• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Ruszamy na Parlament i do mediów!

APEL DO ŚRODOWISKA ZAWODOWEGO

Koleżanki i Koledzy!

ZZ Celnicy PL poinformował Ministra Finansów o Waszym niezadowoleniu i braku akceptacji środowiska dla ustaleń z dnia 14.05.2020 – pismo w załączeniu.

Jak wiadomo, informacja o tych ustaleniach została rozpowszechniona przez służby prasowe MF, jakoby środowisko przyjęło to z zadowoleniem. Bardzo ważne jest, by to odkręcić i przedstawić prawdziwą wersję zdarzeń w mass mediach.

Niezmiernie istotne jest też, by poinformować o tym masowo wszystkich Parlamentarzystów, gdyż pojawiają się z Ich strony deklaracje z gratulacjami dla nas.

Wobec powyższego proponujemy, by w dniach 18.05-22.05.20 r., każdy z Was wysyłał e-maile chociaż do kilku redakcji, kilku Parlamentarzystów i RPO.

Przykładowa treść do wykorzystania w załączeniu.

Zapraszamy wszystkich pracowników i funkcjonariuszy zrzeszonych i nie zrzeszonych w organizacjach związkowych do współpracy i działania zgodnie z oczekiwaniami ogółu środowiska. Zapraszamy wszystkie związki zawodowe do współdziałania.

Pomimo, iż ZZ Celnicy PL jest największym związkiem w KAS zrzeszającym pracowników i funkcjonariuszy, nasz mandat do pełnej reprezentacji środowiska, wciąż próbują podważać.

Apelujemy, wytrąćmy im ten argument. Jeżeli uważacie to za słuszne, dajcie nam niekwestionowany mandat do Waszej reprezentacji. Tak żeby nikt nie mógł już tego podnosić.

RAZEM ZWYCIĘŻYMY!


Załączamy pliki z przykładową treścią wystąpień, które prosimy masowo wysyłajcie. Można kasować pytania i dowolnie dopisywać, wg własnego uznania.

Adresy do Posłów to imię.nazwisko@sejm.pl, do Senatorów dostępne są na stronie Senatu.

Przykładowe e-maile do mediów w załączniku.

Mail do RPO - biurorzecznika@brpo.gov.pl



POZDRAWIAM WSZYSTKICH SERDECZNIE:

Przewodniczący

ZZ Celnicy PL

Sławomir Siwy
 

Attachments

  • PROTEST do wysłania DO PARLAMENTU.doc
    36,5 KB · Wyświetleń: 1 686
  • PROTEST DO RPO i MEDIÓW.doc
    33 KB · Wyświetleń: 1 067
  • celnicy-57-2-APEL media, Parlament i RPO (1).docx
    51 KB · Wyświetleń: 924
  • KONTAKTY MEDIA.xlsx
    18,4 KB · Wyświetleń: 976
  • celnicy57-20-Minister Finansów.pdf
    364,3 KB · Wyświetleń: 1 073
Mam pytanie zasadnicze, bo stoję przed dylematem dołączenia do ZZ Celnicy.
Czy jeśli MF zaproponuje obiecane podwyżki dla funkcjonariuszy, w związku z argumentacją o podwyżkach w MSWIA, ale kosztem skarbowców, lub z ich pominięciem, to środowisko związkowe przyjmie taką propozycje w ramach "lepszy rydz niż nic", czy odmówi i będzie walczyć również o pracowników i podpisze tylko uzgodnienie, które obejmie zarówno cywili jak i celników?



