• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Ruszamy na Parlament i do mediów!

APEL DO ŚRODOWISKA ZAWODOWEGO

Koleżanki i Koledzy!

ZZ Celnicy PL poinformował Ministra Finansów o Waszym niezadowoleniu i braku akceptacji środowiska dla ustaleń z dnia 14.05.2020 – pismo w załączeniu.

Jak wiadomo, informacja o tych ustaleniach została rozpowszechniona przez służby prasowe MF, jakoby środowisko przyjęło to z zadowoleniem. Bardzo ważne jest, by to odkręcić i przedstawić prawdziwą wersję zdarzeń w mass mediach.

Niezmiernie istotne jest też, by poinformować o tym masowo wszystkich Parlamentarzystów, gdyż pojawiają się z Ich strony deklaracje z gratulacjami dla nas.

Wobec powyższego proponujemy, by w dniach 18.05-22.05.20 r., każdy z Was wysyłał e-maile chociaż do kilku redakcji, kilku Parlamentarzystów i RPO.

Przykładowa treść do wykorzystania w załączeniu.

Zapraszamy wszystkich pracowników i funkcjonariuszy zrzeszonych i nie zrzeszonych w organizacjach związkowych do współpracy i działania zgodnie z oczekiwaniami ogółu środowiska. Zapraszamy wszystkie związki zawodowe do współdziałania.

Pomimo, iż ZZ Celnicy PL jest największym związkiem w KAS zrzeszającym pracowników i funkcjonariuszy, nasz mandat do pełnej reprezentacji środowiska, wciąż próbują podważać.

Apelujemy, wytrąćmy im ten argument. Jeżeli uważacie to za słuszne, dajcie nam niekwestionowany mandat do Waszej reprezentacji. Tak żeby nikt nie mógł już tego podnosić.

RAZEM ZWYCIĘŻYMY!


Załączamy pliki z przykładową treścią wystąpień, które prosimy masowo wysyłajcie. Można kasować pytania i dowolnie dopisywać, wg własnego uznania.

Adresy do Posłów to imię.nazwisko@sejm.pl, do Senatorów dostępne są na stronie Senatu.

Przykładowe e-maile do mediów w załączniku.

Mail do RPO - biurorzecznika@brpo.gov.pl



POZDRAWIAM WSZYSTKICH SERDECZNIE:

Przewodniczący

ZZ Celnicy PL

Sławomir Siwy
 

Attachments

  • PROTEST do wysłania DO PARLAMENTU.doc
    36,5 KB · Wyświetleń: 1 683
  • PROTEST DO RPO i MEDIÓW.doc
    33 KB · Wyświetleń: 1 063
  • celnicy-57-2-APEL media, Parlament i RPO (1).docx
    51 KB · Wyświetleń: 921
  • KONTAKTY MEDIA.xlsx
    18,4 KB · Wyświetleń: 973
  • celnicy57-20-Minister Finansów.pdf
    364,3 KB · Wyświetleń: 1 069
Ruszamy.
Ja dodatkowo wskażę, że
1. 6% to żadna podwyżka, ale tylko waloryzacja kwoty bazowej;
2. Przy każdym 6% podkreślać, że jest to tylko niecała połowa uchwalonego wzrostu dla funkcjonariuszy i pracowników
3. MF całkowicie pominął pracowników niemnożnikowych - oni w razie wstrzymania modernizacji dostaną 0zł.
 
Coś, mnie jeszcze przyszło do bańki, może naiwnie. Gdyby każdy z nas, członkòw ZZ Celnicy.pl wysłał indywidualnie pismo o braku zgody na reprezentowanie przez KU, informujące, że jedynym upoważnionym zz do rozmòw i negocjacji z kierownictwem KAS i MF jest ZZ Celnicy.pl. Czy to odebrałoby prawo ludwińskiemu i reszcie do podpisywania czegoolwiek w moim imieniu ?
 
Zgadzam się jak wyżej koledzy i wysyłajmy emaile. Nie można wyciszyć sprawy. Podpisany pakt nie jest dla KAS sukcesem. Nasze żądania były jasno określone przed akcją ostrzegawczą i nie zostały spełnione..
 
Mam pytanie zasadnicze, bo stoję przed dylematem dołączenia do ZZ Celnicy.
Czy jeśli MF zaproponuje obiecane podwyżki dla funkcjonariuszy, w związku z argumentacją o podwyżkach w MSWIA, ale kosztem skarbowców, lub z ich pominięciem, to środowisko związkowe przyjmie taką propozycje w ramach "lepszy rydz niż nic", czy odmówi i będzie walczyć również o pracowników i podpisze tylko uzgodnienie, które obejmie zarówno cywili jak i celników?
 
Mam pytanie zasadnicze, bo stoję przed dylematem dołączenia do ZZ Celnicy.
Czy jeśli MF zaproponuje obiecane podwyżki dla funkcjonariuszy, w związku z argumentacją o podwyżkach w MSWIA, ale kosztem skarbowców, lub z ich pominięciem, to środowisko związkowe przyjmie taką propozycje w ramach "lepszy rydz niż nic", czy odmówi i będzie walczyć również o pracowników i podpisze tylko uzgodnienie, które obejmie zarówno cywili jak i celników?
Ja uważam, że wszyscy albo nikt. Ale jeśli nikt to wszyscy walczymy razem.
Jednakże prawdę pokaże godzina próby.
Bo jeśli któreś środowisko się nie przyłączy i nie stanie w obronie uzgodnionej umowy, to więcej wzajemnego kredytu zaufania nie będzie.
I do dotyczy zarówno Celników jak i Skarbowców.
I nie jest prawdą że tylko jak staną granice to da jakiś efekt.
Każdy ma w swoim drobnym zakresie środki nacisku, które skumulowane zwrócą uwagę władzy.
I pamiętajmy, że nie wywiązując się wobec NAS ze zobowiązań, ale uznając że realizacja innych zobowiązań się władzy opłaca, i podejmując rozmowę dopiero po delikatnym zaznaczeniu naszego niezadowolenia,
napluto nam w twarz.
Zatem co czy to deszcz pada....?
 
