• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Uzgodnienia zasad podwyżek w IAS.

Rozpoczęły się uzgodnienia zasad podwyżek w IAS❗

✔️Są już porozumienia w sprawie podwyżek z modernizacji w Lublinie, Opolu, Katowicach, Bydgoszczy, Gdańsku, Zielonej Górze.
W najbliższych dniach kolejne spotkania w innych IAS, w tym jutro Wrocław, Poznań cd., Szczecin na dniach i Kielce także jutro. Nie wiadomo niestety kiedy kontynuacja w Białymstoku, ale to decyzja DIAS.

✔️Nic nie szkodzi jeśli nie będzie od razu na pierwszym czy drugim spotkaniu porozumienia. Tutaj nie można od razu akceptować propozycji pozwalających na zbytnią dowolność z 5% puli. Uważamy, że warto wykonać pierwszy krok na naprawianie zaniedbań awansowych i zaniżonych mnożników, wykorzystując tą pulę, a nie tylko kolejny awans dla tzw. "lokomotyw" czwarty czy piąty raz na przestrzeni kilku lat, czy też awans kogoś kogo przełożony po prostu bardziej lubi, ale niekoniecznie za wykonywaną pracę👎.
Od DIAS zależy wyłącznie, czy zrobi kolejne spotkanie za dzień/dwa dni, czy za tydzień, czy będzie celowo przeciągał jeszcze bardziej i np. zrobi kolejne spotkanie jeszcze później.
Zobaczymy, będziemy się temu przyglądać i informować Was na bieżąco. Już mamy niepokojące sygnały o postawie DIAS.

Jest np. IAS, gdzie już było spotkanie i wszystkie ZZ chciały "klepnąć" podwyżkę zaproponowaną przez DIAS z 5% dla "wyróżniających się", ale ZZ Celnicy PL takiego podejścia nie może zaakceptować.⛔
⛔Tam, gdzie mamy taką możliwość to zatrzymujemy tego rodzaju szaleństwo.⛔

✔️Nie wszędzie jednak jest taka możliwość, ale to zależy wyłącznie od Was czy będziemy mogli stopować tego rodzaju zapędy niektórych ZZ i DIAS❗
Masz wpływ❗❗❗ Wystarczy kliknąć w link i poświęcić minutkę na zapisanie się do ZZ Celnicy PL zaznaczając opcję " nowy członek" i wypełniając kilka pozostałych pól. Można też wysłać tradycyjną deklarację członkowską, którą dołączamy w podpiętym do tego newsa pliku.
Jeżeli będziemy jeszcze liczniejszą organizacją, to poradzimy sobie z wyżej opisaną niezrozumiałą postawą w każdej lokalizacji.

Pozdrawiam
Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
 

Attachments

  • deklaracja_IAS_elektroniczna_RODO.doc
    41,5 KB · Wyświetleń: 418
"Chyba, że w SCS między młodym aplikantem, a doświadczonym funkcjonariuszem jest tak mała różnica w zarobkach że równy podział środków powoduje że wszyscy by zarabiali podobnie to ok, wtedy przyznaje się do błędu."

To kluczowe stwierdzenie, i całkowicie prawdziwe. Generalnie w SCS nowo przyjęci mają wyższe mnożniki, niż funkcjonariusze z kilkunastoletnim stażem. Jeśli pracowali wcześniej w cywilu, może się okazać, że zarabiają więcej. Po 16 latach służby jestem tego żywym przykładem.
 
Ostatnia edycja:
"Chyba, że w SCS między młodym aplikantem, a doświadczonym funkcjonariuszem jest tak mała różnica w zarobkach że równy podział środków powoduje że wszyscy by zarabiali podobnie to ok, wtedy przyznaje się do błędu."

To kluczowe stwierdzenie, i całkowicie prawdziwe. Generalnie w SCS nowo przyjęci mają wyższe mnożniki, niż funkcjonariusze z kilkunastoletnim stażem. Jeśli pracowali wcześniej w cywilu, może się okazać, że zarabiają więcej. Po 16 latach służby jestem tego żywym przykładem.
A to teraz już rozumiem czemu tak wszyscy na mnie naskoczyli. Dla mnie to niepojęte że ktoś po 16 latach służby ma mniejszy mnożnik niż nowy na start. Teraz już wiem że to bardziej wyrównanie dla pewnej grupy fuszy które ma zmniejszyć różnice a nie je dalej pogłębiać.
 
A to teraz już rozumiem czemu tak wszyscy na mnie naskoczyli. Dla mnie to niepojęte że ktoś po 16 latach służby ma mniejszy mnożnik niż nowy na start. Teraz już wiem że to bardziej wyrównanie dla pewnej grupy fuszy które ma zmniejszyć różnice a nie je dalej pogłębiać.
Wiesz to jest tak. Gdy byłem młody, mówili, nie możesz nic dostać, bo jesteś młody. Teraz mówią, że firma inwestuje w młodych, więc też nie. A tak w ogóle, najlepiej jest być "w kręgu". Wtedy idzie szybko. Ja jestem poza.
 
Jeżeli w ogole cokolwiek dadzą emerytom to tylko 65% z modernizacji, bo równanie 30% już nie dotyczy i pozostale 5% raczej tez już nie.
A czy to nie jest tak, że emeryturę i tak liczy się z wybranych 10 lat, a wskaźniki typu przeciętne uposażenie itd. są dla wszystkich takie same, więc przy wyliczaniu emerytury nie ma znaczenia, jaką podwyżkę dostanie konkretna osoba?
 
A czy to nie jest tak, że emeryturę i tak liczy się z wybranych 10 lat, a wskaźniki typu przeciętne uposażenie itd. są dla wszystkich takie same, więc przy wyliczaniu emerytury nie ma znaczenia, jaką podwyżkę dostanie konkretna osoba?
Dokładnie. O ile będą mieli ochotę zmienić rozp. o wielokrotności kwoty bazowej w 2023r. cała modernizacja odbije się w emeryturach tegorocznych. Na WKB będzie miała wpływ ogólna zmiana mnożników kwoty bazowej w SCS (czyli i 65%, i 30%, a także 5%). To o czym pisze @gutek_pl dotyczy faktycznego wzrostu ostatnich tegorocznych uposażeń i ewentualnych wyrównań odpraw, jubileuszówek czy urlopowego.
 
Witam,
Wielokrotność kwoty bazowej powinna zwiększyć się do ok. 3.168. Jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić.
Pozdrawiam
 
Back
Do góry