Najwidoczniej jesteśmy w dużej, a może nawet znacznej mniejszości, ktoś wyżej napisał takie zdanie , więc to jest jednoznaczna zgoda na zrównaniu nas ze skarbowcami, pomimo tego, że jesteśmy w rygorach ustawy zaopatrzeniowej, mamy warunki szkodliwe itp. Jak łatwo zauważyć ZZ Celnicy przyjęło bardzo niebezpieczny kierunek, że łatwiej będzie nam ze skarbowcami cokolwiek wywalczyć, pomimo tego, że ilość związków zawodowych które reprezentują skarbowców, przewyższa liczbowo nasz związek i zamiast iść w stronę całkowitego wyodrębnienia spod ustawy KASowskiej, odrębną górą, to niedługo dojdzie do sytuacji, że będziemy wszyscy kimś na wzór pracowników KAS, nie będziemy już funkcjonariuszami tylko, pracownikami lub urzędnikami KAS, wystarczy zrobić nowelę ustawy o odrębności SCS i jesteśmy dosłownie sKASowani, a przy tych warunkach płacowych jakie są obecnie, na horyzoncie nie szykuje się przybycie do naszej służby nowych ludzi, wbrew przeciwnie, po podwyżkach w MSWiA i Wojsku, będą masowe odejścia.
Wy ma serio nie widzicie co się dzieje i co się będzie dziać w przyszłości, i że celnik z południa ma w 100% racje. Szok ktoś wreszcie powie prawdę i wielkie oburzenie. JAK NAJDALEJ OD SKARBÓWKI WALCZYMY O ZRÓWNANIE ZAROBKÓW Z INNYMI SŁUŻBAMI MUNDUROWYMI I PODKREŚLAJMY NASZĄ ODRĘBNOŚĆ W TWORZE KAS JAKO FUNKCJONARIUSZY MUNDUROWYCH!!! W KAŻDYM INNYM PRZYPADKU BĘDZIEMY ZARABIAĆ JAK URZĘDNICY PRACUJĄCY 5 DNI W TYGODNIU PO 8H!!!
A ja myślę, że skarbowców od funkcjonariuszy trzeba oddzielić grubą kreską. Trzeba walczyć o swoje, a nie o czyjeś. To my jesteśmy formacją mundurową, to nam obiecano podwyżki. Nie naszą winą jest to, że powstał KAS i wsypano nas do jednego wora. Oczywiście, każdy chcę więcej zarabiać i godziwie żyć ale nie jest to powód do jednoczenia dwóch środowisk.
I teraz tak już na poważnie napiszę Wam drodzy koledzy i koleżanki. Pięknie zostaliście wchłonięci przez skarbowców, naprawdę jestem pod wrażeniem jak łatwo opanowali oni niczym bezdomni żebrzący pod kościołem Wasze umysły. Teraz będziecie musieli dzielić z nim pieniądze i pomyślcie czy warto było, ich jest 50 tys, nas 1/5 tego, myślicie, że będą podwyżki takie jak w MSWiA, WP, czy nawet w ZUSie? Nie będzie, nie potrafiliście reprezentować celników, to teraz skarbowcy będą się reprezentowali dzięki nam jako funkcjonariusze skarbówki, funkcjonariusze kas, funkcjonariusze urzędów skarbowych. Przykre jest to, że Sławek jako doświadczony życiem człowiek nie zauważył, również przez swoje niezdecydowanie jak przegraliście ostatnią batalię o godne podwyżki i modernizację. Staliśmy się wyrzutkami, z tą różnicą, że cywile mają te swoje 8h i pensję taką samą jak funkcjonariusze którzy służą dzień i noc, święta, weekendy, pod telefonem. Słyszeliście aby żołnierze pomagali cywilom w wojsku w podwyżkach? Słyszeliście aby policjanci walczyli o podwyżki cywilów w policji? Oni reprezentują swoje mundury, a nie cudze biurka.
Wasze wyniki są na ogól widoczne decyzjami jakie wydajecie, vatem który wstrzymujecie i wypływem vatu, który był i nadal jest. Nadal chcesz konkurować? Wykonujesz pracę jak prawie 1 mln innych urzędasów w urzędach miasta, inspektoratach weterynaryjnych, farmaceutycznych, starostwach powiatowych i nie próbuj przekonywać mnie, że wasza praca jest nadzwyczajna, niepowtarzalna, niosąca wszechobecne dobro, dlatego ja i większość celników nie chcemy mieć z wami nic wspólnego w kwestii naszych uposażeń, podwyżek, działania służby, bo to jest inny świat którego nigdy nie chcielibyście doświadczyć. Mam żal do Sławka, że zaprosił poniekąd skarbowców jako KAS do naszych związków i teraz przez to jesteśmy uważani za dziwny twór o nazwie funkcjonariusze KAS, funkcjonariusze skarbówki itp.
 
