• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Uzgodnienia zasad podwyżek w IAS.

Rozpoczęły się uzgodnienia zasad podwyżek w IAS❗

✔️Są już porozumienia w sprawie podwyżek z modernizacji w Lublinie, Opolu, Katowicach, Bydgoszczy, Gdańsku, Zielonej Górze.
W najbliższych dniach kolejne spotkania w innych IAS, w tym jutro Wrocław, Poznań cd., Szczecin na dniach i Kielce także jutro. Nie wiadomo niestety kiedy kontynuacja w Białymstoku, ale to decyzja DIAS.

✔️Nic nie szkodzi jeśli nie będzie od razu na pierwszym czy drugim spotkaniu porozumienia. Tutaj nie można od razu akceptować propozycji pozwalających na zbytnią dowolność z 5% puli. Uważamy, że warto wykonać pierwszy krok na naprawianie zaniedbań awansowych i zaniżonych mnożników, wykorzystując tą pulę, a nie tylko kolejny awans dla tzw. "lokomotyw" czwarty czy piąty raz na przestrzeni kilku lat, czy też awans kogoś kogo przełożony po prostu bardziej lubi, ale niekoniecznie za wykonywaną pracę👎.
Od DIAS zależy wyłącznie, czy zrobi kolejne spotkanie za dzień/dwa dni, czy za tydzień, czy będzie celowo przeciągał jeszcze bardziej i np. zrobi kolejne spotkanie jeszcze później.
Zobaczymy, będziemy się temu przyglądać i informować Was na bieżąco. Już mamy niepokojące sygnały o postawie DIAS.

Jest np. IAS, gdzie już było spotkanie i wszystkie ZZ chciały "klepnąć" podwyżkę zaproponowaną przez DIAS z 5% dla "wyróżniających się", ale ZZ Celnicy PL takiego podejścia nie może zaakceptować.⛔
⛔Tam, gdzie mamy taką możliwość to zatrzymujemy tego rodzaju szaleństwo.⛔

✔️Nie wszędzie jednak jest taka możliwość, ale to zależy wyłącznie od Was czy będziemy mogli stopować tego rodzaju zapędy niektórych ZZ i DIAS❗
Masz wpływ❗❗❗ Wystarczy kliknąć w link i poświęcić minutkę na zapisanie się do ZZ Celnicy PL zaznaczając opcję " nowy członek" i wypełniając kilka pozostałych pól. Można też wysłać tradycyjną deklarację członkowską, którą dołączamy w podpiętym do tego newsa pliku.
Jeżeli będziemy jeszcze liczniejszą organizacją, to poradzimy sobie z wyżej opisaną niezrozumiałą postawą w każdej lokalizacji.

Pozdrawiam
Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
 

Attachments

  • deklaracja_IAS_elektroniczna_RODO.doc
    41,5 KB · Wyświetleń: 413
Witam,
Wielokrotność kwoty bazowej powinna zwiększyć się do ok. 3.168. Jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić.
Pozdrawiam
U mnie twierdzą, że modernizacja w ogóle nie wpłynie na wysokość emerytur bo w porozumieniu jest przytoczony art 41 ustawy okołobudżetowej. Czyli emeryci dostaną jakąś tam podwyżkę, być może wyrównanie odprawy ale pozostanie to bez wpływu na wysokość emki.
 
U mnie twierdzą, że modernizacja w ogóle nie wpłynie na wysokość emerytur bo w porozumieniu jest przytoczony art 41 ustawy okołobudżetowej. Czyli emeryci dostaną jakąś tam podwyżkę, być może wyrównanie odprawy ale pozostanie to bez wpływu na wysokość emki.
We wszystkich służbach modernizacja wpływa na zwiększenie współczynnika, u na także tak było przy poprzedniej modernizacji, podwyżka jest podwyżką niezależnie jak ją nazywamy.
 
