• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Prośba SKAS o propozycje podziału podwyżek

Koleżanki i Koledzy!

Zarząd Główny Związku Zawodowego Celnicy PL informuje, że Szef KAS poprosiła o przedstawienie w miesiącu styczniu 2022 roku propozycji podziału podwyżek w wysokości:

432 zł funkcjonariusze SCS średnio na etat

497 zł pracownicy KSC średnio na etat

337 zł pracownicy poza mnożnikowi.

Mając na uwadze powyższe prosimy o przesłanie w terminie do 7 stycznia 2022 roku na adres jharon@tlen.pl propozycji, jak środki te mogłyby być rozdzielone.

Jednocześnie informujemy, że związek nie ustaje w działaniach o pozyskanie wyższych środków na podwyżki, tak aby odpowiadały kwocie 677zł średnio na etat, tak jak w innych formacjach. W tej sprawie będziemy dążyć do zwołania posiedzenia Komisji Finansów Publicznych. Tej sprawy nie wolno nam nigdy odpuścić.

Cd. w zał piśmie.

Pozdrawiam

Sławomir Siwy
ZZ Celnicy PL
 

Attachments

  • celnicy80-21-podział podwyżek.pdf
    92,3 KB · Wyświetleń: 1 351
Walczyć przede wszystkim o zmianę rozporządzenia w sprawie

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ROZWOJU I FINANSÓW 1
z dnia 28 lutego 2017 r.
w sprawie uposażenia zasadniczego funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej

i

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ROZWOJU I FINANSÓW 1
z dnia 24 lutego 2017 r.
w sprawie dodatków do uposażenia zasadniczego funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej

do dziś byle kapelan jest lepiej wynagradzany niż funkcjonariusz z 30 letnim stażem, który dorobił się specjalisty.

 
Rozumiem intencje wpisu, ale nie podoba mi się określenie "byle kapelan", skąd ten brak szacunku do osoby duchownej? Po co ta wrzutka?
Nie jest to brak szacunku, ale nie ma uzasadnienia na to aby osoba będąca duchownym na mocy rozporządzenia osiągała tak wysokie stanowisko, ekspert to rzadkie stanowisko w SCS, osoby które je kiedykolwiek osiągną pracują na to lata, mówię tu o uczciwym dojściu do stanowiska, a nie bycie plecakiem.
 
Określenie "byle kapelan" jest ewidentnie pogardliwe. Jak wspomniałem, rozumiem twoje intencje. Zwróć jednak uwagę, że w innych formacjach kapelani, także mają wysokie stopnie i stanowiska. W wojsku są biskupi polowi. Jest to ściśle związane z naszą katolicką tradycją. Wspomnę tylko, że wielu duchownych poniosło śmierć za naszą wolność. Dlatego do stopnia, żeby im nie dali więcej 😉
 
Określenie "byle kapelan" jest ewidentnie pogardliwe. Jak wspomniałem, rozumiem twoje intencje. Zwróć jednak uwagę, że w innych formacjach kapelani, także mają wysokie stopnie i stanowiska. W wojsku są biskupi polowi. Jest to ściśle związane z naszą katolicką tradycją. Wspomnę tylko, że wielu duchownych poniosło śmierć za naszą wolność. Dlatego do stopnia, żeby im nie dali więcej 😉
Określenie "byle kapelan " jest prawidłowe i napewno w naszej służbie takie stanowisko jest zbędne , dlaczego byle bo każdy kto ma.stanowisko takie jak kapelan za bycie kapelanem musi być fachowcem i robić robotę oczywiście pomijając grube koty ale.kapelan to odpowiednik księdza w cywilu normalny zawód,.dlaczego bycie zwykłym księdzem u nas jest tak wysoko nagradzane , wojskowy kapelan to na wojnie może oddać życie albo na.misje jechać do Iraku to rozumiem , a nasz to co obrazek ci da jak.poswieci radiowóz zamiast wykupić autocasco o i na pogrzeby funkcjonariuszy mu się już jeździć niechce, to nie brak szacunku do duchownego tylko czyste fakty wiara jest wielkim biznesem z.koneksiami u nas w służbie także, a przecież wiara.nie powinna kosztować nie powinna być wymierna w pieniądzach i stanowiskach wiara.ma być bliska ludzi więc niech kapelan po 20.latach służby będzie at.specjalista tak jak większość funkcjonariuszy a nie popycha śmieci wykorzystując swoje kapłaństwo jako wsparcie dla innych ale jak najedzony co 8 tys zarabia miesięcznie zrozumie głodnego co 3.5 tys ma na.miesiac i marznie na granicy albo siedzi w papierach mobbingowany.? Chcesz szacunku kolego niech stanie z nami na równi ramię w ramię na pasie na lotnisku na drodze w sądzie w taki sposób się buduje zaufanie i wartości i szacunek w służbie ...,!
 
