• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Wykreślenie art. 41 (wcześniej art. 38)

Art. 41(wcześniej art. 38) ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na 2023r.

W związku z pytaniami od funkcjonariuszy informuję, że ZZ Celnicy PL zgłosił do Marszałka Senatu RP propozycję wykreślenia art. 41 ustawy jw.
Nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi z sekretariatu Marszałka. Interweniowaliśmy także u niektórych Senatorów, aby wyszli z taką inicjatywą.
Proszę o wzmocnienie tych działań i wysłanie e-maili z przykładową treścią jak niżej(do indywidualnej oceny i zmiany). Adresy do Senatorów są dostępne pod linkiem. Proszę, by każdy wybrał Senatorów, chociaż ze swojego okręgu.
Komisja Finansów i Budżetu Senatu RP zaproponowała wykreślenie tego artykułu, jednak warto wysłać e-maile do Senatorów, także partii rządzącej, aby po powrocie ustawy do Sejmu była świadomość polityczna, że temat jest ważny dla wielu funkcjonariuszy.
Proponuję (to bardzo ważne), aby wysyłać już także korespondencję na adres Klubów i Kół Parlamentarnych m.in. kp-pis@kluby.sejm.pl. Link w komentarzach.

Szanowny Panie Senatorze.

Zwracam się z uprzejmą prośbą o wykreślenie art.41 z ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2023 (druk senacki nr 861). Artykuł ten budzi kontrowersje w środowisku wszystkich służb mundurowych. W tej sprawie był także protest przed KPRM w dniu 9.11.2022 r.

Jako funkcjonariusz, który po .... latach służby Ojczyźnie odchodzi na emeryturę czuję się potraktowany w sposób dyskryminujący. Każdy Obywatel RP może przejść na emeryturę do 1 marca 2023 roku otrzymując normalnie, jak zawsze dotąd to miało miejsce, podwyżkę kwoty bazowej. Tylko ja jako funkcjonariusz zostałem pozbawiony tej możliwości przez Sejm RP.
Uprzejmie informuję, że przechodzę na emeryturę, bo taka jest moja decyzja i mam do tego prawo.
To jak zostałem potraktowany przez Sejm RP traktuję jako działanie niegodne, które godzi w powagę Państwa i stanowionego przez nie prawa.
Z tych względów proszę Wysoką Izbę o pomoc i wykreślenie ww. artykułu.

Z Poważaniem
https://www.senat.gov.pl/sklad/senatorowie/
 
Ostatnia edycja:
Też chciałbym jak tu @ADASMIAUCZYNSKI zrobić protest pod Sejmem w tej sprawie, ale 9.11. pod KPRM trochę zostałem sprowadzony na ziemię, gdy zauważyłem tylko nielicznych funkcjonariuszy, których ta sprawa dotyczy.

Robimy zatem działania jw. Jest poprawka Senatu. Wysyłajcie e-maile i informujcie swoje Koleżanki i Kolegów, aby także działali.
Obecność na Komisji, na którą wpuszczą kilka osób nic nie wniesie(nie raz już tak robiliśmy), ale myślę, że Przewodniczący Federacji SM wraz z delegacją będzie, bo rzeczywiście trzeba. Ważne są jednak inne działania i wysyłka korespondencji teraz.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry