• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Wzburzenie w KAS! Ostateczny apel do Ministra Finansów.

Koleżanki i Koledzy!

ZZ CELNICY PL publikuje ostateczny apel do Ministra Finansów wysłany do resortu 14.09.21r. w kwestii równego traktowania.
Chodzi o modernizację dla KAS na następne lata wzorem innych formacji i wyrównanie zaległych kwot z lat poprzednich, które zostały zamrożone.
Nie zamrażano ustaw modernizacyjnych w innych formacjach, a tylko uchwałę Rządu w KAS. To skandal, że obowiązujące prawo można sobie zamrozić.
Otóż nie można i nie należy takich praktyk tolerować.

Pisaliśmy już wcześniej do Ministra Finansów w tej sprawie i to jest trzecie wystąpienie, które dotyka kwestii dyskryminacji. Wystarczy! Do trzech razy sztuka.

Przygotowujemy się wobec powyższego do protestów w KAS. Jeśli Minister Finansów, mimo korespondencji, zapomni o swoich podwładnych i będzie nas dyskryminował, to po prostu nie ma innego wyjścia jak protest.

Musimy upomnieć się o elementarną uczciwość i poważne traktowanie za naszą ciężką służbę i pracę. Musimy upomnieć się o równe traktowanie, tak jak zrobiliśmy to skutecznie w 2018 roku. Jawnej dyskryminacji akceptować nikt z nas nie zamierza.

Już teraz możesz zaangażować się indywidualnie w działanie. Nie poprzestawaj na przeczytaniu wiadomości. Nie bądź bierny, roześlij tą informację w KAS do wszystkich osób, do których masz kontakt. Wyślij także załączone pismo do kilku mediów.

Wierzymy wciąż, że Ministerstwo Finansów zachowa się tak jak np. Ministerstwo Sprawiedliwości, które zawsze pamięta i dba o swoich podwładnych w takich sytuacjach. Do tego zobowiązuje elementarna uczciwość.

DZIAŁAJMY WSZYSCY!

Pozdrawiam

Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
 

Attachments

  • celnicy33-2-21-modernizacja dla KAS.pdf
    229,8 KB · Wyświetleń: 1 151
Ostatnia edycja:
W IAS Bydgoszcz też młodych doceniają zawsze. Grosze przy podwyzka, i gnojenie. Od 4,5 czy 12 % lepsze sa konkretne kwoty o które trzeba walczyć z górą wtedy to bardziej może zadziała na młodszych pracowników KAS bo trochę ich jest jak widzę w naszym US.
W uchwale modernizacyjnej są określone konkretne kwoty. Odmrozić uchwałę należy w pierwszej kolejności.
 
Jeśli mamy dostać jakieś podwyżki to przede wszystkim powinni je dostać młodzi funkcjonariusze celni bo to oni w tym burdelkasie są najbardziej pokrzywdzeni i najmniej zarabiają. I mam nadzieję, że tym razem właśnie tak będzie.
Przykro jest mi na całej linii z powodu podejścia do młodych ze strony MF no i TYM razem w 100% zgadzam się z przedmówcą (y) ( chociaż pewnie zdanie starego skarbowca jest dla Niego bez znaczenia)
 
Jeśli mamy dostać jakieś podwyżki to przede wszystkim powinni je dostać młodzi funkcjonariusze celni bo to oni w tym burdelkasie są najbardziej pokrzywdzeni i najmniej zarabiają. I mam nadzieję, że tym razem właśnie tak będzie.
Jak mamy dostać podwyżki to wszyscy w takiej samej kwocie. I to jest uczciwe podejście do rzeczywistości. Ja w porównaniu z "młodymi" na swoją wyższa od ich pensję zapracowałem służbą przez 28 lat i prawda jest taka, że na tę wyższą pensję w dużej części składa się dodatek za wysługę lat i stopień służbowy. Kiedy zaczynałem też z zarobkami było bez szału w porównaniu ze "starymi", ale miałem świadomość z czego wynikają te różnice. Jak widzę nie wszyscy tę świadomość mają
 
Wszyscy po równo, wszyscy albo nikt. Jeżeli zaczniemy dyskutować o tym kto i ile ma dostać to MF czy inne "związki" szybko Nas rozegrają.
Każdy na codzień zderza się z inflacja, rosnącymi kosztami życia, inne służby nie dyskutują o tym że ten z "ulicy" ma dostać tyle a drugi tyle. Każdy z nas ma dzieci, rodziny, kredyty itp. Każdy chce godnie żyć.
 
większość ma 15 lat i 5 policyjne, myślę że można w końcu upomnieć się godnie o swoje bez obawy o straszenie zwolnieniem i prymitywnymi reperkusjami - tak jak to kiedyś robili naczelnicy - zresztą dzisiaj będący już na mundurowej emeryturze (po 7-12 k ) wywalczonej przez "plebs"
 
Koleżanki i Koledzy!

ZZ CELNICY PL publikuje ostateczny apel do Ministra Finansów wysłany do resortu 14.09.21r. w kwestii równego traktowania.
Chodzi o modernizację dla KAS na następne lata wzorem innych formacji i wyrównanie zaległych kwot z lat poprzednich, które zostały zamrożone.
Nie zamrażano ustaw modernizacyjnych w innych formacjach, a tylko uchwałę Rządu w KAS. To skandal, że obowiązujące prawo można sobie zamrozić.
Otóż nie można i nie należy takich praktyk tolerować.

Pisaliśmy już wcześniej do Ministra Finansów w tej sprawie i to jest trzecie wystąpienie, które dotyka kwestii dyskryminacji. Wystarczy! Do trzech razy sztuka.

Przygotowujemy się wobec powyższego do protestów w KAS. Jeśli Minister Finansów, mimo korespondencji, zapomni o swoich podwładnych i będzie nas dyskryminował, to po prostu nie ma innego wyjścia jak protest.

Musimy upomnieć się o elementarną uczciwość i poważne traktowanie za naszą ciężką służbę i pracę. Musimy upomnieć się o równe traktowanie, tak jak zrobiliśmy to skutecznie w 2018 roku. Jawnej dyskryminacji akceptować nikt z nas nie zamierza.

Już teraz możesz zaangażować się indywidualnie w działanie. Nie poprzestawaj na przeczytaniu wiadomości. Nie bądź bierny, roześlij tą informację w KAS do wszystkich osób, do których masz kontakt. Wyślij także załączone pismo do kilku mediów.

Wierzymy wciąż, że Ministerstwo Finansów zachowa się tak jak np. Ministerstwo Sprawiedliwości, które zawsze pamięta i dba o swoich podwładnych w takich sytuacjach. Do tego zobowiązuje elementarna uczciwość.

DZIAŁAJMY WSZYSCY!

Pozdrawiam

Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
Naga broń 33 1/3 ostateczna zniewaga.
 
Proszę nie wrzucać wszystkich młodych do jednego worka... Pomimo, że jestem ,,dzieckiem" KAS to mam swój rozum i dostrzegam dyskryminację/podział na lepszych i gorszych. Walczę o swoje przez co jestem wyśmiewany przez ,,kolegów,, z większym stażem...
 
Wszyscy po równo, wszyscy albo nikt. Jeżeli zaczniemy dyskutować o tym kto i ile ma dostać to MF czy inne "związki" szybko Nas rozegrają.
Każdy na codzień zderza się z inflacja, rosnącymi kosztami życia, inne służby nie dyskutują o tym że ten z "ulicy" ma dostać tyle a drugi tyle. Każdy z nas ma dzieci, rodziny, kredyty itp. Każdy chce godnie żyć.

Ale co to znaczy po równo?

Trzeba to jasno sprecyzować.

Wszystkim np. po tyle samo 12% podwyższając kwotę bazową?