Ostatnia edycja:
@heisenberg Nie żyję na tym świecie od dziś i jestem święcie przekonany, że jakby taka propozycja padła, to wiele osób by naciskało na przyjęcie jej, a w razie odmowy wielu by się burzyło, że sama nazwa związku zobowiązuje do tego, aby wspierać głównie celników, tym bardziej po tym co KU odwaliło według wielu.
Dlatego interesuje mnie jakie jest w tej kwestii zdanie osób decyzyjnych ZZ Celnicy.

Czy byliby w stanie poświęcić dobro funkcjonariuszy, tylko po to, aby pracownicy cywilni (nie tylko ucywilnieni) nie zostali z tyłu?
Wiem, że zadaję durnowate pytania, ale mimo, że jestem raczej optymistą, to staram się nie być naiwny, a niechęć do skarbowców da się tutaj wyczuć dość mocno w wielu tematach. Osobiście nie uważam się za skarbowca, jestem pracownikiem Izby, no ale jednak bądź co bądź jestem cywilem, więc nie jestem pewny czy nie czułbym się tu nieco doklejony.

Jeśli ZZ Celnicy jest w stanie działać w imię wszystkich, cywili i funkcjonariuszy, to rzeczywiście wróżę sukces i wierzę, że wielu bez munduru by dołączyło.
 
@heisenberg Nie żyję na tym świecie od dziś i jestem święcie przekonany, że jakby taka propozycja padła, to wiele osób by naciskało na przyjęcie jej, a w razie odmowy wielu by się burzyło, że sama nazwa związku zobowiązuje do tego, aby wspierać głównie celników, tym bardziej po tym co KU odwaliło według wielu.
Dlatego interesuje mnie jakie jest w tej kwestii zdanie osób decyzyjnych ZZ Celnicy.

Czy byliby w stanie poświęcić dobro funkcjonariuszy, tylko po to, aby pracownicy cywilni (nie tylko ucywilnieni) nie zostali z tyłu?
Wiem, że zadaję durnowate pytania, ale mimo, że jestem raczej optymistą, to staram się nie być naiwny, a niechęć do skarbowców da się tutaj wyczuć dość mocno w wielu tematach. Osobiście nie uważam się za skarbowca, jestem pracownikiem Izby, no ale jednak bądź co bądź jestem cywilem, więc nie jestem pewny czy nie czułbym się tu nieco doklejony.

Jeśli ZZ Celnicy jest w stanie działać w imię wszystkich, cywili i funkcjonariuszy, to rzeczywiście wróżę sukces i wierzę, że wielu bez munduru by dołączyło.
Te pytania to do Sławka. Lecz trzeba pamiętać że wiele już raz deklarował działania ZZ w obronie interesów całego Środowiska KAS.
Moim zdaniem Skoro już jesteśmy razem w ramach jednej struktury IAS to nie wydaje mi się by były możliwości innego działania.
Ostatecznie trzeba postawić się w roli dyrektora zarządzającego i odpowiadającego za całość. Zgadzając sie na wewnętrzne antagonizowanie zarządzanego przez siebie środowiska doprowadził by do wielkiego spadku jego efektywności a właśnie z efektów jest rozliczany. Zatem dopóki w ramach struktury IAS (pracodawcy) będą cywile i funkcjonariusze to inaczej nie będzie.
 
Poszło już kilkadziesiąt maili. Pomocne by było gdyby wrzucić całą listę mailingową wszystkich posłów i senatorów poprzedzielanych średnikami (aby prostym kopiuj-wklej wysłać jeden mail do wszystkich).
 
Ja uważam, że wszyscy albo nikt. Ale jeśli nikt to wszyscy walczymy razem.
Jednakże prawdę pokaże godzina próby.
Bo jeśli któreś środowisko się nie przyłączy i nie stanie w obronie uzgodnionej umowy, to więcej wzajemnego kredytu zaufania nie będzie.
I do dotyczy zarówno Celników jak i Skarbowców.
I nie jest prawdą że tylko jak staną granice to da jakiś efekt.
Każdy ma w swoim drobnym zakresie środki nacisku, które skumulowane zwrócą uwagę władzy.
Ja też tak uważam. Wtłoczono Wszystkich Nas do jednego wora, więc walczymy Razem
Poszło już kilkadziesiąt maili. Pomocne by było gdyby wrzucić całą listę mailingową wszystkich posłów i senatorów poprzedzielanych średnikami (aby prostym kopiuj-wklej wysłać jeden mail do wszystkich).
Bardzo dobry pomysł
 
@stefan123 Z czego Ha? Czasami nie rozumiem, co masz na myśli komentując emotami posty forumowiczów? Brak Ci słów? Śmiało. Tutaj nie wszyscy jesteśmy wykrztałciuchami. Czasami nie potrafimy zrozumieć, co ślina piszącemnu na język przyniesie
 
@stefan123 Z czego Ha? Czasami nie rozumiem, co masz na myśli komentując emotami posty forumowiczów? Brak Ci słów? Śmiało. Tutaj nie wszyscy jesteśmy wykrztałciuchami. Czasami nie potrafimy zrozumieć, co ślina piszącemnu na język przyniesie
Stefan ma pięć lat. Pomimo zakazu rodziców notorycznie bawi się guziczkami w laptopie. Czasem paluszek trafi nawet w inny niż HA. Czasem Stefan „lubi to”
 
Back
Do góry