• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Uzgodnienia zasad podwyżek w IAS.

Rozpoczęły się uzgodnienia zasad podwyżek w IAS❗

✔️Są już porozumienia w sprawie podwyżek z modernizacji w Lublinie, Opolu, Katowicach, Bydgoszczy, Gdańsku, Zielonej Górze.
W najbliższych dniach kolejne spotkania w innych IAS, w tym jutro Wrocław, Poznań cd., Szczecin na dniach i Kielce także jutro. Nie wiadomo niestety kiedy kontynuacja w Białymstoku, ale to decyzja DIAS.

✔️Nic nie szkodzi jeśli nie będzie od razu na pierwszym czy drugim spotkaniu porozumienia. Tutaj nie można od razu akceptować propozycji pozwalających na zbytnią dowolność z 5% puli. Uważamy, że warto wykonać pierwszy krok na naprawianie zaniedbań awansowych i zaniżonych mnożników, wykorzystując tą pulę, a nie tylko kolejny awans dla tzw. "lokomotyw" czwarty czy piąty raz na przestrzeni kilku lat, czy też awans kogoś kogo przełożony po prostu bardziej lubi, ale niekoniecznie za wykonywaną pracę👎.
Od DIAS zależy wyłącznie, czy zrobi kolejne spotkanie za dzień/dwa dni, czy za tydzień, czy będzie celowo przeciągał jeszcze bardziej i np. zrobi kolejne spotkanie jeszcze później.
Zobaczymy, będziemy się temu przyglądać i informować Was na bieżąco. Już mamy niepokojące sygnały o postawie DIAS.

Jest np. IAS, gdzie już było spotkanie i wszystkie ZZ chciały "klepnąć" podwyżkę zaproponowaną przez DIAS z 5% dla "wyróżniających się", ale ZZ Celnicy PL takiego podejścia nie może zaakceptować.⛔
⛔Tam, gdzie mamy taką możliwość to zatrzymujemy tego rodzaju szaleństwo.⛔

✔️Nie wszędzie jednak jest taka możliwość, ale to zależy wyłącznie od Was czy będziemy mogli stopować tego rodzaju zapędy niektórych ZZ i DIAS❗
Masz wpływ❗❗❗ Wystarczy kliknąć w link i poświęcić minutkę na zapisanie się do ZZ Celnicy PL zaznaczając opcję " nowy członek" i wypełniając kilka pozostałych pól. Można też wysłać tradycyjną deklarację członkowską, którą dołączamy w podpiętym do tego newsa pliku.
Jeżeli będziemy jeszcze liczniejszą organizacją, to poradzimy sobie z wyżej opisaną niezrozumiałą postawą w każdej lokalizacji.

Pozdrawiam
Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
 

Attachments

  • deklaracja_IAS_elektroniczna_RODO.doc
    41,5 KB · Wyświetleń: 413
A jak mają się sprawy w IAS Rzeszów? Pojawiła się gdzieś informacja na jakim etapie są prace?
Jeśli takowa informacja była to proszę o link najwidoczniej przeoczyłem.
Pozdrawiam
 
Na razie nie chcę nic pisać sam jakie IAS, ale widzę zmiany w niektórych. Początkowo były różne dziwne propozycje DIAS i niektórych klakierów, ale po naszej presji ulegały zmianom i mamy już np. tam protokoły korzystniejsze dla ogółu środowiska. Dlatego spokojnie. Będziemy informować, chyba że przedstawiciele ZOI uznają, że etap negocjacji i postawa DIAS wymaga informacji na zewnątrz już teraz. To zależy. Na pewno w Rzeszowie to jeszcze nie te etap, bo rozmawiałem z Przewodniczącym dzisiaj.

Ps.
Co najważniejsze pragnę powtórzyć. Nie wszędzie mamy takie możliwości, by stopować nieobliczalne zapędy. Liczę na Wasze wsparcie w tej i innych sprawach:
 
No to IAS Bydgoszcz to samo dla zasłużonych z 20 letnim stażem w górę, dziwne , że nikt się temu nie sprzeciwił :cry:
Bo większość członków tych związków, które podpisały porozumienie, a w przypadku niektórych cywilnych pewnie prawie całość, to osoby ze stażem 20+. Także im to pasowało. Z drugiej strony to tylko 5 % z całej kwoty, chyba nie warto się o to spierać.
 
Ostatnia edycja:
@Bardockssj2 @zoll i inni młodzi. Bierzcie sprawy we własne ręce jak młodzi w innych IAS i wstępujcie licznie do ZZ CELNICY PL i przede wszystkim zapraszamy do zaangażowania i obejmowania funkcji w zarządach. Wtedy masz wpływ i nie pozostaje Tobie tylko narzekanie na forum.
Proszę bardzo, już 1 marca możliwość taka jest w Katowicach. Zapraszam i mam nadzieję do zobaczenia w realu. Ja będę w Katowicach 1 marca. Zapraszam Bydgoszcz, zgłaszacie się pisząc do mnie na priv.
Przecież przyszłość i losy tej formacji i Związku należą do Was. Zapraszamy!
 
Po
@Bardockssj2 @zoll i inni młodzi. Bierzcie sprawy we własne ręce jak młodzi w innych IAS i wstępujcie licznie do ZZ CELNICY PL i przede wszystkim zapraszamy do zaangażowania i obejmowania funkcji w zarządach. Wtedy masz wpływ i nie pozostaje Tobie tylko narzekanie na forum.
Proszę bardzo, już 1 marca możliwość taka jest w Katowicach. Zapraszam i mam nadzieję do zobaczenia w realu. Ja będę w Katowicach 1 marca. Zapraszam Bydgoszcz, zgłaszacie się pisząc do mnie na priv.
Przecież przyszłość i losy tej formacji i Związku należą do Was. Zapraszamy!
Wszystko fajnie ale jak sam wspomniałeś trzeba jeszcze trafić do zarządów bo w tych spotkaniach nie uczestniczą wszyscy członkowie ZZ, a tam wszystkie stanowiska obsadzone przez "zasiedzenie" czyli 20 lat służby najmniej.
 
Po

Wszystko fajnie ale jak sam wspomniałeś trzeba jeszcze trafić do zarządów bo w tych spotkaniach nie uczestniczą wszyscy członkowie ZZ, a tam wszystkie stanowiska obsadzone przez "zasiedzenie" czyli 20 lat służby najmniej.
Nonsens. Po prostu zmyślasz. Wszędzie, do każdego zarządu zapraszamy, a nawet na przewodniczącego w ZOI po wdrożeniu droga otwarta. Niebawem wybory w ZOI Opole i bardzo mi zależy, by młodzi, którzy są w Związku weszli do Zarządu.
Powtórzę.To do Was należy przyszłość i nie wymyślaj niestworzonych historii, tylko przyjdź i przekonaj się.
 
Bo większość członków tych związków, które podpisały porozumienie, a w przypadku niektórych cywilnych pewnie prawie całość, to osoby ze stażem 20+. Także im to pasowało. Z drugiej strony to tylko 5 % z całej kwoty, chyba nie warto się o to spierać.
Nie chodzi o starych stażem, no np dodatki stażowe są na takich samych warunkach dla każdego czyli przepracujesz dostajesz, zz wywalczył i tak straaasznie dużo dla młodych na start..teraz reszta potrzebuje równania w górę..tu chodzi o to tylko by znajomi króliczka nie zyskali kosztem niedocenianych..tak jak pisze przewodniczący wszystko w naszych rękach, a np. u mnie zero zainteresowania wsparciem u młodych, pozdrawism
 
Back
Do góry