• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Prośba SKAS o propozycje podziału podwyżek

Koleżanki i Koledzy!

Zarząd Główny Związku Zawodowego Celnicy PL informuje, że Szef KAS poprosiła o przedstawienie w miesiącu styczniu 2022 roku propozycji podziału podwyżek w wysokości:

432 zł funkcjonariusze SCS średnio na etat

497 zł pracownicy KSC średnio na etat

337 zł pracownicy poza mnożnikowi.

Mając na uwadze powyższe prosimy o przesłanie w terminie do 7 stycznia 2022 roku na adres jharon@tlen.pl propozycji, jak środki te mogłyby być rozdzielone.

Jednocześnie informujemy, że związek nie ustaje w działaniach o pozyskanie wyższych środków na podwyżki, tak aby odpowiadały kwocie 677zł średnio na etat, tak jak w innych formacjach. W tej sprawie będziemy dążyć do zwołania posiedzenia Komisji Finansów Publicznych. Tej sprawy nie wolno nam nigdy odpuścić.

Cd. w zał piśmie.

Pozdrawiam

Sławomir Siwy
ZZ Celnicy PL
 

Attachments

  • celnicy80-21-podział podwyżek.pdf
    92,3 KB · Wyświetleń: 1 351
Przeciez jest info ze zz chcialby 622, a mf przeslal pismo ze swoimi stawkami by zz sie ustosunkowal.do 7 stycznia mialy byc propozycje ze strony zz o podziale kasy.wiec pewnie dopiero jakies oficjalne pismo zz do mf pojdze pewnie po 10 stycznia. 3mam kciuki bysmy dostali tyle kasy o ile walczy ZZ
 
Ta podwyżka musi być potraktowana jako inflacyjna (chociaż nie rekompensuje inflacji).
Kwota jest na tyle niska, że nie ma miejsca na docenianie wybranej grupy (np kierownictwa, młodych lub starych, albo specjalistów lub ekspertów)

Tylko podział po równo i nie jest ważne jaką koncepcję równości się przyjmie.
Najwięcej głosów jest za zwiększeniem dodatku za stopień. To jest idealna metoda równego podziału. Idealna bo nie ma pola manewru na jakiekolwiek różnicowanie. Też jestem za tą metodą.
Dziwię się jednak funkom z niższym stażem, którzy mają przed sobą wiele lat służby, krytykującym metodę po równo do sasadniczej. Fakt kolega z większym stażem dostałby w tym momencie 20 czy 50 zł więcej dzięki stażowemu, ale stażowe rośnie każdemu. Podwyżka do zasadniczej jest najlepsza, bo to główny składnik uposażenia. Zmniejszanie udziału uposażenia zasadniczego w całym uposażenia nie jest korzystne, zwłaszcza dla młodych. Z perspektywy osób które w ciągu najbliższych lat planują odejść na emeryturę ma to małe znaczenie. Zmiany w przepisach mogą pójść w różnych kierunkach i w przyszłości wysokość uposażenia zasadniczego może mieć znaczenie
 
Przeciez jest info ze zz chcialby 622, a mf przeslal pismo ze swoimi stawkami by zz sie ustosunkowal.do 7 stycznia mialy byc propozycje ze strony zz o podziale kasy.wiec pewnie dopiero jakies oficjalne pismo zz do mf pojdze pewnie po 10 stycznia. 3mam kciuki bysmy dostali tyle kasy o ile walczy ZZ
Lary pytał jaki podział podwyżek zz przedstawiły MF. Po co twierdzisz, że było jakieś pismo skoro żadnego nie bylo?
 