PANOWIE I PANIE , FUNKCJONARIUSZE .
NADSZEDŁ CZAS CHOLERNEJ PRÓBY !!!
KONIEC Z PODZIAŁAMI . TYLKO SOLIDARNIE WSZYSCY W KAS MOŻEMY POKAZAĆ NASZA SIŁĘ .
NIE DAJMY SIĘ SKŁÓCIĆ !!!
TEN RZĄD UŻYWAJĄC PROSTYCH SŁÓW STARA SIĘ NAS WYDYMAĆ ŚMIEJĄC NAM SIĘ PROSTU W OCZY !!!
POKAŻMY , ŻE TE KILKADZIESIĄT TYSIĘCY OSÓB , PRACOWNIKÓW SKARBÓWKI ŁĄCZNIE Z CELNIKAMI , LUDŹMI TAK NAPRAWDĘ W PIERWSZEJ LINI ODPOWIEDZIALNYMI ZA FINANSE PAŃSTWA TO SILNA GRUPA , KTÓRA NIE POZWOLI JUŻ SOBĄ POMIATAĆ !!! SKOŃCZYŁ SIĘ CZAS KARMIENIA NAS OBIECANKAMI , MYDLENIEM OCZU I NASZA CIERPLIWOŚĆ . PO RAZ KOLEJNY TEN RZĄD , CI LUDZI Z MF STARAJĄ SIĘ WYKORZYSTUJĄC SWOJE KŁAMSTWA PO RAZ KOLEJNY OSZUKAĆ NAS NA PIENIĄDZACH , KTÓRE NAM SIĘ PO PROSTU NALEŻĄ . dO NICH NIE PRZEMAWIAJĄ POROZUMIENIA Z KTÓRYCH ŁATWO MOGĄ SIĘ WYCOFAĆ , DO NICH PRZEMAWIAJĄ TWARDE FAKTY I TWARDE DZIAŁANIA . POKAŻMY , ŻE JESTEŚMY WSZYSCY SILNĄ GRUPĄ LUDZI KTÓRZY TYM RAZEM WYCH.....Ć SIĘ NIE DADZĄ !!! NIE POZWOLIMY DAĆ SIĘ ZASTRASZYĆ LUB UŁAGODZIĆ RZUCENIEM NAM OCHŁAPÓW DO MISKI RYŻU ZA KTÓRE RZĄDZĄCY CHCIELI BY BYŚMY PRACOWALI I ŚCIĄGALI DO BUDŻETU MNÓSTWO PIENIĘDZY , KTÓRE TEN RZĄD MÓGŁBY CHOJNIE ZNOWU ROZDAWAĆ INNYM GRUPOM SPOŁECZNYM I KUPOWAĆ ICH POSŁUSZEŃSTWO , KARMIĄC PRZY OKAZJI PROPAGANDĄ SUKCESU W TVP !!! POWIEDZMY JEDNYM GŁOSEM DOŚĆ !!!! DOŚĆ TEJ HIPOKRYZJI , OBŁUDY I ZAKŁAMANIA !!!
ZJEDNOCZMY SIĘ I WYWALCZMY TO CO NAM SIĘ SŁUSZNIE NALEŻY !!! WSZYSCY !!!
 
@HAN79 -
Chyba WSZYSCY mamy swą godność, będąc świadomi braku szacunku i obłudy "góry" wobec nas.
Na pewno WSZYSCY - świadomi sytuacji - chcemy jedynie tego, co zostało już ustalone, choć należy się więcej.
WSZYSCY więc CHCEMY sprawiedliwości, NIE WSZYSCY jednak CHCEMY w jedności się o nią upomnieć!

Takich nigdy nie przekona - choćby słuszne - nawoływanie, nawet tysięcy anonimowych forumowiczów.
Tylko zorganizowany, JEDNOCZESNY "krzyk" chóralny, dokładnie w momencie wskazanym przez jednoznacznie
określonego "dyrygenta", nie sprawi totalnej kakofonii i stanie się słyszalny. Nie można zapomnieć, iż właściwa
prezentacja nie jest "wydaniem jednego dźwięku" - nawet przez 15 minut - a pełnym, kompletnym "utworem" ...
 