U mnie twierdzą, że modernizacja w ogóle nie wpłynie na wysokość emerytur bo w porozumieniu jest przytoczony art 41 ustawy okołobudżetowej. Czyli emeryci dostaną jakąś tam podwyżkę, być może wyrównanie odprawy ale pozostanie to bez wpływu na wysokość emki.
Wg mnie art. 41 jest przytoczony w kontekście zróżnicowania podwyżki modernizacyjnej w styczniu i lutym od tej od marca. Podwyżka od marca ma być o 7.8% wyższą od tej styczeń/luty, dzięki temu można będzie nową kwotę bazową stosować od 1 stycznia. Dla styczniowych i lutowych emerytów będzie ona pomnożona przez starą kwotę bazową, a dla pozostających w służbie 1 marca, prze, nową - wyższą o 7,8%.
Tak można wnioskować na podstawie podpisanego porozumienia.
 
wydaje mi się ze dla nowozatrudninych tez bedzie podwyzka bo na stronie KAS w ogłoszeniach o naborze do służby cywilnej są już podane kwody po podwyżce
A jak wygląda kwestia podwyżek z ustawy modernizacyjnej dla funkcjonariuszy którzy zostaną zatrudnieni w marcu/kwietniu 2023 ? Ktoś sieje ferment na grupach, że tymi podwyżkami zostaną objęci jedynie pracownicy/funkcjonariusze zatrudnieni na dzień 1.01.2023r. Dla mnie to jest mało logiczne i bezsensowne, ale już nie raz się zdziwiłem pracując wcześniej w MSWiA.
wydaje mi się ze dla nowozatrudnionych funkcjonariuszy tez będzie podwyżka bo na stronie KAS w ogłoszeniach o naborze do służby cywilnej są już podane kwoty po podwyżce
 
wydaje mi się ze dla nowozatrudninych tez bedzie podwyzka bo na stronie KAS w ogłoszeniach o naborze do służby cywilnej są już podane kwody po podwyżce

wydaje mi się ze dla nowozatrudnionych funkcjonariuszy tez będzie podwyżka bo na stronie KAS w ogłoszeniach o naborze do służby cywilnej są już podane kwoty po podwyżce
Bo zmieniła się kwota bazowa, wiec ta podwyżka dotyczy obecnych jak i przyszłych pracowników
 
A to dzięki, w policji mam ponad 1000zl netto więcej więc tam raczej zostanę. Potem się dziwić że ludzie z SCS uciekają do MON czy MSWiA. I nie będzie żadnego "wyrównania" dla osób które przyjmą się w 2023 roku ?
Chłopie, ta instytucja odstaje od innych służb pod względem zarobków zwykłych funków. Ja z tym stażem miałbym w Policji ze 2 tys netto więcej. I dlatego młodzi uciekają. I będą uciekać, dopóki Was niedogonimy. Szansa na to jest chyba w 2025r, pod warunkiem, że Wam niczego do tego roku nie sypną😄
 
Jak może iść inaczej niż 65, 30 i 5?
Teoretycznie, jeśli gdzieś nikt nie ma minimalnego mnożnika (albo jakiś promil ludzi tylko), to wszyscy (albo pozostali) będą mieli po 95%, bo nie sadzę, żeby gdziekolwiek ktokolwiek opracował algorytm jak zapewnić sprawiedliwe dochodzenie do minimalnych mnożników (w ramach tych 35%).
 
Teoretycznie, jeśli gdzieś nikt nie ma minimalnego mnożnika (albo jakiś promil ludzi tylko), to wszyscy (albo pozostali) będą mieli po 95%, bo nie sadzę, żeby gdziekolwiek ktokolwiek opracował algorytm jak zapewnić sprawiedliwe dochodzenie do minimalnych mnożników (w ramach tych 35%).
uważam, że tam mają, nie wierzę w to, że nikt tam nie osiągnął minimalnych wskaźników
 
Popieram przedmówcę, czy można zadać pytanie poszczególnym IAS jak rozdysponowali środki dotyczące podziału 5% z puli dyrektora, bo średnio można się zorientować, o co chodzi. U mnie młody (uczeń) dostał znacznie więcej niż ja. Nie o to chodzi, że mu żałuję - nawet się cieszę bo chłopak pracowity, a uposażenie małe ale chciałbym znać kryteria jakie przyświecały decydentom.
 
Back
Do góry