Ta podwyżka musi być potraktowana jako inflacyjna (chociaż nie rekompensuje inflacji).
Kwota jest na tyle niska, że nie ma miejsca na docenianie wybranej grupy (np kierownictwa, młodych lub starych, albo specjalistów lub ekspertów)

Tylko podział po równo i nie jest ważne jaką koncepcję równości się przyjmie.
Najwięcej głosów jest za zwiększeniem dodatku za stopień. To jest idealna metoda równego podziału. Idealna bo nie ma pola manewru na jakiekolwiek różnicowanie. Też jestem za tą metodą.
Dziwię się jednak funkom z niższym stażem, którzy mają przed sobą wiele lat służby, krytykującym metodę po równo do sasadniczej. Fakt kolega z większym stażem dostałby w tym momencie 20 czy 50 zł więcej dzięki stażowemu, ale stażowe rośnie każdemu. Podwyżka do zasadniczej jest najlepsza, bo to główny składnik uposażenia. Zmniejszanie udziału uposażenia zasadniczego w całym uposażenia nie jest korzystne, zwłaszcza dla młodych. Z perspektywy osób które w ciągu najbliższych lat planują odejść na emeryturę ma to małe znaczenie. Zmiany w przepisach mogą pójść w różnych kierunkach i w przyszłości wysokość uposażenia zasadniczego może mieć znaczenie
Nie zauważyłam żeby jakikolwiek młody coś tu krytykował. Za to była jedna kobita zaliczająca się do starych która chciała bodajże 3 dychy więcej.
 
Nie zauważyłam żeby jakikolwiek młody coś tu krytykował. Za to była jedna kobita zaliczająca się do starych która chciała bodajże 3 dychy więcej.
Przeczytaj proszę dokładnie co ta osoba na którą się powołujesz w swoim post napisała co myśli o podwyżkach. Proszę zrób to i dopiero zacznij krytykować. Ja ją zrozumiałem i wiem o co jej chodziło. A późniejsze jej posty to jest raczej odpowiedz na nieuzasadnioną krytykę i agresje. Jeśli tak uważasz co napisałeś powyżej to ją wywołaj. A nie siejesz ferment. Bez obrazy.
 
Ta podwyżka musi być potraktowana jako inflacyjna (chociaż nie rekompensuje inflacji).
Kwota jest na tyle niska, że nie ma miejsca na docenianie wybranej grupy (np kierownictwa, młodych lub starych, albo specjalistów lub ekspertów)

Tylko podział po równo i nie jest ważne jaką koncepcję równości się przyjmie.
Najwięcej głosów jest za zwiększeniem dodatku za stopień. To jest idealna metoda równego podziału. Idealna bo nie ma pola manewru na jakiekolwiek różnicowanie. Też jestem za tą metodą.
Dziwię się jednak funkom z niższym stażem, którzy mają przed sobą wiele lat służby, krytykującym metodę po równo do sasadniczej. Fakt kolega z większym stażem dostałby w tym momencie 20 czy 50 zł więcej dzięki stażowemu, ale stażowe rośnie każdemu. Podwyżka do zasadniczej jest najlepsza, bo to główny składnik uposażenia. Zmniejszanie udziału uposażenia zasadniczego w całym uposażenia nie jest korzystne, zwłaszcza dla młodych. Z perspektywy osób które w ciągu najbliższych lat planują odejść na emeryturę ma to małe znaczenie. Zmiany w przepisach mogą pójść w różnych kierunkach i w przyszłości wysokość uposażenia zasadniczego może mieć znaczenie
Nie dziw się tym z krótszym stażem. Oni po prostu nie chcą być ponownie wydymani.
 
Nie zauważyłam żeby jakikolwiek młody coś tu krytykował. Za to była jedna kobita zaliczająca się do starych która chciała bodajże 3 dychy więcej.
faktycznie trzeba mieć gimbaziany umysł aby nie potrafić zrozumieć prostego, pisma pisanego !!! umysł mrówki ! ja Ty prosty rozumku pisałam, że mogę mieć nawet 30 zł mniej aby dać młodym i tym, co robią bezpośrednio na granicy !!! wstyd jak się widzi taką indolencję - jak tacy funkcjonariusze egzekwują przepisy ? chyba, że Ty tylko ksero obsługujesz lub nosisz automaty do magazynu !!!
 