Na szacunek trzeba sobie zasłużyć, tak jest także z kapelanami. Ja nie odbieram swojego kapelana pozytywnie, dla mnie osobiście ta funkcja jest zbędna. Swoją drogą, co nasi duchowni przewodnicy zrobili, jak niszczono Służbę Celną, zwalniano funkcjonariuszy ze służby i obdzierano ich z munduru. Samo organizowanie pielgrzymek i uczestnictwo w święcie Służby Celnej, to za mało na pobieranie jakichkolwiek poborów. Wybaczcie, że nie na temat, ale wszystko ma swoje granice.
 
Proszę do mnożników kb z tabeli dodać odpowiednio 0,239. Następnie wynik pomnożyć przez kb (na dziś wynosi 1803,16) i wyjdzie podwyżka brutto 432 zł.
Można najpierw pomnożyć swój mnożnik przez kb, a następnie wykonać powyższe działanie i uzyskane wyniki poddać odejmowaniu, powinno wyjść {432}(+-)
IMG_20211230_223232.jpg
 
Ostatnia edycja:
Może już nie ma komu te teksty pisać. Zostali jeszcze jacyś "starzy" w tym bałaganie?
22 lata plus wojsko to stary czy młody? Szczerze mówiąc czuję się młodym. 😂😂😂😂. A w tych podwyżkach w 2020 nie dostałem nawet tej średniej na etat co była podana. Zabrakło mi chyba z 20 zł. Stąd moje teksty by po równo. Bez względu na stanowiska czy funkcje. Bo to chyba każdemu z nas leży na sercu by najmniej zarabiający znów nie dostali mniej.
 
I proszę Was koledzy byście nie odnosili się do kwestii wiary czy innych tego typu rzeczy. To jest forum związków zawodowych. A czy kapelan jest czy nie ma to ma mało wspólnego z naszymi wypłatami. Ja pamiętam że kiedyś kapelwniw nie było. I wcale lepiej mi się nie powodziło w pensji niż teraz.
 
Agata nie wiem jaką mrówka szkołę skończył. Jednak racje ma (tak samo jak ty). Przy podwyżce 400 do uz, wzrost wysługi, w następnym roku to 4zł/mc czyli 48 zł/rok😁 Gdybyś ty dostała 400 zł do uz, to z wysługą twoją byłoby dobrze ponad 500. Z moją 460. Dlatego postulujmy +677 do stopnia. Wtedy będzie równo kwotowo. A do stopnia bo to nie pozwoli, dekownikom z ministerstwa fajansu wałków narobić.
napisała mrówka 4 zł na rok i to jest wstyd !!! ostatnie tępaki do 100 potrafią liczyć !!!
 
Walczyć przede wszystkim o zmianę rozporządzenia w sprawie

ROZPORZĄDZENIE​

MINISTRA ROZWOJU I FINANSÓW 1​

z dnia 28 lutego 2017 r.​

w sprawie uposażenia zasadniczego funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej​

i​

ROZPORZĄDZENIE​

MINISTRA ROZWOJU I FINANSÓW 1​

z dnia 24 lutego 2017 r.​

w sprawie dodatków do uposażenia zasadniczego funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej​

do dziś byle kapelan jest lepiej wynagradzany niż funkcjonariusz z 30 letnim stażem, który dorobił się specjalisty.

kapelani są dawno oficerami po 3, 4 latach !!!!
 
o takich podwyżkach możemy zapomnieć kiedykolwiek, wbrew przekazowi żołnierze też robią akcję L4 podobnie jak policjanci, tylko ta służba celno-skarbowa jest zawsze na posterunku i nikt nie chce iść na L4, a tylko wyłączają komputery dzięki czemu MF oszczędza na drogim prądzie. moim zdaniem priorytetem na rok 2022 powinno być zrobienie porządku w rozporządzeniach o których wyżej pisałem, nie może być takiej przepaści między stanowiskami i nędznymi podwyżkami w przypadku stopni, bo jeśli za kolejny stopień dostaje się 40 zł netto to jest to więcej niż policzek
 
Back
Do góry