Prośba SKAS o propozycje podziału podwyżek

Koleżanki i Koledzy!

Zarząd Główny Związku Zawodowego Celnicy PL informuje, że Szef KAS poprosiła o przedstawienie w miesiącu styczniu 2022 roku propozycji podziału podwyżek w wysokości:

432 zł funkcjonariusze SCS średnio na etat

497 zł pracownicy KSC średnio na etat

337 zł pracownicy poza mnożnikowi.

Mając na uwadze powyższe prosimy o przesłanie w terminie do 7 stycznia 2022 roku na adres jharon@tlen.pl propozycji, jak środki te mogłyby być rozdzielone.

Jednocześnie informujemy, że związek nie ustaje w działaniach o pozyskanie wyższych środków na podwyżki, tak aby odpowiadały kwocie 677zł średnio na etat, tak jak w innych formacjach. W tej sprawie będziemy dążyć do zwołania posiedzenia Komisji Finansów Publicznych. Tej sprawy nie wolno nam nigdy odpuścić.

Cd. w zał piśmie.

Pozdrawiam

Sławomir Siwy
ZZ Celnicy PL
 

Attachments

  • celnicy80-21-podział podwyżek.pdf
    92,3 KB · Wyświetleń: 1 142
Moja propozycja: wszystkim funkcjonariuszom dodać 432 zł do dodatku za stopień i wyliczyć mnożnik, a potem zmienić 1 tabelę w rozporządzeniu MF.
 
do zasadniczej
Dlaczego do zasadniczej ? Wytłumacz proszę. To rodzi wiele komplikacji i kombinowania ze strony kierownictwa. "Starym" do zasadniczej mniej bo i tak mają wysługę, a może "młodym" mniej, a dlaczego - bo tak itd. Jedna kwota dla wszystkich w dodatku za stopień. Prosto, jasno i każdy to zrozumie.
 
Już raz dali do zasadniczej odejmując stażowe i kontrolerskiej… ale spoko, niech będzie niemądry celnik po szkodzie, zróbmy tak jeszcze raz… a co tak, niech nas jeszcze raz wydymają… na plus trzeba zaznaczyć, ze będą jednostki z tego bardzo zadowolone bo skorzystają bardziej :) więcej niż po równo do stopnia…
 
"do zasadniczej" po równo. Podnieść każdemu mnożnik o 0,24.

No dobra. Już się budzę :)
Dobrze, że się obudziłeś. Byłoby OK, gdyby nie było pochodnych od zasadniczej. A tak dla kierownictwa jest pole do wszelkiego rodzaju krętactw. A dodając 432 zł do dodatku za stopień nic nie pokombinują.
 
  • Lubię
Reactions: Wik
Dobrze, że się obudziłeś. Byłoby OK, gdyby nie było pochodnych od zasadniczej. A tak dla kierownictwa jest pole do wszelkiego rodzaju krętactw. A dodając 432 zł do dodatku za stopień nic nie pokombinują.
Rzeczywiście idzie jak po grudzie.Jakaś ta droga wyboista i jeszcze te schody ze stopniami...MF i SKAS tarzają się ze śmiechu, no to dzisiaj awans dla numeru....kostka w ruch, O!!! i znowu ;) mamy nr 7:unsure:
 
I jak dadzą do stopnia to mogą szybciej wypłacić, a jak do podstawy to nie dość ze obetną sporej ilości ludzi to jeszcze będą zmienili rozporządzenie o widełkach a to opóźni o co najmniej pół roku wypłaty… tego chcecie?

malo tego, ci młodzi co kilka lat temu dostali tak dzielona podwyżkę - większa kwote do podstawy niż starzy dziś już maja staż po 5 i więcej procent l, a jest duuuuzo nowych ze stażem poniżej 2 lat i jak te 5-latki teraz dostaną donpodstawy mniej niż nowi-nowi to się może im oczy w końcu otworzą… może będą mądrzy po szkodzie, to będzie pół biedy, gorzej jak dalej będą po tej szkodzie głupi…
 
Do góry