NIE WIEM KIM TY JESTEŚ I DLACZEGO AKURAT UDERZASZ W TĘ NUTĘ ..
ŚMIEM WĄTPIĆ , ŻE CELNIKIEM LUB KIMKOLWIEK Z KAS !!!
A JEŚLI NAWET TAK JEST TO ZDAJ SOBIE SPRAWĘ , ŻE JESTEŚMY WSZYSCY W KAS ,
CELNICY I SKARBOWCY . TO NAM ZAFUNDOWAŁ PAN BANAŚ I PiS !!! I NIC TEGO NIE ZMIENI .
TERAZ GRA CHODZI O PODWYŻKI I DUŻE PIENIĄDZE . I DLATEGO TAKIE POSTY TO TYLKO WODA NA MŁYN DLA MINISTERSTWA FINANSÓW !!! ANI CELNICY ANI SKARBOWCY SAMI NIC NIE WYWALCZĄ ANI NIE ZAŁATWIĄ !! TYLKO JEDNOŚĆ W TYM CZASIE DA NAM SUKCES !!! A TAKIM PODŻEGANIEM DO NIENAWIŚCI NIC NIE ZYSKASZ. WRĘCZ PRZECIWNIE , TYLKO NIEPRZYCHYLNOŚĆ I SKARBOWCÓW I CELNIKÓW !!
CELNIKU Z POŁUDNIA ... NIBY
 
Ostatnia edycja:
NIE WIEM KIM TY JESTEŚ I DLACZEGO AKURAT UDERZASZ W TĘ NUTĘ ..
ŚMIEM WĄTPIĆ , ŻE CELNIKIEM LUB KIMKOLWIEK Z KAS !!!
A JEŚLI NAWET TAK JEST TO ZDAJ SOBIE SPRAWĘ , ŻE JESTEŚMY WSZYSCY W KAS ,
CELNICY I SKARBOWCY . TO NAM ZAFUNDOWAŁ PAN BANAŚ I PiS !!! I NIC TEGO NIE ZMIENI .
TERAZ GRA CHODZI O PODWYŻKI I DUŻE PIENIĄDZE . I DLATEGO TAKIE POSTY TO TYLKO WODA NA MŁYN DLA MINISTERSTWA FINANSÓW !!! ANI CELNICY ANI SKARBOWCY SAMI NIC NIE WYWALCZĄ ANI NIE ZAŁATWIĄ !! TYLKO JEDNOŚĆ W TYM CZASIE DA NAM SUKCES !!! A TAKIM PODŻEGANIEM DO NIENAWIŚCI NIC NIE ZYSKASZ. WRĘCZ PRZECIWNIE , TYLKO NIEPRZYCHYLNOŚĆ I SKARBOWCÓW I CELNIKÓW !!
CELNIKU Z POŁUDNIA ... NIBY

Z moim wzrokiem nie jestem w stanie przebrnąć pierwszej linijki twoich postów, także trudno mi się odnieść do czegoś, czego nie mogę przeczytać

Używanie wielkich liter do całości tekstu to pomyłka...
 
ALEŻ PROSZĘ CIĘ .... NIE CZYTAJ PO PROSTU ...SZKODA TWOJEGO CZASU
ZAJMIJ SIĘ CZYMŚ INNYM ... BO TU TOCZY SIĘ MERYTORYCZNA DYSKUSJA LUDZI ZAANGAŻOWANYCH W INTERESY FUNKCJONARIUSZY I PRACOWNIKÓW KAS . A NIE DYSKUSJA W SPRAWIE MAŁYCH LUB DUŻYCH LITER .
Zwiększ odstęp między wierszami :))
Bolo1999 tak lubi.
 
Panowie proponuję zamiast wymiany niewybrednych zdań spożytkować energię na wątek, w którym jesteście czyli "Ruszamy na Parlament i do mediów".Ja już zaczęłam wysyłkę a Wy? Jeżeli nie, to podrzucam kilka adresów e-maili, które znalazłam w necie do Kandydatów na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, aby WYSYŁAĆ JUŻ Nasz WSPÓLNY APEL. i tak: 1. Pan Szymon Hołownia: biuro@holownia2020.pl, 2. Pan Rafał Trzaskowski: sekretariatprezydenta@um.warszawa.pl, 3. Pan Władysław Kosiniak-Kamysz: prasowe@psl.org.pl, 4. Pan Robert Biedroń: media@biedron2020.pl, 5. Pan Krzysztof Bosak: biuro@ruchnarodowy.net i finanse@ruchnarodowy.net, 6. Pan Stanisław Żółtek- nic nie znalazłam, proszę o pomoc:)??, 7. Pan Marek Jakubiak: marek.jakubiak@sejm.pl, 8. Pan Mirosław Piotrowski: info@piotrowski.org.pl, 9. Pan Paweł Tanajno: sztab@tanajno2020.pl. Bierzemy się do roboty, bo CZAS UCIEKA Panie i Panowie.!!!!!
 
