Ruszamy na Parlament i do mediów!

APEL DO ŚRODOWISKA ZAWODOWEGO

Koleżanki i Koledzy!

ZZ Celnicy PL poinformował Ministra Finansów o Waszym niezadowoleniu i braku akceptacji środowiska dla ustaleń z dnia 14.05.2020 – pismo w załączeniu.

Jak wiadomo, informacja o tych ustaleniach została rozpowszechniona przez służby prasowe MF, jakoby środowisko przyjęło to z zadowoleniem. Bardzo ważne jest, by to odkręcić i przedstawić prawdziwą wersję zdarzeń w mass mediach.

Niezmiernie istotne jest też, by poinformować o tym masowo wszystkich Parlamentarzystów, gdyż pojawiają się z Ich strony deklaracje z gratulacjami dla nas.

Wobec powyższego proponujemy, by w dniach 18.05-22.05.20 r., każdy z Was wysyłał e-maile chociaż do kilku redakcji, kilku Parlamentarzystów i RPO.

Przykładowa treść do wykorzystania w załączeniu.

Zapraszamy wszystkich pracowników i funkcjonariuszy zrzeszonych i nie zrzeszonych w organizacjach związkowych do współpracy i działania zgodnie z oczekiwaniami ogółu środowiska. Zapraszamy wszystkie związki zawodowe do współdziałania.

Pomimo, iż ZZ Celnicy PL jest największym związkiem w KAS zrzeszającym pracowników i funkcjonariuszy, nasz mandat do pełnej reprezentacji środowiska, wciąż próbują podważać.

Apelujemy, wytrąćmy im ten argument. Jeżeli uważacie to za słuszne, dajcie nam niekwestionowany mandat do Waszej reprezentacji. Tak żeby nikt nie mógł już tego podnosić.

RAZEM ZWYCIĘŻYMY!


Załączamy pliki z przykładową treścią wystąpień, które prosimy masowo wysyłajcie. Można kasować pytania i dowolnie dopisywać, wg własnego uznania.

Adresy do Posłów to imię.nazwisko@sejm.pl, do Senatorów dostępne są na stronie Senatu.

Przykładowe e-maile do mediów w załączniku.

Mail do RPO - biurorzecznika@brpo.gov.pl



POZDRAWIAM WSZYSTKICH SERDECZNIE:

Przewodniczący

ZZ Celnicy PL

Sławomir Siwy
 

Attachments

Komentarze

100 urodziny jp2 wadowice?
A prawda, są równi i równiejsi... Dobrze że toruńskie radio nie ma teraz żadnej rocznicy, bo by dopiero była impreza... Może nawet rozporządzeniem zawiesili by epidemię?

Przecież Policja nas nie ruszy . Mundurowy - Mundurowego????
A może w tłumie będzie wyglądało , że są z nami
Bardzo naiwne myślenie.
To jest służba. Byłbym bardzo rozczarowany gdyby nie wykonali rozkazu i nie rozpędzili nas.
Zrozum, obecnie obowiązują przepisy, może nie mają podstaw, może są błędne, ale szeregowy policjant, w takiej sytuacji nie może ich kwestionować.
Mogą nas popierać, identyfikować się z naszym protestem, ale w sytuacji takiego zgromadzenia, w obecnej sytuacji, powinni wszelkimi dostępnymi środkami, zgodnie z procedurami reagować.
 
Akcję z pewnością ułatwiłaby lista z adresami e-mail posłów i senatorów. Tak żeby z excela po prostu wkleić do pola odbiorca. To prośba do kolegów biegłych w informatyce i wyszukiwaniu w sieci.
 
A prawda, są równi i równiejsi... Dobrze że toruńskie radio nie ma teraz żadnej rocznicy, bo by dopiero była impreza... Może nawet rozporządzeniem zawiesili by epidemię?