Wtedy ci co mają mnożnik np. 2,0 dostaną po ok. 400 brutto, a ci co mają 3,0 dostaną 0k. 600.

Tym co mają 2 lata służby i aplikanta dojdzie ok. 20zł, a tym co mają ponad 30 lat pracy/służby i komisarza dojdzie 200



Wszystkim tyle samo zł? Do zasadniczej podwyższając mnożnik o 0,27? Np. Każdemu po 500zł?

Temu co ma 2 lata dojdzie 10 za stażowe, temu co ma 30 dojdzie 125


Wszystkim tyle samo zł do dodatku za stopień?


W Policji rok temu zrobili prosto, wszystkim po tyle samo do zasadniczej, a stażowe takie jak wychodziło, 650 - 65 (średnie stażowe 11%)- 50 (13tka) - 20 (3%) - 33 (dyspozycja komendanta wojew) = 482

Przytaczam z głowy, mogą być drobne nieścisłości a nie mam ochoty i czasu tego szukać
 
Ja jestem zwykłym prostym funkcjonariuszem który patrzy na to ile mu wpływa finalnie na konto. Znam się na odprawach, rewizjach, szukaniu fajek. W UCSach i IASach siedzi tyle mądrych głów, że na pewno któraś z nich znajdzie sposób aby każdego pensja wzrosła po podwyżce finalnie o te 500,800 czy 1000zl.
Jak zaczniemy od tego że się nie da po równo bo ten ma taki mnożnik a ten takie stażowe to nigdy nic się nie uda.
 
Ja jestem zwykłym prostym funkcjonariuszem który patrzy na to ile mu wpływa finalnie na konto. Znam się na odprawach, rewizjach, szukaniu fajek. W UCSach i IASach siedzi tyle mądrych głów, że na pewno któraś z nich znajdzie sposób aby każdego pensja wzrosła po podwyżce finalnie o te 500,800 czy 1000zl.
Jak zaczniemy od tego że się nie da po równo bo ten ma taki mnożnik a ten takie stażowe to nigdy nic się nie uda.

Dlatego najpierw trzeba ustalić co to znaczy po równo
 
Ale co to znaczy po równo?

Trzeba to jasno sprecyzować.

Wszystkim np. po tyle samo 12% podwyższając kwotę bazową?

Wtedy ci co mają mnożnik np. 2,0 dostaną po ok. 400 brutto, a ci co mają 3,0 dostaną 0k. 600.

Tym co mają 2 lata służby i aplikanta dojdzie ok. 20zł, a tym co mają ponad 30 lat pracy/służby i komisarza dojdzie 200



Wszystkim tyle samo zł? Do zasadniczej podwyższając mnożnik o 0,27? Np. Każdemu po 500zł?

Temu co ma 2 lata dojdzie 10 za stażowe, temu co ma 30 dojdzie 125


Wszystkim tyle samo zł do dodatku za stopień?


W Policji rok temu zrobili prosto, wszystkim po tyle samo do zasadniczej, a stażowe takie jak wychodziło, 650 - 65 (średnie stażowe 11%)- 50 (13tka) - 20 (3%) - 33 (dyspozycja komendanta wojew) = 482

Przytaczam z głowy, mogą być drobne nieścisłości a nie mam ochoty i czasu tego szukać
Kwotowo a nie średnio na etat albo inne %%.
 
Sama podwyżka kwotowa w dłuższym (powiedzmy :) ) okresie może być złudna przy tak szalejącej inflacji. Wskazana gwarancja % ponad inflację.
Zgadzam się, poza tym nie ma głosów na zmianę najbardziej istotnego aktu dla SCS jakim jest rozporządzenie w sprawie uposażenia zasadniczego funkcjonariuszy SCS gdzie bez zmiany mnożników napisanych na kolanie można sobie awansować w stanowisku i nigdy nie dostać podwyżki, jest to rozporządzenie za które twórca powinien być dożywotnio pozbawiony możliwości sprawowania funkcji publicznych.

 
Back
Do góry