Znowu się lekko certolimy, jesteśmy jak brzeczace muszki, a to za mało.Traktują nas jak grubasa, kiedyś na podwórku, z którym nikt nie chce grać w zbijaka. Wielka łaska, bo dadzą to co w ustawie zapisane. Może nie jak górnicy, ale w ich stylu, jedzmy na stolicę postójmy w milczeniu pod MF w 2 metrowych odstępach. Pokażmy jaja inaczej, będą nas mieć za nic jak zawsze. Zróbmy dzień WŻ niech widzą, że nie ma czasu ma żarty.
 
Znowu się lekko certolimy, jesteśmy jak brzeczace muszki, a to za mało.Traktują nas jak grubasa, kiedyś na podwórku, z którym nikt nie chce grać w zbijaka. Wielka łaska, bo dadzą to co w ustawie zapisane. Może nie jak górnicy, ale w ich stylu, jedzmy na stolicę postójmy w milczeniu pod MF w 2 metrowych odstępach. Pokażmy jaja inaczej, będą nas mieć za nic jak zawsze. Zróbmy dzień WŻ niech widzą, że nie ma czasu ma żarty.
Jeśli władze nie dadzą zgody na zorganizowanie zgromadzenia, a w aktualnych covidowych realiach jest to bardzo prawdopodobne, to takie działania skończyły by się nie tylko tak jak przedsiębiorców. Skutki ich mogły by być znacznie poważniejsze. Należy mieć również przygotowane alternatywne działania, by zawsze być w zgodzie z prawem.
 
Wredziol kolego kochany takie pajacowanie przed mf nigdy nic nie dało. Pamiętam Panią Barbarę Smolińską co tam jako główną forme pritestu proponowwała. Efekt takiego stania był żaden tylko deszcz zamazał zdjęcia z tamtych lat. Pozatym ta pani w MF pracuje ponoc i blokowała nasze emerytury kazdy wie jak oglądał podkomisje sejmowe. Akcja by miala jedynie sens żeby ją postawic pod ścianą i krzyk naszych funkcjonariuszy musiałby skierowany do niej : Zdradzilas nas Barbara pal się w piekle albo za nami się wstaw. Wszystko się pomyślnie rozwinie mam takie przczucia. Bądzmy gotowi na wszystko i tak zawsze zwyciężaliśmy !!
 
Wredziol kolego kochany takie pajacowanie przed mf nigdy nic nie dało. Pamiętam Panią Barbarę Smolińską co tam jako główną forme pritestu proponowwała. Efekt takiego stania był żaden tylko deszcz zamazał zdjęcia z tamtych lat. Pozatym ta pani w MF pracuje ponoc i blokowała nasze emerytury kazdy wie jak oglądał podkomisje sejmowe. Akcja by miala jedynie sens żeby ją postawic pod ścianą i krzyk naszych funkcjonariuszy musiałby skierowany do niej : Zdradzilas nas Barbara pal się w piekle albo za nami się wstaw. Wszystko się pomyślnie rozwinie mam takie przczucia. Bądzmy gotowi na wszystko i tak zawsze zwyciężaliśmy !!
Mnie tam w kościach łamie, że będzie jak zawsze. Operacja się uda, ale pacjent wiadomo. Nie mamy poważania. Poza tym zawsze możemy mieć wolne spontanicznie pewnego pieknego dnia.
 
Jeśli władze nie dadzą zgody na zorganizowanie zgromadzenia, a w aktualnych covidowych realiach jest to bardzo prawdopodobne, to takie działania skończyły by się nie tylko tak jak przedsiębiorców. Skutki ich mogły by być znacznie poważniejsze. Należy mieć również przygotowane alternatywne działania, by zawsze być w zgodzie z prawem.
Zgadzając się co do meritum ( aczkolwiek jak pójdzie stosowne hasło to nie omieszkam wykorzystać urlopu i pospacerować po Świętokrzyskiej czy w Alejach Ujazdowskich ), to jednak poglądowo wrzucę świeżutkie zdjęcie. Tutaj - mimo ewidentnego złamania tych samych przepisów co w Warszawie - policja nie interweniowała.
1589903822816.png
 
Back
Do góry