Bardzo naiwne myślenie.
To jest służba. Byłbym bardzo rozczarowany gdyby nie wykonali rozkazu i nie rozpędzili nas.
Zrozum, obecnie obowiązują przepisy, może nie mają podstaw, może są błędne, ale szeregowy policjant, w takiej sytuacji nie może ich kwestionować.
Mogą nas popierać, identyfikować się z naszym protestem, ale w sytuacji takiego zgromadzenia, w obecnej sytuacji, powinni wszelkimi dostępnymi środkami, zgodnie z procedurami reagować.
i dla tego jeśli pójdzie w stronę wniosku o wydanie zgody na zgromadzenie to również trzeba mieć alternatywy.
 
Kolejne wiadomości o naszej akcji. Coś się dzieje w eterze.
 
[głośno myślę] ;)
Można spróbować zrobić wersję próbną manifestacji w internetach, wydarzenie na fb/transmisję i nagłośnić datę i godzinę, zrobić medialny szum, oczywiście każdy kto podziela postulaty dołącza się do wydarzenia.
 
Można. Każda forma informowania jest potrzebna i ma swój efekt. Skupić trzeba się na ludziach, nie organizacjach.
Tych nie wiążą wzajemne zobowiązania i układy interesów.
Trzeba przy tym uważać na wszelkiej maści oszołomów szukających rozgłosu i zadymy - takich, którzy w realnych demonstracjach przyłączają się wyłącznie żeby nap...ć się z policją. Tutaj nie działa zasada że wróg mojego wroga jest moim przyjacielem.
Na forum to się zdarza bardzo rzadko bo są moderatorzy czy admini, ale na takich grupach selekcja bywa problematyczna.
 