Nie dziw się tym z krótszym stażem. Oni po prostu nie chcą być ponownie wydymani.
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że jeśli nie będzie to podwyżka w dodatku za stopień, to każdy dias będzie w swoim księstwie ustalał własne zasady. Uogólnianie, że młodzi zostali wydymani przy poprzednich podwyżkach nie jest prawdą we wszystkich izbach. Np u mnie przy ostatnich podwyżkach młodzi dostali najwięcej.
Możesz mieć inne zdanie, ale ja uważam że lepiej mieć podwyżkę w zasadniczej niż w jakimkolwiek dodatku i ważne jest to właśnie dla młodych.
Dodatek stażowy liczony jest tylko od zasadniczej i jeśli mechanizm podwyżek wrzucanych do dodatku za stopień byłby powtarzany przez kilka lat, to zasadnicza będzie niewielkim składnikiem uposażenia dodatek stażowy będzie tracił na znaczeniu bo będzie liczony od małej kwoty. Jakie to może mieć konsekwencje przy przyszłych "reformach" trudno przewidzieć.
Wiem, że na początku kariery trudno sobie wyobrazić że kiedyś będzie się miało ćwierćwiekiwy staż, ale minie to szybciej niż sobie wyobrażacie.

Każda inna forma podwyżki niż "do stopnia" spowoduje przedłużające się negocje dotyczące sposobu podziału co opóźnia wpływ podwyżek na konto.
 
faktycznie trzeba mieć gimbaziany umysł aby nie potrafić zrozumieć prostego, pisma pisanego !!! umysł mrówki ! ja Ty prosty rozumku pisałam, że mogę mieć nawet 30 zł mniej aby dać młodym i tym, co robią bezpośrednio na granicy !!! wstyd jak się widzi taką indolencję - jak tacy funkcjonariusze egzekwują przepisy ? chyba, że Ty tylko ksero obsługujesz lub nosisz automaty do magazynu !!!
Mrówka to nie funkcjonariusz…
 
@Agata Flis może dlatego, że te podwyżki nie tylko Was dotyczą, ale tu kłania się czytanie ze zrozumieniem. Jest to trudne kiedy nienawiść zaślepia.
Nie zaślepia, a prawda jest jedna gdyby nie wcześniejsze podwyżki dla służb mundurowych, a przez to dla nas, to wy byście swoją postawą, podejściem, strachem g..o dostali !!! i niestety część z nas przyjęła waszą postawę i teraz musimy liczyć na łaskę z "pańskiego stołu". Żałosne to, ale prawdziwe. Od dwóch lat zmarniał portal, niedługo zrobi się jak skarbowcy - nikt prawie nie będzie pisał, nikt prawie nie będzie czytał. Aż do tej pory rzygać mi się chce jak wspominam straszne 15 minut na wyłączenie komputerów - wow !!! do tej pory w MF leją z tego przy kawie. Miałam jakąś nadzieję, ale czytając wasze wpisy - nie celików !!! to już jej nie mam. Faktycznie niech młodzi sobie walczą z kim chcą, ja jak koleżanki i koledzy poczekam sobie na emeryturę. Mam to wszystko w ......
 
Ostatnia edycja:
Wątki powinny być 2.
Podwyżki dla funkcjonariuszy SCS.
i
Podwyżki dla Służby Cywilnej
Mamy różne składniki płacowe i różnica pomiędzy wynagrodzeniem a uposażenie nie jest tylko semantyczna.
Kwoty do podziału, choć zbliżone, mamy inne. Dodatek za stopień nie ma odpowiednika w wynagrodzeniu cywila. Funkcjonariusze mają więcej dodatków ale przy tych samych zarobkach niższe uposażenie zasadnicze od którego liczony jest dodatek stażowy.
Wypowiedź funkcjonariusza może być źle zrozumiana przez cywila i odwrotnie, zwłaszcza, że nie wiadomo kto się akurat wypowiada, cywil czy funkcjonariusz.
 
Stanowisko naszego związku jak można wiedzieć jakie jest
wobec propozycji podziału podwyżek? :)

tak jak napisał @PJS Zapewne jest różne wobec służby cywilnej i funkcjonariuszy celno-skarbowych/
 
Back
Do góry