na pewno banalne porównanie. Ja chcę pokazać, że nie każdy po pracy wchodzi na internet i czyta tysiąc archiwalnych postów dot. działalności związków.
Nie wiem jakie macie działania promocyjne, ale skoro pani przechodząca na emeryture może napisać maila adresowanego do <WSZYSCY> że dziękuje za współpracę, to ZZ nie może zrobić czegoś podobnego ze swoimi planami, postulatami, zachętami? To tylko przykład, który w porównaniu do drukowania broszurek i ulotek oszczędza pieniądze.
 
Ostatnia edycja:

Zatem Twoje twierdzenie: "nie ma żadnych podstaw żeby wynagrodzenie cywila i funkcjonariusza były jednakowe lub analogiczne" może okazać się dla wielu po raz kolejny krzywdzące,.

PS. W mojej komórce od 2017 roku Funkcjonariusz awansował na stanowisku i w stopniu, cywile - 1 awans na eksperta skarbowego, pracownik z wyższym wykształceniem w wieku 50+, taki krzyżyk na drogę przed emeryturą. .
I właśnie dlatego ucywilnili funkcjonariuszy, a cywili wprowadzili do służby, aby lepiej wrzało w kociołku. Aby nie można było dać tylko jednym, a drugim nic, albo mniej!
 
Zgadzam się, powinniśmy dążyć do tego żeby młodzi zarabiali podobnie jak np w Policji. Podawane zarobki młodych policjantów podawane są po szkole i po egzaminach, u nas nie wszyscy wyrabiają się z egzaminami w 2 latach.
Jednak trudno jest mi zrozumieć rozczarowanie wysokością uposażenia kilka miesięcy po rozpoczęciu służby, przecież w informacjach o naborze są informacje o proponiwanym stanowisku i mnożniku, łatwo jest oszacować swoją przyszłą pensję. Drodzy Młodzi, sami godzicie się na takie warunki startując w rekrutacji.
W mojej izbie po rektutacjach na które zgłaszało się mniej kandydatów niż miejsc, proponują na start specjalistę i mnożnik 1,9 (albo nawet trochę wyższy).
1.9 ja po 10 latach mam 1.85 - relatywnie jestem mloda ale po 10 latach to porażka. A chciałam nadmienić ze u nas ias lb mlodzi jak przechodzą do stałej dostają 1.7. Nie zazdroszczę wręcz się cieszę ale 10 lat a 2 i tak mala różnica to tez słabo...
 
@MOTYW-ACJA ale czemu się dziwisz awansom bez pieniędzy. W skarbówce była to powszechna praktyka. Sam ma takie trzy awanse bez pieniędzy. A wracając do mnożnika - jako starszy ekspert z 25 letnim stażem mam 2,00.
 
1.9 ja po 10 latach mam 1.85 - relatywnie jestem mloda ale po 10 latach to porażka. A chciałam nadmienić ze u nas ias lb mlodzi jak przechodzą do stałej dostają 1.7. Nie zazdroszczę wręcz się cieszę ale 10 lat a 2 i tak mala różnica to tez słabo...

Wiem że to żadne pocieszenie dla Ciebie, ale może to trochę zmieni punkt odniesienia

Po 15 latach 1,94

A i tak jest to efekt ostatnich 3-4 lat

Wcześniej 1,414 i 1,707
 
Back
Do góry