Wysłane.
Przykładowe e-maile parlamentarzystów:
biuro.senator@interia.pl,
kontakt@senat.gov.pl,
biuroambrozik@gmail.com,
biuro@senatorarndt.pl,
bpbernacki@gmail.com,
biurosenatorskiebober@gmail.com,
biurosenatorskie@marekborowski.pl,
biuro@b-borusewicz.pl,
biuro@biurosenatorskie.pl,
biuro@marcinbosacki.pl,
biurosenatorskiekbrejza@gmail.com,
biuro@jacekbury.pl,
senator@czarnobaj.senat.pl,
biuro@alicjachybicka.pl,
senator.arturdunin@gmail.com,
biurogliwice@frankiewicz.pl,
senator@grodzki.senat.pl,
biuro@januszgromek.pl,
biuro@hibner.pl,
biuro@kochan.senat.pl,
biuro@klich.pl,
biuro@matecka.senat.pl,
biuro@swilski.senat.pl,
biuro@ujazdowski.pl,
biuro@zdrojewska.senat.pl,
Jerzy.Fedorowicz@onet.eu,
senatorgodyla@gmail.com,
biurosenatorskie@agnieszkagorgonkomor.pl,
biuro@jazlowiecka.senat.pl,
michal.kaminski@senat.gov.pl,
biuro@kazimierzkleina.pl,
andrzej@kobiak.bydgoszcz.pl,
biuro@kolacz-leszczynska.pl,
wladyslaw_komarnicki@wp.pl,
senatorkonieczny@gmail.com,
biuro@krzysztofkwiatkowski.com.pl,
senator.stanislaw.lamczyk@gmail.com,
filipl@wp.pl,
biuro.maleckalibera@gmail.com,
Gabriela.Morawska-Stanecka@senat.gov.pl,
senator@januszpecherz.pl,
biuro@aleksanderpociej.pl,
biuro@slawomirrybicki.pl,
szejnfeld.biuro@gmail.com,
wadim@tyszkiewicz.senat.pl,
biuro@wcisla.senat.pl,
biuro@zdrojewski.info,
wojciechziemniak@wp.pl,
Rafal.Adamczyk@sejm.pl,
Piotr.Adamowicz@sejm.pl,
Romuald.Ajchler@sejm.pl,
Tomasz.Anisko@sejm.pl,
Pawel.Bejda@sejm.pl,
Magdalena.Biejat@sejm.pl,
Piotr.Borys@sejm.pl,
Wieslaw.Buz@sejm.pl,
Janusz.Cichon@sejm.pl,
Wlodzimierz.Czarzasty@sejm.pl,
Zofia.Czernow@sejm.pl,
Barbara.Dolniak@sejm.pl,
Marek.Dyduch@sejm.pl,
Agnieszka.Dziemianowicz-Bak@sejm.pl,
Joanna.Frydrych@sejm.pl,
Waldy.Dzikowski@sejm.pl,
Monika.Falej@sejm.pl,
Magdalena.Filiks@sejm.pl,
Konrad.Frysztak@sejm.pl,
Aleksandra.Gajewska@sejm.pl,
Krzysztof.Gawkowski@sejm.pl,
Tomasz.Glogowski@sejm.pl,
Marta.Golbik@sejm.pl,
Cezary.Grabarczyk@sejm.pl,
Michal.Gramatyka@sejm.pl,
Andrzej.Grzyb@sejm.pl,
Marek.Hok@sejm.pl,
Arkadiusz.Iwaniak@sejm.pl,
Klaudia.Jachira@sejm.pl,
Maria.Janyska@sejm.pl,
Michal.Jaros@sejm.pl,
Joanna.Jaskowiak@sejm.pl,
Malgorzata.Kidawa-Blonska@sejm.pl,
Marcin.Kierwinski@sejm.pl,
Dariusz.Klimczak@sejm.pl,
Joanna.Kluzik-Rostkowska@sejm.pl,
Ewa.Kolodziej@sejm.pl,
Maciej.Konieczny@sejm.pl,
Zbigniew.Konwinski@sejm.pl,
biuro.poselskie.koperski@gmail.com,
Maciej.Kopiec@sejm.pl,
Janusz.Korwin-Mikke@sejm.pl,
Wladyslaw.Kosiniak-Kamysz@sejm.pl,
Tomasz.Kostus@sejm.pl,
Katarzyna.Kotula@sejm.pl,
Pawel.Kowal@sejm.pl,
Iwona.Kozlowska@sejm.pl,
Stefan.Krajewski@sejm.pl,
Michal.Krawczyk@sejm.pl,
Katarzyna.Kretkowska@sejm.pl,
Robert.Kropiwnicki@sejm.pl,
Wojciech.Krol@sejm.pl,
Henryka.Krzywonos-Strycharska@sejm.pl,
Marek.Krzakala@sejm.pl,
Anita.Kucharska-Dziedzic@sejm.pl,
Pawel.Kukiz@sejm.pl,
Marcin.Kulasek@sejm.pl,
Jakub.Kulesza@sejm.pl,
Dariusz.Kurzawa@sejm.pl
 
Wysłane.
Przykładowe e-maile parlamentarzystów:
biuro.senator@interia.pl,
kontakt@senat.gov.pl,
biuroambrozik@gmail.com,
biuro@senatorarndt.pl,
bpbernacki@gmail.com,
biurosenatorskiebober@gmail.com,
biurosenatorskie@marekborowski.pl,
biuro@b-borusewicz.pl,
biuro@biurosenatorskie.pl,
biuro@marcinbosacki.pl,
biurosenatorskiekbrejza@gmail.com,
biuro@jacekbury.pl,
senator@czarnobaj.senat.pl,
biuro@alicjachybicka.pl,
senator.arturdunin@gmail.com,
biurogliwice@frankiewicz.pl,
senator@grodzki.senat.pl,
biuro@januszgromek.pl,
biuro@hibner.pl,
biuro@kochan.senat.pl,
biuro@klich.pl,
biuro@matecka.senat.pl,
biuro@swilski.senat.pl,
biuro@ujazdowski.pl,
biuro@zdrojewska.senat.pl,
Jerzy.Fedorowicz@onet.eu,
senatorgodyla@gmail.com,
biurosenatorskie@agnieszkagorgonkomor.pl,
biuro@jazlowiecka.senat.pl,
michal.kaminski@senat.gov.pl,
biuro@kazimierzkleina.pl,
andrzej@kobiak.bydgoszcz.pl,
biuro@kolacz-leszczynska.pl,
wladyslaw_komarnicki@wp.pl,
senatorkonieczny@gmail.com,
biuro@krzysztofkwiatkowski.com.pl,
senator.stanislaw.lamczyk@gmail.com,
filipl@wp.pl,
biuro.maleckalibera@gmail.com,
Gabriela.Morawska-Stanecka@senat.gov.pl,
senator@januszpecherz.pl,
biuro@aleksanderpociej.pl,
biuro@slawomirrybicki.pl,
szejnfeld.biuro@gmail.com,
wadim@tyszkiewicz.senat.pl,
biuro@wcisla.senat.pl,
biuro@zdrojewski.info,
wojciechziemniak@wp.pl,
Rafal.Adamczyk@sejm.pl,
Piotr.Adamowicz@sejm.pl,
Romuald.Ajchler@sejm.pl,
Tomasz.Anisko@sejm.pl,
Pawel.Bejda@sejm.pl,
Magdalena.Biejat@sejm.pl,
Piotr.Borys@sejm.pl,
Wieslaw.Buz@sejm.pl,
Janusz.Cichon@sejm.pl,
Wlodzimierz.Czarzasty@sejm.pl,
Zofia.Czernow@sejm.pl,
Barbara.Dolniak@sejm.pl,
Marek.Dyduch@sejm.pl,
Agnieszka.Dziemianowicz-Bak@sejm.pl,
Joanna.Frydrych@sejm.pl,
Waldy.Dzikowski@sejm.pl,
Monika.Falej@sejm.pl,
Magdalena.Filiks@sejm.pl,
Konrad.Frysztak@sejm.pl,
Aleksandra.Gajewska@sejm.pl,
Krzysztof.Gawkowski@sejm.pl,
Tomasz.Glogowski@sejm.pl,
Marta.Golbik@sejm.pl,
Cezary.Grabarczyk@sejm.pl,
Michal.Gramatyka@sejm.pl,
Andrzej.Grzyb@sejm.pl,
Marek.Hok@sejm.pl,
Arkadiusz.Iwaniak@sejm.pl,
Klaudia.Jachira@sejm.pl,
Maria.Janyska@sejm.pl,
Michal.Jaros@sejm.pl,
Joanna.Jaskowiak@sejm.pl,
Malgorzata.Kidawa-Blonska@sejm.pl,
Marcin.Kierwinski@sejm.pl,
Dariusz.Klimczak@sejm.pl,
Joanna.Kluzik-Rostkowska@sejm.pl,
Ewa.Kolodziej@sejm.pl,
Maciej.Konieczny@sejm.pl,
Zbigniew.Konwinski@sejm.pl,
biuro.poselskie.koperski@gmail.com,
Maciej.Kopiec@sejm.pl,
Janusz.Korwin-Mikke@sejm.pl,
Wladyslaw.Kosiniak-Kamysz@sejm.pl,
Tomasz.Kostus@sejm.pl,
Katarzyna.Kotula@sejm.pl,
Pawel.Kowal@sejm.pl,
Iwona.Kozlowska@sejm.pl,
Stefan.Krajewski@sejm.pl,
Michal.Krawczyk@sejm.pl,
Katarzyna.Kretkowska@sejm.pl,
Robert.Kropiwnicki@sejm.pl,
Wojciech.Krol@sejm.pl,
Henryka.Krzywonos-Strycharska@sejm.pl,
Marek.Krzakala@sejm.pl,
Anita.Kucharska-Dziedzic@sejm.pl,
Pawel.Kukiz@sejm.pl,
Marcin.Kulasek@sejm.pl,
Jakub.Kulesza@sejm.pl,
Dariusz.Kurzawa@sejm.pl
Dobra robota!
 
Do góry